Jump to content

Bazı yobaz ateistleri, şiddetle protesto ediyorum

Recommended Posts

Kesilen hayvanlar eti yiyilen temiz hayvanlar. Ahlaki kurallara uygun. Ve buna rağmen, halen bazı ateist efendilere beğendiremiyoruz. Sanki bir zorunluluğumuz varmış gibi de, saatlerdir açıklama yapıyoruz.

Neymiş efendim, sokakta kesiliyormuş?

Neymiş efendim, Allah`a kurban edilmesi çağ dışılıkmış?

Neymiş efendim, vahşetmiş, toplu katliammış?

Et yeme o zaman, ot ye. Dağlarda koyun sürüleriyle beraber otlamaya layıksın sen.

Şayet hayvan kesmek bir vahşet ise, bunun gizli yapılması bu vahşeti ortadan kaldırıyor mu? (ki zaten vahşet değil.)

Senin yediğin et nerden geliyor, mezbaadan gelmiyor mu? ordada hayvanlar kesilmiyor mu? Orda kesilen hayvanlar, kurbanda kesilen hayvanların aynısı değil mi?

Hayvanı ister allah için keserim, ister et yemek için. Sanane ?

Sen kurbanda yiyeceğin etlere bak. Sanane kardeşim ne için kesildiği.

ALLAH için kesilip kesilmemesi seni neden ilgilendiriyor?

Kurbanlık hayvanlar, senin mantık ve etiğine uygunmu? uygunsa iş bitmiştir.

Ve bu durumda, acımasızca ve hakkaniyetten-adaletten uzak bir tarzda eleştirmeye ne hakkın var?

Şayet ateizm seni, adaletsiz ve hak tanımaz biri yaptı ise, o ateizmi çöpe at gitsin.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayvanlarin besin olarak kullanilmasi icin oldurulmesi tartismali bir konu. Gerci Turkiye'de pek tartismali degil, bati ulkelerinde daha cok tartisiliyor. Et yemeye devam etmek ve sonra hayvanlarin kesilmesine itiraz etmek celiskilidir. Ama bence gizli kesmek ile cocuklarin onunde kesmek arasinda fark var. Dogrudan cocuklar siddete alistiriliyor. Bir de elbette kurban kesmenin tarihi kokenleri de var. Kurban kesmenin tek amaci besin saglamak degil. Tanriya bir tur yaranma amaci da var. Bu konuda guzel bir yazi icin:

http://forum.agnostik.org/viewtopic.php?f=7&t=887

tarihinde Unholy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Var eden yüce güce hayvan kurban etmekten Yüce Gücün HOSNUT olacagini sanmak kadar DINSIZLIK olamaz.

Neymis,hayvanin bogazini Allah büyüktür deyerek kesip onu kurban edecenki Allah hOSNUT olsun.

Eeeeeee,buda ACIMAH ve ESIRGEMEYE girer yaniya.

Bundan daha iyi Tanri tanimazlik,PUTPERESTLIK olurmi?

KURBAN gelenegi, eski caglarin ilkel insanlarinin inancinin devamidir.

AYAT:Usunu calistirmayanlarin basina pislik yagar.

Bu yil,hacca 4 milyon insan gitti.

4 milyon hayvan kesilecek.

Bu hayvanlarin en az 3 milyonu kumlara gmülecek(cöl kertenkelelerine YEMEK olacak bu hayvanlar)

Vay SIZIN TORPAH basiyiza.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Şayet hayvan kesmek bir vahşet ise, bunun gizli yapılması bu vahşeti ortadan kaldırıyor mu?

Bu Ateistler görmediklerine inanmadıklarından, inanamadıklarından, Kurban Bayramı haricinde bakkaldan, marketten, kasaptan aldıkları etlerin kendiliğinden oluştuğunu, olduğunu sanarlar o yüzden bunları anlamak gerek, bu kadar düşünebiliyorlar işte, zihniyetleri bu.

Bunlar görmediklerinden, hayvanların yastık, yorgan için canlı canlı (defalarca) kıvrandırılarak yolunduklarını da bilmezler, şıklık gösterişinin ihtişamıyla tatmin olmak için canlarına kıyıldığını da, zevk için, avlanma zevki için öldürüldüklerini de.

