Jump to content

TARAF ve F TİPİ CEMAAT

Recommended Posts

Bu ayın başında Ahmet Altan Taraf gazetesini ayakta tutmakta zorlandığını anlatan bir yazı yazmıştı. Biz de “Ahmet Altan neden ağlıyor” başlıklı haberimizde bu şikayetin timsah gözyaşlarına benzediğini yazmıştık.

Yaptığımız bir araştırma Ahmet Altan’ın ağlamasının gerçeği yansıtmadığını gösterdi.

Çünkü Tarafın künyesindeki bazı bilgilerden yola çıkarak internette yapılan küçük bir gezinti arayanları bambaşka yerlere götürüyordu.

Bakın nasıl:

Haberimize eklediğimiz belgeler arasında MÜREKKEP MATBAACILIK ANONİM ŞİRKETİ’ne ait bir ticaret sicili kaydı göreceksiniz. 3 milyon lira sermayeli bu şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında kimleri görüyorsunuz? Başar ve Savaş Arslan kardeşleri değil mi? Peki bu biraderleri başka nereden tanıyoruz? Taraf’ın sahibi olmalarından!

Taraf çalışanlarına maaş ödemekte zorlandıklarını söyleyenler Temmuz ayında bu 3 milyonu nereden bulup da matbaacılık şirketi kuruyorlar? Kim kimi işletiyor acaba?

Devam ediyoruz.

Taraf'ın internet sayfasındaki künyeye bakınca en altta karşımıza şu bilgi çıkıyor:

Web Tasarımı - Programlama

Sawis Digital Solutions

Hasan Çağrıcı - hasan@cagrici.com

Nedir bu Sawis Digital ve kimdir bu Hasan Çağrıcı?

Sawis Digital aktif olmayan bir sayfa.

Kime ait diye yakından bakıyoruz

Sahibi Hasan Cağrıcı ve Bestekar Şevki Bey Sokak No: 4 Balmumcu İstanbul adresinde ikamet eder görünüyor.

Bu adres aslında Hayalevi ya da artistik adıyla Artworks adlı reklam şirketinin adresi.

Şirket MÜSİAD gözdesi İlhan Soylu ile One Minute tişörtleri yapıp satan Necati Beydemir'in reklam şirketi.

Bu adresin tarihi bir önemi de var: o da aslında ARTIBİR REKLAM İLETİŞİM A.Ş.'ne ait olması..

Artık faal olmayan ARTIBİR, Kombassancı Haşim Bayram ile İlhan Soylu'nun ortak olduğu reklam şirketi.

Konudan sapmadan devam edelim

Taraf gazetesinin yayın yaptığı internet sitesinin sinyallerini takip ettiğimizde de karşımıza Pusula Bilgi İşlem Ltd Şti çıkıyor.

Yani Taraf internet hizmetini NEVBAHAR MAH.SUPHİ PAŞA SOK.NO.17 HASEKİ adresindeki Pusula firmasından alıyor.

Adresleri güya http://www.pusulabilgiislem.com/ girmeye çalışın bakalım, girebiliyor musunuz? Hayır mı? Internet hizmeti satan bir firmanın internet sayfasının olmaması çok da normal bir durum gibi görünmüyor.

Peki Pusula firması interneti nereden alıyor

Sıkı duruyoruz Teksas'tan....

Yani cemaatin cennet mekanından....

The Planet.com'dan

Peki The Planet.com daha başka kimleri ağırlıyor serverlarında?

Allahın çok ilginç bir lütfu olarak F. Gulen.com ve F.Gulen.net adlı cemaat sitelerimiz de burada Taraf ile birlikte yayın yapıyorlar.

Ne hoş bir tesadüfler, ne ilginç raslantılar değil mi ?

