Jump to content

küçük burjuva panikte

Recommended Posts

chp'nin ve onun temsil ettiği orta sınıfın(küçük burjuva densin) son yıllardaki saldırganlığı anlaşılabilir birşey.öncelikle bu insanlar resmi ideolojinin çemberinden geçmiş, eğitim görmüş insanlar.haliyle ve aslında suçladıkları dindarlardan daha fazla olarak kendi beyinleri yıkanmıştır.çünkü çelişik olarak hem moderniz, çağdaşız diyorlar hem de her türlü demokratik hakkı "bölücülük, şeriatçılık" olarak değerlendiriyorlar, saldırıyorlar ve de tek çözüm önerileri sadece "atatürk".fakat bunun böyle sürüp gitmeyeceği aşikar.her yeni demokratikleşme adımı rejimin tabularını bir bir teşhir ediyor.eminim devamı da çorap söküğü gibi gelecektir.mumunuz sönmek üzere.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

chp'nin ve onun temsil ettiği orta sınıfın(küçük burjuva densin) son yıllardaki saldırganlığı anlaşılabilir birşey.öncelikle bu insanlar resmi ideolojinin çemberinden geçmiş, eğitim görmüş insanlar.haliyle ve aslında suçladıkları dindarlardan daha fazla olarak kendi beyinleri yıkanmıştır.çünkü çelişik olarak hem moderniz, çağdaşız diyorlar hem de her türlü demokratik hakkı "bölücülük, şeriatçılık" olarak değerlendiriyorlar, saldırıyorlar ve de tek çözüm önerileri sadece "atatürk".fakat bunun böyle sürüp gitmeyeceği aşikar.her yeni demokratikleşme adımı rejimin tabularını bir bir teşhir ediyor.eminim devamı da çorap söküğü gibi gelecektir.mumunuz sönmek üzere.

Kendisi gibi düşünmeyeni idam eden bir dinin demokratik hak talebi olabilir mi ve olursa da ne derece haklı olur?... İdare eline geçince ne yapar?...

Sitelerde Paylaş

Kendisi gibi düşünmeyeni idam eden bir dinin demokratik hak talebi olabilir mi ve olursa da ne derece haklı olur?... İdare eline geçince ne yapar?...

Dinin kaidesinde öyle yazsa bile bu dine inanan kesin öyle hareket edecek diye bir kural yok.

Dine farklı yorumlar, daha modern yorumlar getirebilirler.

Demokrasiyi benimseyebilirler.

Keza AKP'nin falan programında "kafirleri kesecez" falan yazmıyor.

Ortada tehlikeli bir durum yok ki. Bir şiddet hazırlığı mı yapıyorlar?

Hayır, birşey yaptıkları yok, gayet barışçıllar.

Ama Kemalistler sadece iktidarın kendilerinin doğuştan hakkı olduğuna inanıyor.

Kemalistler diyor ki "karnını kaşıyan adam bu ülkeyi yönetemez kardeşim!"

Diyor ki "bu ülkenin başbakanını karısı modern kıyfaet giyecek kardeşim!"

Böyle abes mevzulara kafayı takmışlar aslında.

Yoksa "Müslümanlar bizi kesmek istiyor" falan değil olay.

Kıldı tüydü, yok onun niye başı kapalıydı falan.

Sitelerde Paylaş

Dinin kaidesinde öyle yazsa bile bu dine inanan kesin öyle hareket edecek diye bir kural yok.

Dine farklı yorumlar, daha modern yorumlar getirebilirler.

Demokrasiyi benimseyebilirler.

Keza AKP'nin falan programında "kafirleri kesecez" falan yazmıyor.

Ortada tehlikeli bir durum yok ki. Bir şiddet hazırlığı mı yapıyorlar?

Hayır, birşey yaptıkları yok, gayet barışçıllar.

Ama Kemalistler sadece iktidarın kendilerinin doğuştan hakkı olduğuna inanıyor.

Kemalistler diyor ki "karnını kaşıyan adam bu ülkeyi yönetemez kardeşim!"

Diyor ki "bu ülkenin başbakanını karısı modern kıyfaet giyecek kardeşim!"

Böyle abes mevzulara kafayı takmışlar aslında.

Yoksa "Müslümanlar bizi kesmek istiyor" falan değil olay.

Kıldı tüydü, yok onun niye başı kapalıydı falan.

Bu mantık işe yaramaz Ludwig..

Neden yaramaz.

AKP proğramında kafirler keseriz diyemez herhalde.

Ama biliyoruz ki Müslüman'lar kafirleri kıtır kıtır keserler ve kesmektedirler.

