Jump to content

ateistler evlenince?

Recommended Posts

Tatar Ramazan öncelikle imzana bayıldığımı bilmeni isterim.

Sevgili Tatar bu forumdaki ateistlerin çoğunun eşi,dostu,annesi,babası....müslüman.

aynı evde yaşıyoruz,sorun yaşamıyoruz

bizim için müslüman olmuş hristiyan olmuş farketmiyor,olmaması için bir kuralımız yok.

en güzel cevap senindi dostum.iştr brklrfiğim cevap bu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

imam nikahı yapıcaklarmı?

kız istenirken allah ın emri peygamberin kavli diyilicekmi?

ateistler müslüman kızla evlenirlermi?

Bir türbanlı ya da çarşaflı bayanı kişilik ya da karakterlilik bağlamında değerlendiremediğimden; evleneceğim ya da birlikte olacağım kadın sıfatına bunlar asla giremez.

Ama müslümanlığın ne olduğunu bilmeyen, gayet normal yaşayan bir insanla evlenebilirim. Birlikte olabilirim. Bir çok insanda bu konuda tarafsızdır. Ama sorulursa müslümanım derler. Bayramda el öpmek ya da akraba ziyareti yapmak gibi düşün.

Sitelerde Paylaş
Ateistler de inanırlar..

Bazıları yobaz ateistlerdir..

Özel mabedleri vardır.

Onlara ateist camiler de denir.

Sabah akşam olmak üzere günde iki kere namaz kılarlar..

Sabah namazını hang over dan sonra kılarlar.

Akşam namazını ise içkiye başlamadan önce kılarlar.

Müslüman'lardan farklı olarak ateizmde kadınlar önde namaz kılar..

Ateist kadınlar mini etekle namaz kılmak zorundadırlar.

Başlarını kapatmaları ateizmin kurallarına aykırıdır.

Ayrıca ateist kadınlar genitallerini tıraş etmezler..

Ve don giymezler..

Siz onları secdeye vardıkları zaman göreceksiniz...

Ateist erkeklerin ateist kadınların arkasında ateist namazı kılmalarının nedeni budur..

Ateist namazlarında secdeye varan kadınlar orada en azından 3 dakika öyle kalmak zorundadırlar..

Gelecek yazımda ateistlerin evlenme ve gerdeğe girme ritüeline değineceğim..

HACI

:lol: :lol: :lol: :lol: abi valla yarıldım haa demek secde edince görecez haa :lol: :lol: :lol: gelecek bölümüde sabırsızlıkla bekliyorum

tarihinde hto tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ateistler de inanırlar..

Bazıları yobaz ateistlerdir..

Özel mabedleri vardır.

Onlara ateist camiler de denir.

Sabah akşam olmak üzere günde iki kere namaz kılarlar..

Sabah namazını hang over dan sonra kılarlar.

Akşam namazını ise içkiye başlamadan önce kılarlar.

Müslüman'lardan farklı olarak ateizmde kadınlar önde namaz kılar..

Ateist kadınlar mini etekle namaz kılmak zorundadırlar.

Başlarını kapatmaları ateizmin kurallarına aykırıdır.

Ayrıca ateist kadınlar genitallerini tıraş etmezler..

Ve don giymezler..

Siz onları secdeye vardıkları zaman göreceksiniz...

Ateist erkeklerin ateist kadınların arkasında ateist namazı kılmalarının nedeni budur..

Ateist namazlarında secdeye varan kadınlar orada en azından 3 dakika öyle kalmak zorundadırlar..

Gelecek yazımda ateistlerin evlenme ve gerdeğe girme ritüeline değineceğim..