Komşumun oğlu Afrikaya gider arada, zevk için Leopar Avı.

Bunlar görmediklerine inanmadıklarından bunların olduğunu bilmezler, birileri gazete, dergi, mecmuada ne yazıyorsa ona inanır, onu vahşet olarak algılarlar.

Bunlar sözde medeni Avrupalıların insanları bilerek aç bıraktığını, mallarını, mülklerini, kaynaklarını çaldığını, onları sömürdüğünü sonra da gösteriş yardımı yaptığını da bilmezler.

Her şeylerinin sözden ibaret olduğunu, sadece kan görünce etraflarında ''aaa vahşet bu'' demeyi bilirler, derken de en fazla eti kendileri götürürler tıpkı sözde medeni Avrupalılar gibi.

tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümanlardan kurban bayramının ilkelliğini ve vahşiliğini anlamalarını beklemek hata zaten. Konuyu en alakasız yerlere çekip anlamsız ajitasyonlar yaparak ilkel dinlerini savunmaya çalışıyorlar

Sitelerde Paylaş

Müslümanlardan kurban bayramının ilkelliğini ve vahşiliğini anlamalarını beklemek hata zaten. Konuyu en alakasız yerlere çekip anlamsız ajitasyonlar yaparak ilkel dinlerini savunmaya çalışıyorlar

Müslümanlar yerine kendi anam, babamdan deyin isterseniz ya da kendi anaannemden, dedemden, kendi ailemden, akrabalarımdan, kendi milletimden, daha içinde olursunuz çünkü o zaman kimliğinizde hala müslüman yazarken bu tür konuşmalar çok saçma.

Ben kendi yaşantım ve din dışı düşüncelerimi değil, kültürüde içine alarak dünyaya, genele bakarak doğru olanı konuşuyorum yoksa benim düşüncem dine inanmayan birisinin et yemesi vahşetlerin en büyüğünün olmasıdır çünkü insan et yemeden de yaşar ama din hayvanların insanlar için yaratıldığını ve helalince yararlanılmasının kötü olmadığını gösterir, oysa hayvanların insanlar için yaratılmış olmasını kabul etmeyen birinin et yemesi, insan yemesi gibidir.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar yerine kendi anam, babamdan deyin isterseniz ya da kendi anaannemden, dedemden, kendi ailemden, akrabalarımdan, kendi milletimden, daha içinde olursunuz çünkü o zaman kimliğinizde hala müslüman yazarken bu tür konuşmalar çok saçma.

Ben kendi yaşantım ve din dışı düşüncelerimi değil, kültürüde içine alarak dünyaya, genele bakarak doğru olanı konuşuyorum yoksa benim düşüncem dine inanmayan birisinin et yemesi vahşetlerin en büyüğünün olmasıdır çünkü insan et yemeden de yaşar ama din hayvanların insanlar için yaratıldığını ve helalince yararlanılmasının kötü olmadığını gösterir, oysa hayvanların insanlar için yaratılmış olmasını kabul etmeyen birinin et yemesi, insan yemesi gibidir.

Annemin babamın bu ilkel dinin ritüellerini yapıyor olması benim bunu eleştirmemi engellemez. Aslına bakarsan babamın babasının babasının babası da isteyerek değil can havliyle, ailesini kurtarmak, kızlarının cariye olarak avrat pazarında satılmasını önlemek için tamam müslüman oldum demişti. İslam şu an hakim olduğu her coğrafyada bu yöntemle yayılmıştır.

