Jump to content

öcalan'dan şok iddia

Recommended Posts

• İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Delinin biri kuyuya taş atmış....Komünistler yamyamdır arügmanı daha iyiydi beaa..Bu arada Öcalanıda amma ciddiye alanlar var..

Şimdi ben türkiyede yaşıyorum ya beni türkiye mi besliyor? Hani Marx, Engelsden geçinen bir asalaktı? vaz mı geçtiniz bu iddiadan..bakalım daha neler göreceğiz..Bu tip şeyleri ciddiye aldığınıza şaşmıyorum aslında..

Ne alaka?

Sen çalışmasan, ama Türkiye(her kimse) senin her ihtiyacını karşılasa herhalde sen de Türkiye'den geçinen bir asalak olurdun herhalde.

Sitelerde Paylaş

Birşeye sırf senin dediğinin tersini yapmak için karşı çıksaydım, başka bir başlıkta değer konusunda benzer fikirlere sahip olamazdık değil mi?

Gerçi sen dahil kimsenin yazısını okumadan yorum yazmıştım ama kimin neyi savunacağını tahmin edebiliyordum sonuçta.

Demek ki okumak gerekiyormuş :) Değer konusunda da aklın yolu bir.

Sitelerde Paylaş

Ne alaka?

Sen çalışmasan, ama Türkiye(her kimse) senin her ihtiyacını karşılasa herhalde sen de Türkiye'den geçinen bir asalak olurdun herhalde.

ingiltere hökümeti zarf içinde resmi bir maaş mı bağlamış? kim vermiş adamın parasını? ne saçmalıyorsun yahu..

Sitelerde Paylaş
annesi türk olan biri nasıl kürt şoveni olur çok merak ediyorum ayrıca pkk kurucularından kemal pir ve hayri durmuşta türklerdi ve şuan pkknin içinde türklerde var hemde üst düzey kadroda bile var mesela duran kalkan;

pkknin kurucularından a.öcalan kürt şoveniyse ordaki türklerin pkkde ne işi var

"Ziya Gökalp, İnönü vb. Kürttü, nasıl Türkçülük yaparlar?" gibi bir soru olmuş bu.

Öcalan, dedesinin anlattığı bir olayla ve bunu asla unutmaması tenbihiyle Türk düşmanı olarak büyümüştür.

Yanına katılanlar içinde Türk ya da başka ulustan olanlar ise "Kürtlerin ulusal kurtuluş mücadelesi, Kürtlerin ukkth'si" diye katılmışlardır.

Sitelerde Paylaş

ingiltere hökümeti zarf içinde resmi bir maaş mı bağlamış? kim vermiş adamın parasını? ne saçmalıyorsun yahu..

Öcalan'ın başlıktaki iddialarına katıldığımı falan nerede ifade ettim? Söylemediğim şeyler, kabul etmediğim görüşler üzerinden bana saldırmak da moda oldu. Nerede demişim bunu dediğimde de kaçışıyor bunu yapanlar.

Sitelerde Paylaş

Öcalan'ın başlıktaki iddialarına katıldığımı falan nerede ifade ettim? Söylemediğim şeyler, kabul etmediğim görüşler üzerinden bana saldırmak da moda oldu. Nerede demişim bunu dediğimde de kaçışıyor bunu yapanlar.

İngiltere Marks'ı besliyor ifadesi bu anlama gelir sen de bunu yazmıştın o nedenle cvp verdim..

Sitelerde Paylaş

"Ziya Gökalp, İnönü vb. Kürttü, nasıl Türkçülük yaparlar?" gibi bir soru olmuş bu.

Öcalan, dedesinin anlattığı bir olayla ve bunu asla unutmaması tenbihiyle Türk düşmanı olarak büyümüştür.

Yanına katılanlar içinde Türk ya da başka ulustan olanlar ise "Kürtlerin ulusal kurtuluş mücadelesi, Kürtlerin ukkth'si" diye katılmışlardır.

