Jump to content

küçük burjuva panikte

Recommended Posts

Iste böyleee,

Kemalizmin cökeceyini sanan BICERELER coga varmaz kimin cöktügünü göreceklerdir.

Ahada sinegin sicmadigi yer olan AMburiya yaziyorum.

Ilkel Arap kabile düsüncesinin Türkiyede daha fazla yol katedeceyini düsünmek saflik olmami ?

Herkes BILGIDEN bunlarsa,basörtüsünden ,sariktan ,sakaldan yardim umuyorlar.

Hatta Kahire ilahiyat fakültesinden bir profosor diyorki Muhammedin DISKISI bile kutsaldir.

Ehhhhhh Insanin YARASIN demesi geliyor icinden.

Hahsizmiyim

Bekleyekde GÖREK.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Atatürk eleştirisi gördüğünde boğa görmüş gibi şahsi saldırılar yapanlardan bize ne? Sen neye dayanarak herkesi bir sanıyor da önüne geleni aşağılıyorsun?

Aylardan beri yazıyorsunuz, şu son birkaç gündür yazanların hangisinde o tür bir saldırı ya da tepki gördün?

Görmediğiniz için bu kadar şımardınız ve küstahlaştınız.

Hala o iğrenç şeriatçı beslemelerinin savunmalarıyla yazıyorsun. Bunları yazdığın müddetçe de cevap alacaksın. Burada sapık şeriatçıları ve onların beslemelerini savunduğunuz sürece hakettiğiniz muameleye maruz kalacaksınız.

Demokrasi, özgürlük gibi sözcüklerin içeriğini boşaltıp salt Atatürkçülüğü yermeye indirgeyen hükumet sözcülerisiniz.

Ben hiçbirinizin bir tek Atatürk eleştirisini görmedim bu forumda. Onu yapmaya kalkanlar direkt şeriatçılarla aynı dili konuşmaya başlıyor ve kısa sürede foyaları çıkıyor ortaya.

Sizin derdiniz başka..

O başlıkları açanlar sizler değilsiniz ama bunun ne önemi var? Atatürk adını, herhangi bir bayram başlığını gördüğünüz yerde damlıyor ve resmen aşağılayarak provoke ediyorsunuz. Sen de. Üç beş kişisiniz, kayda değer bir sayınız yok ama işiniz gücünüz bu olunca da artık birilerinin sizler gibi dinci hükumetin yandaşlarına bir şeyler söylemesi elzem oluyor.

Bu forum AKP şakşakçılarının, dincilerin ve onların yandaşı ilkesiz satılıkların sözcülüğünü yapmadı, yapmayacak. Bunu herkes bilmeli.

Dishonest'i ısrarla hatalı yazmışım, haklısın. Aynı anda bilim forumunda bir yazıyı okuyordum ve -ed takısıyla biten, daha önce hiç karşılaşmadığım bir sözcükle karşılaşmıştım ve takılıp kalmıştım. Dishonest'la mix yapmışım nasıl becerdiysem.

Sitelerde Paylaş

Atatürk eleştirisi gördüğünde boğa görmüş gibi şahsi saldırılar yapanlardan bize ne? Sen neye dayanarak herkesi bir sanıyor da önüne geleni aşağılıyorsun?

Aylardan beri yazıyorsunuz, şu son birkaç gündür yazanların hangisinde o tür bir saldırı ya da tepki gördün?

Görmediğiniz için bu kadar şımardınız ve küstahlaştınız.

Sizler de, bu gerçekle yüzleşmeyi sevmeseniz de, o putperestlerdensiniz. Herkese hain, sapık vb. sıfatlar yakıştıran da sizsiniz. Ben ezberleri bozmayı seviyorum, tepkilere de alışığım. Dogmatiklerden korkan onlar gibi olsun!

