Jump to content

Türkiyeli en Entellektüel Dokuz Ateist?

Recommended Posts

Şu sıralar global ateizmin bayrağını Richard Dawnkins dalgalandırıyor.... Yıllar önce, Türkiye'deki müslümanlara karşı cihad masasının şefi ünlü Turan Dursun idi... Kendisiyle sadece birkaç kez basın ve kitap yoluyla tartışmıştık... Maalesef yüzyüze görüşme imkanımız olmadı... Acaba şimdi Türkiye'de ateistlik ideolojisinin bayrağını, sancağını, kalemini, kılıcını, balyozunu, çekicini, çakmağını, kibritini, halayını, kuyruğunu, boynuzunu veya diyalektiğini sallayıp dalgalandıran önderler kimlerdir? Bir forumda şu isimleri gördüm. Ölmüşleri hesaba katmazsak benimle ve/veya bir arkadaşım ile bir TV programında tartışabilecek kaç tane ateist adayı var onu merak ediyorum.

AZİZ NESİN,

METE TUNÇAY,

DUMAN GRUBU,

MOR VE ÖTESİ,

NAZIM HİKMET,

TEVFİK FİKRET,

ZÜLFÜ LİVANELİ,

METİN AKPINAR,

LEVENT KIRCA

ve SON OLARAK MÜSLÜM BABA DİYE HİTAP ETTİĞİMİZ İNSAN...

Türkiyeli En Baba Ondokuz Ateist listesi için değil de, Türkiyeli En Entellektüel Dokuz YAŞAYAN VE KONUŞAN Ateist listesi yapmak için bana yardımcı olabilir misiniz?

NOT: Amerika'da İslam Düşmanlığının önderliğini yapan Robert Spencer, Bill Warner, Ali Sina ve benzerleriyle uzun uzadıya tartışmalarım oldu ve inşallah birkaç gün içinde onları bir kitap olarak yayımlayacağım. Benimle kitap dolusu tartıştıkları halde yüzyüze tartışmaktan kaçınıyorlar her nedense. Belki, Sokratik diyalektik metoduyla tutarsızlıklarının ortaya çıkarılmasından korkuyor olabilirler.

Selam,

Edip

tarihinde EdipYuksel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sitemiz bünyesinde bu saydıklarından daha entellektüel ateistler mevcut ama sizinle televizyonda tartışacaklarınız sanmıyorum. Linç mantığı çerçevesinde ki, bir tartışmaya aklı başında hiç kimse kalkışmaz. Ayrıca Abbas Güçlünün bir programına bir biyoloji uzmanı profesör çıkmıştı zamanında, Dini yerle bir etmişti, sonunda yuhalanmaya falan başlamıştı. Bir kişide çıkıp düzgün bir şey getiremedi adamcağızın önüne. Profesörün ismini bilmiyorum ama araştırıp bulabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Sitemiz bünyesinde bu saydıklarından daha entellektüel ateistler mevcut ama sizinle televizyonda tartışacaklarınız sanmıyorum. Linç mantığı çerçevesinde ki, bir tartışmaya aklı başında hiç kimse kalkışmaz. Ayrıca Abbas Güçlünün bir programına bir biyoloji uzmanı profesör çıkmıştı zamanında, Dini yerle bir etmişti, sonunda yuhalanmaya falan başlamıştı. Bir kişide çıkıp düzgün bir şey getiremedi adamcağızın önüne. Profesörün ismini bilmiyorum ama araştırıp bulabilirsiniz.

Katılıyorum... Buraya asılan bazı makaleler kaliteli felsefi ve teolojik argümanlar içeriyor; onların yazarlarıyla yüzyüze bir tartışmayı tercih ederdim. Geçen yıl bu davetimi buraya astım ve kendileriyle telefonla da görüşerek önerimi dile getirdim, ama güvenlik ve özel sebeplerle hiçbiri kabul etmedi.

Böyle bir yuhalanma fırsatı olmayacak bir biçimde düzenleyeceğiz... Eğer, ateist muhatabıma karşı herhangi bir haksızlık yapılsa onun fikrini hiç çekinmeden ifade etme hakkını ilk savunacak kişi ben olurum: Yuhalayanları birlikte yuhalarız.

Dediğim gibi kamu önünde Aziz Nesin ve Turan Dursun gibi isimleriyle ve yüzleriyle çıkabilecek ateistler varsa davetim onlar için geçerlidir....

