Jump to content

Liberaller, Ellerinden Gelse Atatürk'ü Tarihten Silecek.

Recommended Posts

"Propaganda filmi yaptırılacak. 550.000 lira destek verilecek. Deşifre olmamak için paravan şirket kullanılacak!!"

http://www.taraf.com.tr/haber/44045.htm

"Yandaş derneklere para akıtılacak!!"

http://www.taraf.com.tr/haber/44044.htm

"Düşman sivil toplum örgütleri fişlenecek, haklarında kara ve gri propaganda yapılacak, yayılacak!!"

http://www.taraf.com.tr/haber/44047.htm

Star Gazetesi cunta emriyle yapılan propaganda haberlerin birkaçını sıralıyor:

http://stargazete.com/politika/-planli-haberler-mansette-haber-225897.htm

Propaganda amaçlı kurulmuş radyo kanalları:

http://stargazete.com/politika/24-askeri-radyo-ile-tum-yurtta-psikolojik-harekat-haber-225923.htm

Genelkurmay Bilgi Destek Şube Müdürleri'nin adı ve kredi kartı kullanılarak hizmete sokulan 42 internet sitesi aracılığıyla kamuoyuna yönelik 'gri ve siyah propaganda' yapan siteler deşifre oldu...

http://www.irtica.org ve bu siteye yönlendirilen naksilik.com, geocities.com/fethullahgercegi, nursi.info, irtica.net

www.ozgurgenc.net ve bu siteye yönlendirilen genclik.info, gencizbiz.net

www.aslar.org ve bu siteye yönlendirilen askeriz.info, stratejik.info, tskasker.com,

www.turkatak.gen.tr ve bu siteye yönlendirilen turkuz.info ve turkler.info

www.turkses.com ve baraya yönlendirilen turkeyturks.com, turksturkey.com, turkses.net, www.turkses.org

www.pkkgercegi.net ve yönlendirilen pkkapo.com apopkk.com, pkkgercegi.com, pkkgercegi.org

www.armenianreality. com ve yönlendirilen turkishgenocide.net, turkishmassacre.com,

www.terorveguvenlik.net ve buraya yönlendirilen terorizm.info, terorgercegi. com, terorveguvenlik.com, terorveguvenlik.org

www.gurbetciler.info ve yönlendirilen turkuzbiz.org, hepimizturkuz.org, bizturkler.org

www.greekmurderers.net ve yönlendirilen yunanli.com, pontuslu.com

http://www.haberform.com/haber/gri-ve-siyah-propaganda-siteleri-psikolojik-hareket-siteleri-prpoganda-sitleri-g-34087.htm

---------

İşte vergi paralarımız gene bize karşı psikolojik harekat yapmakta kullanılıyor. Hayırlı olsun.

Orduda gelenek bozuluyor

Mehmet ALTAN - 17 Kasım

Gelenek neydi? Hukuksuzluğun kralını gerçekleştirdikten sonra... Hukuk adına huzursuzlananlara dönüp:

-Höt, diye bağırmaktı. Zaten TSK Gazetecileri...“Kilit haberleşmeciler”...

Sonucu belli çakma anket yapan anketçiler...

Askeriyeye övgü düzen karton filmler...

Yandaş Sivil Toplum Örgütleri...

Hukuksuzluğu alkışlamaya hazırdı.

Yeter ki, “höt” diye bağırarak korkut, sonra “hukuk tanımazlığa” tam gaz devam...

...

Yazının tamamı:

http://stargazete.com/gazete/yazar/mehmet-altan/orduda-gelenek-bozuluyor-haber-225929.htm

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 269
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Son bir iki sayfaya baktım ve Hacı'yı bir kez daha sevdim.

Kanımca forumun en birikimli unsuru ve ne dediğini bilen bir kaç üyesinden biridir.

Sorun, reform-açılım sorunu değildir.

Kafaları bulandıran şey bu reform ve açılımın AKP eliyle yürütülüyor oluşundadır.

