Jump to content

Evet Atatürk Benim Putumdur

Recommended Posts

En basit şeyi söylüyorum günlerdir.. Bu adamlar Tübitak'ın aylık dergisinden Darwin'in resmini kaldırttılar.

Bundan daha korkunç bir şey olabilir mi?

Türban ne ki...

Evrim teorisine olan önyargı ve baskı sadece bizim ülkemizde yok.

Ama Tubitak'ın bu sebeple bu eylemi yaptığına dair kesin veri elimizde yok.Tubitak'ın açıklaması dini nedenlerden ötürü kaldırıldı şeklinde değildi.Niyet okumaya ne gerek var.

Nesi korkunç.Tubitak Evrim'le ilgili yayınını yine yaptı.Toplumsal reflex buna gereken cevabı veriyor.Senin tu kaka dediğin beyenmediğin toplumsal reflex gerekeni yapıyor.Halkınıza güvenmiyorsunuz.Ondan bireyin özgürleşmesi sizi ürkütüyor.

Adnan Menderes'in gerici olduğu senin düşüncen.Size göre sizden olmayan herkes gerici.Bana göre de sizler gericisiniz.

Zaten sizin yobazca tavrınız o zamanlar daha devlette etkindi seçilmiş bir BAŞBAKANI astınız.

Bu kadar demokratsınız.

O korkunç bu korkunç deyip kendinize sanal frenkeştaynlar yaratmayın.Korku politikasını da bırakın.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 174
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ben biryerden beslenmiyorum Barış,

Benim tek beslendiğim şey şu,

Bir DOGMAYA saplanmak ve kendini ona sabitlemek ciddi bir sorundur.

Atatürk eleştirilemez ve tüm yaptıkları değiştirilemez denilerek çağın gerektirdiği çözümler reddedilmiş.

Buralarda haklısın.

Bak VİCDANİ RET ve BEDELLİ ASKERLİK gündeme geldiğinde bu yobaz zihniyet yıllarca ortaya çıktı bu taleplerde bulunanları VATAN HAİNİ olmakla suçladı.

Vicdani Ret ve paralı askerliğe, profesyonel orduya ben de okey veiryorum.

Hangi birine değineyim ki.Eğitiminden ordusuna,Anayasasından yargı kurumlarına çok konuda reform şart.Seçimlerle seçilen partiler sürekli kapatılarak bunları destekleyen zihniyet daha da beslenildi.

Bahsi geçen her reformik söylemlerde, bunlar davullarını çalıyor.Birden değişim isteyenler VATAN HAİNİ olmakla suçlanıyor.

Evet bu tür sorunlar var çözülebilir. Hepsine de değinebilirsin bu veya benzer başlıklarda tartışmayı niçin yapıyoruz.

Bunların derdi belli.Bireyi ezmek ve kendi düzenlerini sürdürmek.

Kıbrıs'ta Annan Planı dersin Toprakları işgal etmişsindir müzakere edersin KIBRISI satıyorsun olur adı.

Kıbrıs konusu da tartışılmalı tamam. Ama her muhalefetin bireyi ezmek derdiyle reformlara karşı çıktığını sanmıyorum, yapılanın reform olup olmadığı konusunda kafalarında soru işareti vardır -ki ben de bu soru işaretine katılıyorum- ondan bazı reformları desteklemiyor olabilirler.

Ermenilerle ilişki kurmak ve soykırım iddialarını tartışmaya açmak istersin adın yine VATAN satmak olur.

Bu anlayış heryerde her konuda kendini gösteriyor.

Ermenistan ile yapılan müzakerelere hemen tepki gösterildiği doğrudur vatan haini gibi bir yaftayla yanlış bir şekilde, bu noktada şu iki kesim birbirine çok benzer Çiller Gümrük birliği anlaşması imzaladığında bizim basın hemence Avrupa sultanesi methiyeleri düzenleyip Avrupa'yı fethettik diye halkın beynini yıkamaya başladılar, yıllar geçtikçe gümrük birliğiyle bizim Avrupa'yı değil Avrupa'nın bizi fethettiği anlaşıldı. Aynı bunun gibi karşı taraftaki kesim hemen hain diyorsa bir diğer kesim de aynı hataya düşüp Avrupa fatihi diyor bekleyip, görelim politikası yok.

Neyse biraz bekleyip neyin ne olduğu kesinleşince bu konuyu bir daha konuşuruz çünkü o konuda şüphelerim var.

1930'larda çözümler ne olmuşsa aynısı devam etsin isteniyor.