YORUMSUZ

KAYNAK : http://www.odatv.com/n.php?n=iste-taraf-cemaat-ortakliginin-belgeleri--2411091200

Sitelerde Paylaş

12 Eylul'den sonra birdenbire Turgut Ozal'in has adami olup tum secim gezilerinde yanibasinda gerdan buran, kose yazilarinda Turgut icin durmadan yaglama yapan gecmisin azili komunisti firildak Cetin Altan, taraf gazetesi yoneticisi Ahmet Altan'in babasidir. Babasina bak, oglunu al!!!

tarihinde Mirket tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

BALABAN,

Bu taraf gazetesini arka planını, gerçeğini herkes biliyor. Altan familyasının nasıl satılık, ahlaksız ve iğrenç adamlar olduğunu da. Baba ve iki oğul da aynıdır.

Ahmet Altan'ın editörlüğünü yaptığı bu pislik gazete hakkında konuşmaya bile değmez ama bu forumu bu gazetenin internet şubesi gibi kullanmaya çalışan cahil ateist takımı belki bir şeyler öğrenir.

Yine de pek umudum yok. Bu gazetenin dincilere hizmet için çalıştığını anlattığımızda, dinlere özgürlük teraneleri okudular. Utanmadan dincileri, bu dinci hükumeti savunmaya, aklamaya kalktılar. Hala aramızda yüzsüzce dolaşmaktalar.

Evet, umutsuzum onlar adına.

Sitelerde Paylaş

BALABAN,

Bu taraf gazetesini arka planını, gerçeğini herkes biliyor. Altan familyasının nasıl satılık, ahlaksız ve iğrenç adamlar olduğunu da. Baba ve iki oğul da aynıdır.

Ahmet Altan'ın editörlüğünü yaptığı bu pislik gazete hakkında konuşmaya bile değmez ama bu forumu bu gazetenin internet şubesi gibi kullanmaya çalışan cahil ateist takımı belki bir şeyler öğrenir.

Yine de pek umudum yok. Bu gazetenin dincilere hizmet için çalıştığını anlattığımızda, dinlere özgürlük teraneleri okudular. Utanmadan dincileri, bu dinci hükumeti savunmaya, aklamaya kalktılar. Hala aramızda yüzsüzce dolaşmaktalar.

Ahmet Altan'a hayranım. Mehmety Altan'a daha da hayranım :)

Memleketimizin en aydın iki insanı. Helal olsun bu gibi insanlara. Çetin Altan ne akıllı bilgili entelektüel demokrat VE CESUR iki evlat yetiştirmiş.

Taraf Gazetesi'nden Yasemin Çongar'la Ahmet Altan TV'de bir programa çıkmışlardı. Çengiz Çandar ve Hasan Cemal'in. Orda program biterken Yasemin Çongar okurlardan gelen destekten bahsediyordu. En son birşey söyledi ki gözlerim doldu. Diyor ki bu kızcağız vardıya hani dağın başında üstünü havan topu mu düştü nolduysa parçalanmıştıya. Köyün muhtarı polisi onu bunu değil, ilk iş Taraf'ı aramış. "Kimi arayacağımızı bilemedik" demiş.

Bu ülkede Taraf var.

Ben de email attım Yasemin hanım'a ve dedim. İyi ki varsınız bu ülkede. Varolun.

Çünkü herkes satılmış.

28 Şubat'ta karargah gazete manşetlerini atıyormuş. Andıç kendi meslekdaşlarını karaladı. Hala gazetecilerin bazıları akıllanmıyor.

Ve daha bir-iki sene önceki "kamuoyu yönlendirme planında" gazetelerin, yazarların nasıl kategorilere ayrıldığını gördük. Nasıl bazıları kamuoyunu yönlendirmek amacıyla kullanılabilir falan.

Geçen gün Mümtazer Türköne'nin yazısını okudum. Adam artık burasına kadar gelmiş olduğu nasıl belli oluyor.

O yazıyı okuyun ve görün artık millet neler hissediyor: http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=919391

12 Eylül'den önce bu kafesin içindeki kan gölüne batarak yaşamadık mı? Onca andıç, onca eylem planı bu kafesi örüp bizi içine yerleştirmek için yapılmadı mı?