Hala o iğrenç şeriatçı beslemelerinin savunmalarıyla yazıyorsun. Bunları yazdığın müddetçe de cevap alacaksın. Burada sapık şeriatçıları ve onların beslemelerini savunduğunuz sürece hakettiğiniz muameleye maruz kalacaksınız.

sjdlsşldksşl :D

Demokrasi, özgürlük gibi sözcüklerin içeriğini boşaltıp salt Atatürkçülüğü yermeye indirgeyen hükumet sözcülerisiniz.

Ben hiçbirinizin bir tek Atatürk eleştirisini görmedim bu forumda. Onu yapmaya kalkanlar direkt şeriatçılarla aynı dili konuşmaya başlıyor ve kısa sürede foyaları çıkıyor ortaya.

Sizin derdiniz başka..

Atatürk'ü eleştiren herkesin şeriatçı olduğunu söyle, sonra da boğa gibi saldırmıyorum de. O da iyi.

O başlıkları açanlar sizler değilsiniz ama bunun ne önemi var? Atatürk adını, herhangi bir bayram başlığını gördüğünüz yerde damlıyor ve resmen aşağılayarak provoke ediyorsunuz. Sen de. Üç beş kişisiniz, kayda değer bir sayınız yok ama işiniz gücünüz bu olunca da artık birilerinin sizler gibi dinci hükumetin yandaşlarına bir şeyler söylemesi elzem oluyor.

Bayramlarda gazetede yarım sayfa genelkurmay başkanının sözleri ve Atatürk resimleri yayınlamadı diye Taraf gazetesine saldıran sizlersiniz. Saçmalayan herkese cevabını verdiğim gibi sizlere de veriyorum. Başlıkları açan da, saldırıları başlatan da hep sizlersiniz, özellikle de portakal kılıklı eküriniz Safsata54, nam-ı diğer eyetisen.

Üç beş kişiden böyle korkmanız da epey komik. Devrinizin bittiğinin resmidir.

Bu forum AKP şakşakçılarının, dincilerin ve onların yandaşı ilkesiz satılıkların sözcülüğünü yapmadı, yapmayacak. Bunu herkes bilmeli.

Ben forumdaki görüş çeşitliliğini seviyorum, burada yazmayı sevmemin sebeplerinden biri de o. Ben düşüncelerimi çok daha derli toplu biçimde blog açıp da yazarım, ama buradaki çeşitlilik ve fikir alışverişi imkanını bulamam. Bu nedenle forumun kemalist putperestlerce ele geçirilmemesini önemli buluyorum.

Sitelerde Paylaş

ifeel ısrarla atatürk'ün eleştirilecek bir yanının olmadığını savunuyorsun, hatta daha da ileri gidip atatürk'ü eleştirmeyi yasaklıyorsun. Bu da ne kadar putperest doğmacı olduğunuzun kanıtıdır. Hatasız insan yoktur ama sizin için atatürk insanüstü tanrısal bir varlık olduğundan dolayı eleştirilemez, allah gibi sorgulamadan kabul edilmelidir. Bizi şeriatçı ağzıyla konuşmakla suçluyorsun, acaba kim şeriatçı ağzıyla konuşuyor?

Sitelerde Paylaş

ifeel ısrarla atatürk'ün eleştirilecek bir yanının olmadığını savunuyorsun, hatta daha da ileri gidip atatürk'ü eleştirmeyi yasaklıyorsun. Bu da ne kadar putperest doğmacı olduğunuzun kanıtıdır. Hatasız insan yoktur ama sizin için atatürk insanüstü tanrısal bir varlık olduğundan dolayı eleştirilemez, allah gibi sorgulamadan kabul edilmelidir. Bizi şeriatçı ağzıyla konuşmakla suçluyorsun, acaba kim şeriatçı ağzıyla konuşuyor?

Atatürk'ü eleştirmek isteyen eleştirsin. Ben de birer bildiğimi yazarım. Birileri eleştirecekse, karşılığında o eleştirileri eleştirenleri de kabullenmek zorunda.