Selam,

Edip

Sitelerde Paylaş

NOT: Amerika'da İslam Düşmanlığının önderliğini yapan Robert Spencer, Bill Warner, Ali Sina ve benzerleriyle uzun uzadıya tartışmalarım oldu ve inşallah birkaç gün içinde onları bir kitap olarak yayımlayacağım. Benimle kitap dolusu tartıştıkları halde yüzyüze tartışmaktan kaçınıyorlar her nedense. Belki, Sokratik diyalektik metoduyla tutarsızlıklarının ortaya çıkarılmasından korkuyor olabilirler.

Sizinle yüzyüze tartışarak prim vermek istemedikleri için olsa gerek?

Türkiye toplumu, islamın tahrip ettiği bir toplum olduğu için, geniş kitlelerin önünde özgürce Allah'ın varolmadığını söylemek bir ateist için hala tehlikelidir. Türkiye'de bu konuları yüzyüze mi tartışmak istiyorsunuz; Savunduğunuz dinin neden olduğu tahribatı düzeltmeye çalışın.

Sitelerde Paylaş

Profesörü hatırladım. Prof. Dr. Celal Şengör. Verdiğim linkide incelerseniz, kendisi ifade ediyor zaten.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/8160509.asp?yazarid=131&gid=61&sz=48204

Sitelerde Paylaş

Sizinle yüzyüze tartışarak prim vermek istemedikleri için olsa gerek?

Türkiye toplumu, islamın tahrip ettiği bir toplum olduğu için, geniş kitlelerin önünde özgürce Allah'ın varolmadığını söylemek bir ateist için hala tehlikelidir. Türkiye'de bu konuları yüzyüze mi tartışmak istiyorsunuz; Savunduğunuz dinin neden olduğu tahribatı düzeltmeye çalışın.

Kodoman sen nasıl düşünüyorsun? Sana göre, sözünü ettiğimiz ateistler burada benimle günlerce yazışıp tartışacaklar ve ondan sonra burunları birbuçuk karış havada "Edib'e prim vermeyeceğim" diye yüzyüze tartışmadan kaçacaklar!!!

Bu sitede kaliteli makaleler yazan hiçbir ateistin böylesine çarpık, böylesine kompleksli ve çocuksu nedenlerle benim tartışma davetime katılmayacağını sanmıyorum. Zira kaliteli düşünenler böylesi açık bir çelişkiye kolay kolay düşmezler. Düşseler de aylarca israr etmezler.

Ayrıca, benim hiçkimsenin primine ihtayıcım yok... Prime pirim verseydim şu anda bulunduğum yerde olmazdım. Senin primin sana, benimkisi bana :D

Selam,

Edip

Sitelerde Paylaş

[

quote name='EdipYuksel' date='25 November 2009 - 08:06 AM' timestamp='1259129216' post='520858]

Şu sıralar global ateizmin bayrağını Richard Dawnkins dalgalandırıyor.... Yıllar önce, Türkiye'deki müslümanlara karşı cihad masasının şefi ünlü Turan Dursun idi...

Kendisiyle sadece birkaç kez basın ve kitap yoluyla tartışmıştık... Maalesef yüzyüze görüşme imkanımız olmadı... Acaba şimdi Türkiye'de ateistlik ideolojisinin bayrağını, sancağını, kalemini, kılıcını, balyozunu, çekicini, çakmağını, kibritini, halayını, kuyruğunu, boynuzunu veya diyalektiğini sallayıp dalgalandıran önderler kimlerdir? Bir forumda şu isimleri gördüm. Ölmüşleri hesaba katmazsak benimle ve/veya bir arkadaşım ile bir TV programında tartışabilecek kaç tane ateist adayı var onu merak ediyorum.

Edip Yüksel,

Ateizm bir ideoloji değildir ki,lideri şu su busu olsun,herkesin farklı ve kendine göre gerekçeleri var.

Turan Dursun lider değildi,tek ve ilk olduğu için öyle gözükmüş olabilir,bugün yüzlerce,binlerce donanımlı ateist var.Ama içlerinde seni ciddiye alacak olan çıkar mı bilmem.

Sen daha önce de bu forumda tartışmaya çalıştın,saçma sapan şeyler öne sürdün sonra da tabanları yağladın,şimdi yüzüyüze tartışma istiyorsun,daha da önce de benzer bir talepte bulunmuştun,olayı pazarlamayı falan mı düşünüyorsun,malum reyting !!

