Jump to content

Türkiyeli en Entellektüel Dokuz Ateist?

Recommended Posts

Ve Nazım Hikmet. Yaşlılığına doğru ateizmden şüpheye düşmüştür. O "Tamam Tanrı manrı yok ama, bir güç var galiba" sözünü söyleyen O dur (sanırım ilk kez söyleyen...)

Nazım Hikmet'in bunları söylediğini hiç sanmıyorum.

A. Flew benzeri bir şeyler söylemişti 80'inden sonra. Ama o bile inanır değildi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bencede siz Televizyona felan çıkmayın abicim.

hahaha çok komik. Bende çok meraklıyım ya tv ye çıkmaya. Sanki başka sıkıntım yok, anasını satiyim.

Cevap verebileceğim en ciddi yorumun buydu üzgünüm. :)

diğerlere cevap vermeme gerek yok :)

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nazım Hikmet'in bunları söylediğini hiç sanmıyorum.

A. Flew benzeri bir şeyler söylemişti 80'inden sonra. Ama o bile inanır değildi.

Refik Erduran öyle diyor. Ona öyle söylemiş. Bir de "Yaşlandıkça sivri taraflarınız törpülenir" demiş o zamanki komünist Refik Erduran'a. 80'inden sonrakileri ise ben duymadım.

Sitelerde Paylaş

Sayın Edip Yüksel.

Kur'an ile ilgili polemiklere girmeden salt bilimsel ve felsefi temelde tanrı'nın varlıgı-yokluğu konusunda, sizinle inspeak ortamında musait oldugunuz bir zaman tartışmak isterim.

Zaten o ortamın yabancısı değilsiniz.

Çok güzel... O zaman bir zaman belirleyelim ve ilan edelim.. Böyle bir tartışma bence çok yararlı olacaktır.

Sözlü ve yazılı medyanın farklı avantajları ve dezavantajları var. Örneğin, sözlü ortamda on dakikada sonuçlanabilecek veya aydınlanabilecek bir nokta, yazı ortamında günler ve hatta haftalar sürebiliyor.

Burada öfke ile yatan ve kalkan ve şahsıma hakaret etmeyi marifet sayan kişileri muhatap almayacağım. Kamuya açık forumlarda düşünme tembeli tipler maalesef forumları öfkelerini ve kompleksli duygularını tatmin için bir meydan olarak görmekte ve kullanmaktadırlar. Bu yüzden bu foruma daha uzun bir süre katılabileceğimi sanmıyorum.

Duygularına esir olmadan düşünebile, açık fikirlili ve farklı görüşlere karşı toleranslı ateist arkadaşlar lütfen alınmasınlar; onlara saygı duyarım. Zaten karakter sahibi ateistler olmasaydı bu siteye hiç uğramazdım...

Not: Dilersen bu konuyu email yoluyla konuşalım. Veya telefonumu biliyorsan onunla ulaş... Skype adresim: edipyuksel

Selam,

Edip

Sitelerde Paylaş

Sayın Edip Yüksel, sizle yüzyüze görüşmemelerinin sebebini merak ediyorsunuz, bunu sebebi güvenlik unsurlarıdır. Ben sizin merakınızı giderdim. Sizde benim şu merakımı giderir misiniz?

2008 yılında x şehrimizin müftüsü benimle teke tek saatlerce kuranın allah kelamımı yoksa insan uydurmasımı olduğunu tartıştığı halde, benim çok istememe rağmen bu tartışmayı cemaatin önünde yapmadı. Niçin?????

Biliyorum o sebebi ve saygı duyuyorum. Ancak, Amerika'da yaşayan Türk ateistler veya Türkiye'de ortaya çıkanlar vardır diye sordum... Ayrıca, televizyon şart değil, inspeak veya paltalk da güzel olur. Amaç günler sürecek karşılıklı diyalogu birkaç dakikaya veya saate sığdırmak. O arkadaş "sana prim vermezler" gibi bir bahane sürmüştü o arkadaşlar adına. Böylesi bir iddia ile hem bana hakaret etmişti hem de ateist arkadaşlara.

İnanıyorum sana. Beni o müftü ile karıştırıyorsan aldanıyorsun. Dinadamlarının yüzde 99'u sahtekar. Yüzde 1'ini de Allah bilir.