HACI

buna gülmekten öldüm işte... :lol:

Sitelerde Paylaş

evleneceğimi sanmıyorum... anlaşmazlıklar çıkacaktır fazlasıyla.. ama bu dünyada müslüman olduğunu sanan ateist çok onlarla olur çok düşük bir ihtimal de olsa .... ateist kadın da çok az ülke de.. .napacağım bilmiyorum..

forumun ateist bayanlarına selam ederim... :P :D

Sitelerde Paylaş
evleneceğimi sanmıyorum... anlaşmazlıklar çıkacaktır fazlasıyla.. ama bu dünyada müslüman olduğunu sanan ateist çok onlarla olur çok düşük bir ihtimal de olsa .... ateist kadın da çok az ülke de.. .napacağım bilmiyorum..

forumun ateist bayanlarına selam ederim... :P :D

sen çoktan evde kaldın bile :lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş
en güzel cevap senindi dostum.iştr brklrfiğim cevap bu?

elbette hayır.ateist bi kız vardı onu çok sevmeme rağmen ayrıldık.hiç birşey islamdan üstün değil benim için.

bu ne yaman çelişkidir yauuu .. machito nun verdiği, din ayrımı olmaz cevabına işte beklediğim cevap bu derken, bi yandan da ateistle evlenmem diyosun .. ayrıca thorun intihar edeceği forumda seni hiç kimsenin sevmediğini söylemiştin, sadece körü körüne aşık olmuştun burda bi anda evlenme noktasına gelmişsin biriyle .. bi insan bu kadar da yalan saçmaz ki etrafına .. senin inancın bile yalandır büyük ihtimalle ;)

ha pardon sen imzanı sevmesine güzel cevap dedin sanırım :lol:

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
elbette hayır.ateist bi kız vardı onu çok sevmeme rağmen ayrıldık.hiç birşey islamdan üstün değil benim için.

helal sana hocam!kim tutar seni,müslüman dediğin böyle olacak,ya hep ya hiç.

tarihinde Isenbuka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bi gün din kültürü ve ahlak bilgisi(islam bilgisi)öğretmeni dersimizde aynen şöyle demişti:'müslüman bir erkek hristiyan

-ya da herhangi bir dine mensup- bir kadınla evlenebilir ama ATEİST bir kadınla evlenemez! ateist bir kadınla...

öylesi ürkütücü söyledi ki :D islamda böyle bi kuralın olup olmadıgını merak ediyorum.

burada hocanın söylediği doğru ise ;islama göre müslüman bir erkeğin ateist bir kızla evlenmesi caiz olmayacaktır.sanırım

aynı şekilde müslüman kız için de ateist bir eş caiz olmaz :)

şahsen ben dini nikaha ve sözlere gerek duymam.kişisel tercihleri neyi ister yapar,ister yapmazlar.çünkü ateistin bu tür

dinsel kuralları ya da yasakları yoktur.

alexios teklifin hala sürerlilikte mi? :)

Sitelerde Paylaş
bi gün din kültürü ve ahlak bilgisi(islam bilgisi)öğretmeni dersimizde aynen şöyle demişti:'müslüman bir erkek hristiyan

-ya da herhangi bir dine mensup- bir kadınla evlenebilir ama ATEİST bir kadınla evlenemez! ateist bir kadınla...

öylesi ürkütücü söyledi ki :D islamda böyle bi kuralın olup olmadıgını merak ediyorum.

burada hocanın söylediği doğru ise ;islama göre müslüman bir erkeğin ateist bir kızla evlenmesi caiz olmayacaktır.sanırım

aynı şekilde müslüman kız için de ateist bir eş caiz olmaz :)

şahsen ben dini nikaha ve sözlere gerek duymam.kişisel tercihleri neyi ister yapar,ister yapmazlar.çünkü ateistin bu tür

dinsel kuralları ya da yasakları yoktur.

alexios teklifin hala sürerlilikte mi? :)

öyle olsa gerek :rolleyes:

topiklere girip bakıyordum septik benim için bir şey yazmış mı diye, göremeyince üzülmeye başlamıştım :unsure:

dini sözler ve gelenekler, ıvır zıvır, beni de çok ilgilendirmiyor ama hep televizyonda izlediğimiz küçük kilisele evliliklerine hayran olmuşumdur, hristiyanlara bayıldığımdan olmasa da, kilisenin gotik yapısını sevdiğimden.

teklif halen geçerli, ya cevap? :wub:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...