Jump to content

izmir'de taş devri

Recommended Posts

• İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Abooo sendemi liberal oldun laaaaa :)

Tamam o zaman yni yolun hayırlı olsun. Ama bak burada liboş diyorlar karışmam :)

Bu kadar liberalsin madem bir dah ada İzmir'de taş devri diye başlık açma... Niye mi? Sen bilirsin yanıtını...

Aboow, dayı senden korkulur, vuracağın yeri iyi biliyorsun :D

Sitelerde Paylaş

izmirin milliyetçi bir tarafı var bu bi gerçek Atsızcılar falan çoktur izmirde bu olay gerçekten vahim ama DTP'nin de yangına körükle gitmemesi gerek milleti tahrik etmemeliler haburdan gelen pkklıların karşılanmasıda da gördüğümüz gibi dtp butür şeylere aldırmıyor amacı Türklerle kürtleri çatıştırarak batı ülkelerinin Türkiyeye baskıyı artırmasını sağlamak artık bu tahrik edici eylemleri bırakmalılar en azından butür eylemleri doğu ve güney doğuda yapsınlar

Sitelerde Paylaş

İzmirlinin kaygısı, Kürtlerin doğuda ne yaptıklarından ziyade

"batıda ne yapacakları" galiba. Bazı Ege ve Marmara kasabalarındaki gibi Kürt göçünden ve şehir nüfusunda pay edinmelerinden çekiniyorlar. Bir de o "Kürtçü" partinin şehirlerine gelmesi bardağı taşırmış olmalı. Ben şahsen hiç bu insanlar kadar ateşli olmadım, neler diyorlar, şaşırıyorum onlara. Yaptıkları ayıp gibi geliyor. Ama ucuz demokrat söylemleriyle kınamam onları.

not: yine de emin değilim. Belki de bölücülük ve PKK meselesi mi ateşlemiş insanları diye. Bir de olayı Taraf'tan değil, tarafsız birinden dinlemeniz lazım. Hadise durup duruken çıkmamış diyorlar.

tarihinde puppetularz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir izmirli olarak, "hayır izmir faşist değildir" demek isterdim... ama maalesef diyemiyorum. İzmir, çağdaştır, ama çağdaşlığı daha çok ırkçı küçük burjuvazi çağdaşlığıdır. İzmir'in büyük bir kısmı ırkçı ve bilinçsiz faşisttir. O olaylar, benim evime 2 durak ötede oldu. Ve gazetelerdeki o fotoğraflarda görünen gencin çoğunu okul ve mahalleden tanıyorum. Çoğu, ülkücü veya pamukoğlu"cu"dur. İzmir hakkında kimi haksız ithamlar varsa da, maalesef faşistliği hakkındaki ithamlara itiraz edemiyorum.

Sitelerde Paylaş

ateistliğimi ulu orta sergilediğim tek şehir izmirdir.

hatta bir akrabama bile söyledim orada oturan,daha doğrusu bu foruma girdiğimi görmüştü,eve çağırdığı arkadaşıda tesadüfen görmüştü.

sizin üflemenizle sönmez güneşimiz.

O akrabanın yanına, koluna kürt bir sevgili takıp git bakalım, tavırları nasıl değişiyor. Hatta sevgiliyi bırak, arkadaşın olarak tanıştır.

Bir aleviyi, hatta hristiyan ve ermeniye bile itiraz etmezler ama, sözkonusu kürt ise, İzmir'lilerin çoğunun tepkisi benzer şekilde çirkindir.

Çağdaş İzmir'in, çağdaş bir fakültesinin, çok çağdaş bir kep atma töreninin ardından muhattap olduğum tartışmaya şahit olsaydın... kanın donardı.

İzmir, din virüsünü en çabuk atlatmış şehirdir, ama faşizm virüsünün en çabuk enfekte olduğu şehirdir ayrıca. Rum "azınlık" zamanından kalma bir şey sanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Hiç abartısız söylenebilir ki, Kurtuluş Savaşı İzmir için yapılmıştır. Bütün o meydan muharebelerinin son amacı İzmir'i kurtarmaktı: 'Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir. İleri!'

İzmirli bunun tamamıyla bilincindedir; Cumhuriyet'in önem ve değerini çok iyi bilir. Onun için hiç kimse ortalama bir İzmirli kadar Cumhuriyet'e bağlı olamaz.

