Jump to content

bayramsız ateistler

Recommended Posts

Harunn, ateistle müslüman arasındaki fark koyunu kesip yemesinde değil ama hayvanı keserken aklından geçenlerdedir... Müslüman, "herkes ve her şey benim için yapılmış ve Allah bu hayvanı kesip yememi istedi" diye "Allahuekber" nidaları ile hayvanı keserken, bir ateist için bu işlem bir zorunluluktandır ve bir ateist olarak ben doku kültürü yöntemiyle ve hayvan öldürmeden lab'da et üretebilsek, bunu tüketmeyi tercih ederim ve er yada geç bu dediğim de başarılacak (ama bir müslüman yapmayacak tabii)... Tek tanrılı dinlerin dünyayı sömüren ve her şeyi insana bahşeden, hastalıklı zihniyeti yüzünden dünya kaynakları tüketilerek bitiriliyor ve küresel ısınmaya uğruyoruz... Bir koyu dinci olan Bush zamanında Amerika Kyoto'yu imzalamazken, bir ateist olan ve çoğu zaman bir ateist gibi davranan Obama zamanında Kyoto'ya yaklaşıyor Amerika...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir atesit için bu işlem bir zorunluluktandır ve bir ateist olarak ben doku kültürü yöntemiyle ve hayvan öldürmeden lab'da et üretebilsek, bunu tüketmeyi tercih ederim ...

Hayvan öldürülmesini etik bulmuyorsun sanırım. Ama biliyorsun ki, evrende bir ekolojik denge var. Bu denge etikmidir değilmidir, ya da gerekli bir şeymidir bu tartışmaya açıktır.

Bende bir hayvansever olarak, hayvanların öldürülmesine karşıyım ama dediğim gibi, denge gereği bazı hayvanları kesip yiyoruz, bazılarınıda kesmiyoruz ve besliyoruz. Kedi-köpek gibi hayvanlar bize şirin gözüküyor.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Harunn, ateistle müslüman arasındaki fark koyunu kesip yemesinde değil ama hayvanı keserken aklından geçenlerdedir... Müslüman, "herkes ve her şey benim için yapılmış ve Allah bu hayvanı kesip yememi istedi" diye Allahuekber nidaları ile hayvanı keserken, bir atesit için bu işlem bir zorunluluktandır ve bir ateist olarak ben doku kültürü yöntemiyle ve hayvan öldürmeden lab'da et üretebilsek, bunu tüketmeyi tercih ederim ve er yada geç bu dediğim de başarılacak (ama bir müslüman yapmayacak tabii)... Tek tanrılı dinlerin dünyayı sömüren ve her şeyi insana bahşeden, hastalıklı zihniyeti yüzünde dünya kaynakları tüketilerek bitiriliyor ve küresel ısınmaya uğruyoruz... Bir koyu dinci olan Bush zamanında Amerika Kyoto'yu imzalamazken, bir ateist olan ve çoğu zaman bir ateist gibi davranan Obama zamanında Kyoto'ya yaklaşıyor Amerika... 

Obama ateist mi? Obama'nın ateistliğinin kanıtı veya kanıtları neymiş?

Sitelerde Paylaş

Dini bayramlar;Fakirlerin, hastaların, yaşlıların çocukların zor durumda olan herkesin rahat bir nefes aldığı yüzlerin güldüğü günlerdir.İslam dini sevgi üzerine kurulmuştur.müslüman; çocukları, yaşlıları özellikle fakirleri bayramlarda hatırlamak onlara yardım etmek zorundadır . sadece bayramlarda mı hayır yılın 365 günü ama bu tür duygular bayramlarda başka tabi bu günlerde en üst seviyededir yardımlaşmalar.Müslüman üzerine düşen kurbanı keser, büyük bölümünü fakir insanlara gönderir (hem yardım hem ibadet sevinci) çocukları sevindirir, etrafındaki hastaları ve yaşlıları ziyaret eder, akrabalık bağlarını ziyaretler ile güçlendirir.PEKİ BİR ATEİST NE YAPAR BU GÜNLERDE HİÇ BİR ŞEY YAPMAZ, BU GÜN HER HANGİ BİR GÜNDÜR ONUN İÇİN" yazık çok yazık.bugün ateistleri bir kez daha acıyarak andım.ne kadar sevgiden, merhametten ve toplumdan uzaklar.Bu şekilde yaşamak çok zor olsa gerek

bu şekilde yaşmak zor mu sorusuna pek cevap verilmemiş.Aslında bu bayramda ateistlere olan acıma hislerim nedense daha fazla arttı....

Sitelerde Paylaş

Koyunları- sığırları canlı canlımı yiyorsun :lol:

Bazen bazi seyleri anlamamak icin ozel bir ilac mi kullaniyorsun?

