Jump to content

Evet Atatürk Benim Putumdur

Recommended Posts

• İleti 174
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:lol:

Vahşi Diktatör, tebrik ederim, süper bir yazı olmuş inan, okurken gülmekten yerlere yattım .

Ona buna haksızca ithamda bulunan liberallerin suratlarına tokat gibi inecek bir yazı .

Yahu liberal falan değil bu adamlar, liberalizmi bu kadar ayağa düşürmeyin lütfen. Nurcudan liberal olmaaaaazzzzz

Sitelerde Paylaş

Ülkemde aynı zamanda tüm bu saydığım kesimlerin ayrıca eğitilmesini istiyorum kendi dillerinde. Ama tabi bunu sağlarsak şöyle bir sorun oluşacak aynı sınıfta öğretmen Ermenice konuşacak öğrenci Uganda'ca anlayacak ortada bir karara varılıp Tarzanca'da buluşacaklar. Felç durumda olan eğitim sisteminin daha kötü felç olunca da özgürlükçülerimiz kendileri gelip eskiye döndürmek için sistemi istenilen hangi dil var o dilde eğitim verecekler öğrencilere.

Buyrun buradan yakın. Atatürk'ü eleştirdiniz onu dediniz bunu dediniz eyvallah hadi siz neler yapacaksınız bakalım görelim, Halep de burada arşın da, at burada meydan da burada, çıkıp söylesinler çözüm önerilerini, sorunları çok konuştuk artık çözümleri konuşma zamanı geldi, dünya çok yorumlandı artık onu değiştirme zamanıdır o da çözümü konuşmaktan geçer buyrun bu paradoxları ortadan kaldırın da tüm özgürlükleri sağlayın görelim.

bak bu yaptığınız demagojiye giriyor.yani halk ağzıyla terbiyesizlik.halkların talepleri bizim için önemlidir.herkes anadilini konuşmakta özgürdür.ama mesela lazlar lazca eğitim istemiyorsa, onları biz zorlayamayız ki lazca eğitim hakkınızı isteyin diye.ama hakkını savunan halkların da yanında oluruz her zaman.

Sitelerde Paylaş

çarpıtmanın da bu kadarı olur.kim savunuyormuş mesai saati içinde din özgürlüğünü.hiç böyle bir şey tartıştık mı biz?kafaları çekip gelmişsiniz anlaşılan :)

Tartışmak ve sen ? Senle ciddi ciddi kim tartıştı ki ? Kendini oturup böyle tartıştı falan mı zannediyorsun ? Biz diyor bide. :lol:

Müvekkillerin dedi canım müvekkillerin.

Sitelerde Paylaş

bak bu yaptığınız demagojiye giriyor.yani halk ağzıyla terbiyesizlik.halkların talepleri bizim için önemlidir.herkes anadilini konuşmakta özgürdür.ama mesela lazlar lazca eğitim istemiyorsa, onları biz zorlayamayız ki lazca eğitim hakkınızı isteyin diye.ama hakkını savunan halkların da yanında oluruz her zaman.

Tamam ben lazım lazca eğitim istiyorum bir kişinin isteği olsa bile isteği yerine getirilmeli sonuçta liboşlar bireyselcidir çoğunlukçu değil :)

Sitelerde Paylaş

Yahu liberal falan değil bu adamlar, liberalizmi bu kadar ayağa düşürmeyin lütfen. Nurcudan liberal olmaaaaazzzzz

Olur.

İslam Liberalizme açık bir dindir.(Muhammedin ve allahın züppeliklerine bakınız)

Ha bu göstermez Liberalizm kötü bir ideolojidir,Yoo ben sempati beslerimde,Nurcudan liberal bal gibi olur.

tarihinde Vahşi Diktatör tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamam ben lazım lazca eğitim istiyorum bir kişinin isteği olsa bile isteği yerine getirilmeli sonuçta liboşlar bireyselcidir çoğunlukçu değil :)

elbette tek kişinin isteği bile olsa yapılmalı; ama halkın talebi olmalı öncelikle.henüz o kadar demokrasi uğramadı buralara.