1930 çözümlerinin uygulanışı yanlış değiştirilebilir mesela tam laiklik uygulanmalı, bu noktada belki ben şeriatçı arkadaşlarımızla aynı şeyi düşünmüyor olabilirim, mesela darbeler sonrası askeri anayasalar düzenlenip sivil bir anayasa ile tam cumhuriyet uygulanmalı gibi...

Dersim'de İsyan edenler katledildi ya sivillerde dahil aynısı olsun diyor adam.Atatürk müzakere etmedi biz niye edelim diyor.
Müzakere olgun şartlarda iki tarafında kaybedecek bir şeyleri olmaması kaydıyla olabilir.

İşte şartlar olgun muydu bu soru ortayatıyor beni sor diyor, neyse hepsini tek tek açıp çözümlerini yazarsın ben de elimden geldiğince vaktimce katkıda bulunmaya çalışırım, eksikleri doğruları yanlışları berber belirleme fırsatı buluruz.

BUNLAR HERYERDE HER KONUDA PİSLİĞİNİ SAÇIYOR ARKADAŞIM.Her konuda karşına çıkar.Konu senin sandığın gibi tek eksenli konu değil.Çok yönlü.

Evet ben de çok yönlü incelemektenyanayım. Yalnız çok yönlü düşünöel amaları da göz ardı etmeyerek olur. :)

Sitelerde Paylaş

Evrim teorisine olan önyargı ve baskı sadece bizim ülkemizde yok.

Ama Tubitak'ın bu sebeple bu eylemi yaptığına dair kesin veri elimizde yok.Tubitak'ın açıklaması dini nedenlerden ötürü kaldırıldı şeklinde değildi.Niyet okumaya ne gerek var.

Nesi korkunç.Tubitak Evrim'le ilgili yayınını yine yaptı.Toplumsal reflex buna gereken cevabı veriyor.Senin tu kaka dediğin beyenmediğin toplumsal reflex gerekeni yapıyor.Halkınıza güvenmiyorsunuz.Ondan bireyin özgürleşmesi sizi ürkütüyor.

Adnan Menderes'in gerici olduğu senin düşüncen.Size göre sizden olmayan herkes gerici.Bana göre de sizler gericisiniz.

Zaten sizin yobazca tavrınız o zamanlar daha devlette etkindi seçilmiş bir BAŞBAKANI astınız.

Bu kadar demokratsınız.

O korkunç bu korkunç deyip kendinize sanal frenkeştaynlar yaratmayın.Korku politikasını da bırakın.

Sen iyice kafayı yedin Ludwig gibi. Adnan Menderes'i siz astınız diyor manyak..

Ayrıca onun gerici olduğu da sadece benim düşüncemmiş!

Süper!!!

Ve bold yaptığım yazın...

Darwin'in resimlerinin Tübitak'ın dergisinden kaldırılmasının nedeninin dini gerekçeler olduğuna dair elimizde veri yokmuş!!

Evet, artık ümidimi tamamen kestim senden.

Bir benim yazdıklarıma bak, bir de verdiğin yanıta!

Provokatör seni.. Duydukların işine gelmedi, anında çirkinleştin yine.

Sitelerde Paylaş

Sabah Andımız ile uyanıyorum,İkindiye Bursa nutkuyla girip yatsıyı gençliğe hitabeyle kapatıyorum.

Cuma günleri Anıtkabirin önünde namaz kılıyor,Taşları öpüyor,Atatürk'den dilek dileyip ondan bir şey bekliyorum.

Günlük yaşantımda inşatatürk,Atatürk çarpar adamı,Atatürk korusun,Atatürk muhafaza,bismilatatürk,Atatürk belanı versin,Öbür dünyada Atatürk'e nasıl hesap vereceksin ? vb. kalıplar kullanıyorum.

Yatarken yatağımın başında Atatürk'e dua ediyorum,Atatürküm,sen beni,ailemi,arkadaşlarımı,sevdiklerimi koru diyorum.

Dini bayramlarımı kutluyorum.

10 Kasım'da Atatürk'ün insani bedeninin ölüp ruhani bedeninin göğe yükseldiği günde 10 kasım namazımı kılıyorum.

19 Mayıs Atatürk'ün ruhani olarak doğduğu Atamas (Christmas) gününde Anıtkabir'e gidip ayinimi gerçekleştiriyorum.

Nutuk en yukarıda durur kutsal olduğu için.

Biz inanırız ki bir kız Nutuk'u yırtmışta maymun olmuş,resimleri var.

