Jump to content

Görücü usulü evlilik yapmamanın saçmalığı!

Recommended Posts

siner'in yaptığı tespit aslında zaten bilinen bir gerçek.türkiye'de hala görücü usulü çok revaçtadır.hem yeni görücu usulü eskisinden çok daha farklıdır.burada yine flört var; ama sonuçta yine ailelerin anlaşması söz konusu.benim etrafımda pek çok kişi bu yöntemle evlendi.bu insanlar gayet varlıklı, okumuş adamlardı.aynı şekilde ben de görücü usulü ile evleneceğim.

Sitelerde Paylaş

ssinnerr bazı tespitlerine katılmasam da sana hayranım abicim :) tespitlerini zevkle tekip etmekteyim.

forumda bazı hanımlar

türkiyede kadının ezildiğinden bahsediyor ya

türkiyede ezilmeyen "insan" var mı?

varsa kaç kişi? merak ediyorum...

türkiyede kadın olmak zor ama kolay da nasıl mı?

anlatayım

sana dikta edilen kurallarla yaşarsan ne cemberin içinde ne de dışında duramayıp kenarında köşesinde durayım dersen hayat zor sana

ama kendini keşfedip çemberin içinde misin, dışında mısın? buna karar verirsen hayat çok kolay sana

bazı kadınlar ezilmeyi tercih ediyor ve emin olun hayat çok kolay onlara

bazı kadınlar da "ezmeyi" tercih ediyor ve eminim onlara da hayat çok kolay

ben arada derede kalan kadınlara üzülüyorum

ama tek sorun kadın değil ki işte bu memleketin erkeği de sorunlu

hatta daha büyük(!) sorunlu

orospu derler ya bedenini satan kadınlara aşağılarlar hakaret ederler

aslında o tabiri o kadınlara yakıştıramıyorum ben

memleketimin erkeği orospu(!) farkında değil

asıl aşağılanmayı hakeden kişi her kapıyı çalan memleketimin erkeği! üşenmeden her kapıyı çalan çoğundan dönen ama birileri o kapıyı belki açar diye her kapıyı çalan...

her kapıyı açan mı,

her kapıyı çalan mı orospu?

bu durum da memleketimin kadını gözünü açsın, ezilmesin kardeşim

izin vermesin babasının, kocasının onu bakkaldan aldığı rakıyı gazeteye sardığı gibi türbana sarmasına

kendi kendini yapılandırsın

ezilmeyen insan mı var bu memlekette

her koyun kendi bacağından asılır

trajedi yaratmaya gerek yok

insanın kendisinde bitiyor iş...

görücü usulu ile evlenmek veya evlenmemek insanın kendi tercihidir

2 kişi tanıştırılır isterlerse evlenirler istemezlerse evlenmezler

tarafları ailelerinden birileri zorlamadıktan sonra

memeleketimin işleyen en güzel en faydalı düzeneklerinden biridir görücü usulu!

ateistiz diye her adete geleneğe göreneğe küfretmek zorunda hissetmeyin kendinizi

kadını ezen görücü usulu evlilik değildir

bu mekanizmayı yanlış kullanan insandır...

tarihinde Uyusukkursun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

Sevgili Okurlarım ve metalciler!

bugün evliliğe giden yollardan ve bu yollardan en güvenilir olanından bahsedeceğim,

Görücü usulu evlilik...

diğer adıyla ölümüne beraberlik.

son zamanlarda bir maceradır gidiyor.

Adına aşk evliliği diyorlar.

Yani Heyecan... Sonu hüsran.

Bundan 2 ay önce evimin posta kutusunda bir zarf farketmiştim.

Yakın arkadaşlarım olan bir çift 3 yıllık birlikteliklerini evlilikle noktalayacaklardı...

Davetiyeyi heycanla açıp okudum ve düğüne iştirak etmeyi planladım.

çok güzel bir düğün oldu.

Facebook'ta evlenen arkadaşımın profiline bakarken ilişki durumunun "ilişkisi yok" konumunda olduğunu gördüm.

şaka mı acaba diye düşündüm.

Hemen arkadaşımı arayıp sordum.

Boşandık dedi.

Şok olmuştum.

3 yıllık deli divane aşıklar neden ve nasıl boşanırdı.

Aşk üzerine inşaa edilmiş bir yuvanın 2 aylık garanti süresi olması beni yeni bir tespitin eşiğine getirmişti.

Acaba sorun sadece bu çifttemiydi?