Burada hayvan yemek meselesi değil mevzu. Siz bir canlıyı öldürerek tanrıya ibadet ediyorsunuz, Kan ile allahı memnun ettiğinizi sanıyorsunuz, bu ilkelliktir. Bu şekil tapınma islama direk yahudilikten alınmıştır. Tevratın levililer bölümünü okursan uzun uzun ayrıntılarıyla kurban ritüeli açıklanır. Yahudiler günahlarının aklanması için kan akıtırla ve hayvanın etini yemez, yakarlardı. Sizin peygamber dediğiniz tüccar bedevi heralde "neden yakalım bir yeriz bu hayvanları" diye düşünmüş olacakki ibadetin bu kısmını değiştirdi. Kendisinden daha fazlası beklenemezdi zaten. Kurban bayramının insanların et ihtiyacının karşılanmasıyla en ufak alakası yoktur açıkçası

Sitelerde Paylaş

Annemin babamın bu ilkel dinin ritüellerini yapıyor olması benim bunu eleştirmemi engellemez. Aslına bakarsan babamın babasının babasının babası da isteyerek değil can havliyle, ailesini kurtarmak, kızlarının cariye olarak avrat pazarında satılmasını önlemek için tamam müslüman oldum demişti. İslam şu an hakim olduğu her coğrafyada bu yöntemle yayılmıştır.

Burada hayvan yemek meselesi değil mevzu. Siz bir canlıyı öldürerek tanrıya ibadet ediyorsunuz, Kan ile allahı memnun ettiğinizi sanıyorsunuz, bu ilkelliktir. Bu şekil tapınma islama direk yahudilikten alınmıştır. Tevratın levililer bölümünü okursan uzun uzun ayrıntılarıyla kurban ritüeli açıklanır. Yahudiler günahlarının aklanması için kan akıtırla ve hayvanın etini yemez, yakarlardı. Sizin peygamber dediğiniz tüccar bedevi heralde "neden yakalım bir yeriz bu hayvanları" diye düşünmüş olacakki ibadetin bu kısmını değiştirdi. Kendisinden daha fazlası beklenemezdi zaten. Kurban bayramının insanların et ihtiyacının karşılanmasıyla en ufak alakası yoktur açıkçası

Konuşurkenki hitap şekli bana çok saçma ve aptalca geliyor sadece bunu belirtmek istedim, benim yaşantım ve görüşlerim her konuda belki sizden açık ve özgür olsa da ömrüm boyunca bu şekilde hitap etmiycemi bilirim.

Beni (bu durumda) fi tarihinde ne olmuş, olmamış pek ilgilendirmez ben olayın sonuç ve gidişat şekline bakarım. Sonuçta ortada olan eylem et yenilmesidir, devletimiz bunun en uygun ortamlarda gerçekleşmesi için hizmet vermektedir, insanlarımız da buna riayet ederek zamanla bu durum en güzel şeklini alacaktır.

Bunu bilip, gördüğümden zaten et yiyen insanları hayvanları kendileri satın alıyor ve kesim yerlerine getirerek kendileri kesiyor ya da kestiriyor diye neden kınayayım.

Elbetteki ortalık yerde kesilmesi, çocukların görmesi, temizliğe özen gösterilmemesi gibi durumlar çok yanlış tıpkı çocuklarının gözü önünde küfredilmesi, ailede şiddet uygulanması, onların yanında sigara, içki içilmesi gibi ve devlet milletle elele vererek bu durumu en güzel şekle dönüştürme gayreti içinde ise hala fi tarihinde olmuş bitmiş olayları konuşmak ne diye?

Sitelerde Paylaş

Bu Ateistler görmediklerine inanmadıklarından, inanamadıklarından, Kurban Bayramı haricinde bakkaldan, marketten, kasaptan aldıkları etlerin kendiliğinden oluştuğunu, olduğunu sanarlar o yüzden bunları anlamak gerek, bu kadar düşünebiliyorlar işte, zihniyetleri bu.

Bunlar görmediklerinden, hayvanların yastık, yorgan için canlı canlı (defalarca) kıvrandırılarak yolunduklarını da bilmezler, şıklık gösterişinin ihtişamıyla tatmin olmak için canlarına kıyıldığını da, zevk için, avlanma zevki için öldürüldüklerini de.

Bunlar görmediklerine inanmadıklarından bunların olduğunu bilmezler, birileri gazete, dergi, mecmuada ne yazıyorsa ona inanır, onu vahşet olarak algılarlar.

Bunlar sözde medeni Avrupalıların insanları bilerek aç bıraktığını, mallarını, mülklerini, kaynaklarını çaldığını, onları sömürdüğünü sonra da gösteriş yardımı yaptığını da bilmezler.

