Jump to content

Yaşıt huriler

Recommended Posts

hayat yaşamdıysa dersten geçirir.ben diyosunda sadece senmi.biz müslümanlarda sınava tabiyiz.

tamam arkadaşım sende varsın .. sen iyi çalıştın ki geçiyosun .. ben çalışmadım kalıyorum bak paşa paşa .. ama o neden geçiyo arkadaşım onu anlamadım .. kesin cennetlik kulu hem neden yaratır allah?? .. hiç sormuyomusun kendi kendine!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tamam arkadaşım sende varsın .. sen iyi çalıştın ki geçiyosun .. ben çalışmadım kalıyorum bak paşa paşa .. ama o neden geçiyo arkadaşım onu anlamadım .. kesin cennetlik kulu hem neden yaratır allah?? .. hiç sormuyomusun kendi kendine!

sormuyorum.sorsamda faydası olmaz.Allah ın emriyse yapacak birşey yok değiştirmeye gücümüz yetmez.her koyun kendi bacağından asılır sözünü hiç duydunmu sen?

Sitelerde Paylaş
sormuyorum.sorsamda faydası olmaz.Allah ın emriyse yapacak birşey yok değiştirmeye gücümüz yetmez.her koyun kendi bacağından asılır sözünü hiç duydunmu sen?

her koyun kendi bacağından asılırsa sen neden bu siteye yazma ihtiyacı hissediyosun .. siz demiyomusunuz kalbiniz mühürlü olsa bile size gerçekleri söylemek için giriyoruz bu siteye .. arkadaşım soru açık ve net .. bebekken ölen yada çocukken ölenleri allah neden yaratıyo?? .. kesin cennetlik kulların yaratılması sınava tabii olan kullara haksızlık değil mi?? .. öncelikli soru ..allah neden yaratıyo tabii ki?? .. bilmiyosan bilmiyorum de .. sorgulamıyorum de .. beni uğraştırma bilen biri cevap versin soruma!

Sitelerde Paylaş
her koyun kendi bacağından asılırsa sen neden bu siteye yazma ihtiyacı hissediyosun .. siz demiyomusunuz kalbiniz mühürlü olsa bile size gerçekleri söylemek için giriyoruz bu siteye .. arkadaşım soru açık ve net .. bebekken ölen yada çocukken ölenleri allah neden yaratıyo?? .. kesin cennetlik kulların yaratılması sınava tabii olan kullara haksızlık değil mi?? .. öncelikli soru ..allah neden yaratıyo tabii ki?? .. bilmiyosan bilmiyorum de .. sorgulamıyorum de .. beni uğraştırma bilen biri cevap versin soruma!

ben bilmiyorum.bilen biride olamaz.ayrıca senin mühürlü kalbinin kilidini açmak amacıylada bu sitede değilim.

Sitelerde Paylaş
neden diyorsun.bu konu derin konu.sen dünyada en azından hayat sürüyorsun o bebek hayat bile yaşamadan ölüyor.sonuçta haksızlık yok.

:)

allam ya .güleyim mi ağlayayım mı.

maden dünya denen yer cennet ile cehennemi hak etme yeri ozaman burda bi adaletsizlik var. 50 yıl mı sonsuzluk mu. sanrım tanrı bana sorsaydı ben boşver öldür beni ben ömür boyu cennette rahat ederim derdim.

tatar ramazan derin konu falan değil bu çok basit. ama senin mantığın mühürlü olduğundan saçma sapan kılıflar buluyorsun

Sitelerde Paylaş
ben bilmiyorum.bilen biride olamaz.ayrıca senin mühürlü kalbinin kilidini açmak amacıylada bu sitede değilim.

neden buradasın o zaman ? ateizm hakkında birşeyler öğrenmek içinmi ? yoksa kendi düşüncelerini savunup etrafta hırgür çıkartmak içinmi nedir yani amacın söylede ona göre davranalım ama bir amacınında olcağını sanmıyorum sürü eğitimi aldığın için.