Nutuk'u hatim ederim.

Atatürk'ün en sevdiği şarkıları kutsal sayar,Dini ayinlerde o şarkıları dinlerim.

Şimdi gelelim,Kime ne bundan ? Nedir bu putperest yakıştırması herkese ? İnanç özgürlüğü yok mu bireyselci liboşlar ?

Hepimiz inancımızda özgürüz.

Ama şimdi siz diyeceksiniz,en sevdiğim kısım,niye dinini devlete karıştırıyorsun,dinin sana kalsın devlete karıştırma,Devlet o dinle hükmetmesin vs.

Ama ben Atatürk şeriatçısıyım,Benim amacım onun getirdiği düzeni uygulamaktır,Nutuk kanunu ile hükmetmeyen Kemalist değildir,bizden değildir.

Şimdi siz şeriatçıları destekliyor,onların isteklerinin çok normal olduğunu,demokrat ortamda olduğumuzu ve onlarında şeriat isteme hakkı olduğunu savunuyorsunuz.

Bende bu düzeni korumak istiyorum,Sizde beni destekleyeceksiniz,Bizde size Nutuk kanunları ile hükmedicez,baskı yapıcaz,tek kelime etmeyeceksiniz çünkü dediğiniz gibi bu bizim HAKKIMIZ.

Hadi bakalım cevap verin şeriatçının şahidi liboşçular sizi :)

Cok guzel yazmissin. Kose yazarlarina tas cikarmissin. Bu yaziyi mail olarak internette dolasima cikarmak lazim.

Sitelerde Paylaş

Sen iyice kafayı yedin Ludwig gibi. Adnan Menderes'i siz astınız diyor manyak..

Ayrıca onun gerici olduğu da sadece benim düşüncemmiş!

Süper!!!

Ve bold yaptığım yazın...

Darwin'in resimlerinin Tübitak'ın dergisinden kaldırılmasının nedeninin dini gerekçeler olduğuna dair elimizde veri yokmuş!!

Evet, artık ümidimi tamamen kestim senden.

Bir benim yazdıklarıma bak, bir de verdiğin yanıta!

Provokatör seni.. Duydukların işine gelmedi, anında çirkinleştin yine.

Bu başlıkta provokasyonu sizler yaptınız.Utanmaz bir şekilde liberaller kayboldu dediniz.Size birbir cevaplar verilince de YİNE ÇİRKEFLEŞİP tehdit ettiniz.

Halkın seçtiği Adnan Menderes'i ona senin gibi GERİCİ kulpu takan darbeci zihniyet astı.Ona yukarıda ne dediğini forumdaki herkes görüyor.

Bak sen sazan gibi atlama herşeye.Madem olanları savunmuyorsan ona buna gerici hain main deme küstahlığına kalkışma.Biz bireysel özgürlük çağrısı yapıyoruz sen şeriatçi kulpu takıyorsun.Ona buna kulp takmayı bırak.

Atatürk'ü putlaştırmıyor, dogmatik şekilde onun fikirleri değişmez mutlak doğrulardır demiyorsan sen ne atlıyorsun her yazılana?Demek ki yaran var gocunuyorsun.

Çirkeflik size mahsus.Kendiniz öyle olduğu için milleti öyle zannediyorsunuz.

Kemalist, Atatürk putperesti olmam konusunda elbette ümidini kes.Neden sizin saçma tabularınızı savunayım ben?

Provokatör sen ve senin gibi halk düşmanları tepeden bakan ve onları ezenlerdir.Onların demokratik tercihlerine saygı duymayanlardır provakatör.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili Bilgehan, sen de mi? Sen yapma bari.

Ataturkculugun gunumuzdeki en onemli islevi, ulkeyi yavas yavas Islamlastirmaya calisan seriatcilara ve isbirlikcilerine karsi bir tepki olusturmaktir.

Bunlara bakip farkli birseyler goruyoruz ama ne oldugunu anlamiyorum.

Abicim niye Atatürkçülük? Atatürkçülük nedir?

Bak şimdi, şöyle düşün...

Bizim forumdaki kirec, zensen, bergüzar gibi iyi niyetli müslüman arkadaşlar ısrarla Muhammedciliği savunurlar. Kendi hayallerinde bir İslam portresi çizmişler, o İslam'ın dünyayı kurtacağını inanırlar.

Bizim Atatürkçüler de bu Muhammedciler gibi kendi kafalarında bir Atatürkçülük şablonu çizmişler, bu uygulanırsa Türkiye kurtulacak sanıyorlar.