Her şeylerinin sözden ibaret olduğunu, sadece kan görünce etraflarında ''aaa vahşet bu'' demeyi bilirler, derken de en fazla eti kendileri götürürler tıpkı sözde medeni Avrupalılar gibi.

haklısın serarecim afrikalı çocuğun açlığından sorumlu olan batılılar sözde yardımlarla kamuoyunu yanıltmak için uğraşırlar

gerçi içlerinde gerçekten insancıl niyetlerle sivil toplum kuruluşlarında çalışan yardımseverler de var tabi

mesela batılı modacıların çoğu deri ve kürk kullanır tasarımlarında medeni avrupada

ama şunu söyliyim ben de kurban bayramında biraz kötü oluyorum

pek aklıma getirmemeye çalışıyorum hayvanları <_<

Sitelerde Paylaş

normal kesim ile kurbanlık kesim arasındaki temel fark kesim ihtiyacı sanırsam.

birinde yaşamak için kesilirken ki burda zorunluluktan bahsedilebilir. çünkü insan vücudunun vejeteryan beslenmeye müsait olmadığını biliyorum.

diğerinde ise böyle bir zorunluluk yoktur.

"dolayısıyla yaşamak için öldür" tesellisi eksikliği kurban kesiminde bir acı olarak ortaya çıkar. bunu müslüman arkadaşların anlamasını umuyorum.

Sitelerde Paylaş

çünkü insan vücudunun vejeteryan beslenmeye müsait olmadığını biliyorum.

İnsan vücudunun vejeteryan beslenmeye müsait olmadığınıda nerden çıkardınız? Gayet müsaittir.

Sitelerde Paylaş

Kesilen hayvanlar eti yiyilen temiz hayvanlar. Ahlaki kurallara uygun. Ve buna rağmen, halen bazı ateist efendilere beğendiremiyoruz. Sanki bir zorunluluğumuz varmış gibi de, saatlerdir açıklama yapıyoruz.

Neymiş efendim, sokakta kesiliyormuş?

Sokakta sevişsek aynı tepkiyi verecek misin acep?

Neymiş efendim, Allah`a kurban edilmesi çağ dışılıkmış?

Çok doğru,İlkel tanrı inancları(ki islamda ilkel )inançlarında da bu böyledir.Tanrılar kan ister bla bla bla..

Neymiş efendim, vahşetmiş, toplu katliammış?

Boğazı görmedin mi? Kan kırmızı? Veya bundan önceki kurbanları hatırla bunun neresi güzel?

Et yeme o zaman, ot ye. Dağlarda koyun sürüleriyle beraber otlamaya layıksın sen.

Şayet hayvan kesmek bir vahşet ise, bunun gizli yapılması bu vahşeti ortadan kaldırıyor mu? (ki zaten vahşet değil.)

Hayvanı allaha kesmek ilkellik bunu topluca kesmek vahşet.

Senin yediğin et nerden geliyor, mezbaadan gelmiyor mu? ordada hayvanlar kesilmiyor mu? Orda kesilen hayvanlar, kurbanda kesilen hayvanların aynısı değil mi?

Aynısı olması neyi değiştirir.Sokakta sevişen sana bunu evde yaparken iyi de burda yaparken mi kötü derse ne diyeceksen bizde sana aynı şeyi diyoruz ama anlayana...

Hayvanı ister allah için keserim, ister et yemek için. Sanane ?

Sen kurbanda yiyeceğin etlere bak. Sanane kardeşim ne için kesildiği.

Üzümünü ye bağını sorma hesabı...

ALLAH için kesilip kesilmemesi seni neden ilgilendiriyor?

Kurbanlık hayvanlar, senin mantık ve etiğine uygunmu? uygunsa iş bitmiştir.

Ve bu durumda, acımasızca ve hakkaniyetten-adaletten uzak bir tarzda eleştirmeye ne hakkın var?

Şayet ateizm seni, adaletsiz ve hak tanımaz biri yaptı ise, o ateizmi çöpe at gitsin.

Acep hayvanları allahları için kesen mi adaletsiz yoksa bu vahşeyi kınayanlar mı?

