Jump to content

bayramsız ateistler

Recommended Posts

• İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bugun bana bayram degil bir yas gunudur.

Et yemekle, yedigin eti oldurmek ayni seyler degildir.

Yasamak icin zorunlu olmadigin halde bir canlinin canini kendi ellerinle almak nasil kutlamayla bir araya gelebilir?

Benim icin gelemez. Ramazan bayramindaki sekeri seviyorum ama bu bayrami benimsememin bir yolu yok. Kusura bakmasin kimse...

Bir gun yemek icin bir hayvani oldurursem yine onun icin uzulurum, arkasindan da kutlamam herhalde.

Bu cocuklara oldurmeyi ogretmek icin uygulanan eski bir gelenek.

Once hayvan oldurmekle barisirsan gerisi daha kolay olur savasta orda burada...

Bugun ne avlaniyoruz karnimizi doyurmak icin ne de savaslar gogus goguse yapiliyor, buna hala gerek var mi bilmiyorum ama husu icinde uygulandigi bir gercek.

Sitelerde Paylaş

Bazı adamlar bayram, diyor bana; fakirler güler, öksüz, yetim sevinir diyor...

Üç çocuğu olan bir genç adamla tanıştım, arefe günüydü. "Abi," dedi, "üç çocuğum evde bekliyor, yarın bayram ve benim sadece 30 liram var." Harçlık, el öpmeye gitme, giderken eli boş gitmeme, gittiğin yerdeki yeğenler, bayram harçlığı düşüncesi... Günlerden arefe, kardeşimin cebinde 30 lira acı içinde kıvranıyor. İnsan kardeşimin eli havada kurbanlık bir kalp çiziyor.

Fakirlik ummanında yüzen insanlığın enfes bayramı işte!

Ne güzel bayram, ne onmaz acı!

Sitelerde Paylaş

bayramlı müslümanlar..

sonsuz hayatlılar..

namazlı niyazlılar..

abdestli oruçlular..

ne mutlu size be..

bütün dünya oturduk sizi izliyoruz..

size özeniyoruz..

kabe etrafında turlayan müslümanları kıskanıyorum evet itiraf ediyorum..

bende steril taşlarla şeytanın kafasını yarmak istiyorum..

ne mutlu size be..

ne şansızız bizde allah kahretsin..

bayram yok seyran yok..

hiç mutlu değiliz hiiç..

ayağında canlı canlı sığırı vince asıp, 20 müslüman hayvanın üzerine çullanıp, allahu ekber nidalarıyla ineğin boğazından kesilirken hırtlağından gelen o güzelim böğürme sesini duyamadan geçiyor şu güzel bayram..

bizim yerimizede eğlenin..

ne mutlu size..

Sitelerde Paylaş

Kurban bayramı hiç tartışmasız olabilecek en iğrenç bayram. :angry:

Yukarda Kikima çok güzel yazmış; yaşamak için ihtiyaç duyduğun eti yiyor olmakla aynı şey değil bu.Bir ülkede düşünün ki nerdeyse her evde hayvan hırtlaklanıyor ogün ve bu katliam kutlanıyor..Yuh!Kimseye bi halta faydası falan yok bu kurban olayının.Sanki fakir etsizlikten kıvranıyor.Fakirin tek derdi et yiyememek sanki.Adamın götüne giymeye donu yokken senin senede bir gün verdiğin küçük yağlı kemik parçasıyla bir anda ihya olacak.

Nefret ediyorum bu günden..

