Jump to content

Evet Atatürk Benim Putumdur

Recommended Posts

Canım koç yumurtası çekse gidip alırım başkasından istemem :)

Bence de ağzınla yazdın kafanla yazmadın, ağzı olan yerli yersiz aklını kullanmadan konuşur çünkü.

Yazdıkların orada başlık burada, bir kere tart ve gör analizini, başlığın ne demek istediğini.

Benim de yazdıklarım orada herkes doğru anladı da bir sen yanlış anlamışsan kendini de sorgula neremle yazıyorum lan ben diyerek. :)

Huyunu seveyim, benim de yüksek dozda elektrik enerjim vardır enerjimi seveyim :)

Bu yazdıklarından sonra canının çekmediği belli..Boğazına kadar yumurtayla dolusun çünkü..

Yoksa bu şekilde gevelemek imkansız..Neyse senle başa çıkılmaz sen yalnız kal "başta".. :)

Başlığa dair, bazılarının hayallerinde oluşturduğu hiç bir kimlik arkasına saklanmadan yazayım.

Bir inanırım, müslümanım..Atatürkle hiç bir sorunum olmadı, sorunu olanlarla da sorunum yok.

Bir müslüman olarak, inancıma karşı yapılan onca işveli ve iğneli sözümona eleştrileri tölare edip burada yazabiliyorum.

Aynı tavrı kendilerini Atatürkçü adledenlerin, Atatürke yapılan eleştirileri tölare ederek ve tartışarak yapmasını bekliyordum.

Ama yapılmadı, yapılamadı.İronik olarak planlanan bu başlık ve benzerlerinin aslında gerçeğin kendisi olduğunu görebiliyorum.

Bu gerçeği (ateistte olsa, dünya görüşlerini tasvip etmesem de, düşündüklerini mertçe söyleyen) ortaya çıkaran arkadaşları tebrik ediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 174
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Biz ortada olmayan devlet yasalarına etki etmeyen Şeriatle neden meşgul olalım.Güncel sorunumuz Atatürk putçuluğudur.Şeriatçilerin şeriat getirmek gibi düşüncesine destek olmuyoruz.Sanırım siz bizim ne yapmak istediğimizi ne demek istediğiminizi beyninizdeki PUTPERESTLİKTEN seçemiyorsunuz.

Forum senin siyasal görüşünün ve senin düşüncenin savunucu olsa bile muhalif olarak yazacağım.Ayrıca tüm modlar ve adminlerin ATATÜRK'ü putlaştıralım her görüşünü dogma yapıp sonsuza dek değiştirmeden koruyalım diyeceklerini sanmıyorum.

Siz forumun genel fikrini temsil etme yetkisine sahip değilsiniz.

Eğer öyleyse duyuru yapacaksınız.BİZ ATATÜRK PUTPERESTİ forumuz diye.

Benim siyasi düşüncemi bilmiyorsun bile. Hala aynı çirkefliği sürdürüyor, iftiralardan medet umuyorsun.

Burada sizin söylediğiniz gibi insanlar olsaydı, sizin esameniz okunmazdı, bir tekiniz bile yazmazdınız.

Sen git diğer ateist forumlarda şurada yazdıklarının binde birini yaz bakalım!

Şu tavrınla bile ihanet içindesin!

Siz istiyorsunuz ki istediğinizi yazın, ama cevap verilmesin. Ben Atatürkçüyüm kardeşim! Bu forumun kurucuları da Atatürkçüler!

Sen istediğin kadar putperest, Kemalist bilmem ne diyerek çirkeflik yap..

Bu forumda bulduğunuz özgürlüğü başka hiçbir yerde bulamamışken, kalkıp da iftira etmeye utanmayacak kadar hainsiniz siz.

Bize karşı savaşacakmış..

Şeriatçıları savunarak mı?

Sitelerde Paylaş

Bu yazdıklarından sonra canının çekmediği belli..Boğazına kadar yumurtayla dolusun çünkü..