Sence hangisi ??

Sitelerde Paylaş

Evet çok vahşi bir durum. Düşünsenize pos bıyıklı, bilekleri kafam kadar olan bir cani (kasap), o pamuk gibi kuzucuğu boğazlıyor. Bu ilkelliktir, çağdışılıktır. Ama şöyle uzman birinin eşliğinde, laboratuvar ortamında kuzunun dötü 28 defa dezenfekte edildikten sonra acıtmadan incitmeden giyotini bırakıversek. İşte çağdaşlık bu!

Sen bunlara bakma HARUNN, yarın kendileri yemek için bir dana kesseler, daha kanı yere değmeden 28 çeşit etli yemek tarifini kafalarında canlandırırlar.

Hayvan yemenin tartışılmasını da çok anlamsız buluyorum. Neden hayvan yemeyecekmişiz? Düşünsenize bir aslanın yanına gidiyorsunuz ve : 'abi senin bu yaptığın vahşettir, hiç ceylan öyle yenir mi?' falan diyorsunuz. Aynen bu konuma düşmüş oluruz. Hayvan yemek istemeyenlerin öne sürdüğü gerekçe canlılıksa bitkiler de canlıdır. Bu durumda bitki de yemesinler.

tarihinde BlackSail tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

normal kesim ile kurbanlık kesim arasındaki temel fark kesim ihtiyacı sanırsam.

birinde yaşamak için kesilirken ki burda zorunluluktan bahsedilebilir. çünkü insan vücudunun vejeteryan beslenmeye müsait olmadığını biliyorum.

diğerinde ise böyle bir zorunluluk yoktur.

"dolayısıyla yaşamak için öldür" tesellisi eksikliği kurban kesiminde bir acı olarak ortaya çıkar. bunu müslüman arkadaşların anlamasını umuyorum.

İhtiyaç için mi! Şehir çöplüklerinde kullanma tarihi geçmiş etler hiç mi görmedin? Askeriyenin hemen hemen bütün konserveleri etlidir ve yarısından fazlası atılıyor. Demek ihtiyaç fazlası üretiliyor. Vay vahşiler vay

Sitelerde Paylaş

HARUNN yobaz ateistlere sararken böyle salak müslüman vatandaşları da unutmayalım. Bir kere senin et yemen vahşet. Uyduruk tanrın hayvanların senin için yaratıldığını söylemiş, sen de bunu yedin. Zavallı seni!

Bizim için böyle bir sorun yok. Doğada her canlı hayatta kalmak adına beslenmek zorundadır ve kendisinden daha zayıf bazı canlıları yer.

Bir daha böyle saçma salak çıkarımlarda bulunma, kalbini kırarım :p

Sitelerde Paylaş

Dünyada neler oluyor, üç kuruş için insan denilen mahluk neler yapabiliyor.

Derileri zarar görmemesi için canım fokları sopalarla döverek, canlı canlı yüzerken zerre vicdanları sızlamıyor.

O kadar güzel, o kadar masum canlara, o güzelliklere nasıl kıyıyor.

Vahşet

Zulüm

Sitelerde Paylaş

Bütün canlilarin yaraticisi olan bir gücün, bir kisim canliya, diger bir kesimini kurban etmesini istemesi uzayötesi bir ruh sagligi problemi oldugunu gösterir. Ki yaratici diye bir sey olmadigina göre bu insanlarin uydurdugu akil almaz bir vahsettir. Insanlar protein ihtiyaclarini diger canlilarin etlerini yiyerek karsilarlar. Bu insan türünün on binlerce senelik gelismesi sürecinde devam ede gelmistir. Bunun ölcülü ve saglik kurallarina uygun olarak sürdürülmesi baska bir seydir, senede üc gün vahsi bir saldirganlikla yapilmasi baska bir sey. Yobaz in kelime karsiligi herhangi bir seye, bilip, bilmeden ve bilimsel aciklama getirmeden inanmak ve bunun dogru oldugunu savunmaktir. Bu acidan siz de et yemeyin ot yiyin gibi cahilce öneriler yobazligin daniskasidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...