Kafes'in, bir iktidar yöntemi olduğunu artık öğrenmeliyiz. Nerelere, ne tip kafesler yerleştirildiğini bilmeliyiz. Askerî vesayet sisteminin kafesler kurarak yürüdüğünü artık fark etmeliyiz. Bu kafesleri kuranlara, hayatımızı cehenneme çevirmeye kalkanlara dünyayı dar etmeliyiz.

Kimse kutsalların arkasına sığınıp bu kan emicilerin çirkin yüzünü aklamaya kalkmasın. Hiç kimse cesetler üzerine iktidar koltuğu inşa etmeye kalkan mezar soyguncularının dünyasını meşrulaştırmaya yeltenmesin. Bu işi üç beş gözü dönmüş resmî üniformalı katilin üzerine yıkarak içinden çıkmaya niyetlenmesin. Bu bir iktidar yöntemi, Türkiye'nin karanlık ve kirli askerî vesayet tarihinin sistematik olarak kullandığı bir psikolojik harp tekniği. Sağa sola kafesler inşa etmek, sadece elinde silah bulunanların diktasını kurmak için.

İşte böyle diyor Mümtazer Türköne.

En sonki Koç Müzesi ile ilgili hain plan, yani okul çocuklarını patlatma planı ki tek amacı ülkede kaos çıkarmak, ve belki ordu müdahelesine zemin hazırlamak, işte bu tarz haince planlar artık haysiyetli kimsenin midesi kaldırmıyor.

Bazı zavallılar hala Atatürk de Atatürk deyip duruyor. Artık geçti o günler evlatlarım. Artık yok o günler. Artık yemiyoruz o tekerlemeleri.

Artık bizim maaşlarını verip beslediklerimiz bizim paramızla bize karşı psikolojik harekat yapamayacak.

Bu ülkenin hakiki sahibi millettir, ordu değil.

Ordunun içinde bile haysiyetli çok asker artık bu cuntalardan tiksinmiş ki habire bunların planlarını ifşa ediyorlar. Ama bazı örümcek kafalılar hala eski masalları anlatıp duruyor burda. Artık geçti evladım. Geçti. Bitti olayınız. İktidarınız oyla değildi. Bu millet birgün demokrasi lafının içini doldurmayacak mı sandınız? Milleti uyutmak için "demokrasi" deyip duran siz değilmiydiniz? Alın size demokrasi. Oturun aşağı şimdi.

Aklınızca %20 oy potansiyeliniz olmasına rağmen askerler ve yargı mensupları sizin zihniyetinizde diye halkın iktidarını by-pass edip asıl hakimler siz olacaksınız öyle mi??

Çünkü bu ülkenin halkının "kafası basmıyor" öyle mi???

"Karnımızı kaşıyoruz" öyle mi???

Görecez bakalım, kim kimi kaşıyor.

Sitelerde Paylaş

En sonki Koç Müzesi ile ilgili hain plan, yani okul çocuklarını patlatma planı ki tek amacı ülkede kaos çıkarmak, ve belki ordu müdahelesine zemin hazırlamak, işte bu tarz haince planlar artık haysiyetli kimsenin midesi kaldırmıyor.

Bazı zavallılar hala Atatürk de Atatürk deyip duruyor. Artık geçti o günler evlatlarım. Artık yok o günler. Artık yemiyoruz o tekerlemeleri.

Artık bizim maaşlarını verip beslediklerimiz bizim paramızla bize karşı psikolojik harekat yapamayacak.

Ordunun içinde bile haysiyetli çok asker artık bu cuntalardan tiksinmiş ki habire bunların planlarını ifşa ediyorlar. Ama bazı örümcek kafalılar hala eski masalları anlatıp duruyor burda. Artık geçti evladım. Geçti. Bitti olayınız. İktidarınız oyla değildi. Bu millet birgün demokrasi lafının içini doldurmayacak mı sandınız? Milleti uyutmak için "demokrasi" deyip duran siz değilmiydiniz? Alın size demokrasi. Oturun aşağı şimdi.