Ben devletçi değilim, halkçı değilim, milliyetçi değilim... Türkiye'de uygulanan şekliyle laik de değilim... Atatürk'ün bıraktığı en önemli mirasın modern bilimin önemine yaptığı vurgu olduğunu düşünüyorum.

Atatürk bizzat kendi söylüyor, ben size dogma bırakmıyorum, modern bilime sarılın diyor.

Oysaki bizim Atatürkçüler bundan yüzyıl önceki şartların kurallarını bugün uygulama peşindeler...

Bundan yüzyıl önce milliyetçilik, şovenizm yükselişteydi. Ulus devletlerin ortaya çıktığı bir dönemdi. Bizim devletimiz de bu düşünce akımları etkisi altında kuruldu ve şekillendirildi.

Kalıp halinde Atatürkçülük diye birşey yok... Olmamalı... Değişmeyen ilkelerle hayat sürdüremezsin...

Dinler niye çalışmıyorlar? Zira değişmiyorlar... Kendi dönemleri için çok ama çok uygun bile olsalar değişen insan kültürüne uyum sağlayamıyor, ayak bağı oluyorlar.

Şeriat tehlikesine karşı yasalar var, daha da sertleştirilmeli... Hiç kimse dogmaya dayalı inançlarını topluma dayatamamalı... Ama bu illa Atatürkçülükle olmuyor.

Bu dünyayı, bu ülkeyi biz de seviyoruz, ama bizim çözüm yolumuz farklı...

Ben kimseye farklı çözüm önerdiği için hain demiyorum... Ama bize sürekli "hain" deniyor...

Benim tek bir beklentim var; temel hak ve özgürlüklere dayalı bir düzen... Yaşama hakkı, mülkiyet ve mübadele hakkı, seyahat etme ve bulunma hakkı, ifade hakkı... Bunların dışında herşey ayrıntıdır... Bana bulaşmayan, bana bulaşılmasına engel olana, benim de başkasına bulaşmama engel olan bir anayasa olsun, başka birşey istemiyorum ben...

Bak bu son sözümü iyi oku... Bunun içinde laiklik vs. en derin haliyle var...

Sitelerde Paylaş

Tam dusundugum gibi, ortada bir yanlis anlasilma var.

Abicim niye Atatürkçülük? Atatürkçülük nedir?

Bak şimdi, şöyle düşün...

Bizim forumdaki kirec, zensen, bergüzar gibi iyi niyetli müslüman arkadaşlar ısrarla Muhammedciliği savunurlar. Kendi hayallerinde bir İslam portresi çizmişler, o İslam'ın dünyayı kurtacağını inanırlar.

Bizim Atatürkçüler de bu Muhammedciler gibi kendi kafalarında bir Atatürkçülük şablonu çizmişler, bu uygulanırsa Türkiye kurtulacak sanıyorlar.

Ben Ataturkculerin bu sekilde dusundugunu sanmiyorum. En azindan ben boyle dusunmedigimi belirteyim - ki ben de kendimi Ataturkcu olarak nitelerim. Ataturk ilkeleri son derece basit, anlasilmasi kolay ilkelerdir. Surada yarim sayfalik bir yazida anlatilmis:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Atat%C3%BCrk_%C4%B0lkeleri

Bu ilkeler bana gayet dogal, mantikli ve olmasi gereken gibi gorunuyor. Yine de bunlara itiraz edilebilir mi? Elbette edilir. Ben de bu itirazlari buyuk bir zevkle dinlerim. Anlamaya calisirim. Sonunda kabul ederim veya etmem. Bu ilkelere sebepler gostererek itiraz edeni de hainlikle filan suclamam. Yani bu ilkeler dogma filan degildir.

Ben devletçi değilim, halkçı değilim, milliyetçi değilim... Türkiye'de uygulanan şekliyle laik de değilim...

Olmayabilirsin. Ekonomik modeller, toplum yasaminda devletin rolu, vs.. vs... Bunlarin hepsi tartisilabilir. Dedigim gibi, Atatukculeri rahatsiz eden seyin bu oldugunu hic sanmiyorum.

Atatürk'ün bıraktığı en önemli mirasın modern bilimin önemine yaptığı vurgu olduğunu düşünüyorum. Atatürk bizzat kendi söylüyor, ben size dogma bırakmıyorum, modern bilime sarılın diyor.

Aynen.

Oysaki bizim Atatürkçüler bundan yüzyıl önceki şartların kurallarını bugün uygulama peşindeler...

