Jump to content

İsviçre'den çikolata gelmiş, annem babam laikmiş

Recommended Posts

İsviçre'de dört beş minare referandum sonucu rahatsızlık verici bulundu ve yeni yapılanmalara dur denildi,diğer bir referandumda silah ticareti ile ilgiliydi ve buna tam destek sürdü.

Peki bu deva firmaların dev adamları minareleri mızrak olarak kullanamaz mı kardeşim,kocaman adamlar kocaman minareler hayalgücümü zorluyorum gördüğünüz gibi.

Peki ben Bern'den bana çikolata gönderen halamların çikolatalarını evde referanduma soktuğumu ve aile yaşantımızı hristiyanlıştırma çalışmalarından dolayı red oyu vermemiz en az bu saftirik isviçrelelirin yaptıkları kadar mantıklı değil mi, ki ailenin yüzde yetmişi elhamdülillah ateist.

Sonra İran' a bok atarlar, adamlar dünyanın en güzel 3 kilisesine gözleri gibi bakıyorlar, hatta bir çoğu kültür mirası olarak dünya listesinde bknz:he Saint Thaddeus Monastery"

sonracığıma isviçreliler çağdaş diğerleri bağnaz hayde!

cıks.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 285
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Saçma bir karar olmuş,referanduma götürülmesi de saçma sapan.

Gökdelenler de benim göz zevkimi rahatsız ediyor.

Hoparlörden ezan sesi kesinlikle yasaklanmalı,hem de heryerde ama minare şehir planlamacıların,mimarların karar verebileceği bir konu.Mimari olarak bölgeye bir zararı sözkonusu olabilir ise yasaklanabilir.

Sitelerde Paylaş

Isvicrelleri kutluyorum,yoksa mantar gibi cogalirlar.Zaten müslümanlar her gittikleri yere cami de götürüyorlar,baska birsey bildikleri yok.Kil evinde namazi ben görmesem bile allah görür.(mesala yani)

Sitelerde Paylaş

İsvirçre'de minareler yasak olsun mu diye referandum yapıldı. Şimdi NTV'de gazeteciler tartışıyordu. İslamofobi, ırkçılık, yabancı düşmanlığı falan diyorlardı. Biz ne insan hakkı demokrasi falan bilir ileri memleketiz be.

Kendi ülkende Kürtler'e eşit hak tanımıyorsun, sonra gidip Avrupalıların ırkçılığından dem vuruyorsun. İzmir'de DTP konvoyuna taş atanlar ırkçının hası değil mi? Ülkenin muhalefet partileri Kürtler'e hak verme açılımlarını "ihanet" olarak yaftalamıyor mu?

Ya peki Antalya'da falan ev bark alan Alman emekli insanlara karşı hep bir ağızdan yabancı düşmanlığı yapılmadı mı? "Memleket elden gidiyor, memleketi, satıyorlar" falan diye üç beş yaşlı insana tahammülsüzlük göstermedik mi?

Yabancı bir insanın Türkiye'de ev alması için nedense gidip askeriyeden izin alması gerekiyor. Asker de lütfedip 1 sene falan sonra anca izin çıkartıyor. Amaç bunları bıktırıp vazgeçirmek.

İsviçre'de minare dikilmesinin taraftarıyız, eşitlik özgürlük demokrasi taraftarıyız ama 2003 yılındaki cadı avı gibi bir anda başlatılan misyoner avı ve "kaçak kilise" avı neydi? Ülkemizin "çağdaş" ismi Rahşan Ecevit kendisi Ankara'da sokakta İncil dağıtan misyonerlere karşı ayaklanmadı mı? Uğur Dündar gibi araştırmacı gazeteciler bu "kaçak kilise" adını taktıkları ufak kiliselere sanki suç şebekesi muamelesi çekip bunları akıllarınca ifşa etmediler mi?

