Jump to content

Entel Dantel Geçinen Atatürk Düşmanları..

Recommended Posts

size türkçe öğretelim bir de isterseniz.

''a.q.,'' şeklinde değil mi ifade?

a.q. vahşi ....

ile

a.q., vahşi ....

arasındaaki anlam farkı türkçe bilen için açıktır hakim.

O iki harfi sevmem bu yüzden bilahare kulağını çekeceğim bilgin olsun...

Ama insanlara Türkçe'den önce farklı bir şey öğretmeniz gerekiyor biricik mavişim...

Fesatlık damarları kabaranlara Türkçe'yi öğretseniz ne yazar ki...

Merak edenlere sayın mürtedd'in avukatıyım...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 93
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

murted lafı geveliyorsun

bende sana ananas aldırdım bozuk çıktı desem tdk cılık oynar mısın yine

diyemezsin, çünkü ''bende'' değil ''ben de'' olacak.

o virgül oraya tesadüfen konmadı herhalde.

hem sana a.q. demem gerektiğinde derim,

araya virgül falan koymam.

Sitelerde Paylaş

Ama insanlara Türkçe'den önce farklı bir şey öğretmeniz gerekiyor biricik mavişim...

Fesatlık damarları kabaranlara Türkçe'yi öğretseniz ne yazar ki...

Merak edenlere sayın mürtedd'in avukatıyım...

bazı şeyleri göstermek için bazı yollar kullanılabilir,bunlar mubahtır

sonuçta sende sevmiyormuşsun,kullanılmasa iyi olur,kullanmak normalse biz de kullanalım,a.q.

Sitelerde Paylaş

sonuçta sende sevmiyormuşsun,kullanılmasa iyi olur,kullanmak normalse biz de kullanalım,

bu cümleden kullanılmasının normal olup olmadığı hakkında fikrimi anlamışsınızdır diye düşünüyorum...
Sitelerde Paylaş
bu cümleden kullanılmasının normal olup olmadığı hakkında fikrimi anlamışsınızdır diye düşünüyorum...

sana kim fikrini sordu senin fikrin şu veya bu ne farkeder?

burada önemli olan mod'un fikri, o normal bulup kullanıyorsa forumda,

demektir ki sorun yok kurallar açısından,

o zaman hepimiz kullanabiliriz,

yani o bölümün seni kastetmediğini bile anlıyamıyorsun,..

Sitelerde Paylaş

Önce vatanın, yurdun, sonra ülke ve millet tanımını en sonunda da hainliğin tanımını yaptıktan sonra vatan hakkında yazılmış bir kaç şiirler vecizeyle yazım perdemi kapatacağım.

Vatan ne demektir ve vatan kimindir?

Her yer, her toprak dünyada yaşayan herkesindir, Amerika'da insanlığın toprağıdır, Rusya'da, Arjantin'de insanlığın ortak malı toprağıdır, Güney Afrika'da. Ortak kullanım alanı olarak düşünebiliriz bunu.

Yurt ne demektir?

Yurt kavramı ise vatan kavramından farklıdır. Her yer, her alan tüm dünya vatandaşlarınındır ama her yer her alan dünya vatandaşlarının yurdu değildir. Her halkın kendi yurdu/yurtları ayrıdır. Yurt vatan denilen toprak parçası üzerinde kendini ait hissettiğin yerdir. Ve her halkın yurtları ayrıdır. Yurt kavramı ülke kavramı ile karıştırılmasın.

Bir yurdun sevilmesi için çok gelişmiş olması gerekmez karşılıksız da hatalarıyla da seversiniz yurdunuzu. İngiltere çok

gelişmiş-özgürlük bir ülkedir ama orası benim yurdum değildir, ABD gelişmiş-özgürlükler ülkesidir ama orası da benim yurdum değildir.

Kendimizi yabancı hissetmeyeciğimiz yerdir yurdumuz. (bu manada Kürtlerin özgürlük isteklerini anlayışla karşılıyorum) Bu kişiye de bağlı bir durumdur mesela bir Türk kendini ABD'de, İngiltere'de yabancı hissetmiyorsa orası da bir nevi onun yurdudur. Yurt elimizden kayıp gittikten sonra veya orayı terk ettikten sonra geride bıraktıklarımızdır, gözümüzün arkada kalmasıdır.

