Jump to content

Dinsizler ödüllendirilecek olamazmı?

Recommended Posts

Öncelikle herkese meraba arkadaşlar

Sizce dinlerin gönderilme sebepleri farklı olabilirimi?gönderilen bütün dinlere büyük kitlelerin inandıgı 2000 li yıllarda inanların cezalandırılması inanmayıp aklını kullanabilenlerin ödüllendirilmesi de söz konusu olamazmı?

Ben bunlara akıl verdim, şimdide bir kaç tane adam yollıyayım, bizi Tanrı gönderdi desinler bakalım kaç kişi aklını kullanabilecek:)

Sitelerde Paylaş

Dinsizleri ancak Deist bir Tanri odullendirebilir. Ancak Deizmin tanimi geregi Tanri etik standartlardan bagimsizdir, karismaz, yani odullendirme ya da cezalandirma soz konusu olamaz (zeten her Deist ahirete de inanmaz).

Dolayisiyla dinsizler Teist Tanri varsa odullendirilmeyecekler (Teizme gore Tanri buyuk bir olasilikla ceza verecek), Deist Tanri varsa odullendirilmeyecekler (Deizme gore (ahiret bile olsa) Tanri kayitsiz kalacak), Tanri yoksa odllendirilmeyecekler (Ateizme gore olmayan Tanri olmayan ahirette odul de veremez). Dolayisiyla odul falan yok arkadas sukurler olsun ! :D

Sitelerde Paylaş

Eğer Allah ve ya her kimse, evreni ve içindeki her şeyi yaratmışsa ve onun üzerinde tasarruf sahibiyse, hiç bir şekilde 'falanı filan şeye göre cezalandırır filanı feşmeken şeye göre mükafatlandırır' gibisinden bir belirlenimci düşünceyi doğru görmemiz mümkün değildir. İstediği gibi hareket etmekde özgürdür. Bunu en azından İslami olarak çıkarsayabiliriz. Sadece bunun önünde engel olarak -İslami bakımdan- Adl sıfatı var ki, o da "ipso factum" iyilikleri mükafatlandırıp kötülükleri cezalandırmayla kendi kendini mükellef kılar. Burda kendisinin kendisini kısıtlaması söz konusu mudur, bunu iyice tahlil etmek lazım..

Sitelerde Paylaş

Bu düşünce de, en az tek tanrıcıların görüşleri kadar mantıklıdır. Kısaca; tanrı sapık ve de bağnaz insanların din çıkarmasına müsade eder. Birçok dinde olduğu gibi, aslında tanrı kavramı yüceltilmez; aşağılanır. Ve tanrı buna inananlara kızar. Çünkü kendisi küçük görülmüştür. Kendi yarattığı kadın günah diye çarşaflar altına alınmış, sözde kendisi için yine kendisinin yarattığı insanlar öldürülmüş; canlı canlı yakılmışlardır.

Eğer bir tanrı varsa; ilk savaşa çıkan mollaları, peygamberleri, papazları, imamları, padişahları yakacaktır. Din adı altında kurallar koymak için özgürlüğü yasaklayanları yakacaktır.

Geri kalanlar ise, korktuklarından değil; akıllarını kullandıklarından dürüstçe inanmamışlardır.

Ve sizi temin ederim; tek geçerli bir olası tanrı modeli budur. Ancak bilimsel açıdan her tanrı modeli eksiktir. Akıllı tasarımcının varlığı ve de varoluşu kocaman bir soru işaretidir. Sanıldığının aksine hiçbir şeyi yanıtlamaz. Ancak sorgulamayan beyinleri esir alır.