Selam,

Edip

Sitelerde Paylaş

Edip yüksel'in neden 9 ateist sorduğunu merak ettim doğrusu.

Neden 5-10 değil de 9?

19'a çağrışım mı yapmak istiyor acaba?

Kendisine en uygun adayın şu anda Arif Tekin olduğunu düşünüyorum.

Ama Arif Tekin, hadis redçiliğini kabul etmeyecektir.

Teşekkür ederim bu isim önerin için... Dokuz'a gelince... Sen de kafayı 19'a takmışsın :D 19 deyince alınıyorsunuz, 19 demeyince de alınıyorsunuz. :lol:

EDİP: Pideci kardeş bana yedi pide verir misiniz?

ADANALI PİDECİ: (Hmmmmm. Neden yedi pide? Neden 5-10 değil de 7 pide? 7+12=19.) Al sana yedi pide.

EDİP: Al sana ondört YTL.

ADANALI PİDECİ: (İlginç. Edip Adanada yedi pide yedi! Acaba 19'a çağrışım mı yapmak istiyor? Edip bana öndört YTL verdi. 14+5=19. Edip bununla 19'a çağrışım mı yapmak istiyor acaba? Yahu bu Edip kafayı 19'a takmış)

Bu çağrışım oyununu sevdim Pante.

tarihinde EdipYuksel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burada öfke ile yatan ve kalkan ve şahsıma hakaret etmeyi marifet sayan kişileri muhatap almayacağım. Kamuya açık forumlarda düşünme tembeli tipler maalesef forumları öfkelerini ve kompleksli duygularını tatmin için bir meydan olarak görmekte ve kullanmaktadırlar. Bu yüzden bu foruma daha uzun bir süre katılabileceğimi sanmıyorum.

Edip Yuksel'in boyle bir karar almasina sebep olanlar gorevlerini basarmislardir. Ellerine(veya baska bir yerlerine) kina yakip, basarilariyla ovunebilirler...

tarihinde Mirket tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Edip Yuksel'in boyle bir karar almasina sebep olanlar gorevlerini basarmislardir. Ellerine(veya baska bir yerlerine) kina yakip, basarilariyla ovunebilirler...

Mirket denen dümbük,senin görev provakatörlük ve illa beni hedef göstereceksin!!

Ama ben senin hangi şahsiyetsiz'in alt-üyeliği olduğunu biliyorum ?

Edip ile daha önce tartıştık,madara oldu o başlıklar bulunup bunlar slayt veya stand-up haline de getirilebilir,maçası yemediğinden bu bahaneleri öne sürdüğü ortada,haklı da.

Edip burada yazsa ne olur,burada başka hiç müslüman yazmadı mı,Edip ayarında da bir çok adam yazdı merak etmeyin.

Edip buradan belge getireceğim diye arazi olalı herhalde 2 sene olmuştur,hala bilgisayarım bozuldu ayakları yapıyor.

Ben bu adamı karşıma alıp ta tartışmam,kenar mahalle mantık cambazlıkları ile uğraşacak değilim.

Mirket denen dümbük biraz delikanlı ol,özel üyelik alıp her başlıkta bana belaltı vurmaya çalışma

hadi bakiiiim.

Sitelerde Paylaş

Bakin forumda kufurden, seviyeden soz eden; gozu yasli agzi salyali dumbuk kendini nasil da biliyor!! Efendi Edip ile tartismis, onu madara etmismis. Yani "Edip'in isini bitirdim, bu forum bana hitap eder, benim isim bittiyse gerisine sallamam" demeye getiriyor. Ruhen hasta bu adam, ustelik narsist de...

Hakim, sen kinayi eline degil, kicina yak...

tarihinde Mirket tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bakin forumda kufurden, seviyeden soz eden; gozu yasli agzi salyali dumbuk kendini nasil da biliyor!! Efendi Edip ile tartismis, onu madara etmismis. Yani "Edip'in isini bitirdim, bu forum bana hitap eder, benim isim bittiyse gerisine sallamam" demeye getiriyor. Ruhen hasta bu adam, ustelik narsist de...

Hakim, sen kinayi eline degil, kicina yak...