Yurt sadece insan denen canlı için geçerli bir kavram da değildir. Köpekler, aslanlar, arılar, karıncaların da bir yurt anlayıı vardır. Karıncalar yabancı karıncayı yuvalarına almazlar, bir köpek kendini kabul ettirdiği mahallesini mıntıkası haline getirmiştir orayı yurdu yapmıştır ve o da yabancı köpek o mahalleye girdiğinde onu oradan kovalamak için kavga eder kazanan orayı alır kaybeden orayı terk eder, arılar yabancı arı kraliçe arıya biat etmeden içeriye giremez ya biat edecek ya girmeyecek, aslanlar mıntıkasında yabancı gördüğünde kükrer. Bitkilerde de durum pek farklı değildir. Bazı bitkiler çiçeğinin yanında diken de verir kendini yabancı bir ele karşı kollama isteğinden dolayı, bazı bitkiler toprağının çevresine burası benim mıntıkam dercesine içindekini salgılar, bazı bitkiler ağır kötü bir koku yayar etrafa mıntıkasını belli eder.

Ülke nedir, ülke kimlerindir?

Ülke hitap ettiği millet veya halkların örgütüdür, bir ülke orada emeği bulunan herkesindir, o bölgedeki herkese karşı sorumludur bir ülke. Ülke ona en çok hizmet edenindir, taş üstüne taş koyanındır. Bu ülke de hem Kürtlerin, hem Türklerin, hem Alevilerin, hem Abhazaların, hem Arnavutların, hem Boşnakların, hem Çerkezlerindir. Kim bir damla alınteri dökmüşse o ülkede o da hak sahibidir.

Millet veya Halk nedir?

Ülke ortak zemin oluşturup o zeminde buluşabilen aynı kültür içinde yaşayıp onu özümseyebilen ve bunları yaşatabilen bireylerin meydana getirdikleri topluluktur. Bu topluluk kimi ülkelerde çok uluslu bir yapı olabileceği gibi kimi ülkelerde ise tek uluslu yapılarda da olabilir mühim olan demografik yapının kültür yapısının önüne geçmemesidir.

Hain nedir, kim haindir?

Hain belli bir kurnazlığa dayanıp kendini ait hissettiği yere ve ailesine karşı pusuyla yada direkt tuzak kurmasıdır.

Hainlik için ön şartlar bir en azından hainin biraz kurnaz olması gerekir (çünkü hainlik bile bir zihin işlevinde ortaya çıkar) iki kendinden saydığı insanlara pusuyla yada direkt vurması gerekir. Bunun için başkalarınla işbirliği yapmasına da gerek yoktur kendi başına da bu eylemi yapabilir, pusu kurmasına da gerek yoktur, yeke yek de savaşabilir karşıdakiyle.

Ama önce kendini ait hissettiği yer olmalı bir insanın hain olabilmesi için. Mesela amcasının sofrasında yemek yeyip onun eşiyle düşüp kalkan birisi onun hem sofrasından ekmek yiyor hem sofrasına bıçak vuruyor (hainlik budur en basitinden) demektir.

Ait olduğu yeri vurmak ilk şart.

Bu bağlamda eğer bir insan kendisini o yurda ait hissetmiyor ona o önkoşullar ülkesinde sağlanmamışsa o insan hain olamaz düşmanın olabilir o ayrı (düşman ayrı bir kavram hainlik ayrı bir kavram). Kürtlerin içinde bazı isyanlar çıkmıştır evet ama hepsi hain dğeildir çünkü bazıları kendini bu yurda ait hissetmiyorlardı. O yüzden tüm isyancılar hain sınıfına giremez.

Kürtlerin tümünü hain olarak sınıflandıramayız çoğu bu yurdun kuruluşunda hizmet etmiştir, Pkk'yı da salt Kürtlerden oluşuyor diye de söyleyemeyiz içinde başka oluşumlar da var Ermeni oluşumlar, Arap oluşumları vs...

Tüm liberaller şöyle şöyle yapıyor diye de ağzımıza kolay yerleşmiş hain sözünü kullanamayız bunlar yerinde kullanılmamış sözlerdir. Dünyada üretilen bir çok kavram vardır ''hain, vatanperver'' gibi ama asıl önemli olan bunu kimler için söylediğiniz mühimdir ve diğer çok önemli nokta bunun yerinde kullanılıp yerinde kullanmadığınız asıl mühimdir.

Haklı bile olsanız haksız duruma düşersiniz yersiz kullandığınız bu kelime yüzünden, hain lafı çok eskidi üzerine çok basıldı artık ehemniyet arz etmiyor Türkiye'de. İşi çığrından çıkartmamak da, ortalığı kişisel sataşmalara sokmadan fikirsel analiz yapmakta fayda var diyorum.

Ek : Bunlar benim kedi görüşlerim, kendi tanımlamalarımdır bir yerden bir başka görüşten alınmamıştır bu sebeple katılınamayabilinir.

Artık yazımızın sonuna geldik vatan konusuna değindiniz madem ünlü şairlerin bir kaç vecize ve şiiriyle kapatalım mesajımızı :

''Vatan için ölmek de var ama borcumuz yaşamaktır.'' demiştir büyük Tevfik Fikret.

