Jump to content

Forum giderek kemalist foruma dönüşüyor.

Recommended Posts

Atatürk'e kişisel olarak bir sözüm yok, yaptıkları zamanına göre doğru ya da yanlıştı bunları tartışma amacında da değilim.

Sadece bir şeye dikkat çekmek istiyorum, forum giderek kemalist foruma dönüşmeye başladı. Kemalist arkadaşlara bir lafım yok, düşüncelerini elbette ki dillendirecekler ama düşüncelerini dillendirirken takındıkları doğmatik tavır ve ifade özgürlüğünü engelleyici davranışları sıktı artık. Bazı üyeler Atatürk'ü tartışmasız kabul edeceksiniz tarzından, sanki şeriat kanunuymuş gibi şeyler ileri sürmeye başladılar ve Atatürk'ün artık putlaştığını görmeye başladık. Atatürk'ün sizin putunuz olmasına bir diyeceğim yok, elbette kişisel tercih meselesi ama artık dayatmayı bırakın.

Bu davranışlarda bulunan bütün üyeleri kınıyorum. Lütfen kendinize geliniz...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 144
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

oğlum siz hastasınız,atatürke sövülüyor yöneticiler düşünce özgürlüğü diyor atatürkü sevmek suç oldu sen hala kemalist forum diyorsun,bu forum atatürk düşmanlığıyla bilinen bir site.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'e tapmak kişisel tercih meselesidir. Ülkemizde din özgürlüğü var. Yanlız istediğimiz Atatürkçülük dininin devlet dini olma konumundan çıkarılması. Herkes Atatürk'e özelinde tapsın. Din ve devlet işlerini ayıralım.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'e tapmak kişisel tercih meselesidir. Ülkemizde din özgürlüğü var. Yanlız istediğimiz Atatürkçülük dininin devlet dini olma konumundan çıkarılması. Herkes Atatürk'e özelinde tapsın. Din ve devlet işlerini ayıralım.

Atatürk'e hakaret etme hakkınızı açalım mı yani.

Sizde özgürce hakaret edin di mi çakallar.

Başka işiniz gücünüz yok Atatürk'le uğraşıyorsunuz,bu bile onun ne kadar büyük olduğunu gösterir ölmüş adamla kavga ediyorsunuz zavallılar,ezikler.

Sitelerde Paylaş

Başka işiniz gücünüz yok Atatürk'le uğraşıyorsunuz,bu bile onun ne kadar büyük olduğunu gösterir ölmüş adamla kavga ediyorsunuz zavallılar,ezikler.

Şeriatçılar gelse Muhammed'e hakaret etmek, saygı duymamak suç olacak. Kemalistler olunca Atatürk'e. Aranızda biçimsel 9olarak çok fark yok aslında.

Müslümanlar seni zorla namaz kıldırıyor. Kemalistler de zorla Atatürk heykeli önünde törene sokuyor. Antlar içiriyor. İbadet biçimleri farklı. Temelde olay aynı.

Sitelerde Paylaş

trustedyou,

ne o rahatsız mı oldun?

sen diyalektiğe tapmıyor muydun?

Engelsist misin yoksa?

Diyalektik gibi anti bilimsel bir zırvayı bir halt sanan bir adamın gelip te burada 'hayatta en hakiki mürşit ilimdir' demiş bir insanın putlaştırılabileceğini iddia etmesi gayet normaldir.

Arkadaşın asıl derdi başka,istiyor ki markscılık yapsın onların zırvalarını burada rahat rahat parçalasın.

Sitelerde Paylaş
Müslümanlar seni zorla namaz kıldırıyor. Kemalistler de zorla Atatürk heykeli önünde törene sokuyor. Antlar içiriyor. İbadet biçimleri farklı. Temelde olay aynı.

onlar işin millet boyutu olma ile ilgili demagoji yapma,milletleri bir arada ne tutar?