Yoksa bu şekilde gevelemek imkansız..Neyse senle başa çıkılmaz sen yalnız kal "başta".. :)

Canımın çektiğini sen söyledin, ben canımın çektiğini söylememişken şimdi bir de canımın koç yumurtası çekmiş olduğunu mu söylemiş oldum inanmıyorum, bir de bana geveleme yapıyorsun demişsin bu bir kabus olmalı :)

Neyse şimdi sus, bakalım kimler nasıl çözümler üretecekler, kişisel atışmalara ayıracak zamanım yok.

Başlığa dair, bazılarının hayallerinde oluşturduğu hiç bir kimlik arkasına saklanmadan yazayım.

Bir inanırım, müslümanım..Atatürkle hiç bir sorunum olmadı, sorunu olanlarla da sorunum yok.

Bir müslüman olarak, inancıma karşı yapılan onca işveli ve iğneli sözümona eleştrileri tölare edip burada yazabiliyorum.

Aynı tavrı kendilerini Atatürkçü adledenlerin, Atatürke yapılan eleştirileri tölare ederek ve tartışarak yapmasını bekliyordum.

Ama yapılmadı, yapılamadı.İronik olarak planlanan bu başlık ve benzerlerinin aslında gerçeğin kendisi olduğunu görebiliyorum.

Bu gerçeği (ateistte olsa, dünya görüşlerini tasvip etmesem de, düşündüklerini mertçe söyleyen) ortaya çıkaran arkadaşları tebrik ediyorum.

Bunu biz hani yazdık farklı bir şey yaz ona biz de katılıyoruz.

Sitelerde Paylaş
Tabii... Resmi ideolojiye tapmak iyidir, güvenlidir... İnsanın kendini vatansever hissetmesini sağlar.... Tartışmalarda felan üste çıkmak kolaylaşır.

ideoloji mi hani nerede??

O dediğiniz SSCB veye Çİn vs de vardı.

Bizim Türkiye'nin ateistleri bile dandik olduğu için güya ateist olurlar ama tapınma ihtiyaçları asla bitmez, tapınacak başka bişey bulup ona tapınırlar. Kolay gelsin...

Atatürk'e tapınan falan yok,halkın Atatürk'e olan engin ve bitmeyen sevgisi çekemeyenler ve işlerine gelmeyenler tarafından böyle lanse ediliyor.Amaç Atatürk'ün şahsında Cumhuriyeti ve son kale olan TSK yı yıpratarak şeriat'e zemin hazırlamak.

Türkiye'nin ateistleri de dandik falan değil bildiğim kadarı ile,ateistler sadece a-teizm'de ortaktır,bunun dışında doğal olarak farklı görüşler taşırlar ama bu görüşler döner dolaşır teizm eksenine gelirse orada bir bozukluk vardır.

Burada kendini bilmezin birinin şeriat,Atatürkçülükten iyidir demesi gibi.

Sitelerde Paylaş

Ifeel,Senin siyasi görüşünün ne olduğu meydanda,

Muhalif görüşe hain ahlaksiz diyen YOBAZ bir siyasal ideolojiye sahipsin.Süzme seçmece bir YOBAZSIN.Elbetteki PUTPERESTSİN.Buna kesinlikle kanaat getirdim.

Ateistforumdan elbette daha özgür platformlar vardır.Bana burasının daha özgür forum olduğu konusunda masal okumayın.Hele son günlerde ortaya çıkan tavrınız ve moderasyon forsunuz ardına girerek yaptığınız tehditler sizin acziyetinizi ortaya dökmekte.

Sizi bu gerzek başlıkla başbaşa bırakıyorum.

Şeriatçiler reform konusunda bizimle beraberler size göre.Birey düşünce din vicdan özgürlükleri konusunda bizimle beraberler ise onları takdir ediyorum onlar bile gelişiyor siz OT gibi kalacaksınız..

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ifeel,Senin siyasi görüşünün ne olduğu meydanda,

Muhalif görüşe hain ahlaksiz diyen YOBAZ bir siyasal ideolojiye sahipsin.Süzme seçmece bir YOBAZSIN.Elbetteki PUTPERESTSİN.Buna kesinlikle kanaat getirdim.

Ateistforumdan elbette daha özgür platformlar vardır.Bana burasının daha özgür forum olduğu konusunda masal okumayın.Hele son günlerde ortaya çıkan tavrınız ve moderasyon forsunuz ardına girerek yaptığınız tehditler sizin acziyetinizi ortaya dökmekte.