Ve Hrant Dink'in katledilmesi, Rahip Santoro'nun katledilmesi, Malatya misyonerleri'nin katledilmesi, en son ortaya çıkan Kafes Eylem Planın'da "operasyonlar" olarak geçmiyor mu? Kimin operasyonu bunlar? Ne diye hedef seçiliyor bu insanlar?

1915'de yokettiğin 1 milyon Ermeni'nin hesabını vermiyen, inkar eden bir ülkesin sen. Kalkıp bir de elaleme insan hakları demokrasi öğreteceksin.

Sitelerde Paylaş

1915'de yokettiğin 1 milyon Ermeni'nin hesabını vermiyen, inkar eden bir ülkesin sen. Kalkıp bir de elaleme insan hakları demokrasi öğreteceksin.

İyi de burada konu senin deyiminle "elaleme insan hakları demokrasi öğretmek" değil ki. "insan hakları demokrasi" diye geçinenlerin ikiyüzlülüğüdür.

Bu arada tehcir konusuna gelince çok eminsin herhalde sayıdan, nereden biliyorsun 1 milyon kişinin yok edildiğini? Gerçi genelde 1.5 milyon Ermeni'den bahsediliyordu, senin rakamlar niye düştü?

Sitelerde Paylaş

Şu konuda bile dürüst olamıyor, hiç ilgisi olmayan Kürt-Ermeni meselesine dayandırmaya kalkıyor.

Dinle ilgili ve güncel bir konuya, yine dinle ilgili ve güncel örnekler verilir.

90 yıl öncesi Osmanlı dönemine kadar gitmek adiliktir.

Hiçbir İsviçre'li de aklından öyle birşey geçirmemiştir.

Hadi İran'dan, Arabistan'dan, Afganistan'dan örnekler vererek, Türkiye'deki azınlıkların can güvenliği bile olmamasını dile getirerek karşı çıksan eyvallah, biz de destekleyelim.

Senin bu yaptığını Ludwig bile yapmaz. :lol:

Sitelerde Paylaş

ERDOĞAN'IN MİNARE ÇIKIŞI DÜNYA BASININDA

İsviçre'deki minare yasağına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "faşizme işaret" ve Cumhurbaşkanı Gül'ün "İsviçrelilerin ayıbı" sözleri Alman basınında yankı buldu.

İsviçre'de yapılan referandumda halkın yüzde 57'sinin yeni minare inşasına karşı çıkmasının yankıları sürüyor. Alman Bild gazetesi internet sayfasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuyla ilgili tepkisini manşete taşıdı. Gazete, Başbakan Erdoğan'ın "minare yasağı faşizme işaret" sözlerine yer verdi. Cumhurbaşkanı Gül'ün de İsviçre'deki minare yasağını 'yüzkarası" olarak nitelendirdiğine işaret etti.

Meclis'te grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, İslam fobisinin Antisemitizmin yeni bir şekli olduğunu söyledi. Erdoğan konuşmasında Avrupa'da gittikçe artan ırkçı ve faşist davranışlara dikkat çekti. Erdoğan minare yasağını "insanlığa karşı işlenmiş bir cinayet" olarak yorumladı.

Bild gazetesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de İsvirçe'deki referanduma sert tepki gösterdiğine dikkat çekti. Gül referandum sonucunun "İsviçrelilerin ayıbı" olduğunu belirterek, bu sonucun Batı toplumunda İslam düşmanlığının ne kadar ileri gittiğinin bir göstergesi olduğu görüşüne yer verdi.

FRANSA VE ÇİN BASINI DA KAYITSIZ KALMADI

Diğer yandan dünyadan haber ajansları da habere ilgi gösterdi. AFP haber ajansı "Türkiye’nin liderleri Salı günü İsviçre’de yeni minare inşaatlarını yasaklayan referandum oylamasını kınarken İsviçre’nin “bu hatadan en kısa zamanda dönmesini” istedi. Ülkenin İslamcı kökenli başbakanı Recep Tayyip Erdogan oylamayı İslamofobinin ve Avrupa’da yükselen urkçı ve radikal dalgaların yansıması olarak tanımladı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de oylamayı “ayıp” olarak nitelendirdi" yorumunu yaptı.