Sitelerde Paylaş

Şeriatçılar gelse Muhammed'e hakaret etmek, saygı duymamak suç olacak. Kemalistler olunca Atatürk'e. Aranızda biçimsel 9olarak çok fark yok aslında.

hiçbir müslümanın bana zorla namaz kıldıramayacağı gibi(hareketleri yapsamda içimden okumam demişti biri hatırlıyorum) hiçbir Kemalistte seni tutup zorla törene sokamaz...girme kardeşim törene mörene zaten bu zihniyetle senin oralarda işin yok...

onlar işin millet boyutu olma ile ilgili demagoji yapma,milletleri bir arada ne tutar?

hakim bunun tartışmasını çok yaptım dil dedim din dedim ortak değerler dedim birleştirici öğeler dedim bunların umrunda değil birleşmek...

dinimin olmaması durumunuda tartışamam o konuda suçlu olabilirim aslında :)))

tek dertleri Atatürke rahatça sövememek ;) diktatöre sonuna kadar katılıyorum...

Sitelerde Paylaş

Forumda AKP karşıtlığının ayyuka çıkışı genelde Atatürk ve Laiklik üzerinden oluyor.AKP'nin yaptığı reformları ve açılımları destekleyenleri HAİN olarak ilan etmeye kalkıyorlar.Oysa asıl hainlik demokrasi karşıtlığı ve parlemento karşıtlığıdır.

Dargörüşlülük malesef Atatürk'ün çok yoğun gündemdeki konulara sokulmasına sebep oluyor.Atatürk'ü gündeme yoğun getirmek bu tarz kişilerin kendi ayaklarına kurşun sıkması demek olacak.Dersim olaylarının gündeme gelmesi iyi oldu mesela.

İnternetteki bu tarz halkın genel meyilini yansıtmayan aykırı forumlarda sesi çok yüksek çıkan ve herhangi somut öneriler üretemeyenlerin hali seçim sandıklarında ortaya çıkıyor.Bu ülke artık bu statükodan ve çirkeflikten bıktı.

Onun için forumdaki statükocu antidemokrat kemalistlerle gülüp eğlenmeye bakın.

Sitelerde Paylaş

Forumda AKP karşıtlığının ayyuka çıkışı genelde Atatürk ve Laiklik üzerinden oluyor.AKP'nin yaptığı reformları ve açılımları destekleyenleri HAİN olarak ilan etmeye kalkıyorlar.Oysa asıl hainlik demokrasi karşıtlığı ve parlemento karşıtlığıdır.

Dargörüşlülük malesef Atatürk'ün çok yoğun gündemdeki konulara sokulmasına sebep oluyor.Atatürk'ü gündeme yoğun getirmek bu tarz kişilerin kendi ayaklarına kurşun sıkması demek olacak.Dersim olaylarının gündeme gelmesi iyi oldu mesela.

İnternetteki bu tarz halkın genel meyilini yansıtmayan aykırı forumlarda sesi çok yüksek çıkan ve herhangi somut öneriler üretemeyenlerin hali seçim sandıklarında ortaya çıkıyor.Bu ülke artık bu statükodan ve çirkeflikten bıktı.

Onun için forumdaki statükocu antidemokrat kemalistlerle gülüp eğlenmeye bakın.

evet öyle demokratki akp yönetimi kendisi başta değilken yok Türkiye ABye giremez oyalanıyoruz kendi başa geçince hadi AB nin kölesi olalım... al sana demokrasi alphabeta... akp reform yapıyormuş ... adam laikliği kaldırmalıyız diye bas bas bağırdı zamanında hangi reform islam reformumu.

Sitelerde Paylaş

evet öyle demokratki akp yönetimi kendisi başta değilken yok Türkiye ABye giremez oyalanıyoruz kendi başa geçince hadi AB nin kölesi olalım... al sana demokrasi alphabeta... akp reform yapıyormuş ... adam laikliği kaldırmalıyız diye bas bas bağırdı zamanında hangi reform islam reformumu.

AB'nin bazı şartlarına uyum çabası göstermek AB'nin kölesi olmak değildir.AB'ye girmek isteyen her ülke bu uyum yasalarını uygulamak ve bu reformları gerçekleştirmek zorunda.AB rotasını ilk AKP çizmedi bu ülkeye.