Sitelerde Paylaş
elbette 33 olacak sexihuri.bi bebek kalkıp nasıl koşacak mahşer meydanına.hem herkes eşit oalcağı için yaşta eşit olacak.

İslam Bilginlerine göre 1 yaşındaki çocuk ölünce ne cennete ne de cehenneme gidecekmiş.Araf denilen ara bir yerde kalacaklarmış.Çünkü ne suçu-günahı var ne de sevabı var ..İslami düşünce bu.

Fakat bu noktada oldukça ünlü olan " üç kardeş " öyküsü ve sorusu gündeme geliyor..

İslam çevrelerinin çokça tartıştığı ve içinden çıkamadığı bir soru.Hatta soran kişi zındık ve kafir olduğu- dini karıştırmak için sorduğu gibi suçlamalarla karşılaşmış.Öykü-soru şu:

Üç müslüman kardeşten en büyüğü her türlü günahı işliyor.Dolayısı ile cehenneme gidiyor.Ortanca olanı ise islamın gereklerini yerine getiriyor ve cennete gidiyor.Son kardeş ise bebekken ölüyor .günahı ve sevabı olmadığından araf denilen yere gidiyor.

BüYük kardeş Allaha diyor ki: " benim canımı da bebekken niye almadın da günah işlettin cehenneme gittim."

Bebek soruyor: " Allahım benim canımı niye bebekken aldın da sevab işleyecek ve cennete gidecekken beni arafa attın"

ortanca kardeşin tuzu kuru tabi ki.

Yüzyıllardır tartışılır ama sonuca ulaşılamaz.

İslami inanışa göre akıl-baliğ olmayan çocuklar ölünce ne cennete gider ne de cehenneme.

Benim duyduğuma göre erkekler 33 kadınlar 18 yaşında olacaklarmış.

Sitelerde Paylaş
Bildigimiz gibi kuranda tomurcuk memeli hurilerin subyan yada kucuk yasta oldugunu gizlemek icin yasit kelimesi konmustur. Yasit kelimesi insanin cennetteki yasina gore huri verilecegini soyler.

sorular;

1) kisi 70 yasinda olduyse onun hurisi ayni onun gibi 70 yasindami olacak?

Kişler rivayetlere göre hepsi 33 yaşında olacak.

2) kisi 3 yasinda yada bebek yasta olduyse cennette bu yasta hurilerde olacak mi yoksa kucuk yasta olen insanlar cennette hurilerin lezzetine erisemeyecekler mi?

Onlar cennetin daimi çocukları olarak kalacaklar. Yani cennet üreme yeri olmadığından çocuk sevme lezzetini de bu şekilde tatmış olacak cennettekliler. Yani bu çocuklar cennette bir yönüyle ortak sevilecek çocuk olacaklar.

3) kisiler cennete oldukleri yasta degilde, diyelimki belirlenmis bir yasta gideceklerse (farzedelim 35) o halde insanlar anneleri babalari ve cocuklari ile ayni yasta mi olacaklar?

Evet aynen öyle olacak..

4) cennette her instedigimiz allah tarafindan yerine getirilecekse, allahtan cehennemde olan bir yakinimizi cennete sokmasini isteyebilir miyiz?

İnanan kimse Allah'a asi olanın suçunun büyüklüğünü de bildiği için böyle bir talepte bulunmayacak bilakis cehennemde yanmasından memnun olacak.

5)cennette icilen saraplar insani sarhos etmez derler. sarhos etmeyen saraptan zevk alinir mi?

sen elmayı yediğin zaman zevk almıyor musun? ya da herhangi bir meşrubatı içtiğinde lezet almıyor musun?sorular devam edecek......

Cevaplar soruların altında..

Sitelerde Paylaş
(Sûre-i Sad, Âyet 52)

Meâl'i: "Yanlarında bakışlarıyla eşlerine göz kırpan kendilerine yaşıt güzeller vardır."

hadislere inanmayanlar icin soruyorum;

bu yasit kelimesi insanin kac yasinda oldugunu simgeliyor?

5 mi? 10 mu? 30 mu? 70 mi?

