Jump to content

Evet Atatürk Benim Putumdur

Recommended Posts

İşte bu, bu forumda örnek bir davranış. Teşekkürler barışarock. Şayet çoğunluğa özel haklar verilecekse, azınlıklara da verilmeli. Bu da demokrasinin gereğidir.

Çocukların başını örtüp üniversiteye yollayacaklarsa, lisede kuran okutacaklarsa lisede incil de okutulmalı, haç da çıkartılabilmeli. Bizim insanımız tek tip insan değildir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 174
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bu laf anlamamazlık nereden geliyor? Söylediklrim saygı çerçevesinde bir eleştiriydi. Bu sözlerden düşmanılğı sezinlemek için insanın içinde farklı bir düşmanlık hissi gerekiyor. Siz de bu konuda epey hislisiniz ki hiç szordlanmıyorsunuz..
Ayrıca Atatürkü değil, sözde Atatüürkçüleri eleştirmiştim :) tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
lisedeyken resmi ayinlere gelmeyenlerin isimleri alınırdı ve disipline verilirdi.müdür denen herif de istiklal marşına geç kalanları bir köşeye toplar "vatan hainleriii" diye anırırdı.işte sefil eğitim sistemimiz.tamamen asker kafası ile donatılmış öğretmenler ve sürü psikolojisindeki öğrenciler.

Zorlama gibi duruyor,hepimiz lise okuduk,eğer lise güneydoğu da ve kasıtlı bir katılmama varsa onu bilemem.

Bu millet maçlar da bile istiklal marşı okuyor ve itiraz etmiyor.

Sitelerde Paylaş

İşte bu, bu forumda örnek bir davranış. Teşekkürler barışarock. Şayet çoğunluğa özel haklar verilecekse, azınlıklara da verilmeli. Bu da demokrasinin gereğidir.

Çocukların başını örtüp üniversiteye yollayacaklarsa, lisede kuran okutacaklarsa lisede incil de okutulmalı, haç da çıkartılabilmeli. Bizim insanımız tek tip insan değildir.

bunun yapilmasina engel olan nedir..?

ben böyle bir ortamda buyudum, hicte bir sorunla karsilasmadim.. herkes istedigini yasayabiliyor.. azinlik veya cogunluk.. hickimsenin ustunde bir baski yok.. neden herkese haklar tanilmasin..? buna engel olan nedir aciklarmisiniz..?

Sitelerde Paylaş

Hallaç sazanı Türküm doğruyum andını eleştirmiş yukarda ama bu zat nedense milyonlarca coçuğun okul yerine Kuran Kurslarına,Işık evlerine vs vs gönderilmesine seyircidir.

Harbi iftiracısınız.... Harbi yalancısınız...
Sitelerde Paylaş
hem sormak lazim sizlere, madem ataturk u cok seviyor bu ulke, bu millet.. ne diye seriattan korkuyorsunuz..? yoksa ordu bertaraf olunca yaninda ataturk ude alacak diyemi endiseleniyorsunuz..? bir avucsunuz, silahlar cekilincede bir hicsiniz..

Temel husus Atatürkçülerin % 99 unun aynı zamanda dindar olduğu için,şeriat yönünde ikna edilebilmesidir,zaten süreç onların Atatürkçü yönlerini törpülemekle başladı ve davam ediyor,Atatürk sıradandı,içkici idi,diktatördü,ne yapmış ki,o mu savaşmış vs söylemlerinin yanına,asıl hüküm Allahındır vs yi ekledin mi,bir bölüm milleti de çocukluktan Kuran Kurslarında vs yetiştirdin mi,medya vs yi de eklersen milletin çoğunluğunu yanına çekebilirsin.

İşte Ordu burada sivriliyor,çünkü bu faaliyetler karnı tok,yemiyor ve içine sokulmak isteneleri barındırmıyor,rijid kalabiliyor.

( hem korkmayin, seriat gelmez.. ordu gidince demokrasi yuzu görursunuz..)

