Jump to content

Önemli bilim adamimiz Oktay Sinanoglunun Türk genclerine önerileri

Recommended Posts

Şimdi yapılacak iş hızla bu toplumun yeniden kaynaşmasına, bilinçleşmesine, vatanını, milletini kendisinden önce düşünen insanların çoğalmasına önayak olmaktır.

Diyor ki sizin neyinize hümanizm,liberalizm.Bize savaş meydanlarında telef edilecek beyni yıkanmış kitleler lazım.Resmi ideolojiyi küçük beyinlere empoze etmeye tam gaz devam etmeliyiz.İşte bizim bilim adamımız bile bu kadar oluyor.Halbuki ne bilim adamları çıkıyor başka milletlerden:

einstein.jpg

Sitelerde Paylaş

Bu abuzer kadayıf denen adam bu forumda gördüğüm sıradan bir adam işte. Hiç bir orjinal iletisi yok nasıl oluyorsa lakabı aydın oluvermiş. Bizim evin fare yuvasındanki rıfkı isimli fareyi getir ahanda aynı bu, hatta o bundan daha orjinaldir. :)

Kızma abisi karşıdakini kendi yerine koyup da düşünerek yaz diye nazire yaptım, B)

Oktay değerli adamdır görüşleri katılmayabilirsin, sevmeyebilirsin de ama sevmiyorsun diye bir konuda ona katılmıyorsun diye tüm bilimsel kimliğindeki referanslarını çöpe atamazsın.

benim zaten orijinal olmak gibi bir iddiam yok.fakat oktay sinanoğlu'nun bizim fakültede atatürkçülük nutukları veren öğretim görevlilerinden hiçbir farkı yok.bizde üniversiteler tamamen resmi ideolojinin pençesine düşmüş.burada atatürk güzellemesi yapmadan akademik ünvan alamazsın.oktay sinanoğlu'nun profluğu da buradan geliyor.

Sitelerde Paylaş

oktay sinanoğlunun hayranıyım

öğütlerine uyacağım ve ben kendim olacağım

oktay sinanoğlunu dinleyeceğim ama kafama takmayacağım

kendim olacağım :)

bu adam kaliteli bir insan ama böyle bir obsesyonu var he diyip geçmek gerek

herkes gençliğin zihninin diktatörlüğüne sayunmuş

öyle olun böyle olun

şu yolu takip edin

aman sağa sola bakmayın

bravo karakterli gençlik ancak böyle yetiştirilir değil mi?

zihnine dikta ederek!

insan dediğin güvercin gibi yetiştirilmeli

evinden yüzlerce kilometre ötede salmalısın yine de o evini bulabilmeli

oktay sinanoğlu "protectionist" bir adam

güvercini alır eline sever okşar ama uçmasına izin vermez kaybolur diye

işte o güvercin memleketimin mal gençliği oluyor

bence bu adam ne diyorsa tersi yapılmalı....

Gençler tecrubeli ve akıllı atalarından nasihat almış çok mu? "Gençler size tavsiyem şu, şöyle böyle yaparsanız sonunuz böyle olur, ben çok gördüm, geçirdim." Bu yaşlı güvercinin genç güvercinlere nasihati gibi olur ancak metafor yaparsan.

Birkaç yıldır, kitapları sayesinde büyük kısım gençler arasında sevilip tutulmuştur. "Fakat ben onun fikirlerini savunan bir genç" gördüğüm zaman çoğunlukla o genci elimde olmadan küçümserim, üzülerek. Çünkü onlarda yeterli donanım yoktur liberal çakallara karşı savunacak. Aslında bunun Sinanoğluizm diye bir ideoloji olmaması yüzündendir bu. Gençler bu kişinin nasihatlerine kulak versin o kadar. Bunlar çok önemli nasihatler.

Şahsen Oktay Sinanoğlu'na şu an aklıma gelmeyen küçük detaylar dışında her konudaki her görüşüne (nedense) tastamamen katılıyorum. Meğerse adam benim kafadaymış. Onun bir kitabını ilk okuduğum zamandan itibaren yıllarca üstüne eklediğim nice karşıt okuntular, bu kanaatimi hiç sarsmadı.

tarihinde puppetularz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

benim zaten orijinal olmak gibi bir iddiam yok.fakat oktay sinanoğlu'nun bizim fakültede atatürkçülük nutukları veren öğretim görevlilerinden hiçbir farkı yok.bizde üniversiteler tamamen resmi ideolojinin pençesine düşmüş.burada atatürk güzellemesi yapmadan akademik ünvan alamazsın.oktay sinanoğlu'nun profluğu da buradan geliyor.

