Jump to content

Evet Atatürk Benim Putumdur

Recommended Posts

yok abla. raporlma seçeneği tam faaliyette değil. chavez başlığında okkalı bir küfürü raphor ettim ama silinmemişti. akabinde yöneticilerden biri sildi. yani eskisi gibi mod gelene kadar yazı silinmiyor.. 133 nolu iletiye yanıt vermiştim. O yanıtım ortalarda yok şimdi..

ilginiz için teşekkürler

Sitelerde Paylaş
  • İleti 174
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Diyorum ya sizi kandırmak için bir şeker yeter artar bile.. Yurta sulhun sağlanmasından sonra ne oldu bu şeriat sevdalıları. Anlatın da görelim. Hala korkunuz şeriat değil mi? Hani Şeriat provalarından dolayı gelmişti sizin süper kahramanlarınız...

Hallac sen de hafifi paranoyak bir durum mu var nedir?

Şeriat provası yoktu da ben mi uydurdum,yahut el koymak için ordu mu uydurdu?

Sen Akıncılar nedir bilirmisin?

Bilmiyorsan Edip Yüksel burada ona sor,ve hatta Edip Yüksel'e İranlıların nasıl silahlı eğitim verip Türkiye'ye şeriat ihrac etmeyi planladıklarını da sor,kubbeli yurtlarda günlerce nasıl çatışıldığını sor.

Ordu el koyunca şeriat de geri geri gitti,taa 28 Şubata kadar tam alevleniyordu gene ordu söndürdü,bugün taktik değiştirdiler ,çakma demokrat oldular hepinizi kucaklıyorlar aradaki fark bu.

Sen dış dünyayı algılayamıyorsun,senin dünyan beyninin içindeki hurafeler,paranoyalar ve önyargılarla sınırlı.

Ayrıca, yazılarınızı okuyunca sanki siz değilde Netekim paşa konuşuyor sandım küçük Kenan...

Haklısınız bana etiket yapıştırmak hiç kolay değil. etiketi yapıştırmaya çalışanın alnına yapışıyor o etiketler.. Biraz daha çalışın...

hala 12 Eylül olmasa ne olurdu'ya cevap veremedin farkındamısın,şimdi sana okkalı bir lafebesi etiketi yapıştırsam haksızmıyım.

Sitelerde Paylaş

yanıt veririm vermesine de bu yantım da aralarda kaybolur diye korkuyorum küçük kenan kardeş :)

"Paranoya ve laf ebeliği" gelir gelmez iki etiket daha kapmışsınız... Dikkat edin ava giderken avlanmayın. Etiket yapıştırma eyleminiz yine hüsranla noktalanmasın. Etiket yapıştırmadran tartışma noktasında kusurunuz mu var. Görüş belirtip gitmek daha güzel değil mi?

Şeriatçı örgütlenmlerin arkasındaki güç kimdir bir anlatın. Maraşları çorumları 6-7 eylülleri ve diğerlerinin arkasındaki gücü anladığınız gün şeriat provalarının arkasındaki gücü de anlarsınız diye düşünüyorum. 6-7 eylül ve diğer katliamların arkasındaki güç İran değildi. Bunu neden itiraf etmiyorsunuz. Korkmayın bana değil kendinize yapın bu itirafı.

İranlıların silahlı eğitimine dikkat çeken zatialiniz bu todpraklardaki komando kapmlarınıda görseydi de sorunun kayanğını tespit edebilseydi..

Vay be Sincan'dı değil mi. Şeriatın şaha kalkktığı ve laikliğin teminatı olanların balans ayarı ile yuvalarına geri dönüşleri...

Şu AKP'lilerin, şeriatçıların beni kucakladığı yalanına da başvurmazsanız sevinirim... Bu forumda AKP'yi öven bir tane yazımı bulamazsınız ama onları eleştiren yazılarımı bolca görürsünüz.. Tabi görmek isterseniz. Tabi etiketçilik görevinizden feragat ederseniz.

12 Eylül olmasaydı ne olurdu? Ne muhteşem bir soru? Ne olurunu değil 12 Eylül olunca bu ülke ne hale geldi onu sorgulamanız gerekmez mi? Hem dert etmeyin biz 12 Eylül olmasaydı ne olacağını ntekim paşadan defalarca duyduk bunu şimdi küçük kenanlardan duymasak da olur...

12 Eylül şeriat için yapılmkıştır... 28 Şubattan önce şeriat sesleri yükseldi balans ayarı yapıldı. Bugün hala şeriat korkusu var. Peki 12 Eylül'ün amacı neydi. Hani konya mitingi korkuları???

Sitelerde Paylaş
12 Eylül olmasaydı ne olurdu? Ne muhteşem bir soru? Ne olurunu değil 12 Eylül olunca bu ülke ne hale geldi onu sorgulamanız gerekmez mi? Hem dert etmeyin biz 12 Eylül olmasaydı ne olacağını ntekim paşadan defalarca duyduk bunu şimdi küçük kenanlardan duymasak da olur...