öyle bi anlatıyosun ki a.öcalanla beraber büyümüşün gibi nerden biliosun türk düşmanlıgı içinde büyüdüğünü yani o zmn kendisini doğuran annesinede düşmandı galiba neyse he ziya gökalpla a.öcalan örneğini bir tutamazsın ziya gökalp zaten türk devleti içinde büyümüş ve kendisi asimile olmustur bu gayet doğal türkiyede bi kürdün kürt realitesini kabul etmemesi ve kürt gerçeğini kabul eden kişilere karsı düşman olması öle bir çok kürt var ama annesi türk olan birinin türk düşmanlığı yapması çok saçma çünkü ezen ulusun milliyetçilğiyle ezilen ulusun milliyetçiliğini bir tutamazsın ezen ulus milliyetçiği ezilen ulusa saldırmaktır ezilen ulus milleytçiliğde kendi kimliğini korumaktır sadece pkknin türk halkıyla bi sorunu yok türk devletiyle sorunu var bu farkı anlayın ayrıca kürt şoveni kelimesi çok ağır bi kelime çünkü oraya giden türklerde şovenizme karsı olmak için gidiolar a.öcalan bir sözünde kemal pir'i anlamak pkkyi anlamaktır demiştir tabi şunu çok karıstırıosun bi insanın kürt kimliğini kendi ulusal kimliğini koruması asla şovenizm olamaz ama kürt veya türk kimliğine karşı tutum almak şovenizmdir

tarihinde gorkem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İngiltere Marks'ı besliyor ifadesi bu anlama gelir sen de bunu yazmıştın o nedenle cvp verdim..

Nerede yazmışım? Bir alıntılasana ben de göreyim.

Sitelerde Paylaş

Onu Marx ve Engels konusunda söyledim Faith. Marx ekonomik anlamda Engels'den geçiniyordu, yalan mı?

Sitelerde Paylaş

Lenin'in kapitalizme hizmet ettiği aşikar. SSCB, sayesinde Amerika ayakta durabildi, o yıkılıncada kendisine mecburun yeni bir düşman üretmek zorunda kaldı. Sadece bu kadarda değil, lenin'in sayesinde, dünyanın en büyük kapitalist ülkelerinden biri yani rusya varolabildi. Lenin, zaten küçük burjuva bir ideologtur, ilerici bir şahsiyet olması söz konusu değildir, sözgelimi tutarlı bir liberal daha ilerici, daha devrimcidir. Marx konusuna gelince, işçi sınıfının kapitalistler tarafından daha iyi anlaşılabilmesine ve yönlendirilebilmesine yardımcı olduğu kesindir, bunu yapma niyetinde olup olmadığı tartışma konusudur. Söz gelimi grevleri, bazı rakiplerine karşı koz olarak kullanan burjuvaları anmak yeterlidir.

Sitelerde Paylaş

Öcalan: 'Marx'ı İngiltere besledi, Lenin kapitalizme hizmet etti'

30 Ekim 2009, ekleyen Erkin ÖzalpAbdullah Öcalan, Karl Marx ve Vladimir İlyiç Lenin'le "hesaplaşma"nın ötesine geçerek, hakaret yağdırma noktasına varmış. Son avukat görüşmesinde, "İngiltere K. Marks'a kucak açıyordu, onlar tarafından besleniyordu" demiş ve Alman sosyalistleri ile komünistlerinin Marx'ı "bu yüzden" pek sevmediklerini iddia etmiş! Öcalan'ın son avukat görüşmesinden:

Ben savunmalarımda devletin çözüm olmadığını tarihsel toplumsal temelde anlattım, açımladım. K. Marks, Lenin, Mao bunlar da devleti iyi tahlil edememişlerdir. İngiltere K. Marks'a kucak açıyordu, onlar tarafından besleniyordu, Almanya'ya karşı kullanma amacındaydı. K.Marks İngiliz ajanıdır demiyorum ama objektif olarak İngiliz politikalarına hizmet etmiştir. Alman sosyalistleri, komünistleri Marks'ı bu yüzden sevmezlerdi. O nedenle komünizm yerine Almanya'da milliyetçilik gelişmiştir. Hitler faşizmi deniliyor ama kapitalist modernite faşizmin ta kendisidir. Lenin, 'sosyalist devlet' üzerine kafa yoruyordu. Proudhon, Kropotkin ve Bakunin bunlar devleti daha iyi tahlil etmişlerdi. Hatta Kropotkin, Lenin'e karşı çıkarak 'sen diktatörlüğü getiriyorsun, demokrasiyi yok ediyorsun' diye karşı çıkmıştı. Lenin de ona 'bunamış' diyordu. Ama sonuçta Sovyetler birliği yıkıldı, Çin bugünkü krizde kapitalizmi ayakta tutan ülkedir. Dolayısıyla Kropotkin haklı çıktı. Öncesinde Sovyetler Birliği de objektif olarak kapitalizme hizmet etmiştir. Devletin sosyalisti olmaz. Sosyalist devlet de olmaz. Baskının, sömürünün, zorbalığın kaynağı devlettir. Devlet tümüyle de kötüdür demiyorum. İyi yanları da var; demokratik devlet, hukuk devleti olursa.