AZİZ NESİN,

METE TUNÇAY,

DUMAN GRUBU,

MOR VE ÖTESİ,

NAZIM HİKMET,

TEVFİK FİKRET,

ZÜLFÜ LİVANELİ,

METİN AKPINAR,

LEVENT KIRCA

ve SON OLARAK MÜSLÜM BABA DİYE HİTAP ETTİĞİMİZ İNSAN...

Bu saydıkların nerenin ateist'idir ben bilmem.

Türkiyeli En Baba Ondokuz Ateist listesi için değil de, Türkiyeli En Entellektüel Dokuz YAŞAYAN VE KONUŞAN Ateist listesi yapmak için bana yardımcı olabilir misiniz?

Olamayız,birincisi öyle bir liste yoktur,Ateizm seyh sıh tanımaz,ikincisi kimseyi hedef gösterecek kadar enayi değiliz çünkü ilkel mantık şöyle düşünür 'Madem en babaları bu 9'u,bunları temizlersem bu iş biter'.

Tersi durumda olan yani Ataeist olan sen olsan eminim çıkar konuşurdun,sen Müslüman olduğun halde ABD ye kaçarak canını kurtardın,biraz düşünsene.

Bu forumdaki zırvaların hala duruyor,ben şahsen çok açık söyleyeyim seni muhatap alıp da tartışmam.

Bir Tanrı'nın varlığı da yokluğu gibi ispat edilemez,tanrı'nın varlığı yokluğu bilimin konusu değildir,Bilimden başka da doğru bilgi kaynağı yoktur,

O halde neden senin mantık hokkabazlıklarını dinliyeyim?

Sitelerde Paylaş
Dediğim gibi kamu önünde Aziz Nesin ve Turan Dursun gibi isimleriyle ve yüzleriyle çıkabilecek ateistler varsa davetim onlar için geçerlidir....

Turan Dursun öldürüldü.

Aziz Nesin yakılmaktan son anda kurtuldu.

O halde senin söylediğinin meali,

Öldürülmeyi ve yakılmayı göze alıp isimleriyle ve yüzleriyle çıkabilecek ateistler varsa........

Ben o kadar cesur dğilim,belki yaşlanınca düşünürüm.

Sen çok cesursan buyur şöyle Çarşamba'ya doğru bir gel ben sana orada yüz yüze tartışma ayarlayayım,yer mi?

ABD'de oturup sallama gel önce delikanlı gibi ülkende yaşa sonra başkalarından cesaret bekle.

Sitelerde Paylaş
Kodoman sen nasıl düşünüyorsun? Sana göre, sözünü ettiğimiz ateistler burada benimle günlerce yazışıp tartışacaklar ve ondan sonra burunları birbuçuk karış havada "Edib'e prim vermeyeceğim" diye yüzyüze tartışmadan kaçacaklar!!!

Sevsinler yürüttüğün mantığı.

Yüz yüze tartışma olunca zekan mı açılıyor,yazamadıklarını mı söylüyorsun?

Yüzü yüze ne söyleyebilirsen burada da yazabilirsin,bak binlerce insan bu şekilde burada tartışıyor,kimse de kimsenin yüzünü görmüyor,ve böyle aptal bir talep hiç bir müslüman katılımcıdan da gelmedi.

Sen bir TV ile böyel bir antlaşma falan yaptınsa,en kolayı birine üç beş kuruş ver bir şeyler ezberlet çıkıp ateist rolu yapsın,hem sen de bedavadan tartışmayı kazanmış olursun.

Bu sitede kaliteli makaleler yazan hiçbir ateistin böylesine çarpık, böylesine kompleksli ve çocuksu nedenlerle benim tartışma davetime katılmayacağını sanmıyorum. Zira kaliteli düşünenler böylesi açık bir çelişkiye kolay kolay düşmezler. Düşseler de aylarca israr etmezler.

Ver gazı,ver gazı,sen burada yazanları salak falan mı sanıyorsun o 1475 gram beyninle?

Sitelerde Paylaş

Seneler önce tvde seyretigim bir tartışma vardı bircok islamcı profla birlikte konuklardan biride

süleyman ateşti.