AKP'nin deri değiştirdiğini göremeyenler bunun nedeni üzerine de düşünmezler haliyle.

Çapsız muhalefet partileri ve askerliği dahi yeterince bilmeyen askerler-komutanlar topluluğu bu sürecin baş müsebbibidir.

Bu o kadar böyledir ki bugün TSK'yı eleştiren, bu sürece destek veren akademisyenler geçmişte TSK tarafından subayları eğitmesi için görevlendirilmiştir. İbret vericidir.

Kimin ne söylediğini anlamayan bir TSK ve komuta kademesi ile karşı karşıyayız demektir bu. Komuta kademesindeki bu cılız entelektüel kıpraşım, bu akıl tutulması, bu zihni atalet çok uzun zamandır devam etmektedir ama en çok 12 Eylül 1980 sonrası ivme kazanmıştır.

Ve tabii dünü daha o gün unutanlar, Kürt sorununun çözümüne ilişkin "Ya sev ya terket" formülasyonundan başka bir şey üretemeyen, "1 Mart Tezkeresi geçmediği için pişmanım" açıklaması yapan bir liderin (T. Erdoğan'ın) bugün demokratik açılımlar için çırpınışını ancak alkışlayabilirler. Görüldüğü kadarıyla bu belleksizler bu forumda da fazlasıyla mevcut. Zaten bu belleksizlerin fazlalığı sayesinde dilediklerini diledikleri gibi yapabiliyorlar. Sürekliliklerinin en büyük garantisi bu belleksizlerdir.

Dileyen bir kaç sene önceki Erdoğan-Fehmi Koru polemiğine göz atsın.

ABD izin vermediği için Kandil'e operasyon yapamayan AKP'nin, bugün ABD istediği için KAndil'dekileri ülkeye davet etmesinden daha anlaşılır bir şey yoktur.

O halde fazla ümitlenmeyin. YArın ABD PKK ile savaşmanızı veya Kürtleri meclisten çıkartmanızı isterse bunu da yapacaktır güzel kul.

Kürtçeyi yasaklayarak ve bölgede insanlık dışı uygulamalara başvurarak, gizli servislerin oynadıklarını oyunlara karşı gözlerini kapatarak PKK'ya halk desteği hediye edenler, yani bu süreci el birliğiyle buraya getirenler (ABD-TSK-Sivil Otorite-Yabancı Servisler) bugün çıkarları öyle gerektirdiği için yumuşak araçlara maildirler.

Bayram değil seyran değil, kürt açılımı neden gündeme geldi. Obama ziyareti sırasında İLker Başbuğ "Kürt sorununu 2009 içinde çözmek zorundayız" dedi. Bunu bir düşünün. Akabinde Erdoğan'ın açıklamaları ve açılım önerisi.

Açılımın içeriğinde karşı çıkılacak çok bir şey yok. Sorun bu değil. Mesele, yaptığınız şeylerin başkalarının gizli emellerine hizmet ediyor oluşu. Ben AKP'nin bu açılımları yürütürken bu türden hesaplar yaptığını sanmıyorum.

Son söz: El sizi bir komutla atına bindiriyorsa, yarın -sizin tatmin olup olmadığınızı umursamadan- bir sözüyle de indirir. Fazla havalara girmeyin.

tarihinde Fuzûlî tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
CHP’li Öymen, Dersim katliamı ile ilgili sözlerini tekrarlayarak “Atatürk’ün yaptıklarını savunmayalım mı” dedi. Bin kişinin istifa ettiği CHP ise bir açıklama ile Öymen’e destek verdi

Terörle mücadele için ‘Dersim katliamı’ örneğini gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, kendini savunurken büyük bir gafa daha imza attı. Öymen, o dönem Atatürk’ün Cumhurbaşkanı olduğunu belirterek, “Ayaklanmaya karşı koymasalar mıydı? Ben sadece Atatürk’ün yaptıklarını savundum” dedi.

