Jump to content

NASIL BÖLERDİNİZ

Recommended Posts

diyelim ki elinizde bir ekmek var.tek yiyeceğiniz bu.ve ekmekten başka ailenizin hiç geçimi yok.ve siz 20 dakika sonra öleceksiniz.kime kaç dilim verirdiniz.ateistlerin maneviyatı sanırım burda belli olacak.

merak ediyorum.

ekmeği nasıl böler bırakırdınız.

annenize babanıza eşinize çocuklarınıza.ve duruma göre diğer yakınlarınıza.

bu örnek hayatın her noktasını karşılayacak zengin bir örnek değil ama basitte olsa fikir verebilir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

lan o ekmeğin hepsini yer öyle ölür bunlar.adamların hiç birşey umurlarında değilki. ailenizden tek ayrılmicağınız tek yer cennet diyoruz adamlara bize aç gözlü zavallı diyolar.adamların aileleri bile umurlarında değil.böyle ölüp gidecekler bunha üzülüyorum başka bişeye değil.

Sitelerde Paylaş
lan o ekmeğin hepsini yer öyle ölür bunlar.adamların hiç birşey umurlarında değilki. ailenizden tek ayrılmicağınız tek yer cennet diyoruz adamlara bize aç gözlü zavallı diyolar.adamların aileleri bile umurlarında değil.böyle ölüp gidecekler bunha üzülüyorum başka bişeye değil.

Sevgili peder, yada harun25 yada diğer isimlerin:

Ya terliksi bu soruyu ateistlere sormuş, niye hemen yazıyorsun güzel kardeşim, bırak cevaplasınlar, ondan sonra yorum yapacaksan yaparsın ya.

Selametle kal. Bana kızıyorsan özele gel ordan konuşalım biliyorumki kızıyorsun :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

PEDER, senin sayende allaha inanmaya baslayacagim neredeyse! Bir insan senin kadar ahlaksiz ve salak nasil olur diye, dogada bulamadim cozumu. Seni bir yaratan oldugu kesin gibi.

terliksi, yine her zamanki gibi, evreka modunda, bir mok bulmus gibi havali bir sekilde cikmis ortaya. Olecek insan, elindekini, ailesine adaletli bir sekilde dagitir. Ekmekten kastettigin mirassa, kurandaki gibi esseklik edilecek bir taksimi yapan az vardir herhalde.

Yok illaki ekmekse derdin, once cocuklar ve zayif olanlara verilir. Ve devami getirilir. Bende salak gibi size uyp, cevap veriyorum. Hadi PEDER zeka ozurlude, bu kadar yildir buradasin, hala ateistlerin ailesini sevmeyen, bencil yada uzaydan gelmis yaratiklar oldugunumu dusunuyorsun? Cinsmisiniz nesiniz kardesim.

Dincilerin durumu aynen bir abd vatandasinin, dunyanin geri kalani icin ne dusundugu gibidir. Dunyanin geri kalanini insandan bile saymayan hatta yok sayan bir abd li gibi, dincilerde, kendinden olmayani, sapik, sistem disi yaratiklar olarak gorurt. ZIRTAPOZLAR

Sitelerde Paylaş

Ateist de olsan,teist de olsan,o anda yapacagin davranis zaten dogal secilimle secilmistir.

Var olan besini kendi genlerin acisindan en avantajli sekilde kullanirsin.

Oncelik cocuklarin olur,onlar icinden,daha kucuk olan ve genleri sana daha yakin gorunen daha buyuk pay almali,cunku o lokma o genler acisindan daha uzun bir sureyi kurtaracaktir.

Es ,kendi annenizden fazla pay almali,babaniz en az payi almali,cunku babanizin kalan yasam suresi daha kisadir,es ve anneniz hayatta kalirsa,cocuklara bakma ihtimalleri daha yuksektir,anne sizin mi esinizin mi buna gore de pay degisebilir,ve o an besin bulabailme umudunuza gore kendinize de bir pay ayirmalisiniz.

Tabiati ile bu afaki bir yorum,o konumda neler olacagi yuzlerce sart tarafindan belirlenecektir,yaslariniz vs dahil,ben sadece var olan icgudusel davranis bicimini belirtmeye calistim,bunun da inanc vs ile hic bir alakasi yoktur ,inanc ust yapida olan bir seydir.

Sitelerde Paylaş
Ateist de olsan,teist de olsan,o anda yapacagin davranis zaten dogal secilimle secilmistir.

Var olan besini kendi genlerin acisindan en avantajli sekilde kullanirsin.

Oncelik cocuklarin olur,onlar icinden,daha kucuk olan ve genleri sana daha yakin gorunen daha buyuk pay almali,cunku o lokma o genler acisindan daha uzun bir sureyi kurtaracaktir.

Es ,kendi annenizden fazla pay almali,babaniz en az payi almali,cunku babanizin kalan yasam suresi daha kisadir,es ve anneniz hayatta kalirsa,cocuklara bakma ihtimalleri daha yuksektir,anne sizin mi esinizin mi buna gore de pay degisebilir,ve o an besin bulabailme umudunuza gore kendinize de bir pay ayirmalisiniz.

