Jump to content

ATATÜRK DEVRİMLERİNİN ÖNEMİ

Recommended Posts

Son zamanlarda Atatürk'ü eleştirme modasıdır gidiyor.

Önce onu eleştirme hakkına sahip olmak istiyorlardı.

TC yasalarına göre bu mümkün değil..

Ama bizim forum ABD yasalarına tabi olduğunu söyleyince tek tük eleştiriler başladı.

Belki de TC yasalarını takmamayı yeğlemiş de olabilirler.

Sonuç olarak Atatürk devrimleri ve ilkeleri nasıl bir eleştiriye tabi tutuldular?

Onların halka zorla empoze edildiklerine değinenler oldu.

Osmanlının TC'Den daha da özgür bir ülke olduğunu ileri sürenler oldu.

Atatürk devrimlerinin demokratik olmadıkları iddia edildi.

Halka o devrimlerle zulum yapıldığı ihsas edildi.

Atatürk devrimlerinin zamanlarının çoktan geçtiği ve onlara güvenerek ilerlemeinin İslam'ın Kur'an'a dayanarak ilerlemesi ile özdeş olduğu söylendi.

Bunları ileri süren zamane gençlerinin Atatürk devrimleri ile günümüz arasında geçen 85 yıl içinde, onları aşan bir başka devrim veya çağdaşlaşma çabası olmadığını bilmelerine rağmen, bu basit gerçeği ihmal ederek, Atatürk devrimlerini bu şekilde eleştirmelerini ben şahsen ülkemize ihanet olarak nitelendiriyorum. Başka bir neden aklıma gelmiyor. Tabii başka nedenler de olmalı.. Bu gençlerin maruz kaldığı toksik gerici ortamı da dikkate almamız gerekiyor. Ülkemiz hiç bir zaman Atatürk devrimlerini hazmedemedi ve anlamadı. Onları yenilemenin ve aşmanın önemini idrak edemedi. Atatürk'ün zamanından çok önce yaşamış bir lider olduğu bir kere daha anlaşıldı. Daha da trajik olarak, yeni neslin de yeterince aydın ve ilerici olmadığı, ya da bölük pörçük öğrendikleri Batı demokrasi ve özgürlüğünün, ülkemiz gerçekleri karşısında çok yetersiz kaldığı gerçeği ile karşılaşıldı.

Atatürk'ü eleştirmenin bir moda olduğunu sanıyor bu yarı aydın-yarı cahil, yarı İslam- yarı ateist yeni nesil gençleri.

Onu hem moda olarak görüyor, hem de hak..

Ama hiç biri o devrimleri yeni devrimlerle aşmaya teşebbüs etmediği gibi, düşünmüyor da...

Öyle bir kavram gelişmemiş akıllarında.

Batı'nın yüzyıllar içinde ve büyük acı ve kayıplarla kazandığı ve uyguladığı bazı ilkelerle, onlardan habersiz halkımızı yönetmeyi düşünüyor o gafiller.

Atatürk devrimlerini dayatma oldukları için reddedip, şeriata geri dönmeyi, demokratik bir süreç olarak kabul ediyor ve insan hakları ve özgürlük olarak görüyor.

İçine düştükleri gafleti ve çelişkileri, Atatürk devrimlerinin halka zorla empoze edilmesi ile savunuyor bu akılsızlar...

Evet. Atatürk devrimlerini yaparken kimsenin düşüncesini almamıştır. Onları tek başına yapmıştır.

Ama bütün dünyanın hayranlığını da kazanmıştır.

Atatürk devrimlerini, İslam için yapmamıştır. Halkı için yapmıştır.

Şeriatda İslam önce gelir. Demokrasilerde ise önce gelen halkdır. Atatürk için halk önemlidir.

O halde Atatürk'ün devrimler demokratiktir. Halkın selameti ve geleceği için ortaya atılmışlardır.

Kendi zamanlarında ilerici görüşlerdir onlar..

Onları aşamayan sefillerin, onları eleştirmesindeki sapkınlığı umarım artık görüyorsunuzdur.