Sanmiyorum. O kurallar, sirf Ataturk dedi, ya da bu sekilde kurdu diye degil, akilci ve dogru olduklari dusunuldugu icin takip edilir. Bunu kriteri saglamayan ilkeler varsa da, degistirilir.

Bundan yüzyıl önce milliyetçilik, şovenizm yükselişteydi. Ulus devletlerin ortaya çıktığı bir dönemdi. Bizim devletimiz de bu düşünce akımları etkisi altında kuruldu ve şekillendirildi.

Kalıp halinde Atatürkçülük diye birşey yok... Olmamalı... Değişmeyen ilkelerle hayat sürdüremezsin...

Dinler niye çalışmıyorlar? Zira değişmiyorlar... Kendi dönemleri için çok ama çok uygun bile olsalar değişen insan kültürüne uyum sağlayamıyor, ayak bağı oluyorlar.

Ilkelerin degisip degismeyecegi, ne kadar yalin, dogru ve evrensel olduguna baglidir. Insan haklari evrensel beyannamesinin birinci maddesini degistirmek mumkun mudur?

Kaldi ki, Ataturk ilkeleri icin ayni seyi soylemiyorum. Bana ne kadar dogru ve mantikli gorunurse gorunsun, yukarida da belirttigim gibi, bu ilkelerin elestirilmesine, alternatifler getirilmesine kesinlikle karsi degilim.

Şeriat tehlikesine karşı yasalar var, daha da sertleştirilmeli... Hiç kimse dogmaya dayalı inançlarını topluma dayatamamalı... Ama bu illa Atatürkçülükle olmuyor.

Bu dünyayı, bu ülkeyi biz de seviyoruz, ama bizim çözüm yolumuz farklı...

Ben kimseye farklı çözüm önerdiği için hain demiyorum... Ama bize sürekli "hain" deniyor...

Hayir. Surekli "hain" dedikleri sen veya ben degiliz. Hainler, liberalizm, ozgurluk ve demokrasi sozcuklerine siginarak, seriatcilari gizliden destekleyenlerdir.

Benim tek bir beklentim var; temel hak ve özgürlüklere dayalı bir düzen... Yaşama hakkı, mülkiyet ve mübadele hakkı, seyahat etme ve bulunma hakkı, ifade hakkı... Bunların dışında herşey ayrıntıdır... Bana bulaşmayan, bana bulaşılmasına engel olana, benim de başkasına bulaşmama engel olan bir anayasa olsun, başka birşey istemiyorum ben...

Bak bu son sözümü iyi oku... Bunun içinde laiklik vs. en derin haliyle var...

Bu saydiklarinin hicbiri Ataturk ilkeleri ile celismiyor. Kaldi ki, celisseydi bile, Ataturkculerin bu tur konularda tartismaya kapali oldugunu, veya karsilarindakini dusman kabul ettiklerini sanmiyorum.

Gunumuzde Ataturkculuk, ulkemizi bir Islam ulkesi haline getirmeye calisanlarla, liberal maskesi altinda, onlarin ekmegine yag surenlere tepki verenlerin altinda birlestigi bir sembol haline gelmistir.

Umarim anlatabilmisimdir. Ayni seyin mucadelesini veriyoruz.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Ne yaptınız Atatürkçü arkadaşlar... Sonunda Atatürkü'de Atatürkçülüğü de karikatürize ettiniz... Sizler varken şeriatçılara ne gerek var.. Maşallah Atatürk düşmanlığını zaten sizler yapıyorsunuz..

Sabah Andımız ile uyanıyorum,İkindiye Bursa nutkuyla girip yatsıyı gençliğe hitabeyle kapatıyorum.

Bu ülkede milyonlarca çocuk haftanın beş günü ayetel kürsi okur gibi ırkçı bir andı okumuyormu da böyle bir söyleme başvurdunuz

Cuma günleri Anıtkabirin önünde namaz kılıyor,Taşları öpüyor,Atatürk'den dilek dileyip ondan bir şey bekliyorum.

bu ülkenin 81 ilayetinde yüzlerce ilçesinde onbinlerce okulunun bahçesinde bir anıt bir büst yok mu... Anıtkabirde yeni cilalanmış mermerleri öpenleri görmediniz mi. Cuma günleri değill ama 10 kasımlarda, 29 ekimlerde, 19 mayıslarda 23 nisanlarda anıt kabirin önünde dini ritüellerinizi hayata geçirmediniz mi., Atatürk'ün Adana'ya gelişinin İStanbul'a gelişinin bilmem kaçıncı yılını kutlamıyor musunuz?