Sizi bu gerzek başlıkla başbaşa bırakıyorum.

Şeriatçiler reform konusunda bizimle beraberler size göre.Birey düşünce din vicdan özgürlükleri konusunda bizimle beraberler ise onları takdir ediyorum onlar bile gelişiyor siz OT gibi kalacaksınız..

Allah tez zamanda akıl, şifa versin inşallah.

Sizin beyniniz sulanmış.

Sitelerde Paylaş

Allah tez zamanda akıl, şifa versin inşallah.

Sizin beyniniz sulanmış.

Etnik gurupların anadil serbestliğinde yapılan reformlara şeriatçiler karşı değil ama siz karşısınız.

Birçok çözüm getirecek düzenlemeye de karşısınız.

Hanginizin değişime kapalı ve yobaz olduğu ayan beyan meydan da iken sen ne duruma düştüğünü bile farketmiyorsun.

Sizden olmayanları ŞERİATÇİ deyip üste çıkmak çirkefliğini bir kenara bırakın artık.

Çirkeflikten doğru dürüst fikir icra edemiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

ideoloji mi hani nerede??

O dediğiniz SSCB veye Çİn vs de vardı.

Ben Naboo'nun resmi ideolojisini kastetmiştim...

Atatürk'e tapınan falan yok,halkın Atatürk'e olan engin ve bitmeyen sevgisi çekemeyenler ve işlerine gelmeyenler tarafından böyle lanse ediliyor.Amaç Atatürk'ün şahsında Cumhuriyeti ve son kale olan TSK yı yıpratarak şeriat'e zemin hazırlamak.

Türkiye'nin ateistleri de dandik falan değil bildiğim kadarı ile,ateistler sadece a-teizm'de ortaktır,bunun dışında doğal olarak farklı görüşler taşırlar ama bu görüşler döner dolaşır teizm eksenine gelirse orada bir bozukluk vardır.

Burada kendini bilmezin birinin şeriat,Atatürkçülükten iyidir demesi gibi.

Aslında Atatürk'e karşı olanları arkasında Darth Vader var... İmparatorluk ordusu işgal etmeden önce dark side güçlerini kullanarak ortamı işgale hazırlıyor... Onun da arkasında şerefsiz Palpatine var...

Birisi Atatürkçü değilse kesin darkside'ın eline düşmüştür, Sith Lordu Palpatine'nin kuklası olmuştur.... Ya Atatürk, ya Palpatine!

Sitelerde Paylaş

Canımın çektiğini sen söyledin, ben canımın çektiğini söylememişken şimdi bir de canımın koç yumurtası çekmiş olduğunu mu söylemiş oldum inanmıyorum, bir de bana geveleme yapıyorsun demişsin bu bir kabus olmalı :)

Neyse şimdi sus, bakalım kimler nasıl çözümler üretecekler, kişisel atışmalara ayıracak zamanım yok.

Koparttın yumurtaları..Gitgide vahşileşiyor ama kontrolünü kaybediyorsun..

Aynı şeyleri yazdığımızı söylüyorsun da, ben mi ürkek ceylan tavırlarıyla iletini alıntılayıp hemeroitten girip, "koç" tan çıktım.

Madem ki nefesin yetmeyecek ne diye ağzına aldın kavalı?

Hem vaktim yok diyorsun, hem yok sen söyledin, ben demedim, sen dedin, cinsinden namelerle zırlıyorsun.

Bir şeyler duymak istiyorsan önce kendi zırıltını kesmelisin, gerçi söylenen söylemiş te..

Neyse..Kaderde varsa çizilmek neye yarar üzülmek demekten başka bir yol olduğunu sanmıyorum senin için ama..

İstersen zurnaya da üfleyebilirsin, ne diyeyim :)

Sitelerde Paylaş

Tamam işte Alpha madem çözümden bahsettin şimdi tam sırası nedir çözümler?