Sitelerde Paylaş

Özgürlükçülerin Türkiye'de devlet dairelerinde İslama inanan kesimin dini ibadet veya ayinler arası resmi iş saatlerinde izin verilmeliymiş görüşüne karşılık ; ben de Türkiye'de yaşayan ;

Türk : Avşar, Yörük, Türkmen, Tahtacı, Kıpçak, Tatar, Nogay, Cerit, Kırgız, Karapapak, Terekeme, Gacal, Azeri, Özbek, Harzem, Çepni, Oğuz, Kırımçak, Karaçay, Balkar, Kazak, Kumuk, Karakalpak, Uygur, Ahıska, Muhacir, Gagavuz, Salurlu, Yerli, Pallık, Dadaş, Gakkoş, Efe, Aydınlı, Abdal, Aşiret, Sıraç, Nalcı, Çaylak, Teber, Beydili, Barak, Şirvan, Karabağlı, Şaman, Şamlı, Torbeş, Patriot, Ortakçı, Amuca, Bedrettinli, Karamanlı, Kırım Tatarı, Kazan Tatarı, Başkırt, Yakut, Hazar, Karakeçili, Sarıkeçili, Karakoyunlu, Akkoyunlu, Torlak, Kasap, Kıvırcık, Kızılbaş, Peçenek, Göçmen, Çıtak, Eybek, Zeybek, Sancaklı, Dobrucalı, Afgan Türkü, Kıbrıslı.

* Boşnak: Bosnalı, Sancaklı, Müslüman Sırp.

* Patriyot Makedonyalı Müslüman Rum. Kimileri Alevidirler.

* Arnavut: Şiptar, Toska ve Gega.

* Makedon

* Zaza: Zaza, Dimili,

* Gürcü: Acar, Kartveli, Kart, Melaşvili, Gurian, İngilo

* Çerkez: Abhaz (Kavimleri: Aşıwua, Aşkarıwua, Apsuwa) , Adige (Kavimleri: K'emguy,Yegerukay, Abadzeh, Şapsığ,Hak'uç, Hatukay, Natuhay, Kabardey, Besleney, Mahoş,Mamhığ, Bejduğ, Jane), Ubıh, Dağıstanlı (Kavimleri Avar, Lezgi, Dargi, Lak), Çeçen, İnguş, Oset

* Süryani: Türoyo, Qıltu, Mlahsö

* Roman : Rom, Çingene, Poşa

* Yezidi: Ezidi, İzdi, Azidi, İzid, Izdi, Darsın, Rasni

* Kürt: Kurmanc, Sorani, Gorani

* Arap

* Pomak

* Laz

* Hemşinliler

* Ermeni

* Yahudi: Sefarad, Aşkenaz

* Rum

* Manav,

* Nasturi

* Keldani

* Bahai

* Sudanlı

* Leh

* Malakan

* Farsi

* Hakkani

* Halitat

* Dürzi

* Zerduşi

* Mansuri

Kesimlerinin dini inançları için resmi iş saatlerinde hepsine izin verilmesini istiyorum o halde. Özgürlük değil mi canım onlar neden mağdur olsunlar sayıları azdır diye, özgürlük sayıyla mı? Ama tabi bir sorun oluşacak bunu sağlayınca hepsinin dini ibadet saatleri farklı olduğu için iş yerinde iş saatlerinde çalışacak memur kalamayabilir o yüzden işler aksarsa, özgürlükçülerimiz bizzatihi kendileri gelir işleri eskisi gibi yoluna koymaya çalışırlar artık.

Güzel kapak olmuş...

Sitelerde Paylaş

Hayır efendim Lazlar istemiyorsa o hak verilmeyecek diye bir mazeret olamaz bu yaptığınız aymazlığa giriyor. Madem herkes dilinde eğitim alacak o kesimin talebi olsa da olmasa da o hakkı ve-re-cek-si-niz bitti!

Hadi yanında ol tüm bunların dil ve din hakkını ver diyorum işte, paradoxları çöz diyorum, oluşacak paradoxları da şimdiden söylüyorum, işte önlem alıp çöz diye, ne duruyorsun fikrin varsa çözsene hocam buyur, boş hamasetle, nutuk atmakla olmuyor bu işler.

Sitelerde Paylaş

Şeriatla yönetilen ülkelerde başlarını açtıkları için cezalandırılan kadınların da yanında mısınız ? Bu konuda hakkını savunan kadınlara da destek çıkmayı düşünüyor musunuz mesela ?

Abuzer dinle arabeskini,sar esrarını bu forum sana 2 gömlek bol geliyor be gülüm...Koy Bayhan'ı dalgana bak,acıların çocuğu...

Sitelerde Paylaş

elbette tek kişinin isteği bile olsa yapılmalı; ama halkın talebi olmalı öncelikle.henüz o kadar demokrasi uğramadı buralara.

Kıvırıkçı müslimden farkın yok :D

O kadar Demokrasi uğramamış,sen getirecen ya işte,tayyip baban getirecek.

