Jump to content

Neden hep Atatürk ?

Recommended Posts

Atatürk'ü eleştirmiyoruz ki. Sadece Atatürkçü değiliz. Bu bile sizi çıldırtıyor.

Sakin olun biraz. Bu ne güçlü bir iman meselesiymiş sizin için...

Benim çıldırdığımı neye dayanarak iddia ediyorsunuz....

Bence çıldıran sizsiniz.

Yalan da söylüyorsunuz. Siz yalancısınız.

Bir fantezi aleminde yaşıyor olmanız da mümkün tabii..

Bütün yaptığınız Atatürk'ü eleştirmek. Şimdi de onu inkar ediyorsunuz..

Kimi kandırmayı amaçlıyorsunuz?

Bu iddialarınızla size benzeyen garip mahlukatı bile ikna edemezsiniz.

Biz sakiniz..

Çok sakiniz hem de..

Sizleri izliyoruz.. Yakından.........

Biraz şaşkınlık ve üzüntü ile ama, peşinizdeyiz.

Sizi yalnız bırakmayacağız..

Meydanı size terketmeyeceğiz yani.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 159
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> Atatürk'ü eleştirmiyoruz ki. ( Ludwig )

Yalanını sevinler e mi !

Bu işler önce şöyle başlar :

- Ben aslında Atatürk'ü çok severim, dedem Çanakkale'de savaştı, dedemin kayınçosu ise Kurtuluş Savaşı'nda savaşıp tek bacağını kaybetti , ninem cephede mermi taşıdı, valla billa, benim karşı çıktığım aslında Atatürk değil, sadece Atatürkçüler ...

Bu birinci aşamadır .

Bakarlar ki maya tuttu, ikinci aşamaya geçilir :

- Atatürk despotun tekidiiiir, Takrir-i Sükunlar bilmemneleeer, daha sonra Atatürk'ün halka zorla dayattığı şapka kanunlarıııı, İskilipli Atıf Hoca'yı asmacalar kesmeceleeer, yeni alfabeyi dayatıp yüzde yüzü okur-yazar (!) olan halkı bir anda kara cahil durumuna sokmalaaar vs...

( Alıntı yaparak örnek vermemi isteyen varsa, buyursunlar yapalım . Bazıları daha dünkü yediği herzeleri çok çabuk unutuyor da hani . )

Dinci şeriatçılar da direk Atatürk'e yapamadıkları eleştirileri genellikle İsmet İnönü üzerinden yürütürler, mesela Abdurrahman Dilipak gibi şeriatçı Vakit yazarları ...

Tabii ki birinci aşama atlatılıncaya kadar .

Buradaki BAZI ateistlerin kimlerin ağzıyla konuştuğunu ve kimlerin taktiğine sığınacak kadar düşebildiklerini hala göremeyen gözler varsa yapılacak zaten birşey yok .

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

siz, biz, siz, biz, siz, biz.....

Annemle alışverişi bugün ben yaptım. AVM çok kalabalıktı.

Alışveriş merkezinde zemin kata inerken merdivenlerin en üst basamağında şu geldi aklıma,

Kendi kendime " Burada çok fazla insan var, hepsi ben en üst basamaktayken ayaklarımın altında gibi, bağıra bağıra demeç versem hepsi durup beni dinlese 100 kişiden en az 50 kişiyi ikna edebilirim, bunların içinde kesin türbana özgürlük isteyen şeriatçılarda vardır, Hacı ve tayfası forumda boşa kürek sallayacaklarına bana metin hazırlayıp versinler belli bir ücret karşılığında her pazar burdan insanlara seslenip en az 50 kişi gittiği yanlış yoldan çevirerek laikliği ve ülkeyi kurtarayım".

Sonra bu mevzuyu size nasıl açacağımı bilemedim. Paragöz olmakla suçlamanızdan çekiniyorum açıkçası.