Herkes bir zamanlar farklı şeyler düşünüyor olabilir.Mühim olan çıkardığı yasalar ve eylemleridir.Bu forumun ateistlerinden bir kısmı namaz kılan kelimei şahadet getiren kişilerdi.Bir zamanlar böyleydi diye ateist olmalarına şüpheyle mi bakalım?

Sitelerde Paylaş

AB'nin bazı şartlarına uyum çabası göstermek AB'nin kölesi olmak değildir.AB'ye girmek isteyen her ülke bu uyum yasalarını uygulamak ve bu reformları gerçekleştirmek zorunda.AB rotasını ilk AKP çizmedi bu ülkeye.

Herkes bir zamanlar farklı şeyler düşünüyor olabilir.Mühim olan çıkardığı yasalar ve eylemleridir.Bu forumun ateistlerinden bir kısmı namaz kılan kelimei şahadet getiren kişilerdi.Bir zamanlar böyleydi diye ateist olmalarına şüpheyle mi bakalım?

gerekirse bak alphabeta buradaki ateistler ülkenin başbakanı değil!! ve ateistim deyip müslümanlıkta yapamaz yalan söyleyende müslüman değildir.. bnu peygamber söylüyo ben değil zina yapar hırsızlık yapar adam öldürür ama ümmetimden kimse yalan söylemez diyor...

AB'nin kölesi olmak kavramınıda ortaya atan parti akpdir..daha önce söylenmiş söylenmemiş adam çıkıp kürsüde bunu söylediyse bitmiştir..

bir siyasetçinin dansöz gibi kıvırması sokaktaki adamın kıvırmasına benzemez sokaktaki adamı arkadaşım değilsin artık der gönderirsin bu siyasetçiler senin gibi düşünenler varken hiçbiyere gitmez...

Sitelerde Paylaş

Seth, relax.

Laiklik bir yere gitmiyor.

Hiç bir parti taban desteği olmadan kafasına göre ülkeye kökten değişiklikler yapamaz. Yani diyelim ki laikliği kaldırmak isteyenler sadece %5 olsun ve bu adam onlardan biri olup takiyye yapıp laik herkesin oyunu aldıktan sonra birgün bir süpriz karar çıkartıp "laiklik kaldırılmıştır, kodum boruyu size ahahaha" desin. Biz mat mı olduk yani? Ertesi gün bunu başbakanlıktan atıp yaptığı yasayı değiştiremiyor muyuz?

Ama zaten ülkede laiklik kaldırılsın isteyenler çoğunluktaysa zaten bunun önünde nasıl durabilirsin ki? İnsanların zihinleriyle oynayıp, dikkatlerini dağıtıp süreci geciktirmeye falan mı çalışacaksın?

Sitelerde Paylaş

Seth, relax.

Laiklik bir yere gitmiyor.

Hiç bir parti taban desteği olmadan kafasına göre ülkeye kökten değişiklikler yapamaz. Yani diyelim ki laikliği kaldırmak isteyenler sadece %5 olsun ve bu adam onlardan biri olup takiyye yapıp laik herkesin oyunu aldıktan sonra birgün bir süpriz karar çıkartıp "laiklik kaldırılmıştır, kodum boruyu size ahahaha" desin. Biz mat mı olduk yani? Ertesi gün bunu başbakanlıktan atıp yaptığı yasayı değiştiremiyor muyuz?

