Jump to content

Recommended Posts

Arapların bana karşı bir ön yargısı var mı bilmiyorum ama mensubu olduğum Millete bir ön yargılarının olduğu kesin.

En azından İngilizlerle "ortak" bir ön yargıya sahipler Milletimiz için.

Sanırım benim ön yargılarımın sebebini de belli etmiş oldum, İslam değil yani.

:)

tarihinde Paradigmax tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arapların bana karşı bir ön yargısı var mı bilmiyorum ama mensubu olduğum Millete bir ön yargılarının olduğu kesin.

En azından İngilizlerle "ortak" bir ön yargıya sahipler Milletimiz için.

Sanırım benim ön yargılarımın sebebini de belli etmiş oldum, İslam değil yani.

Osmanlı zamanında Türklere ait olmayan topraklara yerleşmiş yani Arap diyarlarına.İngilizlerin bunların bağımsızlık arzusundan yararlanmaktan başka yaptığı birşey yok.Onların bağımsızlık mücadelesi bir önyargı olarak tanımlanmamalı.Birçok millet ırk birbiriyle savaşmıştır.Bunu kıyamete kadar bir kin olarak taşımamalı.Türklerin savaşmadığı ırk mı var:)

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Araplara karşı hep bir ön yargım vardı, ülke ayırd etmeksizin hepsi itici gelirdi..

Bu videodan sonra tüm ön yargılarımdan kurtuldum..

http://www.dailymotion.com/video/xb77be_haifa-wehbe-wawa_music

Önyargısız insan olmaz. Hiç endişe etme.

Ve Arap'ların her millete karşı önyargıları vardır. Özellikle Türk'lerden gıcık alırlar.

Burada sorun önyargıya sahip olmak değil.

Önyargıların senin yaşamını olumsuz olarak etkiliyor mu?

Etkilemiyorsa, hiç sorun yok.

Bu arada en çok nefret edilen, sevilmeyen ve korkulan millet Türk'lerdir.

Önceleri bundan rahatsız oluyordum..

Şimdilerde hoşlanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Osmanlı zamanında Türklere ait olmayan topraklara yerleşmiş yani Arap diyarlarına.İngilizlerin bunların bağımsızlık arzusundan yararlanmaktan başka yaptığı birşey yok.Onların bağımsızlık mücadelesi bir önyargı olarak tanımlanmamalı.Birçok millet ırk birbiriyle savaşmıştır.Bunu kıyamete kadar bir kin olarak taşımamalı.Türklerin savaşmadığı ırk mı var:)

Hocam şimdi ağır mevzulardan uzaklaşıp bir video ile olaya hafif espri katalım dedik ama..

Ama sanırım mevzu illa ağırlaşıp, derinleşek.

Çok fazla derinleştirmemek adına sadece şunu ilave edeyim;

Osmanlı Arap diyarını işgal ederken İngiliz, Araplara göre kefere, kayığına binmedi diye hatırlıyorum?

Almanlara falan girersek mevzu uzar gider..olay biraz şuna benziyor:

Askerlik yaptıysanız x şehirli birine gıcık olduğunuzda sanki tüm x şehirliler size aynı gelir.

Yanlış tabii ama durum bundan ibaret..Büyütülecek çok fazla bir şey yok..

Sitelerde Paylaş

Hocam şimdi ağır mevzulardan uzaklaşıp bir video ile olaya hafif espri katalım dedik ama..

Ama sanırım mevzu illa ağırlaşıp, derinleşek.

Çok fazla derinleştirmemek adına sadece şunu ilave edeyim;

Osmanlı Arap diyarını işgal ederken İngiliz, Araplara göre kefere, kayığına binmedi diye hatırlıyorum?

Almanlara falan girersek mevzu uzar gider..olay biraz şuna benziyor:

Askerlik yaptıysanız x şehirli birine gıcık olduğunuzda sanki tüm x şehirliler size aynı gelir.

Yanlış tabii ama durum bundan ibaret..Büyütülecek çok fazla bir şey yok..

Tamamdır dostum sen önyargının zaten doğru birşey olmadığını farketmişsin .

