Jump to content

Yaşıt huriler

Recommended Posts

Bildigimiz gibi kuranda tomurcuk memeli hurilerin subyan yada kucuk yasta oldugunu gizlemek icin yasit kelimesi konmustur. Yasit kelimesi insanin cennetteki yasina gore huri verilecegini soyler.

sorular;

1) kisi 70 yasinda olduyse onun hurisi ayni onun gibi 70 yasindami olacak?

2) kisi 3 yasinda yada bebek yasta olduyse cennette bu yasta hurilerde olacak mi yoksa kucuk yasta olen insanlar cennette hurilerin lezzetine erisemeyecekler mi?

3) kisiler cennete oldukleri yasta degilde, diyelimki belirlenmis bir yasta gideceklerse (farzedelim 35) o halde insanlar anneleri babalari ve cocuklari ile ayni yasta mi olacaklar?

4) cennette her instedigimiz allah tarafindan yerine getirilecekse, allahtan cehennemde olan bir yakinimizi cennete sokmasini isteyebilir miyiz?

5)cennette icilen saraplar insani sarhos etmez derler. sarhos etmeyen saraptan zevk alinir mi?

sorular devam edecek......

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

(Sûre-i Sad, Âyet 52)

Meâl'i: "Yanlarında bakışlarıyla eşlerine göz kırpan kendilerine yaşıt güzeller vardır."

hadislere inanmayanlar icin soruyorum;

bu yasit kelimesi insanin kac yasinda oldugunu simgeliyor?

5 mi? 10 mu? 30 mu? 70 mi?

Sitelerde Paylaş
(Sûre-i Sad, Âyet 52)

Meâl'i: "Yanlarında bakışlarıyla eşlerine göz kırpan kendilerine yaşıt güzeller vardır."

hadislere inanmayanlar icin soruyorum;

bu yasit kelimesi insanin kac yasinda oldugunu simgeliyor?

5 mi? 10 mu? 30 mu? 70 mi?

Benim bildiğim kadarıyla cennette herkes 30 yaşında olacakmış.

iyi de ozaman yaşıt demesine ne ger var?

Sitelerde Paylaş
madem inanmıosun nie kafa patlatıp soru bulmaya calışıosun ??

neyi çözcen mantıklı bi cvp gelirse müslümanmı olcan

Siz bunları yazarak cevap vermişmi oluyorsunuz?

Bu cevapsızlığınızın göstergesi.

NOT: Konudan gereksiz iletiler silinmiştir.

Sitelerde Paylaş
nie her bi cvptan sonra baska bi soru soruyosunuz hiç bi cvp size mantıklı gelmio ??

o kdr inanıosunuz ki olmadıgına niye soru soruosunuz inanmadıgınız bişey hakkında..

Onu öylesine sordum cevaplaman gerekmezdi. Neden kendini bukadar kasıyosun.

bence orda o kelime fazlasıyla gereksiz sadece.

ha mantıksız değil beliki allah mucize yapmaya çalışmıştır kelimelerle oynayarak.

19 tamamlansın filan diye :P

Sitelerde Paylaş
soruyorum 1 yasinda olmus bir cocuk 33 yasinda mi dirilecek?

İşte aslı soru bu zaten. keşke başlıkta direk bunu sorsaydın.

Hatta bu da değil şu:

Herkesin yaşam süresi aynı olmadığına göre nasıl imtihan olayı oluyor.

YAni 3 yaşında ölen ile 60 yaşında ölen ayı imtihandan mı geçmiş oluyor??????????????

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnanışa göre yaş diye bir kavram olmayacak.

Ama bazı alimlere göre bu doğru bir inanış olarak görülür.

Yaş konusu rivayettir kimilerine göre 33 kimilerine göre ise 35' tir.

Onlara göre 33-35 yaş düşüncesinin olması insanın o yaşlardaki haliyle olgunluk ve gençlikte ahirette olunmasıdır.

Tek yaş, tek boy...

Peki Neden ?

Adaletsizlik ortadan kalksın diye olabilir.

Gen farklılığının neden olduğu kısalık-uzunluk, çirkinlik-güzellik kavramı ortadan kaldırmak için.

Peki Neden 33-35 ?

Çünkü Hz.İsa 33-35 yaşlarında çarmıha gerildi, evet bizim inancımıza göre de Hz.İsa 33-35 yaşlarında göğe çekilmiştir.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İşte aslı soru bu zaten. keşke başlıkta direk bunu sorsaydın.

Hatta bu da değil şu:

Herkesin yaşam süresi aynı olmadığına göre nasıl imtihan olayı oluyor.

YAni 3 yaşında ölen ile 60 yaşında ölen ayı imtihandan mı geçmiş oluyor??????????????

3 yaşında ölen çocuk hiç bişe yaşamadığı için cenehenneme gidilecek denilemez.belkide allah ın en şanslı kulları bunlardır çünkü günahları yok ve kesin cennetlikler bunlar.bunun nedeni ise dünyada yaşam sürmemelerinin ödülü hesapa çekilmeden cennettir bence.

Sitelerde Paylaş
elbette 33 olacak sexihuri.bi bebek kalkıp nasıl koşacak mahşer meydanına.hem herkes eşit oalcağı için yaşta eşit olacak.

benligini hic kazanamamis bir insan direk 33 yasinda ayaklanirsa neye ugradigini sasirmayacak mi?

adam hic olanlari anlamadan direk cennete atilacak..

sen ki belki 30 belki 40 sene daha allaha iman ederek cennete gireceksin ama diger kisi (1 yasinda olen) cennetin vip uyesi gibi direk hurilerle iliskiye girecek..

bu adil midir?

cevabinizi tahmin edebiliyorum

Allah'in takdirine kalmis

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
neden diyorsun.bu konu derin konu.sen dünyada en azından hayat sürüyorsun o bebek hayat bile yaşamadan ölüyor.sonuçta haksızlık yok.

asıl bana yapılan haksızlık .. biri kesin cennetlik .. ben ise sınava tabii yim .. hiç öğretmen sınav yapmadan geçirir mi öğrencisini :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...