Sitelerde Paylaş

yeni alfabeyi dayatıp yüzde yüzü okur-yazar (!) olan halkı bir anda kara cahil durumuna sokmalaaar vs...

buna inanan insan ile kuran okuyan,çelişkileri görüpte hala müslüman kalan insan arasında fark yok hatta o müslüman bile bir takım kıvırma yolları ile kurtulabiliyor ama şu alıntıladığım kısma inanan insanın aklından şüphe ederim kıvırılacak yoluda yok.

çok güzel yazmışsın yakup :)

tarihinde Vahşi Diktatör tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yakupcuğum.

Sana inat AKP'ye oy atacam.

In your face!! :)

DURMAK YOK YOLA DEVAM!!!!

Eee işte demokrasinin dezavantajı,mağara kafalı adamlarla bilinçlilerin oyu bir olmuyor,inadına oy atmaya çalışan insan topluluğu bir hayli fazla.

hakettiğimiz şekilde yönetiliyoruz dolayısıyla.

Sitelerde Paylaş

Eee işte demokrasinin dezavantajı,mağara kafalı adamlarla bilinçlilerin oyu bir olmuyor,inadına oy atmaya çalışan insan topluluğu bir hayli fazla.

hakettiğimiz şekilde yönetiliyoruz dolayısıyla.

anasını satayım

nasılsa bu yazıda doğruluk payı falan aranmıyor

hemende nasıl yaptın ama

ludwig mağara kafalı

kendini bilinçli

yarın birde orduyu kumanda edebilsen nasıl bilinçlendirilsin türkiyeyi demi

bu demokrasiyi icat edenin allah belasını wersin

Sitelerde Paylaş

Evet ben de öyle diyorum anarkos bu demokrasi akımını çıkaranı birileri kahretsin.

Ama aslında bu akımı çıkaran Fransız ihtilaline değil benim sitemim bu akımın yüzyıllar sonrası monoton haline gelen bu demokrasi kavramını işine geldiği gibi kullanıp, ağzı olanın boş boş konuşmasından dolayı, sizin gibi ordinaryus profesörler takımının ağzına demokrasi lafını pelesenk ettiği için kızıyorum :)

Cahil takımıyla aynı kelimeden yararlanmaya çalışmanız sizin kalitenizi küçük düşürüyor üstadım aaa :)

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Buradaki BAZI ateistlerin kimlerin ağzıyla konuştuğunu ve kimlerin taktiğine sığınacak kadar düşebildiklerini hala göremeyen gözler varsa yapılacak zaten birşey yok .

Herkes gördü Sevgili Yakup. Hiç endişe etmeyin. Burayı kendi çöplüklerine çevirmeye kalktılar ama her şeyin bir sınırı olduğunu da gördü bu sınırsızlar.

Sitelerde Paylaş

Şeriatçıların ağzıyla konuşmakla itham edin durun, bu atatürkçülüğün yenilgisini gizleyemez. Artık bu imalarada bağışıklık kazandım. Nasıl olsa atatürkçü olmayan herkese yaptığınız ithamlar. Herkes sizinn gibi olacak yoksa şeriatçıdır mantığındanda başka bir şey çıkmaz.

Sitelerde Paylaş

Şeriatçıların ağzıyla konuşmakla itham edin durun, bu atatürkçülüğün yenilgisini gizleyemez. Artık bu imalarada bağışıklık kazandım. Nasıl olsa atatürkçü olmayan herkese yaptığınız ithamlar. Herkes sizinn gibi olacak yoksa şeriatçıdır mantığındanda başka bir şey çıkmaz.

yenilgi derken ?

atalarında sivasta öyle diyordu insanları yakarken.

şimdi bu şeriatçı ağzı değilde nedir ?

Atatürkçülüğün yenildiğini düşünüyorsan demek ki sen Atatürkçülük ile rekabet içindesin ve bunu bir savaş olarak görüyorsun.

buda zaten şeriatçı ağzıdır.

ayrıca tekkeye gidecem,zikir çekecem,deli said çok iyi biri barışçıl tarihsel bir kişilik diyen ben değilim.