Öymen, Dersim’de öldürülen onbinlerce sivil için ise ‘Yan Hasar’ benzetmesi yaptı. Öymen katliamın askeri harekat çerçevesinde doğal olduğunu savunarak, “Atatürk’ün Dersim’de yaptıklarını anlatırken bize faşist diyorlar. Ben faşistsem isyanı bastıranlar neydi?” diye konuştu. Öymen kendisinin sözlerine neden bu kadar tepki gösterildiğini anlamadığını belirterek “Benim bir ayaklanmayı Atatürk’ün mücadele yöntemiyle çözülmesini istemem niye Alevileri rahatsız etti, anlamış değilim. Atatürk’ün arkasına sığınmayın’ diyorlar. CHP’lilerin görevi Cumhuriyete karşı yapılan ayaklanmaları engellemektir” dedi.

http://stargazete.com/politika/chp-de-sahiplendi-haber-225889.htm

Sitelerde Paylaş

başlığı baştan sona okuyup temizleyebildiğim kadarını temizedim.

alfabetaya 12 saat uzaklaştırma vermeyi uygun görmüştüm,

hacı kendisinin de dahil olduğu bu tartışmada

bunun hoş olmayacağını söylediği için vazgeçtim.

bununla birkikte alfabetayı gene de uyarmadan geçemeyeceğim.

her ne kadar hacı liberallere sapık demiş de olsa

bunak, bir ayağın çukurda tarzı ifadeler hiç ama hiç hoş değil.

rica ediyorum, herkes edebiyle yazsın.

vahşi dikatatöre gelince;

benimle hala oran yiyorsa, sıkıyorsa tarzında konuşarak

ne yapmaya çalıştığını merak ediyorum.

hadi ötekini anlayalım;

deicide root admindi de,

alfebetayı uyarmaya neden yemiyor olsun?

sırf sataşmak için sataşıyorsun gibi geliyor.

23 nisanda modluk yetkilerimi bir günlüğüne sana vereceğim,

belki biraz empati yapabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Bu ve buna benzer başlıklar AKP'nin ekmeğine yağ sürecektir.

Statükocular ve reformcular olarak algılanıyor halkın zihninde bu tablo.Ve halk statükoyu tercih etmiyor.

AKP'nin 2007 seçimi öncesi anketlerinde oyları %27 lerde geziyordu.Bir muhtıra ve cumhurbaşkanlığı seçimindeki süreç AKP'yi %47'lere doğru şişirdi.

Reform karşıtı olup statükoya devam diyenler uzun yıllar iktidar yüzü göremezler.

Sitelerde Paylaş

Aynen.Ben de ilk genel seçimde AKP'ye vereceğim oyumu.

Seçimini yapmışsın

Bu ve buna benzer başlıklar AKP'nin ekmeğine yağ sürecektir.

Bizi neye karsı uyarıyorsun..Oy vercegini yazıp reklamını yaptıgın partiye karşı mı?

Neyse ;

Hacının dedigi gibi BİZ ATATÜRKÜZ..

Ayrıca (Yazısını da katılıyorum)

Sitelerde Paylaş

hadi ötekini anlayalım;

deicide root admindi de,

Belkide Vahsininde sana karsı saplantısı vardır.:)

Kendini ve olayları çok ciddiye alıyorsun murtedd..Sakin olmalısın..Benden uyarması.

tarihinde MissSecret tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu ülke kendini yönetecekleri seçimlerle belirleyecek ve ülke anayasasını parlemento oluşturacak ve böyle devam edecek.Ordu kışlasında olacak ülkesini korumaya dönecek.Ve herşey rayına oturacak zamanla.

Çok iyimser bir yorum olmuş... İslam ve demokrasi hiçbir koşulda yanyana duramayacağı gibi, İslamcılardan demokrasi umanlar da ileri derecede hayal kırıklığına uğrayacaklar gibi geliyor bana... Güç eline geçince demokrasi havarisi kesilip faşistlik yapmaya bence demokratlık denmemeli...