Çıldır çıldır !!

Bir kaç üyelik daha al daha iyi saldırırsın,sana üyelik bedava biliyorsun !!

Bak benim imzam da aşşağıda !

Bunlar gelip gecici olaylar. Ben her seyin duzelecegi konusunda suphe dahi duymuyorum. Forum yonetimi herseyin ustesinden gelecek tecrubeye sahip.
tarihinde Hakim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mirket,

Hakaretlerim sanal kişiliğinedir,sakın üzerine alınma,hala sen benim dostumsun,olabilir her insan yanılabilir mutlaka bir şeyleri yanlış anladın, zaten çok zeki değilsin bildiğin gibi,neyse ben zaten kısa süre sonra ikilerim sana da başarılar,bu da aramızda kalır hiç endişen olmasın.

Sitelerde Paylaş

Çok güzel... O zaman bir zaman belirleyelim ve ilan edelim.. Böyle bir tartışma bence çok yararlı olacaktır.

Sözlü ve yazılı medyanın farklı avantajları ve dezavantajları var. Örneğin, sözlü ortamda on dakikada sonuçlanabilecek veya aydınlanabilecek bir nokta, yazı ortamında günler ve hatta haftalar sürebiliyor.

Duygularına esir olmadan düşünebile, açık fikirlili ve farklı görüşlere karşı toleranslı ateist arkadaşlar lütfen alınmasınlar; onlara saygı duyarım. Zaten karakter sahibi ateistler olmasaydı bu siteye hiç uğramazdım...

Not: Dilersen bu konuyu email yoluyla konuşalım. Veya telefonumu biliyorsan onunla ulaş... Skype adresim: edipyuksel

Selam,

Edip

Bayram sonrası mesela salı akşamı musait olursanız bu konuda inspeakte konuşmak isterim.

Musait olmazsanız başka bir günde olabilir.

Dediğim gibi tartışmanın konusu islam ve dinlerin kitaplarındaki ayetler olmayacak

Daha temel olarak tanrı'nın tanımı nedir, tanrı'nın varlıgına dair ortaya konan felsefi deliller, neden inanmak zorundayız vs. bu minvalde bir konuşma olması taraftarıyım.

19 "mucizesi" konudışıdır.

Katılmak isteyen arkadaşlarda katılıp sorularını sorarlar.

tarihinde Dehri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

NOT: Amerika'da İslam Düşmanlığının önderliğini yapan Robert Spencer, Bill Warner, Ali Sina ve benzerleriyle uzun uzadıya tartışmalarım oldu ve inşallah birkaç gün içinde onları bir kitap olarak yayımlayacağım. Benimle kitap dolusu tartıştıkları halde yüzyüze tartışmaktan kaçınıyorlar her nedense. Belki, Sokratik diyalektik metoduyla tutarsızlıklarının ortaya çıkarılmasından korkuyor olabilirler.

Selam,

Edip [/size][/font]

Türkiye ile ilgili verdiğin isimlerin ateist olduğunu nereden çıkarıyorsun. bilakis hepsi de %99 dur.

ordan burdan yalan yanlış kes yapıştırla bilgi edinen ve bunu paylaşan birinin tartışmaktan bahsetmesi ne kadar garip

bak dostum.

buradaki insanların hemen çoğu senin geçtiğin merhalelerden geçti

islamın orasını burasını kırpıp cicileştirmek çoğumuzunbulanım dönemlerinin yalpalamalarıydı.

hayatımın 25 yılından fazlasını işlamı anlamaya adadım. arapça öğrendim. bir sürü tefsir okudum. olmadı kendim kafama göre takılıp yeni şeyler bulmaya çalıştım.

