Jump to content

Liberal Aydınlarla Neden Anlaşamıyoruz?

Recommended Posts

İkisi de liberaller. Besim Tibuk demokratik liberaldir. Cem Boyner de liberaldir, onu tanırım da.

Ama tamam, yine de kabul etmiş varsay beni.

En büyük liberaller Astur ve Ludwig'dir.:) İkisi de AKP'lidirler, yemez içmez bu partiyi savunurlar.

Şimdilerde Zaman gazetesini de savunmaya başladılar. Bu gazete Fethullah şizofreninin değildir, kimselere de bedava dağıtılmaz derler. Özellikle Ludwig, çarşaf çarşaf bu adamların yazılarını asmaya filan da başladı.

Büyük liberallersiniz vesselam.. İnanılır gibi değilsiniz..

Allah yolunuzu açık etsin.

İkisi de ancak sosyal demokrat diyebileceğimiz adamlar. Yeni Demokrasi Hareketi'ndeki insanlara bir bak, aralarında kaç tane klasik liberal var? Siz bilip bilmeden herkese "liboş" dediğinizden ayrımları yapamıyorsunuz da, bu insanlar Avrupa tarzı sosyal demokratlar. Liberal değerlerin birçoğunu kabul eden insanlar tabii bunlar, ama zaten Avrupa sosyal demokratlarının çoğu öyleler.

Ben en büyük liberalim falan demiyorum, sadece doğrusunu bilin diye söylüyorum. Atilla Yayla gibi isimler Türkiye'deki liberallere örnektirler.

Yemeyip içmeyip AKP'yi savunuyormuşum, o da iyi. Her gün 800.000 küsür Zaman gazetesi bedava dağıtılıyor iddiasını inandırıcı bulmayan herkes "Zaman savunucusu" mu oluyor bu arada?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 169
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

niye?ben dikkat forumda kemalist war demedim

forumu sabote etmeyin ya da ne bileyim hakaret etmeyin yeter

Her gün 800.000 küsür Zaman gazetesi bedava dağıtılıyor iddiasını inandırıcı bulmayan herkes "Zaman savunucusu" mu oluyor bu arada?

walla sayısını bilmemde

benim gördüğüm izmirde ciddi şekilde bir operasyon war

tarihinde AnArchos7 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

walla sayısını bilmemde

Sadece 26 bin Zaman gazetesi satılıyormuş, gerisi bedava dağıtılıyormuş. Emin Çölaşan böyle diyor.

Sitelerde Paylaş

walla sayısını bilmemde

Yav tabii bedava dağıtıyorlar, cemaatten arkadaşlarım var, ama 800,000 inanılmaz atmasyon bir rakam. Bir de, cemaatten herkes takır takır Zaman Gazetesi almaya zorlanıyor; eğer buna rağmen bu kadar kişi alıyorsa, cemaatten korkmaya ne gerek var :)

Sitelerde Paylaş

İkisi de ancak sosyal demokrat diyebileceğimiz adamlar. Yeni Demokrasi Hareketi'ndeki insanlara bir bak, aralarında kaç tane klasik liberal var? Siz bilip bilmeden herkese "liboş" dediğinizden ayrımları yapamıyorsunuz da, bu insanlar Avrupa tarzı sosyal demokratlar. Liberal değerlerin birçoğunu kabul eden insanlar tabii bunlar, ama zaten Avrupa sosyal demokratlarının çoğu öyleler.

Ben en büyük liberalim falan demiyorum, sadece doğrusunu bilin diye söylüyorum. Atilla Yayla gibi isimler Türkiye'deki liberallere örnektirler.

Yemeyip içmeyip AKP'yi savunuyormuşum, o da iyi. Her gün 800.000 küsür Zaman gazetesi bedava dağıtılıyor iddiasını inandırıcı bulmayan herkes "Zaman savunucusu" mu oluyor bu arada?

Demokratik liberaller onlar. Sen onlara sosyal demokrat demeyi tercih ediyorsun diye sosyal demokrat olmuyorlar.

Demokratik liberalizm sosyal demokrasiye benzer biraz, buradan yola çıkarak adamları sosyal demokrat ilan etme.

Liberalizm nedir, ne değildir hala tartışılır durur..

Benim bu forumda birilerine "liboş" dediğimi asla görmemişsindir. Bu sözcükten nefret ederim, çok da ucuz bulurum ama kullananları da anlarım. Ben onların liboş dediği güruha daima "Türk liberaller" demişimdir.

İftira ediyorsun. İkidir bunu yapıyorsun, çok ayıp.

Sitelerde Paylaş

halifeliğin kaldırılmasını ve daha birçok şeyi isteyen ingiltere idi.çünkü ingiliz sömürgelerinde yeterince müslüman vardı ve halifenin güdümden çıkması işleri zorlaştırabilirdi.latin alfabesi uygulaması ise tam bir kültürel yıkımdır.okuma yazma bilenler birden okuma yazma bilmez olmuştur.yüzyıllardır kullanılan bir alfabenin çöpe atılması gericiliktir.

nasılsa hala burdasındır yeni nikinle cvp verirsin

o halde sen solcu falan olma solculuk gericiliktir

Sitelerde Paylaş

Sayın Cumhurbaşkanı Gül, seçildikten kısa bir süre sonra, mesleklerinde tanınmış ve kamuoyunca yakından bilinen kişileri belirli aralıklarla Çankaya'da öğle yemeklerinde ağırlamaya başlamıştı.

Bu yemeklerin en belirgin özelliği, Cumhurbaşkanının konuklara şarap ikram etmesiydi. Her ne kadar inancı gereği kendisi içmese de, bu jesti göstermesi liberal aydınlarımızı mest etmeye yetip de artmıştı o dönemler.

Epey bir zamandır haber alamıyoruz: Sofralar çok seyreldi gibi görünüyor. En son sanatçılar mı ne vardı, Neşet Ertaş vb. Hatta Sezen Aksu da davet edilmiş de kabul etmemiş diye söylenti çıkmıştı.

Konukların ayık kafayla başlayıp, güneş daha tepede iken sarhoş bitirdikleri Çankaya sofralarının devamını 'laik' Cumhurbaşkanımızdan bekliyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...