Aklınızca %20 oy potansiyeliniz olmasına rağmen askerler ve yargı mensupları sizin zihniyetinizde diye halkın iktidarını by-pass edip asıl hakimler siz olacaksınız öyle mi??

Dünyanın hiçbir hukuk sisteminde şüpheliler,neyle suçlandığını bilmeden yargılanmaz.Belirttiğin hususlar çok ciddi suçlamalar içeriyor ancak bir bakıyorsun ortada herhangi bir tutuklama yok,ifadesi alınan insanlara senin belirttiğin belgeler gösterilmiyor.Bulanık suda balık avlamaya çalışıyorlar.Yok falanca subay ihbar mektubu göndermiş,yok 2.ihbar mektubu,sonra 3.çıkıyor ortaya ve sonra bakıyoruz ilgili cumhuriyet savcılığı açıklama yapıyor " bize ulaşan böyle bir mektup yok " diye..

Duruşmaları izliyor musun bilmiyorum,en sona MİT mahkemeye bir yazı gönderdi," Karargah Evleri" ile ilgili soruşturma işlenmemiş ham bir istihabarat üzerine yani imzasız bir mektupla başlatıldı ,elimizde buna ait somut birşey yok dedi.Sen hala kalkmışsın burada kapıldığın hezeyanları mutlak gerçeklermiş gibi savunmaya devam ediyorsun.

Sitelerde Paylaş

Artık geçti evladım. Geçti. Bitti olayınız. İktidarınız oyla değildi. Bu millet birgün demokrasi lafının içini doldurmayacak mı sandınız? Milleti uyutmak için "demokrasi" deyip duran siz değilmiydiniz? Alın size demokrasi. Oturun aşağı şimdi.

Sen bana bir tek şeyin açıklamasını yap ludwig ,kıvırmadan ama,dansözlük yapmadan.Bu iktidarın meşruiyeti halka dayanıyorsa neden Cüneyt ZAPSU Amerika'da bir takım lobi temsilcilerine " onu deliğe süpürmeyin,kullanın " diye yalvarıyordu.Meşruiyeti halka dayanan bir iktidar temsilcisi böyle bir şey yapar mı bu biiiiir,halkın oylarıyla başbakan olmuş birisi kendisini " deliğe süpürülebilecek bir materyal" (ne olduğunu bilirsin) olarak tanımlayan danışmanının bu saptamasını yutar mı bu ikiiiiiii ?
Sitelerde Paylaş

Dünyanın hiçbir hukuk sisteminde şüpheliler,neyle suçlandığını bilmeden yargılanmaz.Belirttiğin hususlar çok ciddi suçlamalar içeriyor ancak bir bakıyorsun ortada herhangi bir tutuklama yok,ifadesi alınan insanlara senin belirttiğin belgeler gösterilmiyor.Bulanık suda balık avlamaya çalışıyorlar.Yok falanca subay ihbar mektubu göndermiş,yok 2.ihbar mektubu,sonra 3.çıkıyor ortaya ve sonra bakıyoruz ilgili cumhuriyet savcılığı açıklama yapıyor " bize ulaşan böyle bir mektup yok " diye..

Duruşmaları izliyor musun bilmiyorum,en sona MİT mahkemeye bir yazı gönderdi," Karargah Evleri" ile ilgili soruşturma işlenmemiş ham bir istihabarat üzerine yani imzasız bir mektupla başlatıldı ,elimizde buna ait somut birşey yok dedi.Sen hala kalkmışsın burada kapıldığın hezeyanları mutlak gerçeklermiş gibi savunmaya devam ediyorsun.

Islak imza da mı hezeyan? Ya da "kamuoyu yönlendirme planı" mı hezeyan? Her taraftan fışkıran mühimmat da mı hezeyan? Koç Müzesinden çıkan patlayıcı da mı hezeyan? Ve bunlar ilk defa mı oluyor? 28 şubat da mı, Ali Kalkancılar, karargahtan atılan manşetler, gazeteci andıçlamalar da mı hezeyan? Darbe Günlükleri de mi hezeyan? 27 nisan muhtırası da mı hezeyan? 367 ve Şemdinli rezaletleri de mi hezeyan?

