Jump to content

ATATÜRK DEVRİMLERİNİN ÖNEMİ

Recommended Posts

Sanmıyorum. 1980 darbesi ile gericiliğin bir alakası yok..

Sadece oluşan boşluğu doldurdular. O da darbeden yıllar sonra ve başarılı olmaları 20 yıldan sonra gerçekleşti.

Ordu hazır ve bekliyor. Bir iki generalin satın alınması yeterli değil.

Darbe her an olabilir..

Her an..

Burada hergün darbe oluyor Hacı sen ne darbesinden bahsediyorsun ülke eski ülke değil.Türkiye'ye gelmeyeli kaç yıl oldu.Ne olacak sanıyorsun iki tank sokağa çıktımı asker kışladan meydanlara indimi halkta ha tamam mı diyecek.Ne asker kışlada artık bu ülkede nede tanklar garajda ama halkın pek tınladığı yok.Olası bir darbe ülkeyi iç savaşa götürmekten başka ne işe yarayacak.Darbe olunca yani iç savaş çıkınca artık sende Amarikadan Tv.den izlersin nasıl direndiğimizi demokratik laik cumhuriyeti ve bireysel özgürlüklerimizi nasıl savunduğumuzu.

Oldumu Hacı.Ne Acı

Sitelerde Paylaş
  • İleti 173
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sanmıyorum. 1980 darbesi ile gericiliğin bir alakası yok..

Sadece oluşan boşluğu doldurdular. O da darbeden yıllar sonra ve başarılı olmaları 20 yıldan sonra gerçekleşti.

Ordu hazır ve bekliyor. Bir iki generalin satın alınması yeterli değil.

Darbe her an olabilir..

Her an..

nasıl yok hacı? zorunlu din derslerimi desem, cemaatlar'la kurulan sıkı ilişkilerimi, sayısında patlama yaşanan kur'an kurslarını, imam hatip okullarınımı saysam. ordu'nun amacı belliydi halkı din ile uyutup ülkeyi daha rahat sömürmek, ama umdukları gibi gitmedi süreç, kendi elleriyle palazlandırdıkları islamcılar bugün artık onların makamlarına, pozisyonlarına, liderliklerine göz dikti.

Sitelerde Paylaş

Burada hergün darbe oluyor Hacı sen ne darbesinden bahsediyorsun ülke eski ülke değil.Türkiye'ye gelmeyeli kaç yıl oldu.Ne olacak sanıyorsun iki tank sokağa çıktımı asker kışladan meydanlara indimi halkta ha tamam mı diyecek.Ne asker kışlada artık bu ülkede nede tanklar garajda ama halkın pek tınladığı yok.Olası bir darbe ülkeyi iç savaşa götürmekten başka ne işe yarayacak.Darbe olunca yani iç savaş çıkınca artık sende Amarikadan Tv.den izlersin nasıl direndiğimizi demokratik laik cumhuriyeti ve bireysel özgürlüklerimizi nasıl savunduğumuzu.

Oldumu Hacı.Ne Acı

haklısın olası bi islami rejim kurulmaya çalışılması halinde savaşanlar yine biz olucaz, günümüzde laik, çağdaş, atatürk^çü geçinenlerin ülkeyi terketmesi yada herşeyi kabullenmesi pekte uzak bi ihtimal değil.

Sitelerde Paylaş

ifeel, her ne kadar tartışsakda, bana karşı içinde bir sevgi damlacığı bulunduğunu biliyorum :D, diğer bir etken olarakda kötü niyetli olmadığımı anlamış olabilirsin, emin ol ki niyetim senin sabrını sınamak falan değil. Kişisel olarakda, her ne kadar bana hakaret vs. edilsede kimseye karşı bir kinim yok, kırgınlığım yok. Kindar vs. değilim, tartışıyoruz şurada, fikir fikirden, akıl akıldan üstündür.

Ayrıca geri dönüşü olmayan hiç bir yol yoktur, en azından toplumsal olaylar söz konusu olduğu zaman. Bir gün İranda, laikleşecektir.