Tabiati ile bu afaki bir yorum,o konumda neler olacagi yuzlerce sart tarafindan belirlenecektir,yaslariniz vs dahil,ben sadece var olan icgudusel davranis bicimini belirtmeye calistim,bunun da inanc vs ile hic bir alakasi yoktur ,inanc ust yapida olan bir seydir.

seza çok güzel bir açıklama

yalnız ateistmisin inanan birimisin bilmiyorum.

umarım ateist değilsindir.

Sitelerde Paylaş
PEDER, senin sayende allaha inanmaya baslayacagim neredeyse! Bir insan senin kadar ahlaksiz ve salak nasil olur diye, dogada bulamadim cozumu. Seni bir yaratan oldugu kesin gibi.

terliksi, yine her zamanki gibi, evreka modunda, bir mok bulmus gibi havali bir sekilde cikmis ortaya. Olecek insan, elindekini, ailesine adaletli bir sekilde dagitir. Ekmekten kastettigin mirassa, kurandaki gibi esseklik edilecek bir taksimi yapan az vardir herhalde.

Yok illaki ekmekse derdin, once cocuklar ve zayif olanlara verilir. Ve devami getirilir. Bende salak gibi size uyp, cevap veriyorum. Hadi PEDER zeka ozurlude, bu kadar yildir buradasin, hala ateistlerin ailesini sevmeyen, bencil yada uzaydan gelmis yaratiklar oldugunumu dusunuyorsun? Cinsmisiniz nesiniz kardesim.

Dincilerin durumu aynen bir abd vatandasinin, dunyanin geri kalani icin ne dusundugu gibidir. Dunyanin geri kalanini insandan bile saymayan hatta yok sayan bir abd li gibi, dincilerde, kendinden olmayani, sapik, sistem disi yaratiklar olarak gorurt. ZIRTAPOZLAR

ateist bir soru sordum ve seza cevapladı.

ama sen sadece demogoji yapmışsın bir cevabın varmı

Sitelerde Paylaş

simdi nicin vicdan yoklamasi yapiyosun ki, bu deneme surecleri allahinizdan ogrendiniz her halde, yaratip yaratip saliyo, gecmisimizi gelecegimizi yedigimizi sictigimizi biliyo, bi de bizi deniyo, allahlik yapma ulen burda :D

oyle bi konusmussun ki ateistlerin vicdani yok, muslumanlar adil gibi, ateistleri deniycek aklinca koftehor kasar

Sitelerde Paylaş

Terliksi, sen Kuran'ı esas alırdım desene şuna:)

Mevcut paylaşımının günümüz gerçeğine uyduğunu asla sanmıyorum...

Çocuk ifadesi çok muallak..Bu çocuk 7 yaşında da olur 27 yaşında da..

Kuranın mevcut miras ayetleri asla uygulanmamalı...

Sitelerde Paylaş
Terliksi, sen Kuran'ı esas alırdım desene şuna:)

Mevcut paylaşımının günümüz gerçeğine uyduğunu asla sanmıyorum...

Çocuk ifadesi çok muallak..Bu çocuk 7 yaşında da olur 27 yaşında da..

Kuranın mevcut miras ayetleri asla uygulanmamalı...

ben her zaman Kuranı esas alırım herakles kardeşim : )

ama Kuranın her ayeti her zaman uygulanamaz.bazen bu ayetlerde ısrar etmek haksızlık doğrulabilir.

mirasta bunun için iyi bir örnektir.

bugünkü durumda bir kadına erkeğin hakkının yarısı verilemez.verilmesi demek Kurana uymamak demek olur çünkü.

yine çünkü !

Kuran bir bütündür.bütünü ile uygulanabilir.yarısı ile bazı işler olmaz.bazı işler ise tek bir ayeti ile olur.

miras yarım Kuranla uygulanamaz.

Sitelerde Paylaş
ben her zaman Kuranı esas alırım herakles kardeşim : )

ama Kuranın her ayeti her zaman uygulanamaz.bazen bu ayetlerde ısrar etmek haksızlık doğrulabilir.

mirasta bunun için iyi bir örnektir.

bugünkü durumda bir kadına erkeğin hakkının yarısı verilemez.verilmesi demek Kurana uymamak demek olur çünkü.

yine çünkü !

Kuran bir bütündür.bütünü ile uygulanabilir.yarısı ile bazı işler olmaz.bazı işler ise tek bir ayeti ile olur.

miras yarım Kuranla uygulanamaz.

sen suna isime geleni gunumuze uyarlarim desene :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Ekmeğini talanlarda, kabile baskınlarında, yol kesmelerde ve yağmalarda elde eden, güzel kadın esirleri seks kölesi (cariye) yapan ve bir de bunun hukukunu yazan bir dinin mensupları bu gibi konularda utanıp susmalı ve sizin söylediğiniz gibi konuşmamalı bence..

Sitelerde Paylaş
diyelim ki elinizde bir ekmek var.tek yiyeceğiniz bu.ve ekmekten başka ailenizin hiç geçimi yok.ve siz 20 dakika sonra öleceksiniz.kime kaç dilim verirdiniz.ateistlerin maneviyatı sanırım burda belli olacak.

merak ediyorum.

bu örnek hayatın her noktasını karşılayacak zengin bir örnek değil ama basitte olsa fikir verebilir.

Kadınlara yarım veririm, erkeklere tam; şikayet eden kadın olursa, iki kadının şikayetini bir erkeğe denk tutarım :rolleyes: Oldu mu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...