Bir canliyi oldurmek geriye donusu olmayan ve insani sonsuza kadar degistiren bir esiktir. Bu esik bu forumdaki kimileri icin cok eskilerde kalmis ve onemsiz olabilir ama ben henuz gecmedim o esigi. Ve bu yuzden benim icin cok onemli... Nasil anlatsam bazilari icin bekaretin onemini dusunun ondan on milyon kat onemli benim icin...

Ayrica Kasaptan aldigin etleri sen mi olduruyorsun? Bicakliyor musun o okuzu her hafta? Haftalik alisverisinin bir parcasi mi karnini yarmak okuzun ya da boynunu koparmak tavugun? Degil! Ve bunu anlamamak icin ayak diriyorsun (inat etmek anlamina)... Ha tabi sen her hafta yedigin eti oldurup, karnini desiyorsan, elinde bir bicak ve ustunde bir onlukle pirzolalarini parcalayip aksam yemegine yetistiriyorsan o ayri... ya da yerken bununla ilgili fanteziler kuruyorsan o baska... Simdi soyle bana sen gectin mi bu oldurme esigini?

tarihinde kikima tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu şekilde yaşmak zor mu sorusuna pek cevap verilmemiş.Aslında bu bayramda ateistlere olan acıma hislerim nedense daha fazla arttı....

Hic zor degil yildizlarda kayar... degil... Tam tesine ben hala gururluyum hic bir canliya kiymadigim icin... Ya siz?

Benim hayatimda olan insanlari hatirlamak icin bayrama seyrana gereksinimim yok. Onlari her daim goruyorum. Onlar da beni bir zahmet bu bayrami bayramdan saymadigim ve kutlamadigim icin hos goruyorlar. Iyilik yapmak icin de daha buyuk sevap olacak bir tarihi beklemiyorum... Hic zor degil iyi insan olmak ve disaridan bir geleneksel yaptirima da gerek yok. Karsiliginda da dunyanin daha iyi bir yer olmasindan baska hic bir beklentim yok tum inananlarin aksine... Insanlarla olan iliskilerim emin olun daha saglikli, daha durust, daha gercek.

Mutlu olmak ya da mutlu etmek icin bayrami beklemek!?

Bazi gunlere digerlerinden daha cok onem vermek? Sanki digerleri daha onemsizmis gibi!?

Butun hayatinizi gecirilmesi gereken bir ceza olarak goruyor ve gun sayiyor olmak!?

Gelecek daha guzel bir yasamin umuduyla elinizdeki belkide tek gercek yasami kafanizin icindeki dort duvarin icinde yasamak!?

Ben bunlarin tam tersini yapiyorum... Asil ben bu yuzden aciyorum sizlere iste... Keske ozgurlugun, ozgur dusunmenin ve bu kosullarda bagimsiz olarak iyi olmanin gucunu herkes duyabilse... Bu guc sizi cennet umuduyla yaptiginiz iyiliklerden cok daha fazla mutlu ediyor inanin cunku bilinc altinda ya da ustunde hic art niyet yok cok daha saf...

Sitelerde Paylaş

yılda bir gün, yardımlaşma artıyormuşmuş..

asgari ücretle günde 8-10 saat insanları köle gibi çalıştır, 500 milyona makine mühendisi çalıştır, oğlun bmwlerde gezsin, satışların yüzde 10 düşünce işçi çıkart, tazminatını ödememek için mali müşavirinden kırk takla atmasını iste

sonra 10 kilo kemikli eti fakire verdim diye yardımlaşıyorum ayağına yat...

ikiyüzlülük ve sahtekarlığın zirve yaptığı günlerdir bayramlar. samimi müslümanlara lafım yok. ben günlük hayatta gördüklerimi yazıyorum. o kadar çok "müslüman" iş adamının sigorta oyunlarını yapcaz diye uğraşılıyordu ki çalıştığım büroda, midem dayanmadığı için istifa ettim. kendi öz akrabamızın , her ramazan iftar verip kuran okutan öz akrabamızın miras paylaşımında bize attığı kazık içimizde duruyorken, "müslüman" olmakla yardımlaşmayı dayanışmayı bir tutana ağız dolusu gider yaparım, ne onun ne de hocaefendisinin gözünün yaşına bakmam.

3 sayfa kapak takılmış, hala da , "cevap alamadım" diye pişkinlik yapıyor. işine gelmeyeni yok saymak da tek strateji çıktı bunlarda. daha ne yazılsın be !

vicdanlarımıza masturbasyon yaptırmak zorunda değiliz brader, kafamız rahat. 364 gün insanları köle ve enayi yerine koyan müslümanlardan tiksinmekten, ne mide kaldı ne bağırsak. ihtiyacımız yok yalan gösterilere.

yardım etmek sandığınız şeyi biz dayanışmak olarak her gün yaşıyoruz hiç merak buyurma. sizin bayramlarda kasaplıkla hallettiğinizi sandığınız şeyi biz 365 gün yaşıyoruz hiç kasma kendini.

illa bayram diyorsan,

bana uçurtma bayramlarım yeter, senin kafan da ona basmaz. sen git kendine acı

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...