Günlük yaşantımda inşatatürk,Atatürk çarpar adamı,Atatürk korusun,Atatürk muhafaza,bismilatatürk,Atatürk belanı versin,Öbür dünyada Atatürk'e nasıl hesap vereceksin ? vb. kalıplar kullanıyorum.

Bunları demezsiniz ama Atatürk heykellerini, anıtkabiri ağlama ve şikayet duvarına çevirirsiniz. Bu ülkede yüzlerce kez, bu tip yerler şikayet makamı olarak kullanılmıştır. Biri alır yatırda mum yakar diğeri gider bir heykelin, bir mozolenin önünde "Atam kalk da gör bunları. eserlerin yok ediliyor" diye ağlar..

Yatarken yatağımın başında Atatürk'e dua ediyorum,Atatürküm,sen beni,ailemi,arkadaşlarımı,sevdiklerimi koru diyorum.

Yok sizin Atatürkçülüğünüz dışarıya yöneliktir. Özünüzde Atatürk'ün neyi yaptığını, neyi savunduğunu bile bilmezsiniz. Atatürk sizin için, Kocatepe'deki bir tablodur, Kara tahta'nın önünde latin alfebesini yazan bir resimdir.

Dini bayramlarımı kutluyorum.

Evet kutluyorsunuz... Tekrardan saymama gerek varmı o mübarek günleri

Nutuk en yukarıda durur kutsal olduğu için.

Nutuk ile Kuran-ı Kerim'in kaderi aynıdır. Kuran-ı Kerim evlerin duvarlarını Nutuk ise kitapılğın en güzel yerini süsler. Hele hele bir de hıfzı hocamın imzaladığı bir kitap ise hava bile basarız (ben imzalatmıştım rahmetliye)

Nutuk'u hatim ederim.

Yok ya. Sizlerin çoğunlu inkilap tarihi dersleri müfredatı ile yetinirsiniz..

Atatürk'ün en sevdiği şarkıları kutsal sayar,Dini ayinlerde o şarkıları dinlerim.

Her kutsal bayramınızda bu şarkılar söylniyor mu söylenmiyor mu

Sitelerde Paylaş

Ben devletçi değilim, halkçı değilim, milliyetçi değilim... Türkiye'de uygulanan şekliyle laik de değilim... Atatürk'ün bıraktığı en önemli mirasın modern bilimin önemine yaptığı vurgu olduğunu düşünüyorum.

Atatürk bizzat kendi söylüyor, ben size dogma bırakmıyorum, modern bilime sarılın diyor.

Bilgehanbengi,

Ben de devletçi vs değilim,milliyetçi de değilim.Atatürk'ü savunmak demek belirli bir dogma ideolojiyi savunmak değildir,zaten ne Atatürk'ün öyle bir isteği var ne de ortada öyle bir ideoloji.

Atatürkçülük bize sorunların içinde bulunulan çağ ve koşullara göre akıl ve bilim ile çözüleceğini öğretir.

Atatürk adını muhtelif çıkarlar veya siyasi rant için kullananlar ile bizim gibi düşünenleri karıştırma.

Birileri Atatürk'ü silerek Cumhuriyeti dinamitlemek ve şeriat getirmek derdinde,toplumun entel dantel kesimini de demokrasi hak,hukuk edebiyatı ile uyutarak saflarına çekmekteler,alevi açılımı,kürt açılımı,nazım Hikmet'in mezarını taşımak vs vs,maalesef birileri bu dezenformasyonu yutarak şeriatçilerin bütün talanına kadrolaşmasına ve her kademeyi ele geçirmesine adeta ilüzyona uğramış gibi seyirci kalmaktalar ve hatta açıkça onların safına geçerek onların değirmenine su taşımaktadırlar.

Hallaç sazanı Türküm doğruyum andını eleştirmiş yukarda ama bu zat nedense milyonlarca coçuğun okul yerine Kuran Kurslarına,Işık evlerine vs vs gönderilmesine seyircidir.

Sitelerde Paylaş

diğer bir saçmalık ise şu.din dediğimiz şey kültürün içindedir yani bir realitedir.oysa bu atatürkçü arkadaşlarımız sonradan bi din yaratıp ibadet ediyorlar.yani davranışları çok eğreti duruyor.bir başkası diyor ki "çalıştığım resmi daireye totem direği dikin".bunlar tamamen faşist reflekslerdir.kılavuzu atatürkçülük olandan ne beklenebilir ki?