AKP'liler o dini savunmaktadırlar. Yoksa onda da mı yanılıyoruz sana göre.

Ortda daha ne tehlikeli durum olsun! Tarihe baksana. İslam nerede güçlendiyse, tehlike orada artmıştır.

Kemalistler kendilerinin doğru olduğunu ileri sürecekler tabii.

Bundan doğal ne olabilir. Ama hiç biri iktidarın kendilerinin doğal hakkı olduğunu ileri sürmüyor.

Bu sizin yalanınız. Ya da hezeyanınız. Delilsiz bir uydurma. CHP mi bunu iddia ediyor? Ne zaman etti?

Sorun ülkenin başbakanının kıyafeti değil.

Sorun İslam'ın toplumun bütün kurumlarına penetre olmuş olması..

Daha bu sorunu göremiyorsun..

Aklın karışık..

Sende Kemalistefobi var..

Umarım en kısa zamanda kurtulursun ama sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

..

Sorun İslam'ın toplumun bütün kurumlarına penetre olmuş olması..

..

Sen bu ülkede yaşamıyorsun ki neyin ne olduğunu bilesin. Türkiye'den haberleri oku. Bir bak bakalım devlet kurumlarında kadrolar Müslüman mı Kemalist mi. 367 rezaleti, AKP'yi kapatma davası, 27 nisan muhtırası gibi büyük kepazeliklerden, "bu belge bir kağıt parçaısıdır" lar, Albay Çiçek'i serbest bırakmalar, "12. ve 14. mahkemeler bizdenmiş" ler, Şemdinli sanıklarını askeri mahkemenin serbest bırakması.. Daha neler neler...

tarihinde ludwig tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben üçüncü şıkkı temsil ediyorum baba :)

Evet üçüncü yol yada yeni demokratik çözüm.Yada buna toplumcu ekolojik devrim çizgisi diyebiliriz.Başka tarz açıklamaları da var tabi göbeğini kaşıyan adamın...

Sitelerde Paylaş

Evet üçüncü yol yada yeni demokratik çözüm.Yada buna toplumcu ekolojik devrim çizgisi diyebiliriz.Başka tarz açıklamaları da var tabi göbeğini kaşıyan adamın...

Benim yeni bir çözümüm yok... Amerikayı yeniden keşfetmedim ki...
Sitelerde Paylaş

Hacı, öne sürdüğün argümanlarda gerçeklik payı yok değil, zina ettiği için recm edilme olayları falan hala günümüzde yaşanıyor ama türkiyenin o kadar geriye gideceğine ihtimal vermiyorum. Birde olaya şöyle bir bakış açısı getirmek istiyorum, önceden hristiyanlıkta dinden çıkanları ve kafirleri diri diri yakma olayı vardı, bugün hangi hristiyan ülkede böyle bir olay görüyoruz? Yani din kurallarıda topluma göre düzenlenebiliyor günümüzde. Müslümanların hepsi, kafir celladı diye saçma bir düz mantık olamaz.

Sitelerde Paylaş

Hacı, öne sürdüğün argümanlarda gerçeklik payı yok değil, zina ettiği için recm edilme olayları falan hala günümüzde yaşanıyor ama türkiyenin o kadar geriye gideceğine ihtimal vermiyorum. Birde olaya şöyle bir bakış açısı getirmek istiyorum, önceden hristiyanlıkta dinden çıkanları ve kafirleri diri diri yakma olayı vardı, bugün hangi hristiyan ülkede böyle bir olay görüyoruz? Yani din kurallarıda topluma göre düzenlenebiliyor günümüzde. Müslümanların hepsi, kafir celladı diye saçma bir düz mantık olamaz.

Hıristiyanlığın yazılı kaynakları İslam kadar çok ve kesin değil... İsa, hakkında Muhammed kadar kayıt tutulmuş bir peygamber değil; üstelik çok daha eski... Başımıza İslamı getirip, ortaçağı yaşayıp sonra rönesansı ummanın ve beklemenin alemi yok... Kimsenin 500 senesi olduğunu sanmıyorum...

Mürted'in cezası, zinanın hükmü falan gibi konular yoruma yer bırakmaz ve kesindir İslamda... Dinini bilen ve tatlı su müslümanı olmayan gerçek bir müslümandan, ne demokrasi beklenir ne de demokrasi umulur... Cemaat ve tarikat kontrolündeki islamcı politikacılarımızın bile elinde olmayacaktır birçok şey, zamanı gelince; bundan emin olabilirsiniz...

Mustafa Kemal modifikasyonlu tatlı su müslümanlarından bahsetmiyoruz zaten burada biz...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...