Ordu varken de demokrasi var ama şeriat gelince demokrasiyi zor bulursun,şeriat gelmez vs palavradır geldi bile,adamlar resmen diktatörlük kurdu,polis devleti kurdu,yargıyı sindirdi.

Siz entel dantel saçmalamaya devam edin bakalım,demek ki adamlar tiyator'da başarılı.

Sitelerde Paylaş
neresi iftira, kemalist/ataturkcu olmadiniza göre..kesin öylesindir.

hah haah ne espri,analar ne zekalar doğuruyor yarab?

hadi öt bize falan ülkede filan olduğunu anlat,kurduğun cümlelerin seni yansıttığını unutmadan ama.

Sitelerde Paylaş
Harbi iftiracısınız.... Harbi yalancısınız...

hallac neresi yalan?

Bu memleketin olgusal gerçeği okullarda Türküm doğruyum okutularak beyin yıkanması mı?

Milyonlarca çocuğun ve gencin cemmat evleri yatılı ve yatısız kuran kursları,ışık evleri vs vs de beyninin yıkanması mı?

İkinciye nerede dikkat çektin?

Neden yalancı olayım,işin gücün TSK 12 Eylül vs ,ne zaman şeriate karşı çıktın?

Sitelerde Paylaş

hallac neresi yalan?

Bu memleketin olgusal gerçeği okullarda Türküm doğruyum okutularak beyin yıkanması mı?

Milyonlarca çocuğun ve gencin cemmat evleri yatılı ve yatısız kuran kursları,ışık evleri vs vs de beyninin yıkanması mı?

İkinciye nerede dikkat çektin?

Neden yalancı olayım,işin gücün TSK 12 Eylül vs ,ne zaman şeriate karşı çıktın?

Her bir harfi, her bir satırı yalan... Aradaki farkı anlatın. İki kesimde insanların beynini yıkıyor. Yalanla yıkıyor,insanların kendi kimliklerini zapt etmeye çalışıyor... Biri ırkçılık pşindre diğeri ümmetçilik peşinhde koşturuyor. Nye ikisine birden karşı çıkamaz mıyım. Sizin için şıklar bunlar olabilir ama benim daha farklı seçeneklerim olamaz mı...

Bakın şeriatçıların gelişmesi için büyük bir imkan sağlayan 12 Eylül'ü de savunuyorsunuz AKP'nin mimarı TSK'yı da haklı görüyorsunuz... Atatürkçü iseniz şunun hakkını verin...

Sitelerde Paylaş
Her bir harfi, her bir satırı yalan... Aradaki farkı anlatın. İki kesimde insanların beynini yıkıyor. Yalanla yıkıyor,insanların kendi kimliklerini zapt etmeye çalışıyor... Biri ırkçılık pşindre diğeri ümmetçilik peşinhde koşturuyor. Nye ikisine birden karşı çıkamaz mıyım. Sizin için şıklar bunlar olabilir ama benim daha farklı seçeneklerim olamaz mı...

Bakın şeriatçıların gelişmesi için büyük bir imkan sağlayan 12 Eylül'ü de savunuyorsunuz AKP'nin mimarı TSK'yı da haklı görüyorsunuz... Atatürkçü iseniz şunun hakkını verin...

yaw hallac bu ikisini nasıl aynı kefeye koyarsın iki gözüm?

hayatta en hakiki mürşit ilimdir diyen nasıl beyin yıkar?

Yurtta sulh cihanda sulh diyen nasıl ırkçılık yapar???

ırkçılık nedir önce onu öğren,senin tarif ettiğin milliyetçilik.

ne olmuş beyin yıkamışta Hitler gibi dünyaya mı saldırmış?

AKP nin mimarı neden TSK olsun??

12 Eylül olmasa idi ne olacaktı bana bunun açıklamasını yap 12 Eylüle hemen karşı çıkayım.

Sözde şeriatçilere de karşı isen neden ben dürtükledikten sonra yazıyorsun???

Hangisi öncelikli?