12 Eylül şeriat için yapılmkıştır... 28 Şubattan önce şeriat sesleri yükseldi balans ayarı yapıldı. Bugün hala şeriat korkusu var. Peki 12 Eylül'ün amacı neydi. Hani konya mitingi korkuları???

Etti dört.

Hala 12 Eylül olmasa ne olurdu sorusuna cevap yok !!

Sitelerde Paylaş

yok abla. raporlma seçeneği tam faaliyette değil. chavez başlığında okkalı bir küfürü raphor ettim ama silinmemişti. akabinde yöneticilerden biri sildi. yani eskisi gibi mod gelene kadar yazı silinmiyor.. 133 nolu iletiye yanıt vermiştim. O yanıtım ortalarda yok şimdi..

ilginiz için teşekkürler

Yok yok, raporlama seçeneği arada bir çalışıyor. Şu anda raporlanmış bir yığın ileti var mesele elimde.

Bu başlıktan da raporlanmış iletiler var ama sizinki onların arasında yok.

Fakat ilginç olarak Geri Dönüşüm Forumu'nda da yok. Yani bizlerden birinin sildiği ileti direkt oraya gider.

Çok ilginç..

Sitelerde Paylaş

Etti dört.

Hala 12 Eylül olmasa ne olurdu sorusuna cevap yok !!

http://www.belgenet.com/12eylul/12091980_08.html

Aman beş etmesin... Buyrun 12 Eylül olmasaydı bunlar olacaktı. Netekim paşanızla özlem giderin bari.. Bir kaç defa daha okuyun, "kenan evrenin askerleriyiz" türü sloganlarda atın gerekirse...

Sitelerde Paylaş

Yok yok, raporlama seçeneği arada bir çalışıyor. Şu anda raporlanmış bir yığın ileti var mesele elimde.

Bu başlıktan da raporlanmış iletiler var ama sizinki onların arasında yok.

Fakat ilginç olarak Geri Dönüşüm Forumu'nda da yok. Yani bizlerden birinin sildiği ileti direkt oraya gider.

Çok ilginç..

Ya bir an bende şüpheye düştüm. Yanlış mı görüyorum diye. Ama tekrar kontrol ettim ve bulamadım. Yoksa yazmadım mı böyle bir yazı diye ama 142 nolu iletimde bir alıntı yapmışım. İşte kaybolan yazımdan küçük bir alıntı yapmıştım açıklamada bulunmak için. Keaşke tamamını alıntılasaydım :)
Sitelerde Paylaş
Aman beş etmesin... Buyrun 12 Eylül olmasaydı bunlar olacaktı. Netekim paşanızla özlem giderin bari.. Bir kaç defa daha okuyun, "kenan evrenin askerleriyiz" türü sloganlarda atın gerekirse...

kısaca yanıt yok.

Klişe: '12 Eylül demokrasiyi kesintiye uğrattı'

Soru: 'Hangi demokrasi'yi?'

cevap: 'Olmayan demokrasi'yi'

Sitelerde Paylaş

kısaca yanıt yok.

Klişe: '12 Eylül demokrasiyi kesintiye uğrattı'

Soru: 'Hangi demokrasi'yi?'

cevap: 'Olmayan demokrasi'yi'

demokrasinin olusmasina ne zaman izin verdiniz..

devlet molalar devleti olmasin ama pasalar devleti olsun.. degilmi..?

siz demokrasiyi hic anlayamamissiniz..

Sitelerde Paylaş

siz adamı verem edersiniz...

Üstadınız gerekçeleri anlatmış. Bu hikayeyi unuttunuz mu ?

Siz hala 12 Eylül, şeriat masalını savunmaya devam edin. Sizde hiç bir şey olmazsa bile yanlışı savunma cevheriniz her daim vardır...

Sitelerde Paylaş

Abicim niye Atatürkçülük? Atatürkçülük nedir?

Bak şimdi, şöyle düşün...

Bizim forumdaki kirec, zensen, bergüzar gibi iyi niyetli müslüman arkadaşlar ısrarla Muhammedciliği savunurlar. Kendi hayallerinde bir İslam portresi çizmişler, o İslam'ın dünyayı kurtacağını inanırlar.

Bizim Atatürkçüler de bu Muhammedciler gibi kendi kafalarında bir Atatürkçülük şablonu çizmişler, bu uygulanırsa Türkiye kurtulacak sanıyorlar.

Ben devletçi değilim, halkçı değilim, milliyetçi değilim... Türkiye'de uygulanan şekliyle laik de değilim... Atatürk'ün bıraktığı en önemli mirasın modern bilimin önemine yaptığı vurgu olduğunu düşünüyorum.

Atatürk bizzat kendi söylüyor, ben size dogma bırakmıyorum, modern bilime sarılın diyor.

Oysaki bizim Atatürkçüler bundan yüzyıl önceki şartların kurallarını bugün uygulama peşindeler...

Bundan yüzyıl önce milliyetçilik, şovenizm yükselişteydi. Ulus devletlerin ortaya çıktığı bir dönemdi. Bizim devletimiz de bu düşünce akımları etkisi altında kuruldu ve şekillendirildi.