Oktay önce yabancı ülkelerde prof oldu. Türkiye'de prof oluncaya kadar ohoo epey çekti bu ülkede, az kıskanmadılar onu, Türkiye'de dışlandı bile Oktay.

Yani yanlış biliyorsun Oktay Atatürk güzellemesiyle prof olmadı. Avrupa'da kendini ispat etti bu adam.

Sitelerde Paylaş

Profluğu Yale üneversitesinden almış, nasıl oradan geliyor.

Ayrıca Sinanoğlu orjinaldir, Atatürk nutku atan hocalara hiç benzemez hatta bazılarını küçümser. Çünkü onlar Atatürk'ün laiklik ilkesine takıp bozuk plak gibi tekrarlarlar. Sinanoğlu ise Atatürk'ten konuşmasının binde birinde bile bahsetmez belki de. Çünkü o kendisi bile farkında olmadan Atatürk'ün "ilke"lerinden bahseder; Atatürk'ten değil. Çünkü Atatürk'ün düşündüğü gibi düşünen, vakalara o perspektiften bakan bir insandır.

Sitelerde Paylaş

Diyor ki sizin neyinize hümanizm,liberalizm.Bize savaş meydanlarında telef edilecek beyni yıkanmış kitleler lazım.Resmi ideolojiyi küçük beyinlere empoze etmeye tam gaz devam etmeliyiz.İşte bizim bilim adamımız bile bu kadar oluyor.Halbuki ne bilim adamları çıkıyor başka milletlerden:

einstein.jpg

Nerde ne zaman demiş savaşlarda nefer lazım diye? Yada söylemlerini bu kapıya nasıl çıkardın? Japonya, ordusu yokken aynı söylemlerle dünya birincisi oldu. Savaşacak ve kan dökecek nefer Barışta ter dökmeyenler içindir. Mesela Amerikan uçağı ve traktörü gelecek diye kendisi üretmeyip, (dolaylı) karşığılında Kore'ye gidenler iyi kan döker.

tarihinde puppetularz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Oktay Sinanoglunu kiskanmaktan catliyacaklar,cünkü taraflarinda böyle bir bilge kisi ne yazikki hic cikmamistir.

Dikkat ederseniz böyle kisiler hep enternasyonallik taslarlar,isterler.

Dünya halklari kardasligi sözleri dillerinden hic düsmez.

Ayni su GOMONOSLAR kimin.

Islamcilarda son zamanlarda bu ayaklara yatar oldular.

Dinler arasi gardaslih gibi falan fistih laflar girla gitmektedir.

Fettos inandigi kitabi Kur,anin IKAZINI sallamiyarak hiristiyan papanin elini öpmüstür vatikanda.Gelsinde bu yobaza Tolonbeg müslüman deyebilsin,mümkünmü.

Kur,anin bir kelimesini RED eden,müslüman sayilmiyor.

Acip okuyun kur,ani.

Üretmeden üretenlere ortah olma acih gözlügü sergiliyorlar.

Bilmeden bilgicler saflarinda yer ayarlamaya calisiyor kendilerine bu zavallilar.

Amerikalilarin Marsi arastirmalarindan bile ahillarinca kendilerine pay cihariyor bu AHMAHLAR.

Neymis Oktay Sinanogluda kimmis.

Kimmiymis,onu Amerikalilara sor.

Onu Ruslara

Onu Japon imparatoruna sorun.

Japon imparatorunun Oktay Sinanogluna teklifini arayip bulun okuyunda Oktay Sinanoglunun kim oldugunu ögrenin.

Oktay sinanoglu ülkemde calisiyim diye kalkip Türkiyeye gelir.

Bir üniversiteden görev ister.

Üniversite bir cay ocagi büyüklügünde bir oda verir kendisine,siktiri boktanda bir telefon,kablolari tabandan cekilmis bir telefon.

Yani kablolari disarda.

Sinanin Disarda tutuldugunu kiskanan prof kadinlardan biri,Sinanin telefonunu cantasinda tasidigi makasla keser.Bilge Sinan bir yere telefon etmek ister ama telefonda ses yoktur.

Durumu arastiran görevliler kabloyu Sinani kiskanan 3 kadin pirofdan birinin kestigi cikar meydana.

Sinan giymat taktir edemeyenler arasinda calisamayacagini anlar deyerini bilen Amerikan üniversitesindeki yerine tekrar döner.

Amerika ,Oktay Sinanogluna muazzam bir kösk üniversitede de her türlü imkani önüne serer.