Atatürk sizin aklınızın alamayacağı kadar insandır. Onun için dinlere düşman, bilime ve medeniyete aşık bir adamdır.

Hilafeti yıkmış, laik bir ülke kurmuştur. Geri kalan da hikayedir....

Bugünkü çarpık sistemi, ondan sonra gelen hükumetlerin pisliklerini ve askeri darbelerin nedenlerini Atatürk'e yüklemek de sadece ahmaklıktır.

O devrimlerin üstüne ne koydunuz da kalkıp onları yapıp elinize veren adamı didikliyorsunuz?

Aklınız yerinde mi sizin?

Eleştirin kardeşim.. Karşılığında alacağınız yanıtları da göze alın.

Ben ya da biz hiç de sizin gibi düşünmek zorunda değiliz, öyle değil mi?

Bugüne kadar Atatürk'ü eleştirmek isteyen kimi cezalandırmışız, atmışız veya bir yaptırımda bulunmuşuz?

Konuşun.. Konuşun ki biz de bilelim, varsa cevabımız verelim..

İşin tuhafı Atatürk'ü eleştiren bir tek yazı okumadım ben bu forumda. Ya karşılığında şeriatı savunanları buldum, ya da komünizmi vs..

Komünistler de, şeriatçılar da kendilerince haklıdır. Komünist, Atatürk'ün devimlerini eleştirir çünkü onun istediği komünist ya da sosyalist devrimdir. Kendi ideali doğrultusunda elbette devrimleri eleştirebilir.

Ama cevap direkt ortadadır, Atatürk bir komünist değildir ve zaten amacı komünist bir ülke kurmak olmayacaktır.

E şeriatçı da olmadığına göre?

Kurtulun artık size empoze edilenlerden, ezberlerinizden..

Ezber yıkmaya çalıştığınızı sanarken yepyeni ve çok tehlikeli ezberlerin, empozelerin kurbanı oluyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Bugünkü çarpık sistemi, ondan sonra gelen hükumetlerin pisliklerini ve askeri darbelerin nedenlerini Atatürk'e yüklemek de sadece ahmaklıktır.

Yahu bizler o eleştirileri Atatürk'e yöneltmek istesek neden Kemalizm ve Kemalistleri suçlayalım. Ayrı kavramlar kullanılıyorsa gerçekliğin farklı parçalarını ifade etmek gereği duyulduğu için kullanılıyor.