Burada yaşıt olunacak olan bu dünyadan giden insanlara izafeten değil hurilerin kendi aralarındaki yaşıtlıklarından bahsediyor.

Sitelerde Paylaş
mantikli bir tane cevap yok..

soruyorum 1 yasinda olmus bir cocuk 33 yasinda mi dirilecek?

Bunun cevabı da baştaki sorularının içinde geçti ..Ama yine tekrar ediyorum Teklif çağına gelmeyen çocuklar hangi yaşta ölmüşlerse cennette daima o yaşta kalacaklar ve onlara da bu anlamda nimetler değil çocukların arzu ve isteklerine göre nimetler verilecek.

Fakat teklif çağına gelmeden namaz ve oruç gibi ibadetleri teklif çağındakiler gibi yaprlarsa da onlara mükafat olarak yetişkinler muamelesi yapılacak ki bu da bu durumun istisnai bir uygulamasıdır.

Sitelerde Paylaş
ben hepsinin aynı yaş olduğu görüşündeyim ;)

"Yanlarında, eşlerinden başkasına bakmayan, kendilerine yaşıt güzeller vardır." [sAD: 52]

"Yanlarinda" kelimesinde kime hitap edildigi cok acik. yani cennetteki erkeklerin "yanlarinda"..

"kendilerine" kelimesinin cennetteki erkeklere degilde, cennetteki hurilere hitaben yazilmasi icin "kendilerine" degil, " birbirlerine yasit" diye yazilmasi lazim idi.

yani,

"Yanlarında, eşlerinden başkasına bakmayan, birbirlerine yaşıt güzeller vardır." [sAD: 52]

"kendilerine" demekle, Alah resmen cennetteki erkekleri kastediyor.

lastik gibi her istediginiz yone cekmeyin ayetlerin anlamlarini..

Sitelerde Paylaş
"Yanlarında, eşlerinden başkasına bakmayan, kendilerine yaşıt güzeller vardır." [sAD: 52]

"Yanlarinda" kelimesinde kime hitap edildigi cok acik. yani cennetteki erkeklerin "yanlarinda"..

"kendilerine" kelimesinin cennetteki erkeklere degilde, cennetteki hurilere hitaben yazilmasi icin "kendilerine" degil, " birbirlerine yasit" diye yazilmasi lazim idi.

yani,

"Yanlarında, eşlerinden başkasına bakmayan, birbirlerine yaşıt güzeller vardır." [sAD: 52]

"kendilerine" demekle, Alah resmen cennetteki erkekleri kastediyor.

lastik gibi her istediginiz yone cekmeyin ayetlerin anlamlarini..

elmalı meali

sad:52- Yanlarında da bakışları yalnız kocalarına dönük hep aynı yaşta dilberler vardır

demekki kızların yaşları hep aynı.

Sitelerde Paylaş

ya kafamı karıştırdın şimdi

ben şimdi ölsem ama cehenneme giderdim

cehennemde şeytan kıyak geçermi?

Cennete gittik diyelim 15 yaşında kızla mı sürtcem

yok yani şöle olgun olsun

Sitelerde Paylaş
yaslari hep ayni, yani hurilerin yaslari kocalari ile hep ayni anlami da cikabiliyor.

zebani sen yaşını başını tartışmayı boşverde cennete gitmeye bak.ister 17 yaşında olsun ister 30 yaşında en azından zakkum ağacı yiyip üstüne kaynar su içmekten iyidir. .ama çok güzel oldukları kesin yani.

Sitelerde Paylaş
zebani sen yaşını başını tartışmayı boşverde cennete gitmeye bak.ister 17 yaşında olsun ister 30 yaşında en azından zakkum ağacı yiyip üstüne kaynar su içmekten iyidir. .ama çok güzel oldukları kesin yani.

Kardeşim biraz cesur ol ve korkma, kimse sana zakkum suyu falan içirmeyecek; bir huri de vermeyeceği gibi... Bu eski Arap masallarına bu kadar kaptırmayın kendinizi ya :angry:

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...