Artık mızrak çuvala sığmaz oldu.

Bu millet artık akıllanıyor.

"Karnını kaşıyan adam" artık bu ülkeyi yönetecek. Buna alışın.

Sitelerde Paylaş

Sen bana bir tek şeyin açıklamasını yap ludwig ,kıvırmadan ama,dansözlük yapmadan.Bu iktidarın meşruiyeti halka dayanıyorsa neden Cüneyt ZAPSU Amerika'da bir takım lobi temsilcilerine " onu deliğe süpürmeyin,kullanın " diye yalvarıyordu.Meşruiyeti halka dayanan bir iktidar temsilcisi böyle bir şey yapar mı bu biiiiir,halkın oylarıyla başbakan olmuş birisi kendisini " deliğe süpürülebilecek bir materyal" (ne olduğunu bilirsin) olarak tanımlayan danışmanının bu saptamasını yutar mı bu ikiiiiiii ?

Ben bir kere bu haberin ne kadar doğru olduğunu bilemem. İftira olabilir. Madem Ergenekon mevzunda o kadar "şüpheci" olabiliyorsun, AKP karşıtı haberlerde ne diye herşeye inanıyorsun?

İkincisi, eğer doğruysa bile bu Zapsu kendi aklınca Amerika'nın Türkiye politikası üzerinde büyük bir etkinliği olduğunu falan sanıyor olabilir. Ve aklınca böyle bir lafla Amerika'ya "aman darbe yaptırmayın, Tayyip'i yoketmeyin" falan demiş olabilir. Ben şahsen Amerika'nın öyle güçleri olduğunu sanmıyorum. Yani bu herif öyle dediyse bile karşı taraf bakıp "ya bu ne diyor" demiş olabilir.

Bu ülke eğer adam gibi demokrasi olsa, ne ordu ne Amerika ne Ergenekon politikada dengeleri değiştirecek güce sahip olmasa, meclisin yarısından fazlasına sahip bir parti tabiki halkın meşru iktidarı olacak.

Ama bunlar politikacı. Eğer bu haber doğruysa, demekki bu adam da aklınca egemenliğin gizli sahiplerine gidip pazarlık yapmaya çalışmış. Egemenlik üzerinde gölgeler olmasa kim niye böyle bir iş yapsın?

Sen %46 oy almış partinin meşriyetinin halka dayanmadığını nasıl söyleyebilrsin? Halka dayanmıyorsa kime dayanıyor peki? ülkenin nerdeyse yarısı oy vermiş. Bu halk değil mi? AKP'ye oy verenler "halk" sayılmıyor mu??

Sitelerde Paylaş

Ne hoş bir tesadüfler, ne ilginç raslantılar değil mi ?

YORUMSUZ

KAYNAK : http://www.odatv.com...eri--2411091200

Balaban ateist misin değil misin ?bilmiyorum ama koskoca evrenin tesadüfen oluştuğuna inanan insanların varlığı bilen birisi olarak neden tesadüf olmasın diyorum...

BALABAN,

İfeel senin alevi kökenli olduğun için islama olan bu tavrını tolere ediyorum.Sünni islam alevi vatandaşlara gerçekten haksızca davrandı davranıyor da.Ama inan Ahmet Altan alevilerin haklarını da aynı hassaiyetle gündeme getirmekten çekinmiyor.Hükümet yanlısı değil demokrasi yanlısı olduğunu düşünüyorum.

Ahmet Altan'a hayranım. Mehmety Altan'a daha da hayranım :)

Memleketimizin en aydın iki insanı. Helal olsun bu gibi insanlara. Çetin Altan ne akıllı bilgili entelektüel demokrat VE CESUR iki evlat yetiştirmiş.