Tartışmanın sunucusu şöyle bir soru sordu eger anne saglıgı tehlıkedeyse kürtaş yapılabilirmi

islam buna izin verirmi

biri dedi yapılır

biri dedi yapılmaz cinayettir

biri dedi islam izin verir

biri dedi islam izin vermez

biri dedi kalk gidelim

öteki dedi otur .ok yeme

bu arada cocukta annede öldü gitiler rappim rahmet etsin :lol:

Bu tartışmayı tvde yapanlar hepsi prof birtaneside eski diyanet işleri başkanı

Ulan insan hayatı gibi bir konuda bile itifak saglayamıyan bir dinin nesi tartışılırki?

Biri hadisi kabul etmez öteki hadissiz olmaz der

Eskilerin bir lafı vardır herkes kendi muhammedine aglar

yani herkesin kendine özel bir muhammedi vardır

Sayın edip yüksel herkesin ortak kulandıgı bir muhammed bulursa eminim o muhammedi tartışacak 19 tane ateistte bulur

Hatta 29 tane bile bulup piyango cekilişi bile yapar :lol:

Sitelerde Paylaş

Kodoman sen nasıl düşünüyorsun?

Senin gibi... beynin nöral networkünün kimyasal etkileşimleri ile.

Sana göre, sözünü ettiğimiz ateistler burada benimle günlerce yazışıp tartışacaklar ve ondan sonra burunları birbuçuk karış havada "Edib'e prim vermeyeceğim" diye yüzyüze tartışmadan kaçacaklar!!!

Tamam; şöyle yapalım... sözünü ettiğimiz ateistler seninle burada tartışıcaklarda, ne diye yüzyüze tartışmadan çekinecekler? İletilerle sokratçılık oynayamıyor musun? Sokrates, internet üzerindeki tartışmalarda ortaya çıkmaya yediremiyormu?

O televizyon denen aptal kutusunu neden bu denli önemsediğin ayan beyan ortadadır. Konuya hakim olmaktan uzak, beyinleri dinlerin hakimiyeti altına girmiş geniş kitleye kendini "ateizme karşı dini savunan malkoçoğlu" izlenimi bırakmanın peşinde olduğun açık seçik ortada.

Bu sitede kaliteli makalaleler yazan hiçbir ateistin, senin taşıdığın bu saf-çakal niyeti farketmeyeceğini hiç ama hiç zannetmiyorum.

Sitelerde Paylaş
...O televizyon denen aptal kutusunu neden bu denli önemsediğin ayan beyan ortadadır. Konuya hakim olmaktan uzak, beyinleri dinlerin hakimiyeti altına girmiş geniş kitleye kendini "ateizme karşı dini savunan malkoçoğlu" izlenimi bırakmanın peşinde olduğun açık seçik ortada....

Evet kodoman üstüne bastin ayagini kaldir. B)

Ayrica;

Edip bu tip konular ateistcafeye aciliyor.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Sayın Edip Yüksel.

Kur'an ile ilgili polemiklere girmeden salt bilimsel ve felsefi temelde tanrı'nın varlıgı-yokluğu konusunda, sizinle inspeak ortamında musait oldugunuz bir zaman tartışmak isterim.

Zaten o ortamın yabancısı değilsiniz.

Sitelerde Paylaş

Sayın Edip Yüksel.

Kur'an ile ilgili polemiklere girmeden salt bilimsel ve felsefi temelde tanrı'nın varlıgı-yokluğu konusunda, sizinle inspeak ortamında musait oldugunuz bir zaman tartışmak isterim.

Zaten o ortamın yabancısı değilsiniz.

Bence bu iyi olur. Önce sesimizi duyuralim. Bunlara güvenimiz artarsa görüntülüde tartisiriz. Dehriden gelen bu öneri bence cok iyi.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Bunlara güvenimiz artarsa görüntülüde tartisiriz.

Bu yobaz sürüsünden, ne zamana kadar korkulmaya devam edilecek. 1000 mi? 10000 mi? daha kaç yıl daha düşünen insan gerçekleri savunmaktan korku duyacak. Ben bunlarla tvde canlı yayında tartışmanın faydalı olacağına inanıyorum. İnanın buna dinci kesim izin vermez. Benim orada, kutsal değerleri yerle bir etmeme dogmaları yıkıp tabuları sallamama izin vermezler. En azından basitçe allaha yok diyen bir insanın çarpılmadığını milyonlarca cahil müslüman şahit olacaktır işte bu işlerine gelmez, çünkü bu çok önemli bir açıktır. Canlı yayından ateist değil müslümanlar korkarlar, biraz inca düşünürseniz bunu kavrayabilirsiniz.