Sitelerde Paylaş

deistin tanrısı vur patlasın çal oynasın havasındadır zaten:D yaratmıştır kaçmıştır fakat teistin tanrısı ele alındığında senaryo değiştir patkütçatpatcayırcayırrrrrrrrr olayları ortaya çıkar ve buda tanrının iyiliğinin simgesidir

hamdolsun elhemdülillah ateistim :D

Sitelerde Paylaş

KIYAMET:

32. Aksine yalan saymış ve yüz çevirmişti.

33. Sonra da çalım sata sata yürüyerek kendi ehline (taraftarlarına) gitmişti.

34. Lâyıktır (o azap) sana, lâyık!

35. Evet, lâyıktır sana (o azap) lâyık!

36. İnsan, kendisinin başıboş bırakılacağını mı sanır!

37. O, (döl yatağına) akıtılan meninin içinden bir nutfe (sperm) değil miydi?

38. Sonra bu, alaka (aşılanmış yumurta) olmuş, derken Allah onu (insan biçiminde) yaratıp şekillendirmişti.

39. Ondan da iki eşi, yani erkek ve dişiyi var etmişti.

40. Peki (bunları yapan) Allah'ın, ölüleri tekrar diriltmeye gücü yetmez mi?

deistlerin tanrı inancı çok saçmadır.hiçbişeye karışmayan kural koymayan kişiler yaratıp salıveren hesap sormayacak olan bi tanrı düşünülemez.ben böyle bi tanrıya inanmıyorum.bu sözde tanrının ne cezası vardır nede mükafatı.olmayan dedim çünkü ne bi işaret ne bi kitap nede bi peygamberi vardır.bu nedenle yoktur

gelelim ateistlere ateistlerinde inandıkları bi yaratıcı olmadığına göre onlarada mükafat verecek bi tanrıları yoktur

sonuç:deistlerin ve ateistlerin cezasıda,affıda hz.Allah a kalmıştır.dilerse hidayet nasip eder en koyu ateistin kalbini yumuşatır dilersede böylece bırakır.

Sitelerde Paylaş

dilemezse biz cehennemde yanarız değil mi ilahi adalet budur tuttum.

ayrıca en mantıklı tanrı inancı deistlerindir çünkü hiçbirşiye burnunu sokmayan tanrıyı tercih ederdim ( olsaydı.)

ve senin tanrına gelelim bu tanrı dünya için ne yapmış ? bir anlatsana bana ne gibi yararı olmuş rivayet edilen hikayeleri geçipte cevaplar verirsen sevinirim.

Sitelerde Paylaş
dilemezse biz cehennemde yanarız değil mi ilahi adalet budur tuttum.

ayrıca en mantıklı tanrı inancı deistlerindir çünkü hiçbirşiye burnunu sokmayan tanrıyı tercih ederdim ( olsaydı.)

ve senin tanrına gelelim bu tanrı dünya için ne yapmış ? bir anlatsana bana ne gibi yararı olmuş rivayet edilen hikayeleri geçipte cevaplar verirsen sevinirim.

benim allah ım dünya için napmış? bikere dünyayı kainatı yaratmıştır.canlılarıda yaratmış ve halen yaratmaya devam ediyor.insanları rızkını yaratır havasını suuyunu indirir.insanlara verdiği beyin ve akılla onu üstün niteliklerle donatmıştır.kıyamet günü insanları diriltecek olandır.müntekim, cebbardır ve bakidir.

Sitelerde Paylaş

senin allahın havadan su indirmez.

havada indirmez.

canlılarıda yaratmaya devam etmemektedir

hava zaten vardır cennetten indirmesine gerek yok

su ise 2 farklı yola oluşur yoğunlaşma ve buharlaşma. güneş ışığının etkisi ile her gün yüz binlerce metreküp su buharlaşarak atmosfere doğru yükseliyor. ve yükseldikçe soğumaya başlıyor. öyle biran geliyor ki su buharı ısının çok düşük olduğu bir bölgeye geliyor.

soğuk hava katmanına rastlayan buhar tanecikleri havadaki toz parçacıklarına tutunarak su damlaları haline dönüşüyor. Bunlar birleşerek bulutları oluşturuyor. bu su damlacıklarının yeryüzüne düşmesi yani yağmur oluşturması için belirli bir büyüklüğe gelmesi gerekiyor. bu da yüz binlerce su damlacığının birleşmesi anlamına geliyor. yeterli büyüklüğe ulaşınca yerçekiminin etkisiyle yere düşmeye başlıyor. bütün bu işlemler ise ortalama 8 gün sürüyor.

yani allah indirmiyor bunu hangi zekayla söyleden merak ettim doğrusu.