Ama zaten ülkede laiklik kaldırılsın isteyenler çoğunluktaysa zaten bunun önünde nasıl durabilirsin ki? İnsanların zihinleriyle oynayıp, dikkatlerini dağıtıp süreci geciktirmeye falan mı çalışacaksın?

olay o değil ludwig olay AKP'nin savunulması laiklik elden gidiyor değil olay... yoksa bende biliyorum kolay değil o iş ama laikliği istemeyenlerde çoğunlukta olabilir ordada haklısın...adam islam diyor allahın emri ne laikliği kuranla yönetilicez tabi diyor.. benm lisede arkadaşım diyor bnu staj yaparken ne diyebilirim ki adama ben..konuş konuş boşa nefes harca =/

Sitelerde Paylaş

gerekirse bak alphabeta buradaki ateistler ülkenin başbakanı değil!! ve ateistim deyip müslümanlıkta yapamaz yalan söyleyende müslüman değildir.. bnu peygamber söylüyo ben değil zina yapar hırsızlık yapar adam öldürür ama ümmetimden kimse yalan söylemez diyor...

AB'nin kölesi olmak kavramınıda ortaya atan parti akpdir..daha önce söylenmiş söylenmemiş adam çıkıp kürsüde bunu söylediyse bitmiştir..

bir siyasetçinin dansöz gibi kıvırması sokaktaki adamın kıvırmasına benzemez sokaktaki adamı arkadaşım değilsin artık der gönderirsin bu siyasetçiler senin gibi düşünenler varken hiçbiyere gitmez...

AKP'yi Laikliğin karşısında bir tehdit olarak görüyorsun.Ve yine konu laiklik eksenine döndü.

İlk yazımda da belirtmiştim.

Forumda AKP karşıtlığının ayyuka çıkışı genelde Atatürk ve Laiklik üzerinden oluyor.

İşsizlik ekonomi kriz,terör vs bu konular yok mu sizin zihninizde?

Türkiye 7 yıllık AKP iktidarıyla hala laik bir ülke.AKP din ve vicdan özgürlüğü konusunda farklı yorumluyor olabilir Laikliği.Fransız laikliği ile Anglosakson laiklik yorumunun farklı olması gibi.

Laiklik din ve vicdan özgürlüğünü baskı altına almak olmamalı.

Sitelerde Paylaş

Kemalist arkadaşlara bir lafım yok, düşüncelerini elbette ki dillendirecekler ama düşüncelerini dillendirirken takındıkları doğmatik tavır ve ifade özgürlüğünü engelleyici davranışları sıktı artık.

Bana ceza kanunu maddeleriyle gelme onların hepsinin kitapta, kaldığını bilmeyen birini bulmak için hiç polisle vs.le yüz göz olmamış kişileri bulmalısın. Ne hakkı ne hukuku ya? Başbakanı dinlemişler ben ne yapam. Hem dinleyen dinlesin ya, dediğim gibi yarası olan gocunur.

Ne oldu! hakim ve savcıların haksız hukuksuz dinlenmesine laf edemiyordun, orada özgürlükler yok oldu da şimdi şapkadan mı çıktı ifade özgürlüğü! ''Hak Hukuk yok'', sen ağzını açma bence tırtyou.

Sitelerde Paylaş

İşsizlik ekonomi kriz,terör vs bu konular yok mu sizin zihninizde?

işsizlikte ekonomide ortada adam çıkıp milletin cebinde para var diyo millete uzatıyorsun mikrofonu benm cebimde yok diyo başkasını bilemem...

terörle ilgilide bir hareketi yok açılım yapıcakmış kürtçe eğitim olucakmış.. Amerika'da Ermeniler dillerinde eğitim görüyor mu...

burdan Bulgaristan'a bile gitsen okumaya bizden az gelişmiş bir ülke adamlar önce sana dilini öğretiyor sora eğitim veriyor...

Sitelerde Paylaş

ataturk e hakarette ederim, kufurde ederim.. elestirir, överimde, severimde.. bundan sana ne???

sen kim oliyorsunda kimin kimi sevmesi gerektigini söyliyorsun..?

guzelde söylemissin aslinda, ataturku dayatacaz sizi ezecez ve siz özgur kalamicaksiniz demissin.. afferin, niyetini acik belli etmissin..

biriyle ugrasmak onun buyuklugunu gösteriyorsa, muhammed ataturkunden kat ve kat buyuk demektir.. bu forumdada gayet acik, bak bakalim nasil muhammedle ugrasiyorlar.. :)) ( cocuk gibi yazip, davraniyorsun.. buyumeye baslasan iyi edersin.. )

tarihinde Portgas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ataturk e hakarette ederim, kufurde ederim.. elestirir, överimde, severimde.. bundan sana ne???