Bir avuç liboş, bir bardak suda fırtına koparıyor.

Ve bizi Atatürk devrimlerine sadık kaldığımız için suçlamaya çalışıyor.

Alternatifleri nedir o gafillerin?

Bize ne bahşediyorlar?

Şeriattan başka..

Nedir çözümleri?

Batı'nın, AB'nin, ABD'nin mandası olmaktan başka ne katıyorlar ülkemiz politikasına?

Ülkemiz hızla İslam batağına batmaktadır.

Bunu göremiyorlar mı?

Sözde ateist onlar..

İslam'la işbirliği yapmaktan utanmıyorlar mı?

Tek tesellimiz onların bir avuç liboş olmaları ve aralarında bile bir konsensusa ulaşmalarının mümkün olmaması..

En büyük hatamız ise onları ciddiye almamız..

Ama burada o kadar büyük yaygara kopardılar ki, onları ciddiye almamamız mümkün değil.

Zoofili ve ensesti de savunan, ya da onların savunulur normal insansal cinsel davranış örnekleri olduğunu ileri süren, bu sapık liboşların, Atatürk devrimlerini de reddetmelerini sürprsiz kabul etmememiz gerekirdi aslında.

Ama midemiz kaldırmadığı için tepki göstermek zorunda kaldık..

Göstermeye de devam edeceğiz..

HACI

Sitelerde Paylaş
  • İleti 173
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oh my god...

Yine mi.. Yine mi... Yine mi...

EDIT: Forumda gerginlik yaratmak hoşunuza mı gidiyor nedir? O kadtar başlık var bu başlığı hangi ihtiyaç doğurdu..

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Oh my god...

Yine mi.. Yine mi... Yine mi...

EDIT: Forumda gerginlik yaratmak hoşunuza mı gidiyor nedir? O kadtar başlık var bu başlığı hangi ihtiyaç doğurdu..

Sizin gerginliğinize ederim ben.

Burası Atatürk ilkelerine bağlı ve onları savunan bir ateist forumu...

Yine.. Yine. Ve hep....

Size Atatürk'ü yeniden tanıtacağız.

Bazılarınız üzülecek diye mi susacağımızı sanıyorsunuz bre gafiller.. Hainler..

Sitelerde Paylaş
Zoofili ve ensesti de savunan, ya da onların savunulur normal insansal cinsel davranış örnekleri olduğunu ileri süren, bu sapık liboşların, Atatürk devrimlerini de reddetmelerini sürprsiz kabul etmememiz gerekirdi aslında.

Ama midemiz kaldırmadığı için tepki göstermek zorunda kaldık..

Karısının kafasından bir kavanoz dışkı döken bir sapığı da unutmayalım adı Sevan Nişanyan o bir ermeni,tıpkı Ethen Mahçupyan ve Markar Eseyan gibi,hepsi agos'çu,Yasemin Çongar da ABD den gelme agos çu,yine emniyet amiri var 2 adet biri ABD den yeni döndü,oturmuşlar bir gazete başına habire TSK ve Atatür^k'e küfüfr ediyorlar ve tolerans görüyorlar.

Bir kaç Türk asıllı gazetecei Ermenistan'da bir gazete çıkarıp onların devletine ve iktidarına sövse acaba Ermenistan'da da onları destekleyen zurnacılar çıkar mı?

Sitelerde Paylaş

Sayın hacı..

Ben gerilmedim ki hiç..

Gerginliğin değil de forumun içine ediyor gibisiniz yalnız..

Yine saçmaladınız, yine saçmalıyorsnuz.. yine saçmalayacaksınız...

Sitelerde Paylaş

Ben gerilmedim ki hiç..

Gerginliğin değil de forumun içine ediyor gibisiniz yalnız..

Yine saçmaladınız, yine saçmalıyorsnuz.. yine saçmalayacaksınız...

Neden?.. Açıkla bakalım..

Neden forumun içine ediyorum?

Neden saçmalıyorum?

Neden?

Sitelerde Paylaş

neden mi forumun içine ediyorsunuz çünkü yangına körükle gitmeyi çok seviyorsunuz. O kadar başlık var neyi paylaşamadınızda bunu açıyorsunuz.