Bu Kuran Kursları,Işık evleri zrt zurt başka ülkelerce desteklenmiyor mu?

nasıl olur da bunlarla Türküm doğruyum'u aynı kefeye koyarsın?

Sitelerde Paylaş

Sözde şeriatçilere de karşı isen neden ben dürtükledikten sonra yazıyorsun???

Konumuz kuran kursları ışık evleri olsaydı yazardım edğil mi? Konumuz buydu da benim haberim mi olmadı da sizin dürtüklemenizle harekete geçeyim...

İkisinin aynı kefeye koymak için nden zorlanıyorsunuz ki.. İkisinde de ırkçılık var.. Siz farkıl milliyetlerdeki insanları 80 küsür yıldır "Türk olmakla" övündürmeye gurur duydurmaya çalışıyorsunuz onlar da 1400 yıl önceki zihniyeti dayatıyor. Şimdi ben bunları niye ayırt edeyim. İkisi de yanlış Yanlışlar arasında tercih yapma diye bir zorunluluğum mu var?

AKP'nin mimarı TSK'dır ABD'dır ılımlı islam modelminin bir ürünüdür AKP...

12 Eylül'(e karşı çıkmak için " o olmasaydı neler olurdu" diye anti bsilimsel bir cümle kurmak yerine, 12 Eylül'ün icraatlerine bakmak lazım, nasıl bir toplum yarattığına bakmak lazım....

80 küsur yıllık ırkçı empozeye rağmen Türk değilim... Kusura bakmayın ama tüm uğraşlarınıza rağmen sizin türkleştiremediklerinizdenim... Aynı ş

ekilde doiğer kesimin araplaştıramadıklarındanım

Sitelerde Paylaş

Yurtta sulh cihanda sulh diyen nasıl ırkçılık yapar???

Böyle bir iddiamda olmadı. Ama şöyle bir iddiam olabilir... Hangi yurtta sulh hangi cihanda sulhun bir parçası olabildniz... Marifet güzel sözleri buraya taşımak değil. Marifet o sözlerin gerçek hayatta karşılığını bulmaktır...
Sitelerde Paylaş
Konumuz kuran kursları ışık evleri olsaydı yazardım edğil mi? Konumuz buydu da benim haberim mi olmadı da sizin dürtüklemenizle harekete geçeyim...

İkisinin aynı kefeye koymak için nden zorlanıyorsunuz ki.. İkisinde de ırkçılık var.. Siz farkıl milliyetlerdeki insanları 80 küsür yıldır "Türk olmakla" övündürmeye gurur duydurmaya çalışıyorsunuz onlar da 1400 yıl önceki zihniyeti dayatıyor. Şimdi ben bunları niye ayırt edeyim. İkisi de yanlış Yanlışlar arasında tercih yapma diye bir zorunluluğum mu var?

AKP'nin mimarı TSK'dır ABD'dır ılımlı islam modelminin bir ürünüdür AKP...

12 Eylül'(e karşı çıkmak için " o olmasaydı neler olurdu" diye anti bsilimsel bir cümle kurmak yerine, 12 Eylül'ün icraatlerine bakmak lazım, nasıl bir toplum yarattığına bakmak lazım....

80 küsur yıllık ırkçı empozeye rağmen Türk değilim... Kusura bakmayın ama tüm uğraşlarınıza rağmen sizin türkleştiremediklerinizdenim... Aynı ş

ekilde doiğer kesimin araplaştıramadıklarındanım

okumadım bile,sen bu zırvalarla bir çocuğu kandırabilirsen ondan sonra gel bizi kandır.

hah haah 12 Eylül olmasa ne olurdu nun cevabı yok yalnız,o sırıtıyor hemen.

hallac yemezler bunları Atatürkten nefret eden şeriati Atatürk'e tercih eden garip yaratıklardansınız.

Sitelerde Paylaş

okumadım bile,sen bu zırvalarla bir çocuğu kandırabilirsen ondan sonra gel bizi kandır.

hah haah 12 Eylül olmasa ne olurdu nun cevabı yok yalnız,o sırıtıyor hemen.