sen kim oliyorsunda kimin kimi sevmesi gerektigini söyliyorsun..?

guzelde söylemissin aslinda, ataturku dayatacaz sizi ezecez ve siz özgur kalamicaksiniz demissin.. afferin, niyetini acik belli etmissin..

biriyle ugrasmak onun buyuklugunu gösteriyorsa, muhammed ataturkunden kat ve kat buyuk demektir.. bu forumdada gayet acik, bak bakalim nasil muhammedle ugrasiyorlar.. :)) ( cocuk gibi yazip, davraniyorsun.. buyumeye baslasan iyi edersin.. )

Bütün bunları bu forumda yapamazsınız arkadaşlar. Bu bir suçtur ve direkt atılma nedenidir.

Senin böyle bir şeyi hiç yapmadığını ve yapmayacağını biliyorum Portgas. Tepkisel bir cümle kurmuşsun ama senin aracılığınla da ben yeniden hatırlatmış olayım.

------------------

Başlık sahibi arkadaşım,

Burada Kemalist sözcüğünü kullanarak bizi hiç savunmadığımız, bizimle hiç ilgisi olmayan bir yığın bir sistemi savunan bir forummuş gibi gösterme çabanız nafile.

Biz burada daima akıldan, bilgiden, bilimden, demokrasi ve özgürlüklerden bahsederken kalkıp bizi herhangi bir "ist" olmakla itham etmeniz biraz komik.

Biz Atatürk'ten ve Atatürkçülükten ne anladığımızı defalarca yazdık, çizdik. Bu forum dediğiniz gibi bir forum olsaydı, benzeri ateist forumlar gibi logosunda Atatürk'ün bir resmini, bir sözünü vs. kullanırdı ama bizce bu bile Atatürk'ü küçük düşürmek, kullanmak demektir.

Son yıllarda Atatürk'ü kendilerine kalkan ederek gerçek diktatörlüğü, faşizmi ve dinciliği pompalayanlaradır bizim sözümüz.

Onların bu forumda da sayıları oldukça fazladır ve elbette gerekli yanıtları alacaklardır.

Atatürk onlar için çok fazladır, lükstür.

Belki sizin için bile...

Sitelerde Paylaş

Atatürk'e kişisel olarak bir sözüm yok, yaptıkları zamanına göre doğru ya da yanlıştı bunları tartışma amacında da değilim.

Sadece bir şeye dikkat çekmek istiyorum, forum giderek kemalist foruma dönüşmeye başladı. Kemalist arkadaşlara bir lafım yok, düşüncelerini elbette ki dillendirecekler ama düşüncelerini dillendirirken takındıkları doğmatik tavır ve ifade özgürlüğünü engelleyici davranışları sıktı artık. Bazı üyeler Atatürk'ü tartışmasız kabul edeceksiniz tarzından, sanki şeriat kanunuymuş gibi şeyler ileri sürmeye başladılar ve Atatürk'ün artık putlaştığını görmeye başladık. Atatürk'ün sizin putunuz olmasına bir diyeceğim yok, elbette kişisel tercih meselesi ama artık dayatmayı bırakın.

Bu davranışlarda bulunan bütün üyeleri kınıyorum. Lütfen kendinize geliniz...

Burası elbette Atatürkçü bir forumdur..

Kimsenin bu minval üzere Atatürk ilkelerine sataşmasını ve ona dil uzatmasını karşılıksız bırakmayacağız..

Bu hain davranışlarınızın hesabını vereceksiniz bu forumda..

Atatürk ve devrimlerine dil uzatan karşısında beni bulacak..

Hoşuna gitmeyen defolur gider buradan.

Atatürk hakkında yazmanızı önlemiyoruz. Ama o yazılanlara cevap verme hakkımızı kullanacak ve size hak ettiğiniz dersi vereceğiz..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...