Oktay Sinanoglu Türkiyeye geldiginde Sagip Sabanciya gider bir dis dolgu maddesi üretecek fabrika kurmayi teklif eder,Sabanci parasal yardimi yapacak,geri kalani Tümüyle Oktay Sinanoglu yapacakti taki üretime baslayana kadar.

Ülkesi menfaatlarina bagli bildigi Sabanci ink vink eder bir türlü ne olur der nede olmaz.Ama Sinan birtürlü yanit almadan Sabancinin yakasini birakmak istemez.

Bir gün ,ögrenirki Sabanci dis dolgu maddelerini disardan ithal edenin taaa kendisi.

Sinan Türkiyede üretilsin,para Türkiyede kalsin,hatta yurt disina satilip ülkemiz para kazansin derken,ülkesini sever sandigimiz Sabanci meyer kesesini ve aldigi dolgu maddesi satan Amerikaliyi düsünüyordu.

Hicbir yabanci sitede Türk adi Türce adi tasiyan bir yabanciya rastlamadim.

Bizim sitelere devam edenlerin %90 iysa yabanci ad tasimaktadir.

Bunun nedeni KALITESIZLIKTIR.

Adam aklinca islami savunuyor,ama bakiyorsunki adamin rumuza PAPAZ.

Komunizim karsiti sözde, rumuzuna bakiyorsunki RUSKI.

Bukadar okumuslari CAHAL bol bir ülkeler varsa bu ülkeler müslüman ülkelerdir.

BATILI OKULLARI AYDIN YETISTIRIR ,MÜSLÜMAN ÜLKE OKULLARIYSA CAHAL YETISTIRMEKTE SON DERECE IDDIALI..

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Enternasyonalliğin, halklar arasındaki kardeşliğin, dinlerin uzlaşmasının, sana ne zararı var anlamadım? Bununla nasıl bir psikopatın sorunu olabilir ki?

Yabancı sitede neden türkçe ad taşısınlar ki? Türkçe dünya dili mi? Buna karşılık ingilizceyi çok severim ve ingilizce dünya dili.

Sitelerde Paylaş

Yabancı sitede neden türkçe ad taşısınlar ki? Türkçe dünya dili mi? Buna karşılık ingilizceyi çok severim ve ingilizce dünya dili.

Hey gidi yıllar hey! Ne çok şeyi değiştirdi geçen zaman..

Daha 20 sene oldu olmadı; Demirel 'Adriyatik'ten Çin denizine kadar tüm ülkelerde zaten Türkçe konuşuluyor, 21. yüzyılda Türkçeyi dünya dili yapacağız' diyordu.

Ama gel gör ki, şimdiki genç arkadaşlar İngilizceyi anadilleri gibi görüyorlar artık. Hayranlık en üst düzeylerde seyrediyor.

Eh, ne diyelim; liberalizm çıktı, mertlik bozuldu.

tarihinde Satsuma54 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Demirelin söyledikleri, en ufak şekilde beni ilgilendirmiyor, o onun hayalperestliği.

İngilizceyle, alıp veremediğiniz ne var anlamadım? Ne güzel dil işte dünya ortak olarak benimsemiş, konuşuyor. Öğrenmek zorunuza mı gidiyor?

Liberal olduğumu nerden çıkardın?

İngilizceyi anadilim bellediğimi nerden çıkardın?

Bence mesnetsiz iddialarını burada paylaşma kendine sakla. Yoksa halisunasyon mu görüyorsun?

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Enternasyonal düsünce,aslinda CAHAL ,KÖKSÜZ ,TABANSIZ , ORTADA KALMIS insanlarin tutunmak istediyi CILIZ heran kopmaya hazir bir daldir.

Yoh efendim sen yaniliyorsun diyeceksiniz bana.

Yanilmiyorum.

Aslinda böyle bir sevgide yoktur.

Olsaydi,Yogoslavyada bir kazadaki 15,000 müslümana Nato sizi koruyacagiz,silahlarinizi verin dediler.

Müslümanlar,inandi silahlari nato gucune teslim ettiler,ertesi gün Sirplar müslümanlara saldirip hepsini kitir kitir kestiler.

Bu olaya neden olanlarda cohmu coh enternasyonal sevgisi olanlardi.

Türkiye dahil hicbir ülke söz veripde bu insanlari korumayanlara bunu nasil yaparsiniz diyede karsi cikmadi vede bir uygulamayada gitmediler.

Iste tüm insanlari sevenlerin yediyi boklar.

Kendi insanini sevmesini bilemeden YABANCILARI sevmeye calisan biri aslinda onlarida sevmesini bilemeyen kisidir.

Sevgi enyakindakilerden baslar.

En uzaktakilerden deyil.

Sevebilmek icin önce tanimak gerek.