Sitelerde Paylaş

kurban bayramı güzel yaşanmalı ama insanlarımız bunu bir türlü beceremiyorlar.kurban kesmek diye hayvanlara işkence yapıyorlar.sizin kestiğiniz kurban olmaz olsun :angry: ben hayvana eziyet çektirip Allah için kesenlerin imanından şüphe ediyorum ... :blink:

katılmamak mümkün değil

her kesimde bir fikri yaşadığını sanan hayvandan daha aşağı insanlar vardır.bunları kestiği kurbana eziyet eden insanın dinle ibadet ile hiç bir alakası yoktur.o insan bile sayılmaz bir hayvana eziyet edenlerin dinde lanetlendiğinden haberi bile yoktur o tiplerin.din merhamet demektir sevgi demektir bu sevgi sadece insanlara değil hayvanlara ve tüm canlılara gösterilmek zorundadır.

bir küçük örnek vereyim;Peygamber yahudi cenazesi önünden geçerken ayağa kalkmış etrafındaki insanlar itiraz etmiş o yahidi cenazesidir neden ayağa kalkıyorsunuz diye.Peygamberin cevabı evrensel bir mesaj içermektedir " O İNSANDIR"

yani dinde bağnazlık yoktur tüm hayvanlara tüm insanlar saygı ve merhamet vardır.

Sitelerde Paylaş

katılmamak mümkün değil

her kesimde bir fikri yaşadığını sanan hayvandan daha aşağı insanlar vardır.bunları kestiği kurbana eziyet eden insanın dinle ibadet ile hiç bir alakası yoktur.o insan bile sayılmaz bir hayvana eziyet edenlerin dinde lanetlendiğinden haberi bile yoktur o tiplerin.din merhamet demektir sevgi demektir bu sevgi sadece insanlara değil hayvanlara ve tüm canlılara gösterilmek zorundadır.

bir küçük örnek vereyim;Peygamber yahudi cenazesi önünden geçerken ayağa kalkmış etrafındaki insanlar itiraz etmiş o yahidi cenazesidir neden ayağa kalkıyorsunuz diye.Peygamberin cevabı evrensel bir mesaj içermektedir " O İNSANDIR"

yani dinde bağnazlık yoktur tüm hayvanlara tüm insanlar saygı ve merhamet vardır.

Yıllar önce televizyon haberlerinde, öldürdüğü adamdan 'rahmetli' diye söz eden bir adam görmüştüm.

Bu da onu gibi bir şey. 700-800 Kurayza Yahudisini sabahtan akşama kadar kıtır kıtır kestirirken, onların insan olduğu aklına niye gelmemiş acaba?

Sitelerde Paylaş

katılmamak mümkün değil

Bir ince nokta:

Insanlara ve hayvanlara sevgi duymak ve saygi gostermek icin, ve diger canlilarin hepsinin yasamlarini degerli saymak icin illa bir dinin bana bunu soylemesine gerek yoktur. Ben bunu aklimla da yuregimle de buluyorum zaten. Kaldi ki baska turlu dusunen bir insani hic bir "din" yola getiremez. Bu dindar olmakla degil iyi insan olmakla ilgili bir konu. Iyi insan olmak da hangi dine mensup oldugunuz ya da bir dine mensup olup olmadiginizla ilgili degil.

Sitelerde Paylaş

Bir ince nokta:

Insanlara ve hayvanlara sevgi duymak ve saygi gostermek icin, ve diger canlilarin hepsinin yasamlarini degerli saymak icin illa bir dinin bana bunu soylemesine gerek yoktur. Ben bunu aklimla da yuregimle de buluyorum zaten. Kaldi ki baska turlu dusunen bir insani hic bir "din" yola getiremez. Bu dindar olmakla degil iyi insan olmakla ilgili bir konu. Iyi insan olmak da hangi dine mensup oldugunuz ya da bir dine mensup olup olmadiginizla ilgili degil.

Aynen katılıyorum kikima.

''Ne etleridir Allaha ulaşan ne de kanlarıdır.Ona ulaşan ancak sizin takvanızdır''

Türkiyede et yemekten daha önemli eksiklikler var.Bencede senede bir değil de sürekli infak edilmelidir.Ama kuranı yaşayan müslüman sayısı yok denecek kadar azdır.

Yanlız hayvan kesmek konusunda ateistler biraz duygusal mı ne ?

