Jump to content

Liberal Aydınlarla Neden Anlaşamıyoruz?

Recommended Posts

TÜÜÜÜRKÜÜÜÜÜN CUMHUUURİYETİİİİİ

GÖÖÖÖÖÖĞSÜMÜÜÜÜÜÜZ DUNÇ ZİPERİ!

TÜÜÜÜRKE DUUURMAK YARAAAŞMAZ

TÜÜRK ÖNDE TÜÜRK İLERİ (baya ileri hem de)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 169
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

TÜÜÜÜRKÜÜÜÜÜN CUMHUUURİYETİİİİİ

GÖÖÖÖÖÖĞSÜMÜÜÜÜÜÜZ DUNÇ ZİPERİ!

İyi de, ben hakikaten Türk'üm ama ne ilgisi var acaba?

Marşı da yanlış biliyorsun. Sana diyorum, Zaman okuma, şeriatçıları bu kadar ciddiye alma.

Çok enerjiksin bakıyorum..

Sitelerde Paylaş

Hani nerede şeriatçılar? AKP mi asacak milleti? Şeriat mı geliyor? Paranoya bunlar. Ne gelmez şeriattır, ben ufacık çocuktum o zaman da şeriat geliyordu, bugün hala geldi geliyor. 28 Şubat geyiklerini ısıtıp ısıtıp önümüze koymayın.

sivası eben yaptı zaten.

burada şeriat gelecek demiyorum ki,sen diyorsun şeriatçılara özgürlük verilmeli,işte diyorum onlara özgürlük verirsen şeriat getiricekler,diyorusn buraya kadar özgürlük getirilmeli,adam diyor açıkça senin özgürlüklerini kısıtlayacam daha niye özgürlük veriyorsun ?

tarihinde Vahşi Diktatör tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sivası eben yaptı zaten.

burada şeriat gelecek demiyorum ki,sen diyorsun şeriatçılara özgürlük verilmeli,işte diyorum onlara özgürlük verirsen şeriat getiricekler,diyorusn buraya kadar özgürlük getirilmeli,adam diyor açıkça senin özgürlüklerini kısıtlayacam daha niye özgürlük veriyorsun ?

Sivası yapanlar mı iktidarda? Halkın yüzde 47si o kafada mı? Bir git yav.

Kimseye kimsenin özgürlüğünü kısıtlama özgürlüğü verilsin demiyoruz. İnsanlar nasıl giyindiklerine, yaşadıklarına falan karar verebilsinler diyoruz. Bunlar yapılınca şeriat gelmez.

Sitelerde Paylaş

yazık lan bunlara acıyorum şunlara bak şımarık tipler

sınıfta hani böyle saçma sapan acaip ses çıkarır ya arka sırada oturan çocuklar,onlara benziyorlar,gerizekalının teki hepsi.

hatta inkılap tarihinden sıfırıda almışlardır,bu yüzden düşmanlar atatürke,tarihleri ezberleyememiştir gerizekalılar.

böyle arka sırada oturup oturup saçma sapan sesler çıkarırlar ancak.

saygın bir ortamı bozan şımarık çocuklar.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar gittikçe saçmalıyor, başlığı da sulandırıyorsunuz.

Verecek yanıtınız yok, artık iyice şaşırıp işi şımarıklığa vuruyorsunuz.

Dinci bir hükumeti desteklediğinizi ve onların yayınlarından beslenip, buraya o yayınları astığınızı biliyoruz.

Açıkça beyan ettiniz.

Tepki görmeniz doğal, çünkü burası Ateistforum. Biz dinlerle ve dinciyle akıl gücü ve bilimsel bilgiyle savaşmaya çalışmışken ve bir sürü riski göze almışken, sizlerin, -üstelik de ateist olarak- dincilerden yana çalışmanız bizlere doğru gelmez.

Sizleri "içimizdeki hainler" diye nitelememiz de abes değildir. Haktır.

Sitelerde Paylaş

Kimseye kimsenin özgürlüğünü kısıtlama özgürlüğü verilsin demiyoruz. İnsanlar nasıl giyindiklerine, yaşadıklarına falan karar verebilsinler diyoruz. Bunlar yapılınca şeriat gelmez.

ya astur sen hasta mısın,hala iktidarda senin kafan,şuan akp yi konuşmuyoruz kafan basmıyor sanırım senin.

hayır öyle bir şey demiyorsun,ikinizinde şeriatçıların sadece kıyafet özgürlüğünü istemediğine eminim,siz istiyorsun ki parti kurabilsinler,istedikleri şeyi getirebilsinler,sonuçta özgürlük için onların seni öldürmesi bir özgürlüktür !

Sitelerde Paylaş

"içimizdeki hainler"

Şu hain vs. kelimelerini kullanmasak artık. Kim neye inanıyorsa onu savunsun. Yaftalamaktan vazgeçelim artık lütfen.

Sitelerde Paylaş

Sivas katliamını yapanlar bugün iktidardadır. Aksini iddia etmek için belli ki senini gibi olmak lazım.