Çin haber ajansı Xinhua da ilgili haberinde "Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Salı günü yaptığı açıklamada İsviçre’de yapılan referandumun sonucunun temel hak ve özgürlüklere aykırı olduğunu söyledi. “Bu durum İsviçreliler için bir utançtır” diyen Gül durumun yakından izlenmesi gerektiğini söyledi. Bu arada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da partisinin toplantısında İsviçre’de minarelerle ilgili oylama yapılmasının yanlış olduğunu ifade etti" satırlarına yer verdi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/13083622.asp?gid=229

Bu hükümet bizi, Arap Ülkeleri hariç tüm dünyayaya rezil ediyor!! Zaten imajımız pek iyi değil bu sözde demokratlar sayesinde daha da sarsılıyoruz!!

Bu ülke, İslamın koruyuculuğunu da mı yapacaktı yazıklar olsun!! Karşı Devrim meyvelerini veriyor!! :ph34r:

Sitelerde Paylaş

Ne olmuş, bunlar son derece haklı tepkiler. İsviçre'nin aldığı kararı ben de kınıyorum. Her şeyi referanduma götüremezsin, yarın öbür gün 'müslümanlar kovulmalı mıdır, kovulmamalı mıdır?' referandumu yapılmaya kalkılırsa ne olacak? Erdoğan son derece haklı. Bunlar faşizme işarettir.

Erdoğan bu çıkışlarıyla kendisini ve ülkesini değil, ülkedeci statükocu düzen savunucularını rezil ediyor. Korkaklıktan açık açık ateist olduğunu söyleyemeyip kensisine saygı bekleyen ve amansız bir şekilde din düşmanlığı yapanları rezil ediyor.

Sitelerde Paylaş

meiuqer, ludwig ve star'ın aynı içerikli konuları birleştirilmiştir.

bilginize...

eğer minareler gerçekten şehrin atmosferini bozuyorsa

bu şekilde bir minare yasağı son derece haklıdır.

siz ulucaminin yanına kocaman bir kilise ister misiniz?

bu işin referanduma sunulması ise

hangi yasanın ya da prosedürün gereği bilmiyorum ama

bana çok da anlamlı gelmedi.

öte yandan silah ticaretine de devam denilmesi

referandum sonucunun yabancı karşıtlığından kaynaklandığını düşündürdürüyor.

ne bileyim, silah ticaretine onay verenler

muhtemelen yabancılardan rahatsız olacak, hoşgörüsüz tiplerdir.

bu arada, bizimkiler önce kendi ülkelerindeki faşist uygulamalarla ilgilensinler.

gerçekten komik oluyorlar çünkü.

Sitelerde Paylaş

Ne olmuş, bunlar son derece haklı tepkiler. İsviçre'nin aldığı kararı ben de kınıyorum. Her şeyi referanduma götüremezsin, yarın öbür gün 'müslümanlar kovulmalı mıdır, kovulmamalı mıdır?' referandumu yapılmaya kalkılırsa ne olacak? Erdoğan son derece haklı. Bunlar faşizme işarettir.

Erdoğan bu çıkışlarıyla kendisini ve ülkesini değil, ülkedeci statükocu düzen savunucularını rezil ediyor. Korkaklıktan açık açık ateist olduğunu söyleyemeyip kensisine saygı bekleyen ve amansız bir şekilde din düşmanlığı yapanları rezil ediyor.

Aynen.

Neymiş şehrin atmosferi? Kim karar veriyormuş neyin atmosferi bozduğuna? Yüzde 55, iki bürokrat, üç politikacı istemedi diye insanları kısıtlamak nedir yahu.