Neden mi saçmalıyorsunuz?

İnsanların düşüncelerini açıklamayı savunan biri olarak insanlara hain etiketi dağıtıyorsunuz.. Bırakın artık elinizdeki etiketleri..

Başka soru hocam..

Sitelerde Paylaş

neden mi forumun içine ediyorsunuz çünkü yangına körükle gitmeyi çok seviyorsunuz. O kadar başlık var neyi paylaşamadınızda bunu açıyorsunuz.

Neden mi saçmalıyorsunuz?

İnsanların düşüncelerini açıklamayı savunan biri insanlara hain etiketi dağıtıyor..

Başka soru hocam..

Hangi yangına?

Bu aptalca bir nitelendirme..

Yeni başlığın konusu ayrı. Yeni nesil Türk gençlerinin gaflet ve dalalet içinde olduklarını ortaya koyan bir başlık..

İhanete gelince..

Evet. Atatürk ilkelerine ihanet ediyorsunuz. Yalan mı?

Bunu kendiniz, gururla ve utanmadan ifade ediyorsunuz..

Yalanmı?

Elbette hanisiniz. Başka ne olabilirsiniz?

Aldatılmış olabilirsiniz. Yarı cahil olabilirisiniz..

Başka her şey olabilirsiniz.. Ama en başta hain olmaktan kurtulamazsınz.

Sizi çok mu üzdüm Hallaç bey..

Umarım üzdüğüm yalnız siz değilsinizdir..

Sitelerde Paylaş

Üzmek mi...üzülmek ne kelime, arkadaşlar gözyaşlarıma mendil, havlu yetiştiremiyor sayın hacı...

Atatürkçülük sizin gibilere kaldığı için bu hale geldi ya...

İnsanlara bir şeyler öğreteceksiniz ya.. Ben külahımı bırakıyorum siz anlatın bakalım....

Tabi külahım ne kadar dayanır sizin yalanlarınıza, küfürlerinize bilemiyorum.

Kusura bakma külahım olan sana olacak..

Sitelerde Paylaş

Sizin gerginliğinize ederim ben.

Burası Atatürk ilkelerine bağlı ve onları savunan bir ateist forumu...

Yine.. Yine. Ve hep....

Size Atatürk'ü yeniden tanıtacağız.

Bazılarınız üzülecek diye mi susacağımızı sanıyorsunuz bre gafiller.. Hainler..

Kara Murat gibisin abicim hele bre gafiller deyişin yokmu abowwwww

Savulun leynnnnnnn Karaların HACİ geliyor.

Sitelerde Paylaş

Muratını hacısını bilmiyorum ama düşüncelerinin kapkara olduğu ortada...

Aydın düşüncenin ne olduğunu bilseydiniz, ülkemiz bugün bu hale gelmezdi.

Atatürk ilkelerine sığınmaktan başka çare bırakmadınız bize ve biz onlara güvenerek varlığımızı koruyoruz.

Size ve sizin gibi hainlere karşı mücadele ederek.

Özgür düşünceden bihabersiniz. Ya da özgürlüğü çarpıtıyorsunuz.

Karanlık düşüncelerin kime ait olduğunu biliyoruz biz..

Ve asla karanlık düşüncelere sahip değiliz.

Bunu bu forumdan şimdiye kadar anlamadınız mı?

Anlamadıysanız, yuh olsun size.

Sitelerde Paylaş

Kendisi hakkında 3. tekil şahıstan konuşan bir adam hacı. Fazlada ciddiye almamak gerektiğini düşünüyorum. Psikolojik sorunları olabilir, belki de kurandan öğrenmiştir kendisi hakkında 3. tekil şahıstan konuşmayı. Mandacılık falain diyor yazısında bir yerlerde. Bu mandacılığında hain lafı gibi modası geçti. Kafalar bu kadar geriden gelince tabii, böyle şeyler oluyor. Hacı devrim, devrim diyor hala geçmişin sularında kürek çekiyor. Devrimci ilericidir, senin gibi softa gerici değildir.