Sitelerde Paylaş

havada indirmez.

su ise 2 farklı yola oluşur yoğunlaşma ve buharlaşma. güneş ışığının etkisi ile her gün yüz binlerce metreküp su buharlaşarak atmosfere doğru yükseliyor. ve yükseldikçe soğumaya başlıyor. öyle biran geliyor ki su buharı ısının çok düşük olduğu bir bölgeye geliyor.

soğuk hava katmanına rastlayan buhar tanecikleri havadaki toz parçacıklarına tutunarak su damlaları haline dönüşüyor. Bunlar birleşerek bulutları oluşturuyor. bu su damlacıklarının yeryüzüne düşmesi yani yağmur oluşturması için belirli bir büyüklüğe gelmesi gerekiyor. bu da yüz binlerce su damlacığının birleşmesi anlamına geliyor. yeterli büyüklüğe ulaşınca yerçekiminin etkisiyle yere düşmeye başlıyor. bütün bu işlemler ise ortalama 8 gün sürüyor.

Bu durumda Allah uf oluyor :P

Sitelerde Paylaş
deistlerin tanrı inancı çok saçmadır.hiçbişeye karışmayan kural koymayan kişiler yaratıp salıveren hesap sormayacak olan bi tanrı düşünülemez.

İki gözüm, kaç kere tanrı gördün ki, ona kıyas yaparaktan tanrı şöle olamaz böle olmaz diyorsun?

Tanrı eğer varsa, özelliklerini, davranışlarını ves. belirlemek için ne gibi kıstasların var elinde?

Sen kendinin edindiği ahlak kuralları üzerine dinini inanışını ve ona bağlı olarak ta Tanrı inancını inşa etmişsin..

Farz-ı misal bir toplumda küfür etmek, insest ves. ahlaki davranış gibi addedilseydi zihinlerdeki Tanrı da o hareketlere kutsallık verecekti. Yani onlar mükafatlandırılacaktı. Örnek için, eski Kibele /Kubbele, Sibele/ kultu inanışlarına bakabilirsin..

ben böyle bi tanrıya inanmıyorum.bu sözde tanrının ne cezası vardır nede mükafatı.olmayan dedim çünkü ne bi işaret ne bi kitap nede bi peygamberi vardır.bu nedenle yoktur

Tanrının peygamber göndermesi zorunluluk mudur?

Bunun zorunluluk olarak zikredildiği yer, eğer yanlış hatırlamıyorsam, Nur risalelerindeki 19. mektuptur. Ki orda da, Tanrıya nasıl davranması gerektiğini söyleyen bi küstah var.

Kaldı ki, bir tanrının ceza mükafat veya her neyse.. bunlara göre mi ona itaat ediyorsun.. eğer hiç kimseye ceza vermeseydi, şu anki inançlarını şu anki hayatını yaşamayacak mıydın? Yani eğer sen her hangi bir şekilde ibadet etmeyi kendine farz biliyorsan, gerisinden sana ne? İbadet etmeyenleri, ona inanıp inanamayanları yargılamak ves. sana mı düşüyor? Bence inanıyorsan bunun bilincine vararaktan inanmalısın.. Gerisi faso fiso... :)

gelelim ateistlere ateistlerinde inandıkları bi yaratıcı olmadığına göre onlarada mükafat verecek bi tanrıları yoktur

bunu hiç kimse idda etmiyor.. amma denen şu ki, "farzı misal teistlerin tanrısı hakikaten de var. ateist ve ya teistlere nasıl davranacağını hiç kimse önceden kestiremez.. isterse müslümanları ve ateistleri cennete, yahudiler ve cehenneme atar.. yani istediğini yapabilir, istediği kombinasyonu deneyebilir.. "

sonuç:deistlerin ve ateistlerin cezasıda,affıda hz.Allah a kalmıştır.dilerse hidayet nasip eder en koyu ateistin kalbini yumuşatır dilersede böylece bırakır.