Sitelerde Paylaş

İsvirçre'de minareler yasak olsun mu diye referandum yapıldı. Şimdi NTV'de gazeteciler tartışıyordu. İslamofobi, ırkçılık, yabancı düşmanlığı falan diyorlardı. Biz ne insan hakkı demokrasi falan bilir ileri memleketiz be.

...

ludwig tmm iyi güzel söylüyosun ama ben İsviçreliler istemiyorsa minare dikilmemesinde bir sakınca görmüyorum,

Sonuçta Müslümanların ibadetlerini yapmalarına bir engelde teşkil etmiyor.

Avrupalıların Müslümanlara karşı ırkçı tutumunada hak veriyorum,

Malum müslümanlar gittikleri her ülkede şeriat sevdası ile tutuştukları için o ülkeninde altını oymak isteyen koyu dinci gruplar var,

adamlarda buna karşı sert tutum almakta haklı,

bizim müslümanlar nankör olduğu için Avrupayı pek ırkçı bulurlar,

ama senin bahsettiğin gibi Türkiyede Hristiyanlara ve Alevilere yapılanlar pek gözlerine gelmez.

Ayrıca 1915 yaşanan Ermeni olaylarından bugünkü Türkiye halkı sorumlu tutulabilir mi?

1915 İttihat ve Terakkinin almış ve uygulamış olduğu bir karardan ötürü dünyada adım ırkçı,faşist,barbar olarak anılabilir mi?,

Şöylede örnek verirsem, İngilterenin İmparatorluk yıllarında işlediği insanlık suçlarının sorumlusu bugünkü ingiliz halkı olabilir mi? tabiki hayır.

Ermenilere sınırda açalım,dost ve barış içindede yaşayalım, kültürel haklarda verelim, ama benim cebimden tazminat istemeye hakları yok,

işlemediğim bir suçun tazminatını ödemek saçma değil mi?...

Sitelerde Paylaş

Aynen.

Neymiş şehrin atmosferi? Kim karar veriyormuş neyin atmosferi bozduğuna? Yüzde 55, iki bürokrat, üç politikacı istemedi diye insanları kısıtlamak nedir yahu.

Müslümanlar niye hritiyanları kısıtlıyor?

Şeriatla yönetilen ülkelerde islamdan çıkanlar idam ediliyor.

Avrupa kendisini İslamdan korumak zorundadır.

İslam, gittiği her ülkeyi yokuşa sürükler ve mahveder.

Sitelerde Paylaş

Göktengriciğim, sen benim sevdiğim bir kardeşimsin.

Ben İsviçre minareleri konusunda yorum yapmadım daha, onun üzerinden Türkler hakkında konuştum. Minare konusunda ise ben de senle aynı fikirdeyim. Adamların şehirlerinin tarihsel silüetini korumak istemeleri doğal. Biz de Bağdat Caddesinde 3 kattan yüksek binaya izin vermiyoruz. Hem Müslümanlar haywan gibi show yapmadan da ibadet yapabilir. İsviçreliler camileri yasak etmiyor ki, sadece minareleri.

Ben bir olay biliyorum. İngiltere'de Avrupa'nın en büyük camisini yaptırmak istemişler. Suudi parasıyla. Karşı çıkanların başında da bir İngiliz adam varmış. Bunun resimlerini, hem de 4-5 yaşında kızlarıyla resimlerini falan bir video yapıp Youtube'a koymuş Müslümanlar. "Rahmetli iyi adamdı" falan diye yazılarla. Yani tehdit. Böyle de pislikler yani. Kendi ülkelerinde ise Hristiyanlara kiliselerini tamir ettirme izni vermezler, bırak yenisini inşa etmeyi (ileri çağdaş ülkemizin de ruhban okulu yasağını unutmayalım). Zımmi yasalarına göre Hristiyan ve Yahudi ata bile binemez. Eşşeğe binecek. Kılıç ta kuşanamaz. Bir de Kuran'da der "aşağılanmış olarak cizyeyi ödeyecekler." O cizye denilen haracın amacı aslında o adamları aşağılamaktır. Ama Batılılar demokrasiye falan inanınca Müslimler bu hoşgörüyü sonuna kadar da istismar etmeyi iyi biliyorlar. Çok iğreniyorum ben de bu işten.