Bu hükumet dincidir. Sivas'ı yapanların ağa babalarıdır, temsilcileridir, gönül ve işbirlikçileridir.

Yakında "evet, insanları yakma özgürlüğü de vardır, isteyen bunu da yapabilmelidir" filan diyeceksiniz korkarım..

Sitelerde Paylaş

İyi de, ben hakikaten Türk'üm ama ne ilgisi var acaba?

Marşı da yanlış biliyorsun. Sana diyorum, Zaman okuma, şeriatçıları bu kadar ciddiye alma.

Çok enerjiksin bakıyorum..

IfeelGood Zaman'da iyi adamlar yazıyor.

Mümtazer Türköne iyi adam mesela.

Liberal'in hası Atilla Yayla orda uzun makaleler yayınlar arada. Büyük ihtimal ateisttir de kendisi.

Gene ateist olan ve memleketin sosyolojisini en iyi yapan politika dahisi bir köşe yazarı Etyen Mahcupyan bir dönem Zaman'da yazdı.

Ekrem Dumanlı iyi adamdır, olayları çok iyi anlatır.

Arada akademisyenler, doçentler falan uzun analizler yayınlar. Bazen yabancı gazetelerden makaleler çevrilir.

İsmini hatırlayamadığım bir Rum adam var, o da arada makale yazıyor. O da iyi sosyoloji yapar.

Ve tabiki babaların babası Şahin Alpay da Zaman'da yazar. Kendisi en has liberallerdendir.

Bunun dışında dinci tayfa da var tabi. Ki ben bunların yazılarına eleştiri maili atıp burda da yayınlamıştım. Senin de hoşuna gitmişti hatta.

Sitelerde Paylaş

Şu hain vs. kelimelerini kullanmasak artık. Kim neye inanıyorsa onu savunsun. Yaftalamaktan vazgeçelim artık lütfen.

Yaftalamıyorum. Dinciyi savunan, aklayan ve gelip burada bize empoze etmeye kalkan kişi ateist ise, o açıkça haindir.

Bu bir küfür değildir. Durum tespitidir.

Sitelerde Paylaş

şu cümleyi açıklarsan bizi irşad edicekmişsin gibi his geldi içime(!)

kafan bassa eyvallah açıklayayım

ama şu durumda zor be hacı,umutsuz vakasın.

Sitelerde Paylaş

iktidarda olan şahsiyetin demokrasi hakkındaki düşüncelerini unutmuş olmalılar yada değiştiğine inanmaktadırlar ki iktidarkailer liberaldir dinci değildir diyebiliyorlar.

tayyib bunlara ben değiştim lan sevin beni desin sana inanmayan atatürkçü olsun derler.

90'larda .ötünü yaymaktan başka tayyibi takip etmişlerse anlarlar.

Sitelerde Paylaş

IfeelGood Zaman'da iyi adamlar yazıyor.

Mümtazer Türköne iyi adam mesela.

Liberal'in hası Atilla Yayla orda uzun makaleler yayınlar arada. Büyük ihtimal ateisttir de kendisi.

Gene ateist olan ve memleketin sosyolojisini en iyi yapan politika dahisi bir köşe yazarı Etyen Mahcupyan bir dönem Zaman'da yazdı.

Ekrem Dumanlı iyi adamdır, olayları çok iyi anlatır.

Arada akademisyenler, doçentler falan uzun analizler yayınlar. Bazen yabancı gazetelerden makaleler çevrilir.

İsmini hatırlayamadığım bir Rum adam var, o da arada makale yazıyor. O da iyi sosyoloji yapar.

Ve tabiki babaların babası Şahin Alpay da Zaman'da yazar. Kendisi en has liberallerdendir.

Bunun dışında dinci tayfa da var tabi. Ki ben bunların yazılarına eleştiri maili atıp burda da yayınlamıştım. Senin de hoşuna gitmişti hatta.

Al işte.. Referanslara bak...

Sen o adamlara eleştiri maili atmıştın ve ben de dahil pek çok insan seni desteklemiş, kendi adımıza da teşekkür etmiştik.

Dün eleştirdiğin ve bir yığın hakaretler yağdırdığın adamları, bugün savunuyor ve aklıyorsun.

Onlar hala aynı adamlar, aynı zihniyetin temsilcisi kişiler.

Sen aynı adam değilsin. Bu kadar kısa zamanda dinciyi savunur hale gelmek de hepten ilginç bir durumdur, o da ayrı.

Sitelerde Paylaş

ludwigi sokağın dönemecinde çevirmişler taciz etmişler ağzını burnunu dağıtmışlar tehdit etmişler,o andan beri atatürke düşman kesilmiş,şeriatçılara laf söyleyemiyor,dine laf söyleyemiyor,dinci olmuş şeriatçı olmuş,bi acaip olmuş,başka açıklaması yok birden bire değişmesinin.

Sitelerde Paylaş

Ateist mi bilmem ama dinle minle alakası olmayan bir adam, ben ve terence onunla bir etkinlikte görüşmüştük, orada konuştuğumuzdan biliyorum. Kemalistlerin gözünde bu tarz insanlar hep "dinci" tabi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...