Ama sen bu forumda sizi seviyorum diyerek başlık açan tek kişsin. Ben de sana "biz de seni seviyoruz" demiştim. Çok sıcak, çok içten yazmıştın.

Sabrımı sınamadığını biliyorum tabii. Yani ne diye böyle saçma bir şey yapasın ki?..

Ben kendi kendime konuştum öyle.

Şeriatten dönüş yoktur. Her gün daha da geriye gidiyorlar o ülkeler. Çok daha geriye.

Belki de bir gün tam olarak dibe vurup çıkarlar diyeceğim ama, sorun zaten bu. Bu dinin dibi bucağı yok. Sınırsız...

Sen hiç Kur'an filan okumadın mı? Veya din forumunu hiç takip etmedin mi?

Ama bu dini öğrenmek için en iyi yol Kur'an'ı okumak herhalde.

Sitelerde Paylaş

haklısın olası bi islami rejim kurulmaya çalışılması halinde savaşanlar yine biz olucaz, günümüzde laik, çağdaş, atatürk^çü geçinenlerin ülkeyi terketmesi yada herşeyi kabullenmesi pekte uzak bi ihtimal değil.

Siz derken kimi kastediyorsunuz bilmiyorum ama laik, çağdaş Atatürkçüler neden ülkeyi terketsin?

Sonuna kadar savaşırlar elbette.

Ama başedemeyip de şeriata yenik düşülürde de bir dakika durmam. O saaten sonra kimse bir şey yapamaz çünkü.

İslami bir rejim kurma çabası beklemek çok saçma çünkü şu anda bunun için çalışıyorlar. Hatta uzun yıllardır bunun için çalışıyorlar.

O nedenle bu hükumeti kimse desteklememli, birlik olup karşı koymalı.

Sitelerde Paylaş

Ama sen bu forumda sizi seviyorum diyerek başlık açan tek kişsin. Ben de sana "biz de seni seviyoruz" demiştim. Çok sıcak, çok içten yazmıştın

Hala içten bir şekilde, bütün ateistleri seviyorum tabii ki. Seni de çok seviyorum. Sana hala ablacığım diye hitap etmek geliyor içimden. Ama bu sizi eleştirmeme engel değil.

Bende şeriatı en az sizler kadar istemiyorum, ama şeriatı istemediğim gibi darbeyide istemiyorum. Atatürk'ü seviyorum tabii ki, ama atatürk'ün adı altında yapılan şeyleri kaldıramıyorum.

Kuranı okudum. Ama dinde de bir yumuşama vs. söz konusu. İranda da şeriat rejmi dünyanın hiç bir yerinde kalıcı olmadığı gibi kalıcı değil. Bu eşyanın doğasına aykırı zaten. Fazla baskı, patlamaya neden olur. Ve değişim kaçınılmazdır.

Sitelerde Paylaş

Oldumu Hacı.Ne Acı

Haklı olabilirsin diyeceğim ama, bazan bir manzara uzaktan daha iyi görülüp anlaşılır.

İçinde iken bütün ilişkileri göremezsin. Ayrıntıları görürsün ve onlarda kaybolur gidersin.

Ben haklıyım veya doğruyum demiyorum. Sizin gördüğünüz ayrıntıları da ben görmüyorum.

Ülke bir iç savaşa gitmez. Pek olası değil. Hiç olmadı benzeri bizde.

Kurtuluş savaşında oldu tabii ama o bile kolay atlatıldı.

Ben iç savaştan korkmuyorum da, darbenin önemli bir şeyler başaracağına inanmıyorum.

Çünkü aynı mentalite. Aynı vurdumduymazlık. Aynı cehalet..

Sitelerde Paylaş

Siz derken kimi kastediyorsunuz bilmiyorum ama laik, çağdaş Atatürkçüler neden ülkeyi terketsin?

Sonuna kadar savaşırlar elbette.

Ama başedemeyip de şeriata yenik düşülürde de bir dakika durmam. O saaten sonra kimse bir şey yapamaz çünkü.

İslami bir rejim kurma çabası beklemek çok saçma çünkü şu anda bunun için çalışıyorlar. Hatta uzun yıllardır bunun için çalışıyorlar.

