Jump to content

İsviçre'den çikolata gelmiş, annem babam laikmiş

Recommended Posts

• İleti 285
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kel alakaya bak, o bir partiyi çağrıştırıyor, yoksa zoruma giden bir şey yok, sadece serbest mi diye sordum, senin gücüne giden ne? ANlamadım

Sitelerde Paylaş

Forum kurallarına göre parti propagandası yasak, IFeelGood müdahale etsin :)

Sitelerde Paylaş

Kel alakaya bak, o bir partiyi çağrıştırıyor, yoksa zoruma giden bir şey yok, sadece serbest mi diye sordum, senin gücüne giden ne? ANlamadım

çağrıştırabilir, zoruna gidip gitmediğini bilemem ama bence gidiyo. benim gücüme giden atatürk düşmanı yobazlar akp başta olmak üzere, onların köklerinin ait olduğu cemaatlar ve işbirlikçi kankaları liboşlar, taraf tayfası yeterlimi ?

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım neden büyütüyorsun ki olayı? Serbestse o dediğin adamlarda ampul alır gelirler olur biter alla alla. Sadece serbest mi değil mi diye sorduk, serbest değilsede müdahale edilsin.

Sitelerde Paylaş

başlığı temizleyeceğim, şimdiden söyleyeyim.

parti amblemini avatar yapmak yasak.

yapanlar değiştiriversinler bir zahmet.

mr. guitar, sen de edebinle yaz lütfen.

kimseye böyle hakaret etmeye hakkın yok.

lütfen, ağzından çıkanı kulağın duysun.

taopaipai, sen de atatürke dikatatör deyip de

insanları tahrik etme,

öyle olduğunu düşünüyorsan da

bunu sürekli dillendirip ortamı germe lütfen.

ergenekonlu, sen de ağzından çıkanlara dikkat et.

daha bismillah demeden atılma sonra.

Sitelerde Paylaş

ergenekonlu,

Hoşgeldiniz ama forum kurallarına göre siyasi bir partinin amblemini kullanmak yasak. Onu değiştirirseniz seviniriz.

Sizin için ilgili maddeyi yapıştırıyorum.

12-) Avatar, imza ve üye resmi olarak ırkçılık, terör ve terör örgütleri, siyasi partiler ile

ilgili amblem ve fotoğraf kullanılamaz. Bu tür resimleri kullanan üyeler resimleri kaldırmaları yönünde uyarılır, uyarıları dikkate almayan üyeler forumdan uzaklaştırılır. Siyasi partiler Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na uygun olarak kurulmuş meşru kuruluşlar olmasına rağmen, Ateistforum'da herhangi bir partinin propagandası yapılamaz ve forum bu amaç için kullanılamaz. Bu bağlamda Ateistforum'un politika amacıyla kurulmuş bir forum olmadığının hatırlanmasında yarar bulunmaktadır.

Sitelerde Paylaş

ergenekonlu,

Hoşgeldiniz ama forum kurallarına göre siyasi bir partinin amblemini kullanmak yasak. Onu değiştirirseniz seviniriz.

Sizin için ilgili maddeyi yapıştırıyorum.

12-) Avatar, imza ve üye resmi olarak ırkçılık, terör ve terör örgütleri, siyasi partiler ile

ilgili amblem ve fotoğraf kullanılamaz. Bu tür resimleri kullanan üyeler resimleri kaldırmaları yönünde uyarılır, uyarıları dikkate almayan üyeler forumdan uzaklaştırılır. Siyasi partiler Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na uygun olarak kurulmuş meşru kuruluşlar olmasına rağmen, Ateistforum'da herhangi bir partinin propagandası yapılamaz ve forum bu amaç için kullanılamaz. Bu bağlamda Ateistforum'un politika amacıyla kurulmuş bir forum olmadığının hatırlanmasında yarar bulunmaktadır.

hoşbulduk, açıkçası ben 6 oku siyasi parti simgesi olarak görmediğimden dolayı koymuştum ama yinede değiştiricem.

Sitelerde Paylaş

Not : Yazdıklarımın konuyla alakası olmadığını biliyorum, fakat hallac rumuzlu kişi tarafından şahsıma bu başlıkta taş atıldığı için cevap verme hakkını kullanmak istiyorum . Eros'la kasdettiği, benim açtığım ''Durmak yok, yola devam'' başlığında geçmektedir ve amaç da esprili bir dille her devrin adamı birtakım yazarların gerçek yüzünü ortaya koymaktır . Bu kadar açık seçik birşeyi dahi arsızca çarpıtmasına sessiz kalamam .

Çarpıttığım bir şey yok... Sorun provakasyonsa liberal insanları taşhir adı altında "liboş" diyerek aşağılamaya çalışanlara ne yaptığınızı söyleyeceksiniz bende susacağım. Buna dair kaç başlık açılıdğını benden daha iyi biliyorsnuz. Ya bırakın onları hala, AKP'yi destekledikleri için insanları "hain", "işbirlikçi" olarak suçlayan sizsiniz... Taraf okumanın bile hainlikle özdeşleştiği bir forum yaratıldığının farkındamısınız... Bazı yöneticilerin sayesinde artık eleştri yok insanları aşağılayan yazılar yazılıyor. Ahmet Altan eros giyiyormuş.. Baskın oran Eros giyiyormuş.. Bunu yazan peygamber donumu giyiyor... İnsanların düşüncleri yrine magazinvari aşağılyacı bir üslup kullanmanın hakim olmaya başladığının farkına varabiliyormusunuz. İşte bu bu foruma zarar verir..saygılarımla

Magazinvariymiş ...