Sitelerde Paylaş

• Ordu nasıl bölünüyor?
  • Ordu, 1922-24 arasında Mustafa Kemal Paşa’dan yana olanlar ve olmayanlar arasında bir kez bölünüyor. Milli Mücadele’nin ağırlıklı kadrosundan Kazım Karabekir, Ali Fuat Cebesoy, Refet Bele gibi isimler, Mustafa Kemal’in ülkede iktidarın tamamına hâkim olacağı endişesiyle karşı ekibe geçiyorlar. Bu isimlerin hepsi aynı zamanda orduda da komutan oldukları için, bu iktidar kavgası, orduyu da siyasi ve ideolojik olarak ikiye bölüyor. Mustafa Kemal’in yanında Fevzi Çakmak, İsmet Paşa ve birkaç isim yer alıyor.
  • Birbirlerinden nerede ayrılıyorlar bu isimler?
  • Bunların hepsi de İttihatçı. Hepsi de Halk Fırkası içinde. Hepsi de muvazzaf asker ama... Bunlar, modernizasyon projesini uygulama yönteminde anlaşamıyorlar. Mustafa Kemal Paşa gurubu, “Meşrutiyet’te gördük. Bu işler anayasayla, parlamenter sistemle falan olmaz. Biz bunu otokrat bir yönetimle yapacağız, İttihatçıların kurmuş olduğu eski sistemi devam ettireceğiz biz” diyorlar.
  • Yani askerî diktayı devam ettirecekler, öyle mi?
  • Evet. Buna karşılık Kazım Karabekir ve diğer grup ise, “Biz bu sistemi tecrübe ettik. Birinci Dünya Savaşı’nın sonuçlarını da bu yüzden yaşadık. Bu yöntemden tamamen vazgeçelim. Gerçek bir temsili sistem, parlamenter rejim kuralım. Siz modernizasyonu zorla yapacaksınız. Böyle bir modernizasyon kalıcı olamıyor. Biz böyle bir modernizasyonu gençliğimizde yapmaya çalıştık. Osmanlı modernizasyonu Jakoben bir metotla yapıldı ve kalıcı olmadı. Çünkü bu yöntemle yapıldığında, işler hızla geri gidebiliyor. Bu yüzden modernleşmeyi zamana yaymak ve bu konuda halkı ikna etmek, halkın onayını almak lazım. Halkın üstüne fazla gitmemek ve tepki toplamamak lazım” diyorlar.
  • Bunlar tam olarak neye karşılar? Mustafa Kemal’in diktatör olmasına mı karşılar?
  • Buna karşılar. Ordu bu bakımdan bölünüyor. “Yoksa biz de sizin söylediklerinizin yapılmasını istiyoruz ve bunları biz de yapacağız. Biz de kadınlarımızı çarşaftan kurtaracağız. Zaten bizim her birimizin eşleri çarşaftan kurtulmuş vaziyetteler. Bizim sizin yapmayı istediklerinizle bir problemimiz yok. Ama biz bütün bunları yaparken bu ülkede parlamenter sistem olsun istiyoruz” diyorlar. Atatürk, Nutuk’ta bunları anlatıyor ve “Bu paşalar bana komplo kurdular” diyor.

Neşe Düzel'in Cemil Koçak röportajından...

http://taraf.com.tr/makale/8407.htm

Görüyoruz ki Atatürk'ün muhalifleri de asker kökenli adamlar, İttihatçılar, ve onlar da modernleşmeci. Sadece metot konusunda Atatürk'ten ayrılıyorlar. Atatürk bunları safdışı edip kendini metotunu uygulayarak ülke için daha hayırlı olanı mı yaptı? Bundan nasıl bu kadar emin olabilirsiniz? Muhaliflerin de aklı yok mu? Akıl bir tek Atatürk'te mi var?