Madem elinizden gelen bu,niye Atatürk'ün kurduğu Demokrasi uzay çağına uymuyor diye eleştiriyorsunuz ?

tarihinde Vahşi Diktatör tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır efendim Lazlar istemiyorsa o hak verilmeyecek diye bir mazeret olamaz bu yaptığınız aymazlığa giriyor. Madem herkes dilinde eğitim alacak o kesimin talebi olsa da olmasa da o hakkı ve-re-cek-si-niz bitti!

Hadi yanında ol tüm bunların dil ve din hakkını ver diyorum işte, paradoxları çöz diyorum, oluşacak paradoxları da şimdiden söylüyorum, işte önlem alıp çöz diye, ne duruyorsun fikrin varsa çözsene hocam buyur, boş hamasetle, nutuk atmakla olmuyor bu işler.

lazca hakkı verilsin kardeşim banane.sen ne paradoksundan bahsediyorsun?bugün belçika'da üç tane resmi dil var.keza hollanda'da öyle.ama hiçbiri "ülke bölündü, vatan elden gitti" demiyor.sizin demokrasiye alerjiniz var.

Sitelerde Paylaş

Ben de Sameyodçe eğitim almak istiyorum..Kendimi araştırdım ve ailemin Kutuplardan buraya göçettiğini öğrendim..Anadilim olan Samoyedçe de eğitim almak istiyorum ayrıca anayasaya kurucu millet olarak girmek istiyorum..

bitmedi. dinim olan kutup ayısına tapmak ritüelinin yerine getirilmesi için de taleplerim var bu konuda baskın oran ile de görüşeceğim..

Devlet dairelerinde yasak olduğu için baskı ve zülüm altındayım..kendimi çok kötü hissediyorum..ülkemiz bu nedenle geri işte..kutup ayısına bir tapsam icatlerımı dökecem ama...

Sitelerde Paylaş

lazca hakkı verilsin kardeşim banane.sen ne paradoksundan bahsediyorsun?bugün belçika'da üç tane resmi dil var.keza hollanda'da öyle.ama hiçbiri "ülke bölündü, vatan elden gitti" demiyor.sizin demokrasiye alerjiniz var.

Tabi canıım,Hollanda zaten Demokrasinin beşiği,Hollanda'yı örnek almamız lazım.Görende ülkeyi Kraliçe yönetmiyor sanacak. :D

Belçika desen doğru oradada kraliçe yok kral var. :lol:

Demokrasi örneği alacağımız ülkeler krallıkla yönetiliyor,onlar bizi örnek alsında Cumhuriyet'e geçsin.

Sitelerde Paylaş

Şeriatla yönetilen ülkelerde başlarını açtıkları için cezalandırılan kadınların da yanında mısınız ? Bu konuda hakkını savunan kadınlara da destek çıkmayı düşünüyor musunuz mesela ?

Abuzer dinle arabeskini,sar esrarını bu forum sana 2 gömlek bol geliyor be gülüm...Koy Bayhan'ı dalgana bak,acıların çocuğu...

adam beni iki dakkada şeriatçı yaptı.bu kemalistlerdeki kendi dışındaki herkesi şeriatçı,liboş görme hastalığı bulaşıcı mı?tüm kemalistlerde var bu hastalık.ben her türlü bireysel hakkın devlet tarafından korunması taraftarıyım.isteyen başını açar, isteyen kapar.isteyen ana dil hakkı ister, isteyen istemez.bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

Petesburgda'ki Gürcü bir öğrenciyi ele alırsak.Okuldaki bu tek Gürcü öğrenci için Gürcü bir öğretmen temin etmeli kütüphaneye Gürcü dilini ve tarihini anlatan kitaplar koymalıyız.

Kültür İhtilali--Rus'ların putu Lenin

Sitelerde Paylaş

adam beni iki dakkada şeriatçı yaptı.bu kemalistlerdeki kendi dışındaki herkesi şeriatçı,liboş görme hastalığı bulaşıcı mı?tüm kemalistlerde var bu hastalık.ben her türlü bireysel hakkın devlet tarafından korunması taraftarıyım.isteyen başını açar, isteyen kapar.isteyen ana dil hakkı ister, isteyen istemez.bu kadar basit.

Doğru,sen daha çıraksın,liboş babaların gibi değilsin anca böyle bireyselcilik yapıyorsun.

Daha öğreneceğin çok şey var liboş babalarından,İlk kurultayınızda söylede öğretsinler sana bireyselciliği.

Sitelerde Paylaş

Sen benim hayal ettiğim demokrat ve özgülükçü ülkeyi hayal dahi edemezsin ne sen hayal edebilirsin ne ludwig.

Ben de diyorum hadi getir bu saydıklarımın hepsine hak ver evet bekliyoruz çözümlerini. ''Diktatör'' ''zorba'' değilsiniz ya haklarını vermeyecek misiniz yoksa?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...