http://www.haberveri...zme-hizmet-etti

Öcalan'ın tüm anlattıklarının özeti kalınlaştırdığım son kısımdır. Esasen Öcalan bunları uzun zamandır dile getiriyordu. Kaldıki PKK'nın yaşadığı paradigma değişiminin arkasında da bu tarz yaklaşımlar mevcuttur(Bağımsız, sosyalist Kürdistan'dan Fedarasyon/konfederasyon yahut Demokratik Cumhuriyet söylemlerine gelme gibi)

Bugünün sosyalistlerinin amacı, hatta belki de insanlığın amacı, toplum ve bireyin tepesinde her şeyin en iyisine vakıf, her şeyin en iyisini/doğrusunu bilen teknokratlar/yöneticiler/karar alıcılar yaratmaktansa, herkesin kendi karar alma süreçlerinin demokratik bir tarzda örgütlendiği devletsiz dünyaya gitmek olmalıdır. Zira, sosyalizm, öncelikle üretim ilişkilerinde yer alan paylaşım sorununun bir analizi/eleştirisidir...

Sitelerde Paylaş

..

Bugünün sosyalistlerinin amacı, hatta belki de insanlığın amacı, toplum ve bireyin tepesinde her şeyin en iyisine vakıf, her şeyin en iyisini/doğrusunu bilen teknokratlar/yöneticiler/karar alıcılar yaratmaktansa, herkesin kendi karar alma süreçlerinin demokratik bir tarzda örgütlendiği devletsiz dünyaya gitmek olmalıdır. Zira, sosyalizm, öncelikle üretim ilişkilerinde yer alan paylaşım sorununun bir analizi/eleştirisidir...

O zaman ne diye mal gibi "herşeyi kamulaştıralım, devlet bize 5 yıllık ekonomik planlar yapsın, üretimin ve dağıtımın tamamını devlet tepeden planlasın ve örgütlesin" diyorsunuz?

"Herkesin kendi karar alma süreçlerinin demokratik bir tarzda örgütlendiği" bir dünya istiyorsan al sana serbest piyasa. Devlete gerek olmadan, hem de herkesin kendi kararlarını kendi verdiği bir ortam. İnsanların kendi rızasıyla, özgürce başka insanlarla ekonomik ilişkilere girdiği bir ortam. Milyonlarca kişiden oluşan ekonomide merkezden yönetenler olmaksızın üretim ve dağıtımın yapıldığı, işbölümünün yapıldığı, kaynakların en verimli kullanımlarına aktarıldığı ortam.

Devlet ise anarşist özentilerin sandığı gibi gereksiz değil. Asayişi sağlamak gibi temel bir görevi var. Vahşi Batı gibi mi olsun ortam? Kim güçlüyse o mu istediği mala, kadına el koysun? Tabiki kanun olacak, ve asayiş sağlanacak. Hiç mi kafanız çalışmıyor sizin ya?

Yoksa insanların gasp yapıp haydutlaşmadığı, aksine toplum için çalışmaya can atan melekler olduğu bir dünyaya göre mi fanteziler düzüyorsunuz? Gerçek hayata faydası nedir böyle salakça ütopyalar kurmanın? Bu bilim midir? Edebiyat mıdır? Nedir bu? Ne işe yarar? Ben söyleyim. Anca sizi "entel" yapmaya yarar. Başka da birşeye yaramaz.

Sitelerde Paylaş

O zaman ne diye mal gibi "herşeyi kamulaştıralım, devlet bize 5 yıllık ekonomik planlar yapsın, üretimin ve dağıtımın tamamını devlet tepeden planlasın ve örgütlesin" diyorsunuz?

"Herkesin kendi karar alma süreçlerinin demokratik bir tarzda örgütlendiği" bir dünya istiyorsan al sana serbest piyasa. Devlete gerek olmadan, hem de herkesin kendi kararlarını kendi verdiği bir ortam. İnsanların kendi rızasıyla, özgürce başka insanlarla ekonomik ilişkilere girdiği bir ortam. Milyonlarca kişiden oluşan ekonomide merkezden yönetenler olmaksızın üretim ve dağıtımın yapıldığı, işbölümünün yapıldığı, kaynakların en verimli kullanımlarına aktarıldığı ortam.

Yoksa insanların gasp yapıp haydutlaşmadığı, aksine toplum için çalışmaya can atan melekler olduğu bir dünyaya göre mi fanteziler düzüyorsunuz? Gerçek hayata faydası nedir böyle salakça ütopyalar kurmanın? Bu bilim midir? Edebiyat mıdır? Nedir bu? Ne işe yarar? Ben söyleyim. Anca sizi "entel" yapmaya yarar. Başka da birşeye yaramaz.

+1

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...