O nedenle bu hükumeti kimse desteklememli, birlik olup karşı koymalı.

biz derken kendi adıma bireysel konuşuyorum ben desem daha doğru olur. yaşam tarzıma karışıcak müslüman olsun, kemalist olsun sonuna kadar savaşırım.

Sitelerde Paylaş

Bu ülkenin bu durumundan Atatürkçüler mi sorumludur.

Onun arkasına sığınan yobazlar mı?

Atatükçü düşünce derneği sizin gibi düşünmüyor ama.

Bu ülke Atatürkçüler tarafından bu hale getirilmedi.

Hainler tarafından bu hale getirildi.

Dünyada vatanını sevmeyen tek millet varsa onlar da Türk'lerdir herhalde.

bu iletiye şapka çıkarılır

bunlar numuneliktir dünyada örnekleri yok

bunlar farkında değil mi sanki amaç demokrasi falan değil türkiye cumhuriyetini yıkmak

en son gördük pkklılar şov yaptı resmen

ay ben kürdistan mı dedim ama pkk ile masaya oturulsun

ay hangi okullarda kürtçe eğitim verileceğini sonra konuşuruz

amaç batılılarla işbirliği içinde adım adım atatürk türkiyesini parçalamak

Sitelerde Paylaş

bu iletiye şapka çıkarılır

bunlar numuneliktir dünyada örnekleri yok

bunlar farkında değil mi sanki amaç demokrasi falan değil türkiye cumhuriyetini yıkmak

en son gördük pkklılar şov yaptı resmen

ay ben kürdistan mı dedim ama pkk ile masaya oturulsun

ay hangi okullarda kürtçe eğitim verileceğini sonra konuşuruz

amaç batılılarla işbirliği içinde adım adım atatürk türkiyesini parçalamak

Al işte, bozacının şahidi şıracı.

Sitelerde Paylaş

AKP'nin oyunun yarıdan fazlası merkez sağ oyudur.

Merkez sağcılarla şeriatçıları ayırt edemiyor bazıları.

"Şeriat" diye özellikle bu kelimeyi kullanıyor. Ortada şeriat isteyen falan yok halbuki.

Amaç sadece halkın iktidarının meşruiyetini aşındırmak.

Sitelerde Paylaş

"Şeriat" diye özellikle bu kelimeyi kullanıyor. Ortada şeriat isteyen falan yok halbuki.

Halkı aşağıla, hor gör vs. sonra AKP 2 seçimi de rahatça alınca şaşır kal. Süper mantık.

Sitelerde Paylaş

Ellerinde bir şeriat kozu kalmış, ne yapsınlar, herkesi onunla itham edip duracaklar, yoksa darbe zihniyeti nasıl savunulabilir ki?. Başka ellerinde ne var ki?

Sitelerde Paylaş

Neden?

Açıkla bakalım, açıklayabilirsen...

Laf atıp kaçamazsın.

Kaçmamalısın... Bu trolluk bir durum çünkü.

Senin yazını beğenenin goddess olması beni pek şaşırtmadı. Birds of a feather durumları. Meali bu. Ok?

Sitelerde Paylaş

Senin yazını beğenenin goddess olması beni pek şaşırtmadı. Birds of a feather durumları. Meali bu. Ok?

neden????

antisemitist olmamam bile sana yetmemiş!!!

sen kalk türban özgürlüğünü savun

gel burada allah var inandım diyene çemkir

hakettiğini bulmuş de

bencillik de sana yakışıyor canım

hacı tarafından hainlikle suçlanmak fena koydu sanırım sana

pkk propagandalarına ne zaman yeter dedın de başkaısnı ırkçılıkla suçluyorsun

nerde senin özgürlükçülüğün

tarihinde goddess tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dikkatli olalım arkadaşlar, bir de bakmışız tartıştığımız kişi adminlik güçlerini tartışmada koz olarak kullanır olmuş. Bence bulaşmamakta fayda var.

Böyle düşündüğüne göre sen onu yapacak tıynette birisin.

Yazık.....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...