Sitelerde Paylaş

• Ordu nasıl bölünüyor?
  • Ordu, 1922-24 arasında Mustafa Kemal Paşa’dan yana olanlar ve olmayanlar arasında bir kez bölünüyor. Milli Mücadele’nin ağırlıklı kadrosundan Kazım Karabekir, Ali Fuat Cebesoy, Refet Bele gibi isimler, Mustafa Kemal’in ülkede iktidarın tamamına hâkim olacağı endişesiyle karşı ekibe geçiyorlar. Bu isimlerin hepsi aynı zamanda orduda da komutan oldukları için, bu iktidar kavgası, orduyu da siyasi ve ideolojik olarak ikiye bölüyor. Mustafa Kemal’in yanında Fevzi Çakmak, İsmet Paşa ve birkaç isim yer alıyor.
  • Birbirlerinden nerede ayrılıyorlar bu isimler?
  • Bunların hepsi de İttihatçı. Hepsi de Halk Fırkası içinde. Hepsi de muvazzaf asker ama... Bunlar, modernizasyon projesini uygulama yönteminde anlaşamıyorlar. Mustafa Kemal Paşa gurubu, “Meşrutiyet’te gördük. Bu işler anayasayla, parlamenter sistemle falan olmaz. Biz bunu otokrat bir yönetimle yapacağız, İttihatçıların kurmuş olduğu eski sistemi devam ettireceğiz biz” diyorlar.
  • Yani askerî diktayı devam ettirecekler, öyle mi?
  • Evet. Buna karşılık Kazım Karabekir ve diğer grup ise, “Biz bu sistemi tecrübe ettik. Birinci Dünya Savaşı’nın sonuçlarını da bu yüzden yaşadık. Bu yöntemden tamamen vazgeçelim. Gerçek bir temsili sistem, parlamenter rejim kuralım. Siz modernizasyonu zorla yapacaksınız. Böyle bir modernizasyon kalıcı olamıyor. Biz böyle bir modernizasyonu gençliğimizde yapmaya çalıştık. Osmanlı modernizasyonu Jakoben bir metotla yapıldı ve kalıcı olmadı. Çünkü bu yöntemle yapıldığında, işler hızla geri gidebiliyor. Bu yüzden modernleşmeyi zamana yaymak ve bu konuda halkı ikna etmek, halkın onayını almak lazım. Halkın üstüne fazla gitmemek ve tepki toplamamak lazım” diyorlar.
  • Bunlar tam olarak neye karşılar? Mustafa Kemal’in diktatör olmasına mı karşılar?
  • Buna karşılar. Ordu bu bakımdan bölünüyor. “Yoksa biz de sizin söylediklerinizin yapılmasını istiyoruz ve bunları biz de yapacağız. Biz de kadınlarımızı çarşaftan kurtaracağız. Zaten bizim her birimizin eşleri çarşaftan kurtulmuş vaziyetteler. Bizim sizin yapmayı istediklerinizle bir problemimiz yok. Ama biz bütün bunları yaparken bu ülkede parlamenter sistem olsun istiyoruz” diyorlar. Atatürk, Nutuk’ta bunları anlatıyor ve “Bu paşalar bana komplo kurdular” diyor.

Neşe Düzel'in Cemil Koçak röportajından...

http://taraf.com.tr/makale/8407.htm

Görüyoruz ki Atatürk'ün muhalifleri de asker kökenli adamlar, İttihatçılar, ve onlar da modernleşmeci. Sadece metot konusunda Atatürk'ten ayrılıyorlar. Atatürk bunları safdışı edip kendini metotunu uygulayarak ülke için daha hayırlı olanı mı yaptı? Bundan nasıl bu kadar emin olabilirsiniz? Muhaliflerin de aklı yok mu? Akıl bir tek Atatürk'te mi var?

resmi tarihten ögrendigimiz bu adamlarin hilafetci oldugu, saltanatligi savunmak adina ataturkle papaz olduklari.. :))

ataturkten baska kimse modernligi, medeniyeti dusunememistir.. ataturk turklerin en akillisi ve en mukkemmelidir..

tarihinde Portgas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>>> küçük burjuva panikte kemalizm çöktü

Bu yobaz takımı Ateistforum'da durmadan Ateizm'i çökertir dururlardı. Demek ki Ateizm'i halletiler, şimdi de Kemalizm'i çökertiyorlar.

Helal olsun yediğiniz karpuz kabuklarına!!

Fakat çökerte çökerte, çökertecek bir şey bırakmayacaksınız ya, sizin adınıza asıl bunun için üzülüyorum.

Sitelerde Paylaş

resmi tarihten ögrendigimiz bu adamlarin hilafetci oldugu, saltanatligi savunmak adina ataturkle papaz olduklari.. :))

ataturkten baska kimse modernligi, medeniyeti dusunememistir.. ataturk turklerin en akillisi ve en mukkemmelidir..

Ewet resmi tarih yalan dolu.

Cemil Koçak röportajını hararetle tavsiye ederim. Ben de daha bugün okudum

3 bölümden oluşuyor:

http://taraf.com.tr/yazar.asp?mid=8384

http://taraf.com.tr/yazar.asp?mid=8407

http://taraf.com.tr/yazar.asp?mid=8432

Sitelerde Paylaş

".. Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Cemil Koçak’ın Türkiye’de Millî Şef Dönemi, Abdülhamid’in Mirası, Türk-Alman İlişkileri, Umûmî Müfettişlikler, Belgelerle Heyeti Mahsusalar, Demokrat Parti Muhalefeti adlarıyla yayımlanmış kitapları var. "

Kaynak dandik mi diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Ewet resmi tarih yalan dolu.