Insan tanimadiklarini sevemez.

Severim diyenler,yalniz kendilerini kandirirlar.

Dikkat ederseniz,dinler insanlari korkutur.

Allahdan korkun denir.

Cahallar vede Ohumus cahallar gercekten Allahtan korkarlar.

Neden korkarlar, nasil oldugunu gözüyle görmemistir.

Yalniz din kitaplarindan,din adamlarindan okuyup duyduguyla o iddia edilen gücten korkulmustur.

Karanliklardan,yalnizliklardan korkular hep din kaynaklidir.

Cehennemler,atesler,yilanlar ,ciyanlarla insanlari baglamaya calisir din kitaplari ve din adamlari Allaha.

Simdiiiii,daha anasini,babasini,vatandasini sevmesini ögrenmeden,sevemeden adamlar kalkiyor dünya halklarini sevmeye.

Bu sevgi deyil,yeterli sevgiyi alamayanlarin dolayisiyla sevmeyi beceremeyenlerin bir cirpinisidir.

Bizim enternasyolistlerimiz aynen bu söylediglerimdendir.

Eski Gaziosman pasa müftüsüde , bu enternasyonalislerdenbir kitap yazmis adi küfür sözler.

Kitapda diyorki,islam,BARIS,SULH , SEVGI,GARDASLIHTIR dinidir.

Sayfayi ceviriyorsunki SULHCU Hüseyin Asih arka sayfada madde madde söyle yaziyor.

1-Herkes müslüman olmah zorundadir

2-Müslüman olmayan büyük tehlikededir

3-Islami korumak icin böyleleri asilabilir,öldürülebilir

4-Islamdan cikanin mali mülkü müslümana helaldir(daya kamyonu kapisina adamin gözünün önünde esyalarini yükle arabaya yallah eve)

5-Böyle kimsenin karisi otomatikman bostur(kari isterse onuda at arabaya götür eve.Karida ganimet sayilacagindan nikahsiz at yataga cih üstüne)

Islam enternasyonal baris SEVGI ,GARDASLIH diniymis.

Yahu kendi inancini paramparca edip,mezhepler arasi savaslarda birbirlerini yiyorlar.

Neymis enternasyonal dosluk.

Gardasim bu nasil dostluh,bu nasil sevgi Ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.

Bizdeki enternasyonallara firsat gecsin,kendileri haricindekileri kitir kitir kesmezseler TUUUUUU bana.

Adamlar Allahu ekber deyerek bas kesiyorlar.

5 yasindaki cocugu yataga atiyorlar14 yaslarindaki kizlari eve gec geldi diye ellerini baglayip nehre atiyorlar.

1,5 yasindaki bebeyi tekkede süsleyip Allaha kurban yapiyorlar.

Bunlar SEVGIYI gercekten yuvadan alamayip sevgiyi gercek disinda arayanlardir.

Dogu ve güney dogumuz diyer bölgelere ragmen sevgiyi daha az tadanlardandirlar.

Sevgisi eksik yetisen cocugun cemiyette davranisida SEVGISIZ oluyor ne yazikki.

Ülkemizde birbirimize olan sevgi eksikligi sevgisiz yetismemizden kaynaklaniyor.

Daha el kadar bebeye basiyoruz sopayi.

Neymis cocuh kücükken eyitilirmis.

Kizini dövmeyen dizini dövermis.

Gazatalar,televizyonlarda hep birbirimizi kesip dogradigimiz yaziliyor.

Sevmeyi ögrenmis olsaydik,bukadar yamyam olurmuyduk.

Birakin baska insanlari sevmeyi,cogumuz evin icindekileri bile sevmemizi ögrenemiyoruz,ögretilemiyoruz,ne yazihki.

Dogru dürüst SEVGIDE GÖRDMÜYORUZ anadanda babadanda.

Onlarda görmemiski bizlere göstersinler.

Eeeeeeee,okula uyu uyu yat uyuyla baslarsak olacagi budur.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Tolonbey sizin işte böyleee ile başlayan, bu kadar uzun ve absürd yazılarınızı okumak zorunda değilim okumuyorum da. Baştaki cümlelerden beni eleştirdiğinizi anladım. Kısa ve öz konuşma hakkında size birilerinin ya ders vermesi lazım ya da bunu sizin öğrenmeniz lazım. Çok konuşarak, anlamlı ve doğru şeyler söylediğinizi sanıyorsunuz, ama yanlış. Kısaca yazarsanız meramınızı okur ve size cevap veririm. Onun dışında hiçbir platformda bu uzun ve gereksiz yazılarınızı okumayacağım ve cevap yazmayacağım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...