Sizi kandıran kandırıyor zaten... Küçük bir şekerle kandrılan çocuk modundasınız (Kandırma bölümünü söylüyorum. Farklı bir anlama çekmezseniz sevinirim)

12 Eylül Faşist darbesinin savunuculuğunu ilk defa yapmadığınızı biliyoruz. Yurntta sul anlayışınızı hayata geçirenlerin nasıl bir sulh sundukları gerçeği bile sırıtmıyor sizin için..

12 Eylül olmasaydı ne olurdu? Siz bunu soru sınıfına mı sokuyorsunuz? Nerede eski dehaca fikirler? Ne olurdu. Yurtta sulh sağlanamaz mıydı yoksa? Onların sağladığı sulh zaten ortada.

hallac yemezler bunları Atatürkten nefret eden şeriati Atatürk'e tercih eden garip yaratıklardansınız.
Ortaya birn karışık sunsaydık yer miydniz? Harbi yalancısınız harbi iftiracısınız diyorum zorunuza gidiyor. Şeriatı olumladığım, tercih ettiğimi bir gösterin de okuyalım...

Tartışırken görüş belirtirseniz sevinirim. Tamam elnizde bir çok etiket var ama burası etiket yapıştırma platformu değil...

Sitelerde Paylaş

Paradigma ben bu forumda çocuksu atışmaları çoktan geçtim bayağı bir büyüdük forumda ; bana nefesin yetmedi cartın olmadı curtun çıkmadı, kaderde varsa düzülmek tarzı yazılar yazıp da beni kışkırtmaya çalışma yemezler, şimdilik bir şey demiyorsam başlığın sorunun tartışılması ve soruna pozitist ilaçlar bulunulması içindir yoksa sen ve sana benzerlerinden korktuğumdan değil, salt başlığın hatırına.

Zırıldamaya gelince sen daha benim karşımda ağlamadın, çk aç bir tane İslamiyet yanlışsız dindir diye göreyim nasıl zırıldatıyorum seni burada diz çöktürüp de ama şimdi bu başlıkta yeri yok diye susuyorum.

Zurnaya üflemeye gelince senin benden daha iyi üfleyeceğin kesin yazdıklarına bakılırsa önceden zurnaya kavala üfleme konusunda bayağı bir deneyimin varmış.

Şimdilik seni serbest bırakıyorum at senin meydan senin küçük dağları ben yarattım edasında cirit atmana izin veriyorum, şimdi senin bana yapman gereken şey her alta kalanın yaptığı gibi küfretmek ya da alay etmeye çalışmak o da becerebildiğin kadar, belki de kapasite olarak bundan daha iyi bir şeyi beceremeyeceğin için herkesten üstün de çıkabilirsin bu avam halinle forumdaki herkesten. Sokak ağzına, mahalledenki dedikodu kadınların ağzına benzer ağzına bayıldım, bir koçumdan yumurtaya bağlaacak kadar yayvan bir şekilde kendine yakışan yayvan ağzınla kelimeyi her yere çektin başta da dediğim gibi arayıp da bulamadığın ortam, ortam görmemişsindir rahat ol burayı senin ahırın gibi görebilir kullanabilirsin.

Saygılar.

Hım kişisel çatışmadan ve atışmadan yana değildin hani..

Hani vaktin yoktu..Ne diye hala utanmadan sıkılmadan yazıyorsun?

Demek ki bir yerlerine dokundurumuşum..

Neden hala zırıldıyorsun..Bir de başlık aç göstereceğim falan diyor..

Gösterme meraklı isen Taksime çık, aç göster..Burada boş yere anırma.

Sen git kumda oyna, karpuz kabuğundan araba falan yap..

Sen babanın gözlerinde tatlı bir parıltı iken biz dönüyorduk çocuk..

Bu kadar yeter..Sıkletim değilsin, senin yüzünden diskalifiye olmaya da gerek yok..