Ben de Kemalizm'in modernize olmasından yanayım ama bir devletin yapabilecekler ve yapamayacakları var nedir onlar. :)

Döngüsellikten çıkıp çözümsellik sürecini konuşsak artık diyorum bu başlıkta kaçtır tekrarlıyorum çözümünüz nedir diye bir çok liberal yanıt veremeden gittiler, senin onlardan farkın var çözümlerin de var madem yaz paylaş benimle, senin Atatürk düşmanı olmadığını biliyorum, Sevan gibi Atatürk düşmanlarından beslenmediğini de biliyorum sen benim gibi bu ülkenin topraklarındaki yazarlarından bseleniyorsun, çözümün dışarıdan değil yine buradan geçeceğini biliyorsun o yüzden sana soruyorum çözümsel süreçlerin nelerdir?

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

hakaretlerin bir kısmını sildim,

aslında kitleyip tavanarasına göndermeli bu başlığı ama buna tırsıyorum.

neme gerek, sonra bizi de atatürk düşmanı ilan etmesinler. :)

bu arada, barışarocku tebrik ediyorum.

karşılıklı hakaretlerin içinde sayfalardır normal normal yazıyor.

herkes edebiyle yazsın bu arada.

Sitelerde Paylaş

Fikri hür, vicdanı hür nesiller yetişmiş Türkiye'de... :) :) :) Ne de güzel tapınıyorlar! Ne cesur neferi olmuşlar resmi ideolojinin!

Sevgili Bilgehan, sen de mi? Sen yapma bari.

Ataturkculugun gunumuzdeki en onemli islevi, ulkeyi yavas yavas Islamlastirmaya calisan seriatcilara ve isbirlikcilerine karsi bir tepki olusturmaktir.

Bunlara bakip farkli birseyler goruyoruz ama ne oldugunu anlamiyorum.

Sitelerde Paylaş

Tamam işte Alpha madem çözümden bahsettin şimdi tam sırası nedir çözümler?

Ben de Kemalizm'in modernize olmasından yanayım ama bir devletin yapabilecekler ve yapamayacakları var nedir onlar. :)

Döngüsellikten çıkıp çözümsellik sürecini konuşsak artık diyorum bu başlıkta kaçtır tekrarlıyorum çözümünüz nedir diye bir çok liberal yanıt veremeden gittiler, senin onlardan farkın var çözümlerin de var madem yaz paylaş benimle, senin Atatürk düşmanı olmadığını biliyorum, Sevan gibi Atatürk düşmanlarından beslenmediğini de biliyorum sen benim gibi bu ülkenin topraklarındaki yazarlarından bseleniyorsun, çözümün dışarıdan değil yine buradan geçeceğini biliyorsun o yüzden sana soruyorum çözümsel süreçlerin nelerdir?

Saygılar.

Ben biryerden beslenmiyorum Barış,

Benim tek beslendiğim şey şu,

Bir DOGMAYA saplanmak ve kendini ona sabitlemek ciddi bir sorundur.

Atatürk eleştirilemez ve tüm yaptıkları değiştirilemez denilerek çağın gerektirdiği çözümler reddedilmiş.

Bak VİCDANİ RET ve BEDELLİ ASKERLİK gündeme geldiğinde bu yobaz zihniyet yıllarca ortaya çıktı bu taleplerde bulunanları VATAN HAİNİ olmakla suçladı.

Hangi birine değineyim ki.Eğitiminden ordusuna,Anayasasından yargı kurumlarına çok konuda reform şart.Seçimlerle seçilen partiler sürekli kapatılarak bunları destekleyen zihniyet daha da beslenildi.

Bahsi geçen her reformik söylemlerde, bunlar davullarını çalıyor.Birden değişim isteyenler VATAN HAİNİ olmakla suçlanıyor.

Bunların derdi belli.Bireyi ezmek ve kendi düzenlerini sürdürmek.

Kıbrıs'ta Annan Planı dersin Toprakları işgal etmişsindir müzakere edersin KIBRISI satıyorsun olur adı.

Ermenilerle ilişki kurmak ve soykırım iddialarını tartışmaya açmak istersin adın yine VATAN satmak olur.

Bu anlayış heryerde her konuda kendini gösteriyor.

1930'larda çözümler ne olmuşsa aynısı devam etsin isteniyor.

Dersim'de İsyan edenler katledildi ya sivillerde dahil aynısı olsun diyor adam.Atatürk müzakere etmedi biz niye edelim diyor.