Kalıp halinde Atatürkçülük diye birşey yok... Olmamalı... Değişmeyen ilkelerle hayat sürdüremezsin...

Dinler niye çalışmıyorlar? Zira değişmiyorlar... Kendi dönemleri için çok ama çok uygun bile olsalar değişen insan kültürüne uyum sağlayamıyor, ayak bağı oluyorlar.

Şeriat tehlikesine karşı yasalar var, daha da sertleştirilmeli... Hiç kimse dogmaya dayalı inançlarını topluma dayatamamalı... Ama bu illa Atatürkçülükle olmuyor.

Bu dünyayı, bu ülkeyi biz de seviyoruz, ama bizim çözüm yolumuz farklı...

Ben kimseye farklı çözüm önerdiği için hain demiyorum... Ama bize sürekli "hain" deniyor...

Benim tek bir beklentim var; temel hak ve özgürlüklere dayalı bir düzen... Yaşama hakkı, mülkiyet ve mübadele hakkı, seyahat etme ve bulunma hakkı, ifade hakkı... Bunların dışında herşey ayrıntıdır... Bana bulaşmayan, bana bulaşılmasına engel olana, benim de başkasına bulaşmama engel olan bir anayasa olsun, başka birşey istemiyorum ben...

Bak bu son sözümü iyi oku... Bunun içinde laiklik vs. en derin haliyle var...

sanırım başlıkta gördüğüm en güzel yorum bu,

katılıyorum sana bilgehanbengi...

Sitelerde Paylaş
demokrasinin olusmasina ne zaman izin verdiniz..

devlet molalar devleti olmasin ama pasalar devleti olsun.. degilmi..?

siz demokrasiyi hic anlayamamissiniz..

yoğurt mu dedin?

Paşalar devleti olsa 12 Eylülden sonra seçimleri paşaların işaret ettiği MDP ve Sunalp paşa kazanırdı,ama demokrasi olduğu için takunyacı Özal kazandı.

Paşalar devleti olmasın da cemaatler devleti mi olsun,cübbeli ahmet'i de başbakan yapalım mı?

28 Şubat öncesi Erbakan'ın köşke topladığı sarıklı ve cübbeli tarikat şeyhlerini unuttuk mu?

Sitelerde Paylaş

Paradixmax çapulcusu, cinsel içerikli esprilerinle utanmadan ve de üzerine sıkılmadan yazan sensin, konunun özünden zerre kadar haberin olmadığını da konuuy Evren'e bağlayacak kadar basiretsizliğini de göstermiş oldun. En başta da dediğim gibi hiç bir şey bilmiyorsun ama bundan daha kötüsü hiç bir şey bilmediğini de bilmiyorsun. Çok yerine dokundurdum ama duvar olduğun için anlamadın.

Bu zırıldamaların boşuna. Senin istediğin size ayrıcalıklı ülke olmasına izin vermeyeceğiz buranın. Sizin sadece müslüman olmaktan başka bir şey olamamanız sebebiyle sizin şu şu hakkı isterim gibi diğer vatandaşlardan ayrıcalıklı bir istekte bulunamanıza müsaade etmeyeceğiz. Diğer vatandaşlardan farkın ne ki çıkıyorsun özgürlük diye yırtınıyorsun. Onlar ikinci sınıf ülke vatandaşı mı ki size hak tanıyacağız yok öyle bir şey ağlama.

Sen babanın geninde portakalda vitamindin biz bunlara burada çözüm arıyorduk, bana hariçten gazel okuma!

Sen benim ayarım değilsin, daha kendi sikletinin kapasitesini bilmeyen bir acziyet bana sikletimi öğretemez!

Senin gibi bu foruma gelip başlıkları sabote eden çok forum kalpazanı gördük biz. Sizin gibi tembel takımının bilgisiz olduğunu veya bilgiye erişmek için bir kitap dahi okuma zahmetine girmediğinizi de çok gördüğümüz için biliriz sizi. Başkasının bilgileri üzerine merdiven kurarak hazır lop bilgiyi kullanan, beynini kullanmayan kan emicileri biliriz. Şansa bakılsın ki o kan emici kalpazanlardan birisi de bana denk geldi ama öyle pabucu ucuza bırakmak yok sizin gibilere yakacağınız yer cürmüğünüz kadardır.

Daha da geçmişe gidelim, çiftçi milletin efendisi diyeceksin, sonra efendiden 2.5 kuruşu zorla keserek kasket aldırtacak ve zorla giydireceksin.

Bugün bunu eleştirebilmek demokrasinin bir gereği..

kolpacı Atatürkçüler,

İşte idrakın da, eleştirebileceğin şey de bu kadar. Zorla kasket giydirilmiş bunu yanlış görmüş beyimiz işte tahlil mi arıyordu forumumuz tahlilin kralı burada ne arıyorsunuz?

Kolpacı Atatürkçüler de yesin seni, önce o kesime hakaret edeceksin sonra tepki görünce zırlayacaksın yok öyle yağma yürü anca gidersin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...