Vejeteryenler konuşsa hak vericem de et yiyenler bu konuda atıp tutmasa iyi olur gibime geliyor.

Sitelerde Paylaş

Yanlız hayvan kesmek konusunda ateistler biraz duygusal mı ne ?

Vejeteryenler konuşsa hak vericem de et yiyenler bu konuda atıp tutmasa iyi olur gibime geliyor.

Sirin :)... Sanirim ateistler de muslumanlarin hayvan kesmek konusunda biraz "duygusuz mu ne?" oldugunu dusunuyor.

Ayrica daha once de belirttigim gibi yemek ile onu oldurmek ayni sey degil...

Sitelerde Paylaş

Kedi Peygamberin elbesisi üzerinden uykuya dalmıştır.Peygamberin acil işi çıkmıştır.Kediyi rahatsız etmek istemeyen peygamber elbisesinin o bölümünü kesmiştir.

Kedileri çok seven bir sahabeye peygamber "kedilerin babası" üvanını vermiştir.

tarihinde muslumangenc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

şimdi öncelikle şunu söylemek gerekir.müslümanlar genelde demiş ki;biz insanların ete ihtiyacı war.kurban hem tanrı ile aramızda bir bağ hemde yoksulları görmemizde bir araç hemde ihtiyacımız olan bir besini karşılamak içindir demişler yada bunu demeye çalışmışlar die anladım ben x)

buraya kadar düz bi mantıkla herkes için yenilir yutulur hatta herkesin secde edip tanrıya şükür ettmesi gerektiğini sawunan bi bahane x)

kurban geleneğinin nasıl oluştuğunu hepiniz biliosunuz.tanrı ibrahimden oğlu ismaili kurban etmesini istio ibrahimde o kadar saf we itaatkar ki napsam n'etsem ? demeye başlı xP tanrıda ibonun bu halini görünce tekrardan acıo kulum bana itaat ediomuş demekki dio affedio sonra bi melek buna bi koç getirio oğlu yerine bunu kesio xP

temelde yatan mantık budur.ne yardımlaşma ne fakiri doyurmadır.tanrının canice çocuk katlinin biraz hafiflemiş wersiyonu olan haywan katlidir.bu allah öyle bişi ki illa benm için kan dökeceksin yoksa cehennemliksin dio kuluna x) kan düşkünü xP

ama hani haywan etide yeniliyor ya müslümanlar we muhammedde bu büyük awantajı en mükemmel şekilde kullanıp tanrının kan düşkünü olduğunun üstüne merhamet we yardımlaşmayı bir perde gibi örterek işi bitiriyorlar x)

yoksa yani müslüman kardşlerim alınmasın ama tanri ne sizi ne yardımlaşmanızı nede besin ihtiyacınızı gidermenizi düşünüyo x) tek düşündüğü KAN KAN KAN xP

hatta bi hadislerde bile geçi kurbanın kanı yere değemeden allah katına ulaşır die x) düşünün bu kadar kangöz biri bu allah xP

hea ben 18 yaşında olmama rağmen kendi penceremden realist bi şekilde bakaraktan we tüm ütopik yalanlardan uzak olarak düşüncelerimi ifade ettim takdir sizin xP

bayram gününe gelince ailesel olarak maalesefki bayramı müslümanlardan pek farksız bir şekilde geçirmiyorum içimden çewremdeki cahilliklere ettiğim küfürler haric xP

her kurban bayramı dediğim gibi "bu gün bayram wahşet günü çocuklar" x)

Sitelerde Paylaş

Bayram, müslümanların vicdan mastürbasyonudur... Komşuyla yapılan et değiş tokuşundan sonra kavurmanızı yapıp üstüne de bir cigara yakın... Hadi iyisiniz, ibadetini yerine getirmiş muzaffer bir müslüman olarak derin bir nefes daha çekin, ucunda fakirlerin yandığı Tekel cigaranızdan...