Daha Müslümanların Batı'da Hristiyanların çocuklarını İslam'a çekip, her köşede "Davet" dedikleri misyoner büroları açıp, İslam'a dönenlerin şehadet getirme seslerini sitelerde show yapıp ve daha çok misyonerlik amacıyla kullanıp da, kendi ülkelerinde ise Hristiyan misyonerliği de Hristiyanlığa dönmeyi de yasak etmeleri ikiyüzlülüğüne girmiyorum bile!

Ermeni meselesinde ise bizi suçlu yapan 100 sene önce yapılan değil. Bunu inkar etmemiz bizi suçlu yapan. Tek yapmak gereken bunu inkar etmekten vazgeçmek. Adam gibi mecliste bunu kabul edip, dünyadan özür dilemek, güzel bir anıt dikmek falan. Kimse zaten bizi suçlu ilan etmiyor biz doğmadan yapılmış şeyler için. Ama olayı da inkar etmenin de alemi yok. Tüm dünyada imajımız bu mevzuda "yuh öküzler" düzeyinde şu an. Amerikan yönetimi falan sırf ilişkiler bozulmasın diye fazla üstelemiyor mevzuyu hasıraltı ediyor. Ama çok reziliz. Çirkef bir halimiz var.

Sitelerde Paylaş

Size bir türlü şunu anlatamıyoruz. Müslüman ülkelerinde ne olup olmadığı, Avrupadaki ülkeleri bağlamaz. Türbandan vergi alınması saçmalıkları, yok minarelerin uzun olması vs. Avrupa'da müslüman düşmanlığı iyice yükseliyor ve özgürlük kişisel olarak uygulanmaya başlıyor. Bu çok tehlikeli bir durum.

Sitelerde Paylaş

Sen islamı hristiyanları kısıtladığı için eleştiriyorsun, ancak aynısını hristiyan yapınca onaylıyorsun. Nerede senin tutarlılığın?

İki yanlış bir doğru yapmaz, bunu anlayın artık.

Avrupa kendisini İslam'dan koruyacaksa başka ve kimsenin özgürlüklerini kısıtlamayacak yolları var.

Sitelerde Paylaş

Sen islamı hristiyanları kısıtladığı için eleştiriyorsun, ancak aynısını hristiyan yapınca onaylıyorsun. Nerede senin tutarlılığın?

İki yanlış bir doğru yapmaz, bunu anlayın artık.

Avrupa kendisini İslam'dan koruyacaksa başka ve kimsenin özgürlüklerini kısıtlamayacak yolları var.

Bunu nereden çıkartıyorsun? Ben islamı, hristiyanları kısıtladığı için eleştirmedim!! Müslümanlar kendilerine özgürlük isterken, Avrupanın demokratlığından faydalanırken aynı hoşgörüyü hristiyanlara göstermiyor! Bunun neresi tutarsız?

Bir yanlış; bir doğru, doğru yapmaz. Bunu da siz anlayın!

Avrupa'nın kendisini islamdan korumak için, özgürlükleri kısıtlamayacak yolları varsa kullanabilir tabi..

Sitelerde Paylaş

Bunu nereden çıkartıyorsun? Ben islamı, hristiyanları kısıtladığı için eleştirmedim!! Müslümanlar kendilerine özgürlük isterken, Avrupanın demokratlığından faydalanırken aynı hoşgörüyü hristiyanlara göstermiyor! Bunun neresi tutarsız?

İtalik yaptığım sorunun cevabı bold yaptığım cümle.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...