Taraf Gazetesi'nden Yasemin Çongar'la Ahmet Altan TV'de bir programa çıkmışlardı. Çengiz Çandar ve Hasan Cemal'in. Orda program biterken Yasemin Çongar okurlardan gelen destekten bahsediyordu. En son birşey söyledi ki gözlerim doldu. Diyor ki bu kızcağız vardıya hani dağın başında üstünü havan topu mu düştü nolduysa parçalanmıştıya. Köyün muhtarı polisi onu bunu değil, ilk iş Taraf'ı aramış. "Kimi arayacağımızı bilemedik" demiş.

Bu ülkede Taraf var.

Ben de email attım Yasemin hanım'a ve dedim. İyi ki varsınız bu ülkede. Varolun.

Çünkü herkes satılmış.

28 Şubat'ta karargah gazete manşetlerini atıyormuş. Andıç kendi meslekdaşlarını karaladı. Hala gazetecilerin bazıları akıllanmıyor.

Ve daha bir-iki sene önceki "kamuoyu yönlendirme planında" gazetelerin, yazarların nasıl kategorilere ayrıldığını gördük. Nasıl bazıları kamuoyunu yönlendirmek amacıyla kullanılabilir falan.

Geçen gün Mümtazer Türköne'nin yazısını okudum. Adam artık burasına kadar gelmiş olduğu nasıl belli oluyor.

O yazıyı okuyun ve görün artık millet neler hissediyor: http://www.zaman.com...o?yazino=919391

İşte böyle diyor Mümtazer Türköne.

Ludwig keşke ülkemdeki bütün ateistler senin gibi hakkaniyetli olsalardı..Başka bir söz söyleyemiyeceğim.

Sitelerde Paylaş

atatürkçülerde, kemalistlerde, yurtseverlerde şöyle bir hastalığın tespiti artık kesinleşti.nedense bu insanlar, güzel ülkemizi kendi tapulu mallarıymış gibi görüyorlar.sanki bizim anamız, babamız, bacımız, sevdiğimiz yok ya biz bu ülkenin kötülüğünü istiyoruz!sanki biz "dış mihraklar" için çalışan, ordan malı götüren, sonra şen kahkahalarla miami'deki yazlığında güneşlenen herifleriz.ulan biz de burada yaşıyoruz anlayın.hastalık sizinkisi.kemalist kişilik bozukluğu.

Sitelerde Paylaş

Yaa ludwig hala zaman ve taraf gazetelerinin (!) manüplasyonlarını buraya taşıyıp haklı çıkmaya gayret ediyorsun.Taraf ın cemaat ilişkisi ve habercilik anlayışı burada defalarca sorgulandı.Ortaya çıkan sonuçlar pek de tarafın lehine durmuyor.Bak istersen sana zaman gazetesiyle ilgili bir örnek vereyim de kaynaklarını sorgula.

Biliyorsun bu ülkede bir Madımak trajedisi yaşandı ludwig,sırf başka şekilde inanıyorlar ya da inanmıyorlar diye 37 insan diri diri yakıldı,bilmiyorum yaşın bu trajediyi hatırlamak için uygun mu ? Madımak Oteli önünde toplanan 10.000 kişi,kahrolsun laiklik,Sivas Azize mezar olacak sloganları ve tekbirlerle bir oteli ateşe verdiler.Göstericilerin otelin içine girmeyi başaran kişilere "la yakın lan yakın " diye böğürüşü hala kulaklarımdadır.Peki senin bir numaralı kaynağın zaman gazetesi bu olayı geçen sene nasıl haber yaptı ? Al buraya kopyalayayım,linkini de vereyim;

"Sivas'ta 1993 yılında meydana gelen Madımak Oteli yangınında ölen 37 kişi için bugün Sivas'ta anma törenleri düzenlendi. Olayların 15. yılı münasebetiyle ilk tören Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından yapıldı."

Bak haberin en üstte sunuluş şekli bu ludwig,otelde yangın çıkmış 37 kişi bu yüzden ölmüş...