Sitelerde Paylaş

Kedi Peygamberin elbesisi üzerinden uykuya dalmıştır.Peygamberin acil işi çıkmıştır.Kediyi rahatsız etmek istemeyen peygamber elbisesinin o bölümünü kesmiştir.

Kedileri çok seven bir sahabeye peygamber "kedilerin babası" üvanını vermiştir.

:lol::lol::lol::lol: komediye bakın görende her yıl milyonlarca hayvanın boğazı kesilerek kuma gömülmesine sebep olan muhammedin içinde hayvan sevgisi olduğuna falan sanacak.

Yav kardeşim muhammedin içinde hayvan sevgisi olduğuna dair bir şeyler getirmek islamda çelişki yaratacağınıdamı anlamıyorsun?

Savaşta kadın ve çocukların öldürülmesinde sakınca yoktur diyen birisinin içinde hayvan sevgisi var olduğunumu sanıyorsun?

Acaba bu sahabeler arasında koyun sevenler falanda varmıydı, varsa onlarada koyunların babası diye bir ünvan verdimi, veya deve sevenlere develerin babası veya öküz sevenlere öküzlerin babası falan diye ünvan verdimi?

Sitelerde Paylaş

2.500 yıl önce yaşamış Konfüçyüs: 'Bana balık verme, balık tutmayı öğret.'

Bu, modern çağların anlayışıdır. Türkçesi: 'Yoksulluğu ortadan kaldıralım; kimse yardıma muhtaç olmasın.'

Teşekkürler üstad, ruhun şad olsun.

......................

Bugünün T.C. Başbakanı: 'Sadaka bizim kültürümüzde var.'

Bu, 1.400 yıl öncesinin anlayışıdır. Türkçesi: 'Yoksullar hep olsun, biz de onlara hep yardım edelim; böylece kirli vicdanlarımızı temizleyelim.

Hala aynı çayırda otluyorsunuz, yuh olsun..

cidden üzülüyorum sadakayı normal gören bir başbakanımız var aklı hala ortaçağda kalmış bir başbakan tarafından yönetiliyoruz kıyamet günü bu olmalı

su yolunu bulur dere intikamını alır umarım ilk seçimlerde

Sitelerde Paylaş

Dini bayramlar;Fakirlerin, hastaların, yaşlıların çocukların zor durumda olan herkesin rahat bir nefes aldığı yüzlerin güldüğü günlerdir.İslam dini sevgi üzerine kurulmuştur.müslüman; çocukları, yaşlıları özellikle fakirleri bayramlarda hatırlamak onlara yardım etmek zorundadır . sadece bayramlarda mı hayır yılın 365 günü ama bu tür duygular bayramlarda başka tabi bu günlerde en üst seviyededir yardımlaşmalar.Müslüman üzerine düşen kurbanı keser, büyük bölümünü fakir insanlara gönderir (hem yardım hem ibadet sevinci) çocukları sevindirir, etrafındaki hastaları ve yaşlıları ziyaret eder, akrabalık bağlarını ziyaretler ile güçlendirir.PEKİ BİR ATEİST NE YAPAR BU GÜNLERDE HİÇ BİR ŞEY YAPMAZ, BU GÜN HER HANGİ BİR GÜNDÜR ONUN İÇİN" yazık çok yazık.bugün ateistleri bir kez daha acıyarak andım.ne kadar sevgiden, merhametten ve toplumdan uzaklar.Bu şekilde yaşamak çok zor olsa gerek

öncelikle zorla güzellik olmaz kardeşim. birisi zorla yapıyosa bişeyi orda sevgi merhamet olmaz. emir komuta olur.

ikincisi ateistlere kafamızdan bir elbise biçip zorla giydirmeye çalışmayalım.

hangisinin sevgi derecesi senden aşağıda nerden bilebilirsin?

belli bir inanca mensup olmak insana böyle bir ukalalık getirmemeli.

Sitelerde Paylaş

Yemek ile onu oldurmek ayni sey degil...

Koyunları- sığırları canlı canlımı yiyorsun :lol:

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...