Cemil Koçak röportajını hararetle tavsiye ederim. Ben de daha bugün okudum

3 bölümden oluşuyor:

http://taraf.com.tr/yazar.asp?mid=8384

http://taraf.com.tr/yazar.asp?mid=8407

http://taraf.com.tr/yazar.asp?mid=8432

sagol ludwig, ama ben bunlari ilk ciktigi gunlerde okumustum.. :)) aslinda böyle bilgilerin bir gazetede cikacagini hic dusunmezdim.. ulke gercektende ileriye yönelik adim atabiliyormus demekki.. :))

Sitelerde Paylaş

sagol ludwig, ama ben bunlari ilk ciktigi gunlerde okumustum.. :)) aslinda böyle bilgilerin bir gazetede cikacagini hic dusunmezdim.. ulke gercektende ileriye yönelik adim atabiliyormus demekki.. :))

Bu gazete bir nimet...

Gerçi Neşe Düzel daha önce de Radikal'de bu röportajlarını yapıyordu. Bunların bir kısmını Hesaplaşma diye bir kitapta topluca yayınladı. Bende var bu, çok faydalı.

Taraf'ta Murat Belge, Etyen Mahcupyan, Halil Berktay gibi ağır toplar da var. Bunlar da sosyolojinin hasını yapıyor. Ve tabiki Ahmet Altan...

Sitelerde Paylaş

".. Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Cemil Koçak’ın Türkiye’de Millî Şef Dönemi, Abdülhamid’in Mirası, Türk-Alman İlişkileri, Umûmî Müfettişlikler, Belgelerle Heyeti Mahsusalar, Demokrat Parti Muhalefeti adlarıyla yayımlanmış kitapları var. "

Kaynak dandik mi diyorsun?

Kaynağın kaynağı var mı?

Bu memlekette öyle şerefsizler var ki, Msutafa Kemal'e ibne deme ahlaksızlığı bile yaptılar.

İşin içinde şeriat yanlısı yobazlar, iktidar yağdanlıkları varsa bunlar bizzat kendileri kanıta, hatta kanıtı da kanıta ihtiyaç duyar. Bunların yalanları is ancak beyinsizleri ikna eder.

tarihinde Mirket tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu gazete bir nimet...

Gerçi Neşe Düzel daha önce de Radikal'de bu röportajlarını yapıyordu. Bunların bir kısmını Hesaplaşma diye bir kitapta topluca yayınladı. Bende var bu, çok faydalı.

Taraf'ta Murat Belge, Etyen Mahcupyan, Halil Berktay gibi ağır toplar da var. Bunlar da sosyolojinin hasını yapıyor. Ve tabiki Ahmet Altan...

her sabah okurum gazeteleri, ama taraf sitesi köse yazilarini baya bir gec veriyor.. öglen ortasinda geliyor.. aksam okumak zorunda kaliyorum bu yzuden tarafi.. :)) cok faydali yazilari var, ama bircok kesim icin zararli yazilar bunlar.. gazeteyi fetullah yönlendiriyormus, öyleyse yazilanlar yalan felsefesini okurlar birazdan bazilari.. :)

Sitelerde Paylaş

Kaynağın kaynağı var mı?

Bu memlekette öyle şerefsizler var ki, Msutafa Kemal'e ibne deme ahlaksızlığı bile yaptılar.

İşin içinde şeriat yanlısı yobazlar, iktidar yağdanlıkları varsa bunlar bizzat kendileri kanıta, hatta kanıtı da kanıta ihtiyaç duyar. Bunların yalanları is ancak beyinsizleri ikna eder.