Sitelerde Paylaş

hadi ötekini anlayalım;

deicide root admindi de,

Dostum, bu adam çıldırmış olmalı.

Bana da troll deyip duruyo, alakalı alakasız.

Sitelerde Paylaş

Belkide Vahsininde sana karsı saplantısı vardır.:)

Kendini ve olayları çok ciddiye alıyorsun murtedd..Sakin olmalısın..Benden uyarması.

mümkündür, bana karşı saplantısı olan çok tip var.

olayları ciddiye alıyorum;

çümkü sırf siz müzik gönderme amaçlı forumu kullanıyorsunuz diye

bu forumun misyonu bu olmuyor.

bu açıdan sorumluluk sahibiyim, işimi düzgün yapmaya çalışıyorum.

kendimi ciddiye alıyorum;

çünkü şu forumdaki onca hastalıklı tipi gördükten sonra

kendimi özel hissetmeye başlıyorum.

pişikolog laikçi bağyan ifeelgood aplamın gazıyla söylemiyorum bunu.

göz var, nizam var neticede.

Dostum, bu adam çıldırmış olmalı.

Bana da troll deyip duruyo, alakalı alakasız.

sen trollsün ama. :)

çok sempatik olman

seni bu nitelemenin dışına çıkarmıyor.

Sitelerde Paylaş

mümkündür, bana karşı saplantısı olan çok tip var.

olayları ciddiye alıyorum;

çümkü sırf siz müzik gönderme amaçlı forumu kullanıyorsunuz diye

bu forumun misyonu bu olmuyor.

bu açıdan sorumluluk sahibiyim, işimi düzgün yapmaya çalışıyorum.

kendimi ciddiye alıyorum;

çünkü şu forumdaki onca hastalıklı tipi gördükten sonra

kendimi özel hissetmeye başlıyorum.

pişikolog laikçi bağyan ifeelgood aplamın gazıyla söylemiyorum bunu.

göz var, nizam var neticede.

Ben sana gaz bile vemedim, seni hiç övmedim bu forumda; sahtekar seni.:) Kendine haksızlık etme.

Evet, sen gerçekten çok özel, çok dürüst, çok sağlıklı birisin.

Bunu görmek, anlamak için de kendini başkalarıyla kıyaslaman ayıp, haksızlık.

----------

Portgas,

Sen bakma burada yazan üç beş çapulcuya, yalancıya veya hükumet yalakasına..

Bu halk Atatürk'e müthiş bir sevgi besliyor. Sokaklara bir çık, görürsün. Bunu değiştirebilmek imkansız gibi bir şeydir; bizim tepkimiz bu sahtekarların dincilere güvenmesi ve onların politikalarının esiri olacak kadar aptallaşmasıdır.

Ve bu sahtekar liberallerin söylediği diğer her şey de yalan. Bu halk askeri hep sevmiştir. Askere Mehmetçik demiştir, hala da demektedir.

Burada kendi hezeyanlarıyla halktan, tarihten kopuk bir avuç entel danteli ciddiye almayın kardeşim.

Onlar cemmatçi yalakası, satılık ve de sapık abilerinin dilinden konuşuyor.

Bu ülke ne asker devleti olacak, ne de din.

Sitelerde Paylaş

Bu halk Atatürk'e müthiş bir sevgi besliyor. Sokaklara bir çık, görürsün. Bunu değiştirebilmek imkansız gibi bir şeydir; bizim tepkimiz bu sahtekarların dincilere güvenmesi ve onların politikalarının esiri olacak kadar aptallaşmasıdır.

Ve bu sahtekar liberallerin söylediği diğer her şey de yalan. Bu halk askeri hep sevmiştir. Askere Mehmetçik demiştir, hala da demektedir.

o halk hangi halk acaba?sivas'ın batısındaki bir avuç elitten mi bahsediyorsunuz.basettiğiniz o sevgi anadolu kırsalında bile yoktur.ayrıca halk askeri sever çünkü bizde osmanlı'dan beri asker kutsaldır.cumhuriyet darbesiyle de bu kutsallık devam ediyor.