Sitelerde Paylaş
Bu ülkede milyonlarca çocuk haftanın beş günü ayetel kürsi okur gibi ırkçı bir andı okumuyormu da böyle bir söyleme başvurdunuz

Hallac kardeşim,adı üstünde onlar okul çocuğu,yani orada bilim öğrenecekler,orası Kuran kursu veya dogma yuvası değil,andı bitirdikten sonra da içerde çocuklara Hayatta en hakiki mürşit ilimdir vs öğretiliyor,kimsenin beyni yıkanmıyor,her milletin,milletleri bir arada tutan bir takım söylemleri vardır,bu andın ırkçılık neresinde?

Yunan da Türk'ü sevmez,Ermeni de Türkü sevmez onlarda yok mu böyle andlar,deyimler,söylemler?

Türküm doğruyum andı ırkçıdır söylemi Bülent Arınç ve RTE ye ait yani şeriatçilere,çünkü onların derdi millet değil ümmet,Müslüman olsun da ne olursa olsun.

bu ülkenin 81 ilayetinde yüzlerce ilçesinde onbinlerce okulunun bahçesinde bir anıt bir büst yok mu... Anıtkabirde yeni cilalanmış mermerleri öpenleri görmediniz mi. Cuma günleri değill ama 10 kasımlarda, 29 ekimlerde, 19 mayıslarda 23 nisanlarda anıt kabirin önünde dini ritüellerinizi hayata geçirmediniz mi., Atatürk'ün Adana'ya gelişinin İStanbul'a gelişinin bilmem kaçıncı yılını kutlamıyor musunuz?

Ne olmuş nedir burada anormal olan?

Sen hiç Castro heykellerinden falan bahsetmezsin nedense?

Bahçelerde Anıt büst de var,bayrak da var istiklal marşı da okunuyor,nedir anormal olan?

Atatürk de bayrak gibi bir sembol olmuş,halk bunu isteyerek benimsemiş,zorla o büstler o resimler tutulabilir mi oralarda,zorla milyonlarca insanın Atatürk'ü anması sağlanabilir mi?

Bak SSCB'ye,Bak Çin'e,Ne lenin aykta kalabildi zorla,Ne de Mao.

Atatürk ayakta çünkü gerçekten seviliyor ve benimseniyor.

Sen 81 ildeki okulları bırak da 81 ilde kaç cami,kaç Kuran Kursa,kaç dergah,kaç tekke,kaç yurt,kaç ışık evi var onu anlat bize.

Bunları demezsiniz ama Atatürk heykellerini, anıtkabiri ağlama ve şikayet duvarına çevirirsiniz. Bu ülkede yüzlerce kez, bu tip yerler şikayet makamı olarak kullanılmıştır. Biri alır yatırda mum yakar diğeri gider bir heykelin, bir mozolenin önünde "Atam kalk da gör bunları. eserlerin yok ediliyor" diye ağlar..

ne var bunda,evladı şehit olmuş bir ana da oğlunun mezarına gidip onunla bu tarzda konuşuyor,putlaştırmış mı oluyor oğlunu?

Geçen TV de bir ana oğlunun mezarında 'oğlum sen bu kahpeler için mi can verdin bak bunlar vatanı satıyor' diye gözyaşı dökmüyormuydu?

Yok sizin Atatürkçülüğünüz dışarıya yöneliktir. Özünüzde Atatürk'ün neyi yaptığını, neyi savunduğunu bile bilmezsiniz. Atatürk sizin için, Kocatepe'deki bir tablodur, Kara tahta'nın önünde latin alfebesini yazan bir resimdir.

ne olur öyle olsa,ne güzel latin harflerini Atatürk'e borçlusun,arapça mı yazmak isterdin?

Evet kutluyorsunuz... Tekrardan saymama gerek varmı o mübarek günleri

İnsanlar karılarının,çocuklarının doğum gününü de kutlar,evlilik yıldönümünü de kutlar,yakınlarının ölüm günlerinin seneyi devriyelerinde mezar ziyaret eder,helva kavurur,mevlit okutur,nedir anormal olan?

Tüm Atatürkçüler ateist olsa eleştirini anlarım,ama Atatürk'ü sevenlerin % 99'u şu veya bu oranda dindar.