Atatürkçü olmayan şeriatçıdır demiyoruz ki,bunu söylediğimiz kesimin sende farkındasın yada farkında olmak istemiyorsun.

Her fırsatta şeriatçılığı öven kendileri.

Yani sadece Atatürk'e sövmekle yetinmiyorlar ki,islamı yüceltiyorlar,nurculuğu yüceltiyorlar,tekkeleri zaviyeleri yücelten osmanlıcılardan başkaları değil bunlar.

Şeriatçılarlada aynı amacı hizmet ediyorlarsa tabi ki ithamlandırırım.

Sitelerde Paylaş

Bi laf bellemişsiniz, şeriatçı ağzı, ateist şeriatçı, şu bu, yahu biraz ilerleyin, aynı yerde sayıp durduğunuzun farkında değilmisiniz? Bize osmanlıcı diyene bak, iki geri bir ileri yapan sensin.

ayrıca tekkeye gidecem,zikir çekecem,deli said çok iyi biri barışçıl tarihsel bir kişilik diyen ben değilim.

doğru bendim, nerde demişim bir alıntı yapta bende bileyim.

Sitelerde Paylaş

sen demedin müvekkillin dedi.

Sitelerde Paylaş

Sen demedin de, diyenlerin peşine takılıp "biz, biz" diye kendini ortalara attın. Ben daha senin ne düşündüğünü, kim olduğunu bile doğru dürüst bilmiyorum mesela. Ama sen sanki uzun süredir yazışıyormuşuz da seni muhatap alıyormuşuz gibi her yerde gelip bulaştın.

Ben mesela Ludwig ve yandaşı birkaç arkadaşına hitabediyorum, sen dayanamayıp hooop atılıyorsun ve zorla konunun içine dalıyorsun. Ne bir fikrini yazdın, ne de öneri getirdin.

Bol bol provokatif başlık açıp Atatürkçüler'i kınadın filan...

Şimdi temizle bakalım kendini.. Demek ki neymiş, öyle her şeye hemen atlamamak, iyice bir tanımak ve okumak gerekiyormuş.

Sitelerde Paylaş

sen dayanamayıp hooop atılıyorsun ve zorla konunun içine dalıyorsun

Sen, o dediğin yandaşlarını ve ludwigi doğru düzgün eleştirdinde ben mi engel oldum? Bende seni kastetmiyordum bir çok yazımda sende hoop geldin atladın, zorla konunun içine daldın. Neden acaba? İkimizde aynı sebepten dolayı atlamış olabilir miyiz? Anti-kemalistim bu kadarını bilmek senin için yeterli mi bilmiyorum. Müslümanlara karşı olduğum gibi, her doğmatik düşünceye, putperestlerede karşıyım. Attığın çamurları temizlemek pek kolay değil yardımcı olda temizleneyim.

Sitelerde Paylaş

Anti-kemalistim bu kadarını bilmek senin için yeterli mi bilmiyorum. Müslümanlara karşı olduğum gibi, her doğmatik düşünceye, putperestlerede karşıyım.

Bir şeyin antisi olmak şovenizmdir aslında.

Anti-Semitizm vb. gibi.

Seninde Atatürkçü/Anti-Atatürkçü olayını bir savaş olarak görmen seninde dogmatik olduğunu gösterir.

Mesela ben bu liboşlara çok kızıyorum ama Anti-Liberal değilim mesela.

Sitelerde Paylaş

Liberallere karşısın ama değil mi? Benim anlatmak istediğimde bu zaten. Kemalist karşıtıyım. Bu kadarm basit.

Sitelerde Paylaş

Liberallere karşısın ama değil mi? Benim anlatmak istediğimde bu zaten. Kemalist karşıtıyım. Bu kadarm basit.

Liberallere karşı değilim ben Liberalizme sempati besliyorum.

Liboşlara karşıyım,bu ayrımı bilmek lazım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...