Jump to content

izmir'de taş devri

Recommended Posts

• İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

chp'ye oy vermekle, mini etek giymiş kıza bakmamakla, sokaklarda ayyaş gezmekle çağdaş olunuyorsa yemişim öyle çağdaşlığı.izmir'inki çağdaşlık değil elit bir faşizmdir.

ben sözde cagdasliktan, gercek ilkellikten bahsetmek istemistim..

Sitelerde Paylaş

ıkının ıkının 80 il bir ille baş edemiyorsunuz

sizin çamurlarınızla batacak değiliz. (istanbulda oturuyorum)

tarihinde Vahşi Diktatör tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ha sittiriniz lütfen.

bunların maksadı üzüm yemek falan değil ki.

bunlar, nerden ne çıkarsak da saldırsak diye uyuyamayan adamlar.

bu çirkin olay üzerinden izmirin modernliğini falan eleştirmek çok ucuzca.

bu halleriyle leş kargalarına benziyorlar.

Sitelerde Paylaş

ha sittiriniz lütfen.

bunların maksadı üzüm yemek falan değil ki.

bunlar, nerden ne çıkarsak da saldırsak diye uyuyamayan adamlar.

bu çirkin olay üzerinden izmirin modernliğini falan eleştirmek çok ucuzca.

bu halleriyle leş kargalarına benziyorlar.

olayları izlemedin mi murted?öyle münferit bir saldırı gibi değildi.o değil de şu izmir'in modernliğini anlatsana bana.

Sitelerde Paylaş

bu adamların şovenizmle, militarizmle uğraştıkları derece

cemaatleşme ve kadrolaşmayla da uğraştıklarını görürsem

ben de gider tarafa abone olurum.

onlar mevcut düzenin kaymağını yiyenlerin uydurması deme bana yanlız.

Sitelerde Paylaş
Demin okudum bu haberi.. cagdas sehrin, ilkel insanlari..

Taş atmak ilkellik midir?

Birisi de başlık açmış yine İzmir'de ABD askerine yumurta attığı için övünüyor.

Eylem olarak ikisi de aynı oysa.

Avrupa ülkelerinde Fransa ve Atina başta olmak üzere aylarca süren gösteri ve çatışmalar varken o şehir halklarını kimse ilkellikle suçlamaz nedense?

Sitelerde Paylaş

bu adamların şovenizmle, militarizmle uğraştıkları derece

cemaatleşme ve kadrolaşmayla da uğraştıklarını görürsem

ben de gider tarafa abone olurum.

onlar mevcut düzenin kaymağını yiyenlerin uydurması deme bana yanlız.

kadrolaşma her devirde yok mu murted?hem kadrolaşmanın ispatı da olmaz ki.kitabına uydurduğun vakit kimse bir şey anlamaz.hem bugünler geçmişe göre daha şeffaf.cemaatleşme dediğiniz şey ise tam bir paranoya.şeriat geliyor, serzenişinden bir farkı yok.

Sitelerde Paylaş

İzmir Türkiye'nin en medeni şehridir.

İzmir'de ne Tayyip gibilere ne de teröristlere yer yoktur!!

İzmir halkı bilinçlidir.

Taraflı Gazetenin yaptığına bak! İzmir halkı; ellerinde güller, kırmızı halılarla mı karşılayacaktı DTP'yi.

DTP, terör örgütünü desteklediği sürece bu tarz eylemlerle her zaman karşılaşacak. Bunda anormal bir durum yok!

Sitelerde Paylaş

İzmir Türkiye'nin en medeni şehridir.

İzmir'de ne Tayyip gibilere ne de teröristlere yer yoktur!!

İzmir halkı bilinçlidir.

Taraflı Gazetenin yaptığına bak! İzmir halkı; ellerinde güller, kırmızı halılarla mı karşılayacaktı DTP'yi.

DTP, terör örgütünü desteklediği sürece bu tarz eylemlerle her zaman karşılaşacak. Bunda anormal bir durum yok!

Sitelerde Paylaş

ben çevremde cemaat göremiyorum.velevki cemaatleşme gerçek olsun.iyi de bundan size ne?isteyen cemaatleşsin, isteyen bireyselleşsin.size ne?

Çevreniz kısıtklı demek ki... Çevre demek yan komşumuza, bzim oturduğumuz sokağa bakmak demek değildir tek başına. Şu sınırsız özgürlükçü moduna girmeyelim isterseniz. 6-7 Eylül olayları, Maraşlar çorumlar, sivaslar sizin göremediğiniz cemaatleşen toplumun ürünüdür. İzmir'in taş devrine dönmesine haklı bir tepki gösteriyorsunuz ama bu ülkenin taş devrine dönmesini "özgürlük" gerekçesiyle onaylıyorsunuz. Bir karar verin. Derdiniz nedir?