Ben derin mevzuları severim de:P

İyi seyirler.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir arap olarak bu ırkçı, aşağılık başlığın silinmesini talep ediyorum.başlığı açan aşağılık herif de atılsın.

Başlığın neresi ırkçı? Adam "önyargım vardı, hatunu gördüm, önyargım kırıldı" diyor.

Araplar hakkında kötü birşey söylemiyor, kaldı ki söylese bile buna ırkçılık değil "hate speech" denir.

"Başlığı açan aşağılık herif" diyerek asıl cezayı hakeden sen oluyorsun.

Sitelerde Paylaş

Başlığın neresi ırkçı? Adam "önyargım vardı, hatunu gördüm, önyargım kırıldı" diyor.

Araplar hakkında kötü birşey söylemiyor, kaldı ki söylese bile buna ırkçılık değil "hate speech" denir.

"Başlığı açan aşağılık herif" diyerek asıl cezayı hakeden sen oluyorsun.

Ne duruyorsun Bilge, ver şuna cezasını aklı başına gelsin :)

Atatürk oldu mu mangalda kül bırakmayan sözüm ona ateist görüntüsü taşıyan bu şeriatçı arkadaş nerde bu Cumhuriyet, bir Kurtuluş Savaşı başlığı görse cahilliğinden çekinmeden içindeki esrarı kusmuştur ama iş Fettullah hocaya geldi mi, kendisinden adam akıllı bir Fettullah eleştirisi bile göremedik.

Sitelerde Paylaş

bir arap olarak bu ırkçı, aşağılık başlığın silinmesini talep ediyorum.başlığı açan aşağılık herif de atılsın.

Altınıda bezlesinler mi?

Şimdi Amerikanın Irakı işgalinden sonra Saddamın sarayında conilerin kucağında ayran çalkalar gibi kalça sallayan Arap hatunlardan bahsetmediğimiz için aşağılık mı olduk diye soracam, olmayacak.

O zaman Fatih Sultan Mehmet köprüsünün tam ortasında, tüm Asya ve Avrupanın izleyeceği kıtalararası bir fikri tecavüz gerçekleştirmem gerekecek, ama değmeyecek.

Yönetici arkadaş nasıl olsa görmüş, en eblehin bile anlayabileceği tarzda yanıtı vermiş.

Bu durumda osuruktan nem kapan ve sıkletim olmayan yer fareleri ile uğraşmak manasız, beyhude.

Ha şimdi gelelim hatuna ve benim önyargılarıma;

Şimdi Allah için hatun güzel.Zaten dünyanın en güzel 100 kadını arasında.

Hatunun güzelliği yanında videoda tam bir batılı imaj olayı var.

Benim Arap hanım dedin mi aklıma ilk gelen peçeli, şişman ve kaşları bahçe makası ile alınası pala kaşlı hanımlar gelirdi.

Benim gibi hatta daha menfi yönde çok daha fazlasını düşünen kişilerin çoğunlukta olduğunu biliyorum, en azından çevremde sıradan bir fenomendir bu olay.

İşte bu videoyu görünce bunun bir ön yargıdan ibaret olduğuna karar verdim, en azından kendim için.

Olay aslında basit ve naif.

Gelgelelim bu kadar basit bir olayı, aslında bir vakıayı forum sayfalarına taşımam yüzünden, göğsümdeki kılların hafiften zebra deseni almaya başladığı bir dönemde, bazı arkadaşlardan hayat ve tarih dersi aldık.

Amenna ve sadakna, yani kabulümdür çünkü öğrenmenin yaşı olmaz.

Da bir kanguru görünümlü yer faresinden, haksız yere, hakaret yemek hiç olmadı ama sağlık olsun ne diyelim..

tarihinde Paradigmax tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Araplara karşı hep bir ön yargım vardı, ülke ayırd etmeksizin hepsi itici gelirdi..

Esmercisin ha :)

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

o zamn birde bunu dinle

http://www.youtube.com/watch?v=QA02tHbIpxI&feature=fvw

Sitelerde Paylaş

Al buda benden olsun :)

http://www.youtube.com/watch?v=WFizqZehanw&feature=related

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...