BUNLAR HERYERDE HER KONUDA PİSLİĞİNİ SAÇIYOR ARKADAŞIM.Her konuda karşına çıkar.Konu senin sandığın gibi tek eksenli konu değil.Çok yönlü.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Koparttın yumurtaları..Gitgide vahşileşiyor ama kontrolünü kaybediyorsun..

Aynı şeyleri yazdığımızı söylüyorsun da, ben mi ürkek ceylan tavırlarıyla iletini alıntılayıp hemeroitten girip, "koç" tan çıktım.

Madem ki nefesin yetmeyecek ne diye ağzına aldın kavalı?

Hem vaktim yok diyorsun, hem yok sen söyledin, ben demedim, sen dedin, cinsinden namelerle zırlıyorsun.

Bir şeyler duymak istiyorsan önce kendi zırıltını kesmelisin, gerçi söylenen söylemiş te..

Neyse..Kaderde varsa çizilmek neye yarar üzülmek demekten başka bir yol olduğunu sanmıyorum senin için ama..

İstersen zurnaya da üfleyebilirsin, ne diyeyim :)

Paradigma ben bu forumda çocuksu atışmaları çoktan geçtim bayağı bir büyüdük forumda ; bana nefesin yetmedi cartın olmadı curtun çıkmadı, kaderde varsa düzülmek tarzı yazılar yazıp da beni kışkırtmaya çalışma yemezler, şimdilik bir şey demiyorsam başlığın sorunun tartışılması ve soruna pozitist ilaçlar bulunulması içindir yoksa sen ve sana benzerlerinden korktuğumdan değil, salt başlığın hatırına.

Zırıldamaya gelince sen daha benim karşımda ağlamadın, çk aç bir tane İslamiyet yanlışsız dindir diye göreyim nasıl zırıldatıyorum seni burada diz çöktürüp de ama şimdi bu başlıkta yeri yok diye susuyorum.

Zurnaya üflemeye gelince senin benden daha iyi üfleyeceğin kesin yazdıklarına bakılırsa önceden zurnaya kavala üfleme konusunda bayağı bir deneyimin varmış.

Şimdilik seni serbest bırakıyorum at senin meydan senin küçük dağları ben yarattım edasında cirit atmana izin veriyorum, şimdi senin bana yapman gereken şey her alta kalanın yaptığı gibi küfretmek ya da alay etmeye çalışmak o da becerebildiğin kadar, belki de kapasite olarak bundan daha iyi bir şeyi beceremeyeceğin için herkesten üstün de çıkabilirsin bu avam halinle forumdaki herkesten. Sokak ağzına, mahalledenki dedikodu kadınların ağzına benzer ağzına bayıldım, bir koçumdan yumurtaya bağlaacak kadar yayvan bir şekilde kendine yakışan yayvan ağzınla kelimeyi her yere çektin başta da dediğim gibi arayıp da bulamadığın ortam, ortam görmemişsindir rahat ol burayı senin ahırın gibi görebilir kullanabilirsin.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

Etnik gurupların anadil serbestliğinde yapılan reformlara şeriatçiler karşı değil ama siz karşısınız.

Hanginizin değişime kapalı ve yobaz olduğu ayan beyan meydan da iken sen ne duruma düştüğünü bile farketmiyorsun.

Sizden olmayanları ŞERİATÇİ deyip üste çıkmak çirkefliğini bir kenara bırakın artık.

Çirkeflikten doğru dürüst fikir icra edemiyorsunuz.

Eğitimde tek dil gerektiğine inanıyorum. Veya çok iyi, çok sıkı çalışılması gerektiğine. Çünkü ben bu işin önce Kürtler'e zarar vereceğini düşünüyorum. Güneydoğu'ya tamamen kapanıp hapsolacaklar çünkü. Ben birlikte yaşamaktan yanayım. Öncelikle de kadın ve çocuklar ilgilendiriyor beni.

Ben değişimin bilimsel gerçeklere uygun olmadıkça, yani sosyolojik analizler net olarak yapılmadıkça çok zarar verebileceğini biliyorum. Her tür değişim için geçerlidir bu.