Nutuk ile Kuran-ı Kerim'in kaderi aynıdır. Kuran-ı Kerim evlerin duvarlarını Nutuk ise kitapılğın en güzel yerini süsler. Hele hele bir de hıfzı hocamın imzaladığı bir kitap ise hava bile basarız (ben imzalatmıştım rahmetliye)

Ne olmuş,ikisi aynı şey mi?

veya denk mi?

İkisi de % 99 evde aynı anda var olabilir,senin derdin ne?

Kuran olsun da nutuk olmasın mı?

Her kutsal bayramınızda bu şarkılar söylniyor mu söylenmiyor mu

Söyleniyor,adam zevkli adammış güzel şarkılar severmiş,memlekette ilk Operayı,klasik müziği vs vs senfoni orkestralarını kurduran insandır,balo düzenleyen,vals yapan insandır.

Sizin bu düşmanlık nereden?

Sitelerde Paylaş

lisedeyken resmi ayinlere gelmeyenlerin isimleri alınırdı ve disipline verilirdi.müdür denen herif de istiklal marşına geç kalanları bir köşeye toplar "vatan hainleriii" diye anırırdı.işte sefil eğitim sistemimiz.tamamen asker kafası ile donatılmış öğretmenler ve sürü psikolojisindeki öğrenciler.

Sitelerde Paylaş

birinin ismini silahli kuvvetler sahiplenince hic degisim olmiyor, normaldir.. :)

Evet zaten milyonlarca insanıda silahlı kuvvetler zorla sevdiriyor,kimse Atatürk'ün arkasından ağlamadı yoksa sokakta 150.000 kişi göbek atmaya çıktı.

Sitelerde Paylaş

Evet zaten milyonlarca insanıda silahlı kuvvetler zorla sevdiriyor,kimse Atatürk'ün arkasından ağlamadı yoksa sokakta 150.000 kişi göbek atmaya çıktı.

daha sen kucucuk iken beynine isletiyorlar bunu, buyuyuncede sevmezsen silahi ensende buliyorsun.. :)) 80 leri astikta azda olsa rahatladi insanlik..

Sitelerde Paylaş

daha sen kucucuk iken beynine isletiyorlar bunu, buyuyuncede sevmezsen silahi ensende buliyorsun.. :)) 80 leri astikta azda olsa rahatladi insanlik..

Benim anlamadığım şey,Atatürk'ü eleştirirken sürekli bu 60 ve 80 darbesine takılıyorsunuz,Atatürk'ü tanrı olarak gören sizsiniz,yani en azından bir bahaneniz oluyor evet Atatürk tanrıdır yukarıdan yönetiyor bu darbeyi :)

Yaptıklarıyla eleştiremiyorsunuz ki.

Bir yere kadar,dersim diyorsunuz şapka kanunu diyorsunuz diktatör diyorsunuz oturuyorsunuz aşağı,sonra 2 saat başlıyorsunuz yok ordu şöyle hükümet böyle.

Biz burada Atatürk'ü tartışıyoruz hatırlatayım dedim.

Siz iyice kafayı üşütmüşsünüz bu 80'ler ile.

Git biraz MJ dinle,80'ler önyargından kurtul.

Sitelerde Paylaş

Benim anlamadığım şey,Atatürk'ü eleştirirken sürekli bu 60 ve 80 darbesine takılıyorsunuz,Atatürk'ü tanrı olarak gören sizsiniz,yani en azından bir bahaneniz oluyor evet Atatürk tanrıdır yukarıdan yönetiyor bu darbeyi :)

Yaptıklarıyla eleştiremiyorsunuz ki.

Bir yere kadar,dersim diyorsunuz şapka kanunu diyorsunuz diktatör diyorsunuz oturuyorsunuz aşağı,sonra 2 saat başlıyorsunuz yok ordu şöyle hükümet böyle.

Biz burada Atatürk'ü tartışıyoruz hatırlatayım dedim.

Siz iyice kafayı üşütmüşsünüz bu 80'ler ile.

Git biraz MJ dinle,80'ler önyargından kurtul.

bende sana kucuk bir hatirlatmada bulunim, ataturk sevgisinden konusmustuk, ona dair yorum yazmistik.. ne olduda birden caydin..?

hem sormak lazim sizlere, madem ataturk u cok seviyor bu ulke, bu millet.. ne diye seriattan korkuyorsunuz..? yoksa ordu bertaraf olunca yaninda ataturk ude alacak diyemi endiseleniyorsunuz..? bir avucsunuz, silahlar cekilincede bir hicsiniz..

( hem korkmayin, seriat gelmez.. ordu gidince demokrasi yuzu görursunuz..)

tarihinde Portgas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...