Hah. böyle :)

Sitelerde Paylaş

havada indirmez.

yani allah indirmiyor bunu hangi zekayla söyleden merak ettim doğrusu.

salak numarasımı yapıyorsun yoksa cidden salakmısın.tutmuş bana hangi zekayla söyledin diyorsun.ben inancıma kitabıma göre konuşurum kendi kafamdan uydurmam.

<canlılarıda yaratmaya devam etmemektedir>

insan ve hayvanlar doğmuyormu her gün? noluyor bu yoksa evrimmi? sadece senin görüşün.bunu kanıtlayan hiç birşey yok elinde.kapılmışsınız bi rüzgara öylle gidiyorsunuz.allah sonunuzu hayra çevirsin nediyim. <_<

Sitelerde Paylaş

1.deistlerin sözde tanrılarının ne bi kitabı nede bi peygamberi olmadığı için müslümanlara ve ateistlere ceza ve ödül veremez.çünkü böyle bi tanrı yoktur.olsaydı kendini bi şekilde belli ederdi.

2.ateistlere de mükafat verecek bi tanrıları yok.

3.müslümanlar ne deistlerin neden ateistlerin inandıkları bi güç tarafından cezalandırılmayacak çünkü iki grubunda herhangi bi tanrıları yok

4.sonuç olarak:ateist,deist,müslüman,hristiyan vs tüm insanların hükmü hz ALLAH A AİTTİR.bu hükümde kuranda belirtilmiştir.

Sitelerde Paylaş
salak numarasımı yapıyorsun yoksa cidden salakmısın.tutmuş bana hangi zekayla söyledin diyorsun.ben inancıma kitabıma göre konuşurum kendi kafamdan uydurmam.

<canlılarıda yaratmaya devam etmemektedir>

insan ve hayvanlar doğmuyormu her gün? noluyor bu yoksa evrimmi? sadece senin görüşün.bunu kanıtlayan hiç birşey yok elinde.kapılmışsınız bi rüzgara öylle gidiyorsunuz.allah sonunuzu hayra çevirsin nediyim. <_<

ya evet bende kinadim dogrusu maggie yi sen hic kafandan uydururmusun kitabina uydurur inanir inancina gore konusursun

oysa arkadas bilimsel konusur. ne inanc ne bisey ne kadar kotu dimi insan ve hayvanlarin nasil dogdugunu bilim sayesinde ogreniyosunuz

Sitelerde Paylaş
belki de tanrı ya dediler ki al sana dünya yönet bakim . oyna bununla . yani aslında biz birer oyuncağız ve kimsenin umurunda değiliz olamaz mı ? tanrı yı niye dürüst adil olarak tasvir ediyoruz ki , dünyanın durumu zaten yeterince açıklayıcı değil mi ?

oyuncak legomuyuz acaba ,diyorsun:D

03.lego.art.jpg

tarihinde RedioR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her iki türlüde saçmadır. Dinsizler cezalandırılıp teistler ödüllendirilirse dinsizlere haksızlık olur, dinsizler ödüllendirilip teistler cezalandırılırsa yine haksızlık olur. Her iki türlü de bu mantıksızdır ve ikiyüzlülüktür. Tanrı olsaydı böyle aptalca şeyler göndermezdi. Birileri bundan pay mı çıkarmak istiyor tanrı varsa belki beni affeder diye.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...