Hilafetten laik cumhuriyete geçildikten hemen sonra demokratik atılım adına, hiçbir alt yapı oluşmamışken çok partili döneme geçildi mesela ve Adnan Menderes gibi bir gericiyi seçti o halk. Bu çok doğaldı çünkü demokrasi bir bilinç işidir.

Lafla olmaz.

Devrimler devrimler diyoruz ama yumuşak bir geçiş olabilmesi için verilen tavizler de vardır orada. Diyanet işleri vs..

O tarihten beridir çok yavaş ilerledik. Demokrasi bilinci hala gelişmemiş bir toplumuz biz. O nedenle yeniden din tehdidi altındayız.

Benim şikayet ettiğim bütün aksaklıkları değiştirecek olan bilinç, gerçekten aydınlık ve çağdaş beyinlerin sahip olduğu bireysel, özgür bilinçtir.

Sistemi değiştirmek dincilerin işi değildir. Onların alternatifi bellidir, benim iyi niyetimi suistimal etmelerine izin vermem. Bu kendi geleceğimi yol etmem demektir.

Bu bağlamda dinciler tarafından kullanılan tek simge Ataürk'tür. Yoksa Atatürk 71 yıl önce işini şahane bir biçimde yapmış ve ölmüş.

Ben bu insanların devrimlerle hesaplaşmak adına bizim yaralarınmızı kaşıdıklarını ve aklımızı çeldiklerini düşünüyorum.

Benim gibi milyonlarca insan da böyle düşünüyor.

Onlara asla ve asla güvenmiyorum, güvenene de gerçekten hayret ediyorum.

En basit şeyi söylüyorum günlerdir.. Bu adamlar Tübitak'ın aylık dergisinden Darwin'in resmini kaldırttılar.

Bundan daha korkunç bir şey olabilir mi?

Türban ne ki...

Sitelerde Paylaş

hakaretlerin bir kısmını sildim,

aslında kitleyip tavanarasına göndermeli bu başlığı ama buna tırsıyorum.

neme gerek, sonra bizi de atatürk düşmanı ilan etmesinler. :)

bu arada, barışarocku tebrik ediyorum.

karşılıklı hakaretlerin içinde sayfalardır normal normal yazıyor.

herkes edebiyle yazsın bu arada.

Sen herhalde arkadaşın hiç tanımadığı birine basurlu, koçumlu, zartlı-zurtlu iletisini görmedin..Neyse..

Hain olarak nitelenen arkadaşlar sınırlı demokrasinin sınırlarını biraz daha genişlemek istiyorlar..

Balans ayarının bir başka çeşidi sadece..

Anlamadığım aynı işi birileri yaparken kahraman, bu sivil arkadaşlar yapmaya kalktığında neden HAİN ilan edildekleri?

tarihinde Paradigmax tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

En basit şeyi söylüyorum günlerdir.. Bu adamlar Tübitak'ın aylık dergisinden Darwin'in resmini kaldırttılar.

Bundan daha korkunç bir şey olabilir mi?

Türban ne ki...

Evet, adamlar dergiden Darwin'in resmini çıkarttılar, millet tepki gösterdi, Darwin ve evrim teorisi gündeme gelmiş oldu, bir sonraki sayıyı da evrime ve Darwin'e ayırdılar. Tübitak'taki olayı onaylamıyorum ama bir sürü genç kızın birileri onlara kılık kıyafet dayatmaya karar verdi diye eğitimden mahrum bırakılmaları vb. bir sürü şey bu olaydan çok daha korkunçtur.

Sitelerde Paylaş

Sen herhalde arkadaşın hiç tanımadığı birine basurlu, koçumlu, zartlı-zurtlu iletisini görmedin..Neyse..

Hain olarak nitelenen arkadaşlar sınırlı demokrasinin sınırlarını biraz daha genişlemek istiyorlar..

Balans ayarının bir başka çeşidi sadece..

Anlamadığım aynı işi birileri yaparken kahraman, bu sivil arkadaşlar yapmaya kalktığında neden HAİN ilan edildekleri?

ne bileyim ben, hızlı hızlı bakınca göremedim.

adi, aralara saklıyor demek ki. :)

raporlayın, gereğini yapalım.

tüm iletileri okumam mümkün değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...