Bunu öğrenmek için yanıp tutuşuyordum.

Soluğu mahkemede aldım.

Boşanma davalarının görüldüğü salonların önünde bekleyip boşanma sebepleri üzerine tespitler yapmaya başladım seri şekilde.

bir kadının feryadı kulağımda çınlıyordu;

-Lanet olsun sana aşık olduğum güne. Yıllarca en romantik en sevecen en güzel yönlerini gösterdin bana. Oysaki sen çirkef adamın tekiymişsin. Beni elde edebilmek için 40 takla atmışsın, herşey köprüyü geçene kadarmış, oysaki sahte yüzünü göstermişsin...!!!

o an anlamıştım aşk evliliklerinin heyecandan ibaret olduğunu.

bir anlık geçici hevesti hepsi.

Hevesini alanlar kendilerini mahkeme koridorlarında buluyordu.

Hayal ettikleri hayatı yaşayan kesim ise görücü usulü dediğimiz methotdu.

Hemen kalemi ve analiz defterimi alıp sokağa indim.

Halkın görüşlerini almadan yapılan tespit yumurtasız omlet gibidir atasözünü kendime ilke edindiğimden ötürü bir anket yapmalıydım...

Tam 100 evli brey arasında yaptığım ankete göre;

-50 kişi görücü usulü / 45'i hala eşleriyle beraber ve mutlu / 5'ini eşlerinden ölüm ayırmış...

-50 kişi aşk evliliği / 45'i ilk 6 ay içinde boşanmış / 5'inin boşanma mahkemesi hala devam ediyor...

Tablo tam tahmin ettiğim gibiydi.

bu konuda anket yapan ilk tespit uzmanı ben değilmişim.

işte sonar'ın anketi

www.sonar.org/anket.php/bosanma-durumu/gorucu-usulu

anket herşeyi ortaya koyuyordu...

yani bu konuda yaptığım tespit;

-Aşk evliliği yapmak saçmalıktır.

-Aşk evliliği Maceraperest ve heycan arayan insanların tercihidir.

-Görücü usulü evlilik mutluluk kaynağıdır ve modern insan eylemidir.

-Aşk evliliği ise sonunun hüsranla biteceği belli olduğu halde yapıldığı için gericilik ve yobazlıktır.

Görücü usulü evlilik...

Daha önce birbirini hiç görmemiş iki insan bir araya gelip bir sözleşme imzalıyorlar. Biri evi geçindiriyor diğeri de evi çekip çeviriyor. Ne diyebilirim ki? Kurdukları şirket uzun ömürlü olsun...

Aşk evliliğine gelince de. Evet sizin ve bir üyenin de dediği gibi çoğu aşık birbirine maskesini gösteriyor. Evlenince de gerçek yüzlerini görüp birbirlerinden soğuyorlar.

Birbirlerini yağlayıp cilalıyorlar: "sen olmasan ben bir hiçim", "sen benim günüme doğan güneşimsin", "sen benim soluduğum hava gibisin", "seninle cehenneme bile girerim" ve sahire. {Kız olmadığım için kızların muhabbetini pek bilmiyorum} ama bir dakika sonra arkadaşının yanına dönen erkek şunları demeye başlar: "abi kıza öyle methiyeler düzdüm ki kız sevincinden ağlayacaktı." , "aga, bak bi, kıza öyle şeyler söyledim ki neredeyse boynuma atlayacaktı" " bu iş tamamdır, bu kız benim. ağzın iyi laf yapıyormuş sana yazdırdığım şiiri öyle bir beğendi ki sorma." .

Ben evlenmemeyi düşünüyorum. Hiç de öyle olmayan birisini öyleymiş gibi yağlayıp cilalamaya uğraşamam. Beni olduğum gibi kabul edecek sevdiğim bir kız bulursam ben de onu olduğu gibi kabul ederim ve iş evliliğe bağlanır. Dile kolay, ama var mı böyle kız? Olsa bile ben onunla karşılacak mıyım? Karşılaşsam bile ona aşık olacak mıyım? Ohoo, neyse :lol: .

İşte bu yüzden evlenmeyi düşünmüyorum.

Aşk evliliği gericilik ve yobazlıktır derken de bayağı bir saçmalamışsınız. Tebrik ediyorum sizi. Bazı üyeleri genelleme yapmayın diye uyarmışsınız ama anlaşılan kendiniz genelleme yapmayı çok seviyorsunuz. <_<

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...