''Takınsam, kanat, manat;

Kuş, muş olsam seğirtsem.

Bomboş vatana inat,

Matan'a doğru gitsem.'' demiştir Necip Fazıl Kısakürek.

''Bu vatan kimin? ...

İleri atılıp sellercesine,

Göğsünden vurulup tam ercesine,

Bir gül bahçesine girercesine,

Şu kara toprağa girenlerindir..'' demiştir başka bir şair.

Ülke, halk, yurt zora gelindiğinde feda edilmemesi gerekilen kapıdır. Bu ülke hepimizin, bu yurt bizim olduğu kadar da Kürtlerin de, Komünistlerin olduğu kadar Liberalistlerin de.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

Artık yazımızın sonuna geldik vatan konusuna değindiniz madem ünlü şairlerin bir kaç vecize ve şiiriyle kapatalım mesajımızı :

''Vatan için ölmek de var ama borcumuz yaşamaktır.'' demiştir büyük Tevfik Fikret.

''Takınsam, kanat, manat;

Kuş, muş olsam seğirtsem.

Bomboş vatana inat,

Matan'a doğru gitsem.'' demiştir Necip Fazıl Kısakürek.

''Bu vatan kimin? ...

İleri atılıp sellercesine,

Göğsünden vurulup tam ercesine,

Bir gül bahçesine girercesine,

Şu kara toprağa girenlerindir..'' demiştir başka bir şair.

Bu bağlamda Nazım'ın ünlü 'Davet' şiirini unutmak olmaz:

Dörtnala gelip Uzak Asya'dan

Akdenize bir kısrak başı gibi uzanan

Bu memleket bizim!

Bilekler kan içinde, dişler kenetli

ayaklar çıplak

Ve ipek bir halıya benzeyen toprak

Bu cehennem, bu cennet bizim!

Kapansın el kapıları bir daha açılmasın

yok edin insanın insana kulluğunu

Bu davet bizim!

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür

Ve bir orman gibi kardeşçesine

Bu hasret bizim!

Sitelerde Paylaş

şu abartışlara abak abartışlara,görende sanıcak nazi almanyasıyla paralel ilerlemişimiz,sallayın daha sallayın nazi almanyasından araklayıp araklayıp

resmi tarih güvensizde adamın sallamadığı kafadan atmadığı doğru,güvenli.

Sitelerde Paylaş
MİT Kürtlere ait yasadışı bir örgüt mü... Şu lafınıza bakılırsa PKK'ye tek kelime etmemek lazım...

Hallac, benimle tartışırken laf oyunlarına girme.

MİT'in ne olduğunu sen de, ben de gayet iyi biliyoruz.

80 öncesi MİT-CİA işbirliği ile gerçekleştirilen provakasyonlar, katliamlar malum.

Her türlü halt yeniyor.

Türk Solunu bölmek için de "Kürt solu" yaratma planı tatbik ediliyor.

Daha sonra da yılanın başı büyüyor, başedilemez hale geliyor.

Aynı CİA'nin Usame Bin Ladin'i besleyip büyütmesi, sonra da başına bela alması gibi.

Sitelerde Paylaş

Hallac, benimle tartışırken laf oyunlarına girme.

MİT'in ne olduğunu sen de, ben de gayet iyi biliyoruz.

80 öncesi MİT-CİA işbirliği ile gerçekleştirilen provakasyonlar, katliamlar malum.

Her türlü halt yeniyor.

Bana anlatırmısınız MİT nedir? MİT Türkiye Cumhuriyeti'nden bağımsız bir kurummudur. Bu ülkeyi yönhetenlerin iradesi dışıda CIA ile işbirliği yapabilir mi. İktidar NATO'ya girmiş, iktidar ABD ile bağımlılık ilişkileri kurmuş buna bağlı olarak MİT'de CIA ile işbirliği yapıyor. Bunun neyine karşısınız. KGB ile mi dost olmasını bekliyordunuz?

Kelime oyunuymuş. "PKK MİT'in eseridir" diyorsanız bunun açılımı şudur. PKK Türkiye Cumhuriyeti'nin kurduğu bir örgüttür...Siz bunu mu dmek istiyorsunuz. Demek istemiyorsanız o zaman nereye gittiğini bildiğiniz cümleler kurun lütfen..

Türk Solunu bölmek için de "Kürt solu" yaratma planı tatbik ediliyor.
Maşallah bu oyuna hmende gelmişsiniz. Türk Solu'ymuş. Türk solu diye bir tanım kullanırsanız Kürt solunun da yolunu açarsınız. Ben ne Türk solunu bilirim ne de Kürt solunu bilirim. Türkiye solu vardır.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...