Sitelerde Paylaş

o halk hangi halk acaba?sivas'ın batısındaki bir avuç elitten mi bahsediyorsunuz.basettiğiniz o sevgi anadolu kırsalında bile yoktur.ayrıca halk askeri sever çünkü bizde osmanlı'dan beri asker kutsaldır.cumhuriyet darbesiyle de bu kutsallık devam ediyor.

Bir avuç elitmiş.. Çok biliyorsun sen..

Atatürk'ü sevmeyen, tanıyıp okuyup da "ben Atatürk'ü sevmiyorum" diyen adam ancak ve ancak geri zekalıdır. Ya da şeriatçı.

Bu halk askeri sever, bu bir gelenektir, doğru. Ülkenin asker devleti olması meselesi ayrı, halkın artık askeri sevmiyor olduğu yalanıyla askeri devlet olma sorununu desteklemeye kalmak ayrı.

İkisini birbirine karıştırıyor, meseleleri yanlış değerlendiriyorsunuz. Bu gariban halk ne statüko bilir, ne de reform.

Bu halk üç kuruşun derdinde, İslam ve geleneksel bilinçten hala kurtulamamış zavallı bir halktır.

Kendi yalanlarınıza halkı alet etmeyin. Halk zaten o entel dantel sapıkların ne dediğini anlamıyor bile.

Sitelerde Paylaş

Bu gariban halk ne statüko bilir, ne de reform.

Bu halk üç kuruşun derdinde, İslam ve geleneksel bilinçten hala kurtulamamış zavallı bir halktır.

işte tipik bir elitist küçük burjuva serzenişi.bu "gariban halk" her seçimde sizin o zavallı, ırkçı, iğrenç partinizi sandığa gömüyor.hele şu kürt sorunu çözülsün çöpe atılacak sizin zihniyetiniz.sizin sonunuzu yine bu "gariban halk" getirecek.

Sitelerde Paylaş

Evet halk Atatürk'ü seviyor bunu kimse inkar edemez,Orhan gencebay'ı,Beyazıt Öztürk'ü,Kemal Sunal'ı da seviyor.

Turgut Özal'ı da seven çok,kenan Evren'i de,ama Fatih Terim'i seven çok az ya da Okan Bayülgen'i,veya İbrahim tatlıses'i.

Halk Atatürk'ü öyle öğretildiği için sevmiyor,içtenlikle seviyor,giyimini,kuşamını seviyor,asaletini seviyor,tipini seviyor,mavi gözlerini seviyor,dehasını seviyor,cesaretini seviyor,benimsediği için seviyor,onlarda güven uyandırdığı için seviyor.

Buna mukabil,İsmet İnönü'yü kimse hatırlamıyor ve kimse anmıyor,Celal Bayar'ı da,diğerlerini de.

Sitelerde Paylaş

işte tipik bir elitist küçük burjuva serzenişi.bu "gariban halk" her seçimde sizin o zavallı, ırkçı, iğrenç partinizi sandığa gömüyor.hele şu kürt sorunu çözülsün çöpe atılacak sizin zihniyetiniz.sizin sonunuzu yine bu "gariban halk" getirecek.

Senin gibi çapulcular ancak böyle bilgisayar başında mastürbasyon yapmakla yetinmek zorunda kalacak.

Bizim, daha doğrusu benim bir partim yok, hiç olmadı. Ben ve benim gibiler senin gibi ayak takımını ciddiye almaması gerektiğini öğreneli uzun yıllar oluyor.

Hiçbir güç, hiçbir zihniyet bilginin, bilimin, aydınlığın önüne geçememiştir, geçemeyecektir kardeşim. Bunu o ilkel beyinlerinize sokun.

Bilimin, çağdaşlığın, aydınlığın savunulduğu bu forumda da çapulcular, cahiller, satılıklar, ilkeller daima hakettikleri yanıtları alacaklardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...