'Şeriatçı-liberal-bölücü' ortaklığının gerçek amacının; demokrasi, insan hakları vb. falan olmayıp Cumhuriyet'in canına kastetmek olduğunu sezmiştir İzmirli (ve Ege ahalisi).

Gösterilen tepki şimdilik bölücülerle sınırlı ama hiç kuşkunuz olmasın, 'açılım süreci' bu haliyle giderse sıra liberallere ve daha sonra şeriatçılara gelecek gibi görünüyor.

Herkes ayağını denk alsın.

Benden söylemesi. Sonra uyarmadın demeyin.

Sitelerde Paylaş

Hiç abartısız söylenebilir ki, Kurtuluş Savaşı İzmir için yapılmıştır. Bütün o meydan muharebelerinin son amacı İzmir'i kurtarmaktı: 'Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir. İleri!'

İzmirli bunun tamamıyla bilincindedir; Cumhuriyet'in önem ve değerini çok iyi bilir. Onun için hiç kimse ortalama bir İzmirli kadar Cumhuriyet'e bağlı olamaz.

'Şeriatçı-liberal-bölücü' ortaklığının gerçek amacının; demokrasi, insan hakları vb. falan olmayıp Cumhuriyet'in canına kastetmek olduğunu sezmiştir İzmirli (ve Ege ahalisi).

Gösterilen tepki şimdilik bölücülerle sınırlı ama hiç kuşkunuz olmasın, 'açılım süreci' bu haliyle giderse sıra liberallere ve daha sonra şeriatçılara gelecek gibi görünüyor.

Herkes ayağını denk alsın.

Benden söylemesi. Sonra uyarmadın demeyin.

Tam olarak ne yapmayı planlıyorsunuz? Kamplara doldurup adam mı yakacaksınız? Yoksa yine taş mı atacaksınız?

Sitelerde Paylaş

İzmirlilerin cumhuriyet'in sahibiymiş gibi pozlara yatmasını kahkalar atarak karşılıyorum. İzmirde türlü türlü insan var. Salağı da çoktur. Bunlardan kaç tanesi memleketi kurtarmak için canını ortaya koymuştur onu araştırıp, tespit edip, düşünmek lazım. Cumhuriyet'in ve milli mücadelenin daha ne olduğunu bilmeden hele etrafa ateş püskürüyorsa,drsini vermek lazım onun ki millete ibret olsun. Herkes aynı şaklabanlığı yapmasın.

tarihinde Rochader tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birkaç soytarının davranışını İzmir'e ve İzmirlilere mal etmemeli.

İzmir'in yerlileri yani şehirli olanları diyelim Türkiye'nin medeni kesimini teşkil ediyor.

Ha! Bu arada İzmirli kızlar Türkiye'nin en güzel kızlarıdır. O kadar memleket dolaştım İzmirli kızlar gibi güzelini bulamadım. İkincisi kim derseniz kesinlikle Manisalı kızlar, üçüncülüğe de Ankarayı yerleştirelim :)

tarihinde Ruslan_Chagaev tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birkaç soytarının davranışını İzmir'e ve İzmirlilere mal etmemeli.

İzmir'in yerlileri yani şehirli olanları diyelim Türkiye'nin medeni kesimini teşkil ediyor.

Ha! Bu arada İzmirli kızlar Türkiye'nin en güzel kızlarıdır. O kadar memleket dolaştım İzmirli kızlar gibi güzelini bulamadım. İkincisi kim derseniz kesinlikle Manisalı kızlar, üçüncülüğe de Ankarayı yerleştirelim :)

Ankaranın kızları bence daha güzel oluyor, pek İzmirli tanımadığım için favorim hep Ankara olmuştur. Güzel İzmir'den kasıt umarım coğrafi güzelliği ve kızlarının hoşluğudur.

tarihinde Rochader tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kaç aydır bu siteyi takip ediyorum ve 10'a yakın arkadaşımada bu forumdan bahsettim.Güzel site, sizde üye olun dedim bana 1 hafta sonra ''kemalist foruma'' üye olsan daha iyidi dediler.Sonra bende baktım ki gerçektende öyleymiş ve bir arkadaşın sözü var burda ''size atatürkle uğraşmak neymiş göstereceğiz'' gibilerinden laflar gördüm inanamadım.Biz buraya tanrıyı ti'ye alırken dincilerden böyle laflar okumadım.Ama nede olsa kemalist-ulusalcılardan korkçaksın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...