Burası sırf kolpacı dolu, bir tanesi de bana denk geldi.

Laik ve Atatürkçü vatanseverler, Kenan Evren yaptıkları yüzünden yargılansın denildiğinde, orduyu Kenan Evren üzerinden yıpratıyorlar, Atatürk düşmanları diye ciyaklıyorlar..

Oysa Kenan Evren yargılansın diyenler, onun dönemimde rekor denilebilecek sayıda açılan imam hatiplerden mezun olanlar değil mi?

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Daha da geçmişe gidelim, çiftçi milletin efendisi diyeceksin, sonra efendiden 2.5 kuruşu zorla keserek kasket aldırtacak ve zorla giydireceksin.

Bugün bunu eleştirebilmek demokrasinin bir gereği..

Hani Fransızın teki demiş ya; fikrini beğenmiyorum ama fikrini söylebilmen için canımı veririm..

Güya demokrasi yanlısı kolpacı Atatürkçüler, Atatürke eleştirel bakanların fikirlerini söylememesi için neden can verircesine yarışıp, önlerine geleni vatan haini, şeriatçı ilan ediyorlar?

Nasıl bir demokrasi ve özgürlük anlayışı bu, kendilerine ait özel bir balans ayarı yapılmış demokrasileri mi var bu vatan severlerin?

Neden böyle davrandıklarını söyleyeyim, bir adıyla statiko diğer adıyla laik ve demokratik şeriatları darmadağın olacak da ondan..

Bu kadar yazı vatan haini şeriatçı olmak için yeterlidir sanıyorum..

tarihinde Paradigmax tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 Eylül olmasaydı ne olurdu? Siz bunu soru sınıfına mı sokuyorsunuz? Nerede eski dehaca fikirler? Ne olurdu. Yurtta sulh sağlanamaz mıydı yoksa? Onların sağladığı sulh zaten ortada.

Soru tabi nedir??

Buyur cevapla,meclis çalışmıyor,polis ikiye bölünmüş,Cumhurbaşkanı seçilemiyor,kurtarılmış bölgeler oluşturulmuş,okullarda eğitim,fabrikalarda üretim yapılamıyor,insanlar gaz,tüp,yağ kuyruğunda,hazine 70 sent'e muhtaç,her gün 10-20 kişi öldürülüyor,Konya da şeriat provası yapılıyor,İstiklal marşına hakeret ediliyor,mezhep kavgaları,Çorum,maraş olayları vs vs

hadi bana alternatif sun !

Sana etiket yapıştırmak kolay mı?

tam yapıştırırken,küt öbür tarafa dönüyorsun.

Sitelerde Paylaş

Konya da şeriat provası yapılıyor,

Diyorum ya sizi kandırmak için bir şeker yeter artar bile.. Yurta sulhun sağlanmasından sonra ne oldu bu şeriat sevdalıları. Anlatın da görelim. Hala korkunuz şeriat değil mi? Hani Şeriat provalarından dolayı gelmişti sizin süper kahramanlarınız...

Ayrıca, yazılarınızı okuyunca sanki siz değilde Netekim paşa konuşuyor sandım küçük Kenan...

Haklısınız bana etiket yapıştırmak hiç kolay değil. etiketi yapıştırmaya çalışanın alnına yapışıyor o etiketler.. Biraz daha çalışın...

Sitelerde Paylaş

Benim içinde hakaret barındırmayan yazımı silen sayın mod gerekçesini de açıklarsa sevinirim...

Madem yazım silenecek düzeydeydi, hakkımda da işlem yapsaydınız yaaa...

Hangi yazınız silinmiş? Ben bu başlıkta hiçbir yazıyı silmedim, hiç müdahalede bulunmadım iletilere ama silen arkadaşım açıklayacaktır mutlaka. İçinde hakaret vs. yokmuş madem...

Ya da iletinizi birileri raporlamıştır. Bu forumda iletiler diğer üyeler tarafından da raporlanıp siliniyor biliyorsunuz ki.

Anlarız şimdi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...