Tek yaptığın Kemalistler'in imajını yerin dibine geçirmek. Çünkü çok uyuzsun ve geri kafalısın. Bir bilim adamına gösterdiğin saygıya bak...

Cahilce adama sahtekar ve yalancı imalarında bulunuyorsun. Hayır adamın ismini de ilk şimdi duydun. Hani hakkında araştırma yapmış olsan da, "bak burda burda kaynağı delili yok, yalan söylüuor" falan gibi birşeye binaen konuşsan gene anlarım. Sen sadece cahilce, bilmediğin şey hakkında bir bilim adamına çamur atıyorsun.

Buna militan cahillik denir.

Kemalistler'in imajını yere batırmaktan başka birşey yapmıyorsun bu yobaz hareketlerinle...

Sitelerde Paylaş

her sabah okurum gazeteleri, ama taraf sitesi köse yazilarini baya bir gec veriyor.. öglen ortasinda geliyor.. aksam okumak zorunda kaliyorum bu yzuden tarafi.. :)) cok faydali yazilari var, ama bircok kesim icin zararli yazilar bunlar.. gazeteyi fetullah yönlendiriyormus, öyleyse yazilanlar yalan felsefesini okurlar birazdan bazilari.. :)

Kemalistler paranoyak...

Yobaz...

Sitelerde Paylaş

Sizin derdiniz başka..

Katiliyorum. Soyle bir Ataturk elestirisi bulamazsiniz ornegin bu forumda:

"Ataturk 'askeri acidan savunulmasi zor' diyerek bati trakyayi yunanlilara birakmistir ve dogudan gereginden fazla toprak almistir. Halbuki teknolojideki degisim gosterdi ki 'askeri acidan savunma' artik o yillardaki kurallari tanimiyor. Bati trakya gunumuzun askeri teknolojisiyle savunulabilirdi. Bunu maalesef Ataturk gorememis. Veya Bati trakyaya ilerleme tehditi ile donanma olmamasina ragmen bir kac ada koparabilirdik. Bence Diyarbakir, Hakkari gibi yerleri elde tutacagimiza buralardan toprak almaya calissaydik daha iyi olurdu."

gibi duzgun bir elestiri goremezsiniz.

Elestiriler hep Islam ama hep Islam kokenli. Islamci olmayanlar ise pragmatist olmalilar. Islamcilara calistiklarini gormeleri lazim. Turkiyeden ilimli islam golgesi kalksin ondan sonra istedikleri kadar elestirsinler.

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atatürk'ü eleştiren herkesin şeriatçı olduğunu söyle, sonra da boğa gibi saldırmıyorum de. O da iyi.

Asturcum tabii ki degil herkes seriatci. Ama bulundugumuz konjoktur icerisinde onlarin yaptiklari Islamcilara yariyor hatta onlarin soyledikleri, yazdiklari bir Islamcinin yapabileceginden daha cok katki sagliyor ilimli islam davasina.

Turkiyenin karsisinda, toplumu dinle uyutarak somurulecek bir pazar yaratma tehditi var. Yanlis anlama, ben sosyalist degilim. Ekonomik kalkinmanin dinamiklerini iyi anlarim. Ama bunlar Japon toplumu gibi uretken bir toplum degil, din odakli, ulusal bilincten yoksun, simdiye gore daha parali ama tuketen, uretemeyen, hep takip eden koyun bir toplum istiyorlar.

Kemalizm elestirileri su an hic yardimci olmuyor!

Turkiyenin karsisindaki ABD gudumlu ilimli islam projesi olmasa (veya ileride yok olursa) elestiriler iste o zaman daha rahat yapilir. Hep beraber elestiririz o zaman. Ama su an birinden aldigin digerine arti olarak gidiyor. Saflar cok keskin. Muhammede "Muhammed" denilemeyen bir toplumda Cumhuriyet ve Ataturk gibi karsi sembollerin surekli dap edilmesi ne kadar zararli gormuyormusunuz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...