Binlerce kişinin beyaz dediği nesneye 5-10 kişi siyah derse buna herkes gülüp geçer üzerinde durmaz. Peki milyonlarca insanın var dediği allaha, bir düşünen insan çıkıp yok dediği zaman neden milyonlar tedirgin olup korkuya kapılırlar bir düşünün ?????????

Sitelerde Paylaş

...Binlerce kişinin beyaz dediği nesneye 5-10 kişi siyah derse buna herkes gülüp geçer üzerinde durmaz. Peki milyonlarca insanın var dediği allaha, bir düşünen insan çıkıp yok dediği zaman neden milyonlar tedirgin olup korkuya kapılırlar bir düşünün ?????????

Zazo elbetteki o günde gelecek. Ülkemizin yapisi suan bazi istisnalar haric buna müsait degil. Celal Sengör bunu yapabiliyor ama herkes yapabilir diyemeyiz. Bu biraz güvenlik isi. Kisiler kendi can korkusundanda degil etrafindaki sevdiklerinden ötürü onlarin zarar görme ihtimalinden dolyayida ortaya cikmiyor. Dinlerin alternatifi hic tir diyerek bir sey elde etmek zor.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Ben yüzyılların doğurduğu bir ölümüm.. İyice bilin ! Bilin ve unutmayın ki ben, yüzyılların doğurduğu bir ölümüm. İslam’ ın, tüm dinlerin, tabuların, sonuçları bugün ve yarın görülecek ölümüyüm. Çıkarları din karanlığı üzerine kurulu olanlar, bu karanlıktan türlü şekilde yararlananlar, tüm karanlık böcekleri benden korksunlar. Ne imzalı, ne imzasız yalanları beni yıldıramaz. Korksunlar elimdeki ışıktan. Bir mum ışığının bile koca bir oda karanlığı nasıl parçaladığını anımsasınlar. Binlerce yıllık ilkelliklerin, yalanlarla örülüp piyasaya sürüldüğü imanın, kafalardaki, duygulardaki zincirlerinin elbet bir gün sonu gelecektir.

turan dursu'nun bu sözleri bu tarz çapulculara yeter.

tarihinde DarthMaul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Ben ateistim" demek ciddi bir güvenlik problemine neden olmaz. Ama geniş kitlelere yönelik "ben ateistim, sizler bir masala inanıyorsunuz vs." diye konuşmaya başlar, insanları düşünmeye sevkedecek olursanız, ciddi bir güvenlik riski ortaya çıkar.

Sitelerde Paylaş

İnsanoğlu bencildir,çıkarcıdır.Kendine pembe yalanlar uydurmaya ve buna inanmaya çok ihtiyaçları vardır.Bu hayalleri yıkmaya döt ister.Deist aydınların böyle bir rahatsızlıktan kaçmakta zorlandıklarını görüyorum.bu nedenle sık sık ateist sitelerinde,içinden çıkamadıkları soruları bir ironi ile ortaya sunmaktadırlar.İnsanoğlu evrimi,binlerce yılın birikimi ile beyin belleğimizi de genden gene geliştirerek,henüz fazla geçmişi olmayan bir teknolojinin yakalayamadığı bugünkü şekline sokmuştur.Bu durumda çıkarcı toplum yada kişilerin yalanlarına, bilinçaltı dediğimiz binlerce yılların gen aktarımı,bu yalanları kolayca yalanlayabilmektedir.İnsanoğlunun tatlı yalanları bile bile kabullenmesi,kaybedeceği bir yarışa katılmaktan öte gidemez.Bireysel psikoloji yaklaşımlarında,gerçeklerle yüzyüze daha kolay gelinmektedir.Toplumsal psikolojide ise insanlar,kolayca yönlerini değiştirebilmektedirler,yani kandırılıyorlar.Kısaca özetlersem,insanlar aslında ölünce yok olacaklarını biliyorlar,saadece bunu kendilerine itiraf edemiyorlar,toplum psikolojisi pembe yalanlara yönlendirmektedir.

Edip Yüksel adlı kişinin deist biri olduğuna inanmıyorum.Kendine söylediği pembe yalanlar,bilinçaltını rahatsız etmektedir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...