Sitelerde Paylaş

Kendisinden olmayanı, kendisi giibi düşünmeyen herkesi hain ilan etmek mi aydınlık.. Atatürkçülüğünüz kadar aydınlık anlayışınızda sahte..

Özgürlükçülermiş.. Hade ordan. Özgürlük maskeniz düşeli çok oldu. Gidin maskenizi yenileyin.. Arkadaşlarnız maskeli baloda bekliyor sizi.. Maskeli atatürkçüler balosunun onur konuğusunuz...

Bu ülke hangi konuma geldi. Kimler tarafından getirildi bu bölümü bana anlatabilirsiniz külahım benim kadar sabırlı değil o sıvıştı aradan...

Sitelerde Paylaş

Kendisi hakkında 3. tekil şahıstan konuşan bir adam hacı. Fazlada ciddiye almamak gerektiğini düşünüyorum. Psikolojik sorunları olabilir, belki de kurandan öğrenmiştir kendisi hakkında 3. tekil şahıstan konuşmayı. Mandacılık falain diyor yazısında bir yerlerde. Bu mandacılığında hain lafı gibi modası geçti. Kafalar bu kadar geriden gelince tabii, böyle şeyler oluyor. Hacı devrim, devrim diyor hala geçmişin sularında kürek çekiyor. Devrimci ilericidir, senin gibi softa gerici değildir.

Yazdıklarımın hiç birinin modası geçmedi..

Atatürkçülük sağ ve esen.. Çünkü Türk milleti, aydını ile, gençleri ile, onları aşamadı...

Başka bir umudumuz yok.

Atatürk'ün ortadan kaldırdığı şeriatçılık, İslamcılık hortladı ve biz onunla mücadele ederken, başka değerlere sığınmamız mümkün değil.

Çünkü ülkemizde sığınacağımız başka değerler yok...

Kafalar geride değil..

İlerde. Çok ilerde..

Ama sizin kafalar geride.. Ve geriden işliyor....

Varsa bir çareniz, yönteminiz, şimdiye kadar nerelerde idiniz?

Neden onlara baş vurmadınız.

Bugüne kadar yalnız Atatürkü eleştirmeyi yeğlediniz.

Peki onu neden aşmayı düşünmediniz..

Bre gafiller.

Bre vatan hainleri. Alçaklar..

Şu anda bazılarınız için böyle düşünüyorum...

Çok mu üzdüm sizleri.

Sitelerde Paylaş

Kendisinden olmayanı, kendisi giibi düşünmeyen herkesi hain ilan etmek mi aydınlık.. Atatürkçülüğünüz kadar aydınlık anlayışınızda sahte..

Özgürlükçülermiş.. Hade ordan. Özgürlük maskeniz düşeli çok oldu. Gidin maskenizi yenileyin.. Arkadaşlarnız maskeli baloda bekliyor sizi.. Maskeli atatürkçüler balosunun onur konuğusunuz...

Bu ülke hangi konuma geldi. Kimler tarafından getirildi bu bölümü bana anlatabilirsiniz külahım benim kadar sabırlı değil o sıvıştı aradan...

Bu ülkenin bu durumundan Atatürkçüler mi sorumludur.

Onun arkasına sığınan yobazlar mı?

Atatükçü düşünce derneği sizin gibi düşünmüyor ama.

Bu ülke Atatürkçüler tarafından bu hale getirilmedi.

Hainler tarafından bu hale getirildi.

Dünyada vatanını sevmeyen tek millet varsa onlar da Türk'lerdir herhalde.

Sitelerde Paylaş

Bu ülkenin bu durumundan Atatürkçüler mi sorumludur.

Onun arkasına sığınan yobazlar mı?

Vazgeçtim tartışalım :)

Tamam güzel bir tespit de. Her Atatürkçüyüm diyenin ardından giden ben miydim? Kenan Evren bile Atatürkçü sayılıyor aranızdaki bazı kişiler tarafından. Defalarca dedim. Atatürkçü olanlara en büyük zarar Atatürkçüyüm diyenlerden gelmiştir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...