Al taraf daha komik ;

"02 Temmuz 1993 yılında Sivas'ta düzenlenen Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Aziz Nesin'in yaptığı konuşma üzerine meydanda toplanan bir grup, Madımak Oteli'ne doğru yürüyüşe geçti. Alınan güvenlik önlemlerinin yetersiz olması üzerine kalabalık otel önünde bir otomobili yaktı. Otele sıçrayan yangın sonucunda duman zehirlenmesi nedeniyle aralarında otel görevlisi ve yoldan geçen insanların da bulunduğu toplam 37 kişi hayatını kaybetmişti. Bu acı olayla ilgili çok sayıda kişi gözaltına alınarak mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme sonunda 37 kişi idam ve değişik sürelerde hapis cezasına çarptırıldı. Türkiye ve dünya basınında Alevi - Sünni çatışması olarak geniş yer bulan bu olay nedeniyle her yıl otel önünde anma etkinlikleri düzenleniyor. " http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=709223

Otomobil yakmışlar da yangın otele sıçramış vsvsvsv.Ulan siz insanları keriz mi sanıyorsunuz ? Hiç şereften,haysiyetten,gazetecilik onurundan nasiplenmediniz mi ? Herkesin televizyonlardan an be an seyrettiği bir katliamın kaleme alınışına bak,sizin o göstericilerden ne farkınız kaldı,onları korumak için bu kadar onursuzlaşan bir gazetenin yaptığı haberlere bundan sonra kim inanır ludwig ? Herkesin gözleriyle gördüğü bir konuda bu yalanı söyleme cüreti gösteren bir gazete kaynak olarak gösterilebilir mi ?

Tartışacaksan adam gibi kendi fikirlerinle gel,tarafın - zamanın kusmuklarını buraya taşıma...

Dünyayıkurtaranadam ben abuzerkadayıfım diye anırmana gerek yok.Ne yapışkan şeymişsin sen birader,gurur,onur,haysiyet,ilke hiçbir şey kalmamış sende..Tükür tükür ra rabbi şükür...Tam temsil ettiğin kitleye yakışan adamsın..

Sitelerde Paylaş

İfeel senin alevi kökenli olduğun için islama olan bu tavrını tolere ediyorum.Sünni islam alevi vatandaşlara gerçekten haksızca davrandı davranıyor da.Ama inan Ahmet Altan alevilerin haklarını da aynı hassaiyetle gündeme getirmekten çekinmiyor.Hükümet yanlısı değil demokrasi yanlısı olduğunu düşünüyorum.

Bin kere yazdım, ben alevi değilim, hiç de olmadım. Bir tek gün bile Allah'a inanmış değilim, çünkü evde din, Allah vs. konuşulmazdı. Anne babam da aleviliği çok seven ama dinle uzaktan yakından ilgisi olmayan insanlardır. Deisttirler. Annem sembolik olarak Ali'yi sever.

Yani benim İslam'a düşmanlığım, geçmişte olduğu sandığın alevi kimliğimden gelmiyor. Bunu öncelikle bilmeni istiyorum. Benim için hepsi bir; al birini vur ötekine. Hepsi de boşinan. Üstelik aleviliği İslam'dan ayırmaya çalışanlardan olmadım hiç, aksini savundum.

Bana Ahmet Altan sapığını sevdirmek ya da hoş göstermek için aleviliği kullanman çok çirkin. Alevileri savunmak da Ahmet Altan gibi bir çapulcuya, bir satılık döneğe düşmemiş ayrıca.

Ahmet Altan, alevileri ve ateistleri otelde canlı canlı yakan sapık zihniyetin üç kuruşa satın aldığı, ortalık malı bir adamdır. İktidar kimseyse Ahmet Altan oradadır.

Bu tür insanlarsa benim özellikle tiksindiğim, adını ağzıma almaya tenezzül etmeyeceğim insanlardır.

Yoksa bana ne Ahmet Altan'dan...

Ludwig,

Artık iyice dibe vurdun sen. Bize referans olarak getirmeye başladığın gazete "Zaman".

Yani Taraf'ın manevi kardeşi.

Yuh artık, daha ne diyeyim..

Zaman okumaya devam et, çok yakışmış sana. Mümtazer Türköne de.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...