şunu iyi bilmen gerekir ki ateist olmak bir müslümandan daha fazla islamı bilmeyi gerektirir.

sabah saatlerinde zart zurt osura osura o yana bu yana dönüp 'bu gün bir değişiklik yapayım'' deyip ateist olunmaz.

ateistler herkesin önünde tartışmaz. çünkü tecrübeleri bunu gerektirir

ben herkesin önünde neden tartışamam nesela?

ben ateisttim ama bunu kimse bilmiyor. şimdiye kadar sadece bir arkadaşımna söylemişim.

düşün neden?

bak dinle şimdi.

zamanında denemedim mi sanki?

tabiki denedim.

ama olmuyor

çünkü her ne söylesen hakaret anlayım üzerine çullanıyorlar.

hurilere orospu diyom mesela hakaret diyorlar bağırıp çağırıyorlar, bababa söyulüyorlar:)

ama yalan mı?

orospu değil mi huriler.

allahınız ödül olarak orospu vadetmiyor mu?

pezevenklik değil mi bu şimdi?

iğrençlik değil mi bu teklif

ama ekliyorum hemen?

yaratıcı varsa bile bu yaratıcı muhammedin bahsettiği Allah ile uzaktan yakından alakası yoktur diyorum.

muhammed yaratıcı uyuduracam diye pezevenk ve kana susamış bir varlık yaratmış kafasında diyorum.

varsa bir yaratıcı canım kurban.

ama muhammedin pezevenk sıfatlı hayaline tapma şerefsizliğini ve de adiliğini insanlığıma yakıştıramam kusura bakmayın.

işte bek.

bunların hepsi hakaret oluyor onlara göre

sana göre de öyle muhtemelen.

şimdi ben bu gerçekleri TV önünde söylersen ebemi bellemezler mi benim?

bellerler

ama gerçekleri söylüyorum ben

gerçekleri söyleyemeyeceksem ne halt yemeye çıkayım TV ye

kusura bakma can.

kıçımı seviyorum ve kör kurşunla mezarda çürümeye başlamasını istemiyorum

daha sıçacak çok işim var çümki.

Sitelerde Paylaş

Bir tartışma programında "orospu" kelimesi zaten kullanılamaz ki. Adam gibi tartışman lazım. Kışkırtarak değil.

Orospu kötü bir kelime değil ki..

Belli bir eyleme baş vuran kadına verilen sıfat veya isim.

Sizin o sıfatın kötü olduğunu iddia etmeniz kötü niyet olarak algılanabilir.

Eşek de bir isimdir, merkep de.

Merkep daha nazik değildir aslında.

Bunlar ayrıntılardır kardeşim. Onlarda kaybolmayalım. Bizim için önemli olan esaslardır.

Sitelerde Paylaş
hurilere orospu diyom mesela hakaret diyorlar bağırıp çağırıyorlar, bababa söyulüyorlar:)

ama yalan mı?

orospu değil mi huriler.

Değil,orospu para ile yatana derler,huriler gözünü yalnız sana dikmiş,yalnız senindir,para neyin almazlar.

Senin de Kuran bilgin zayıf anlaşılan.

Sitelerde Paylaş
orospu değil mi huriler.

allahınız ödül olarak orospu vadetmiyor mu?

pezevenklik değil mi bu şimdi?

iğrençlik değil mi bu teklif

Hiçbiri doğru değil.

Kıskançlığından yapıyorsun.

Senin tepende cehennem zebanisi, müslümanın yanıbaşında şarap kadehini sunan bir huri.

O yüzden böyle suçluyorsun. Çalış senin de olsun. :lol:

Sitelerde Paylaş

Hiçbiri doğru değil.

Kıskançlığından yapıyorsun.

Senin tepende cehennem zebanisi, müslümanın yanıbaşında şarap kadehini sunan bir huri.

O yüzden böyle suçluyorsun. Çalış senin de olsun. :lol:

adamlar hedef olup öldürülme korkusuyla ateist kimliklerini gizliyolar.

EY GAFİL SANA ŞAHDAMARINDAN DAHA YAKIN OLAN YARATICIN ALLAH(celle celalühü)NASIL GİZLEYECEKSİN ATEİST KİMLİĞİNİ VE O ELİM AZAPDAN ALLAH İSTEMEDİKÇE SENİ KİM KURTARACAK SANA ALLAH DÜŞMANLIĞINI AŞILAYANLAR GELSİN KURTARSIN BAKALIM SENİ DENECEK.EEE ONLARDA SENİN YANINDA AZAP ÇEKİYOR GERİYE KİM KALIYOR SENİ KURTARACAK.HANGİ YÜZLE ALLAHIM BENİ KURTAR BURDAN DİYEBİLECEKSİN.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...