"Andımıza" karşı çıkan birisiniz ama cemaat kültürü ile küçücük beyinlerin yıkanmasını özgürlük sınıfına sokuyor gibisiniz. Hiç bir çocuk çağdışı bilgilerle yetiştirilmeylecek kadar değerldir. Bu sistemin okullarında da, bu sistemin cemaatlerinde de küçücük beyinler yıkanıyor. Szin hatanız, şeriat söylemini bu sistemden bağımsız düşünmenizdir. Cemaatleşmleyi de pohpohlayan bu sistemin kendisidir. En laik partinin, kara türbanlılara parti rozetinin takıldığı, laikliğin temintı olan kurumunda dinden nemalandığını gözardı ediyorsunuz

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Çevreniz kısıtklı demek ki... Çevre demek yan komşumuza, bzim oturduğumuz sokağa bakmak demek değildir tek başına. Şu sınırsız özgürlükçü moduna girmeyelim isterseniz. 6-7 Eylül olayları, Maraşlar çorumlar, sivaslar sizin göremediğiniz cemaatleşen toplumun ürünüdür. İzmir'in taş devrine dönmesine haklı bir tepki gösteriyorsunuz ama bu ülkenin taş devrine dönmesini "özgürlük" gerekçesiyle onaylıyorsunuz. Bir karar verin. Derdiniz nedir?

"Andımıza" karşı çıkan birisiniz ama cemaat kültürü ile küçücük beyinlerin yıkanmasını özgürlük sınıfına sokuyor gibisiniz. Hiç bir çocuk çağdışı bilgilerle yetiştirilmeylecek kadar değerldir. Bu sistemin okullarında da, bu sistemin cemaatlerinde de küçücük beyinler yıkanıyor. Szin hatanız, şeriat söylemini bu sistemden bağımsız düşünmenizdir. Cemaatleşmleyi de pohpohlayan bu sistemin kendisidir. En laik partinin, kara türbanlılara parti rozetinin takıldığı, laikliğin temintı olan kurumunda dinden nemalandığını gözardı ediyorsunuz

Saygılarımla

hallac kusura bakma ama lafı şeyinden anlıyorsun sanırım.o zaman şunu mu yapalım peki "özgürlükçü" hallac bey?sivas'ta olaylar oldu diye tüm cemaatleri dağıtalım, dini baskı altında tutalım vb. gibi 30lu yıllara tekrar mı dönelim.bir kere maraş, sivas olayları devletin işidir.hem devlet vatandaşını korumakla yükümlüdür.eğer bir cemaat vatandaşın hakkına saldırıyorsa onun cezası verilmelidir.bilmem anlatabildim mi "özgürlükçü" hallaç bey.

tarihinde AbuzerKadayif tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hallac kusura bakma ama lafı şeyinden anlıyorsun sanırım.o zaman şunu mu yapalım peki "özgürlükçü" hallac bey?sivas'ta olaylar oldu diye tüm cemaatleri dağıtalım, dini baskı altında tutalım vb. gibi 30lu yıllara tekrar mı dönelim.bir kere maraş, sivas olayları devletin işidir.hem devlet vatandaşını korumakla yükümlüdür.eğer bir cemaat vatandaşın hakkına saldırıyorsa onun cezası verilmelidir.bilmem anlatabildim mi "özgürlükçü" hallaç bey.

1- Bu yanıt, lafı şeyindren meyinden anlayanın benim olmadığımı gösterir :)

2- Özgürlükçü olan ben değildim sizdiniz..

3- Maraş, sivas vs devletin işi demişsiniz. Ben ne dedim bir daha okuyun isterseniz.

Bu sistemin okullarında da, bu sistemin cemaatlerinde de küçücük beyinler yıkanıyor.
Siz cemaati bu sistemden farklı mı görüyordunuz...

Cemaatleri yaratan bu sistem, bu cemaatleri korku kayanğı olarak gören de bu sistem. Unuttunuz galiba sistem korkularla beslenir...

Sitelerde Paylaş

ben bu konuda tamamen liberalim.isteyen istediği gibi yaşamalıdır.isteyen kara çarşaf giysin cemaatleşsin, isteyen ateist olsun bireseyleşssin.önemli olan devletin vatandaşın hakkının gözetmesidir.olay bu kadar basit.

Abooo sendemi liberal oldun laaaaa :)

Tamam o zaman yni yolun hayırlı olsun. Ama bak burada liboş diyorlar karışmam :)

Bu kadar liberalsin madem bir dah ada İzmir'de taş devri diye başlık açma... Niye mi? Sen bilirsin yanıtını...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...