Başka başlıklarda kankalarınla aylarca içi boş geyik yapan, magazinin ta kendisini yapan gerçekte sen değil misin ?

Hani şu kırk sefer atıldığı halde yine de yüzsüz yüzsüz gelen biri vardı, en çok da onunla geyik yapardın; içi boş, ıvır zıvır geyikler ...

En basitinden bir örnek; neymiş, hallacın kafası kelmiş .

İki de bir de kafasının kelliğiyle ilgili espri yapar durur, zira açılan başlıklarla ve de konuyla çok alakalıdır beyefendinin kel kafası .

Forumu düşünene bak hele sen .

Forumu içiboş geyikleriyle, bir yığın sululuklarıyla magazin sitesine çeviren adam söylüyor bunu .

Eros reklamı esprisinden anladığın sadece bu mu, yoksa işine mi gelmedi ?

Çarpıtma da, bir daha oku istersen .

N'oldu, senin gibi Kürtçülere destek veren Baskın Oranların, Ahmet Altanların gerçek yüzünün esprili bir dille ortaya konulması mıdır zoruna giden ?

Evet budur .

Magazin mi yaptığımı sanıyorsun orada ?

Hem madem o yorumumu eleştireceksin, niye o başlık altında eleştirmiyorsun da buraya taşıyorsun ?

AKP'yi kendisi de eleştiresiymiş .

Madem öyle, ''AKP eleştirilerini bu başlık altında toplayalım'' çağrısı yaptığım halde niye bu sözde eleştirel AKP tavrını orada gösteremedin ?

Gösteremedin, çünkü samimiyetsiz, yalancı ve sinsi demagogun tekisin de ondan .

Şu hale bak ki, bunu da meziyet zannediyorsun .

Sen AKP'yi sadece Kürtçülerin aleyhine birşey olduğunda eleştirirsin ve yalanlarınla, demagojilerinle de kimseyi kandıramazsın .

Ludwig atıldı diye hallacın canı sıkılmış .

Sıkılır tabii, çünkü Ludwig adlı şahıs Türklerin Kürtleri kestiğini felan söyler dururdu . Hallacın hoşuna giden de buydu ve bu yüzden Ludwig'in atılması hoşuna gitmedi, olay bu, gerisi demagoji .

Bu sitede sırf Atatürk'ü ve Atatürkçüleri aşağılamak amacıyla onlarca başlık açılırken, aylardır Atatürkçülere ve farklı fikirdeki daha nicelerine hakaretler yağdırılıp haksız hukuksuz iğrenç yaftalar asılırken, hatta yorumlarımızı dahi okumadan sırf imzamıza bakarak çamur atmak için bahaneler aranırken niçin bu şahsın hiç sesi çıkmadı da şimdi BAAS BAAS ortalığı inletiyor ?

Çıkmadı, çünkü Kürtçü-Liboş-Şeriatçı ittifakının safları nasıl sıklaştırdıklarının gayet iyi bilincinde .

Davasını bile mertçe savunacak yüreğe sahip olmadığından sinsiliğin, demagogluğun ucuzluğuna sığınan birisi bu .

Bir de sol kisvesine bürünmüş ki, o omurgasız, ikiyüzlü solculuğunu da sevgili Pante'ye, Faithnomore'ye anlatsın artık .

Onların inanacağına yüzde yüz eminim !

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

OK Ludwig. Konuları, başlıkları provoke etmen, ilgili ilgisiz her başlığı Kemalizm'le, Atatürkçülük'le, CHP ile, daha da olmadı komünizm ile ilişkilendirip boğman yetti artık.

Burada tartışılan konuyla senin astığın resmin ve yazdığın yazının bir ilgisi yok, amacın da niyetin de belli.

Ben gerekli uyarıyı verdim, defalarca da anlattım.

Başlıkları gerdiğin, insanları taciz ettiğin yeter.

Atılıyorsun.

Doğru orada attı. Açıklamada bu resimle alakalı bir durum yok yani. Bu resimi bu başlıktan çok daha öncede asmıştı, atsaydı o zaman atardı.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Andromeda

Bunun konuyla ne alakası var, senin ülkende doğru düzgün ne yürüyor ki bu durum düzgün olsun? Zoruunlu din dersi bir insan hakları ihlalidir. Üstelik sadece aleviler için değil müslümanlar için de. Herkese zorunlu olarak hanefilik mezhebinin fikirleri dayatılıyor. Türkiye'de o kadar mezhep varken müslüanlar bu duruma nasıl itiraz etmiyor, anlamakta güçlük çekiyorum. Bu ayrı bir tartışma konusu.

İsviçre'nin göz göre göre hukuku çiğnediğini görmektense, neden müslümanların uygulamalarından bahsedip karşı savunma geliştiriyor, durumu çarpıtıyor, ajite ediyor ve suyu bulandırıyorsunuz? Yani bu düşünce mantığınıza göre El Kaide ikiz kulelere saldırdı diye, ABD'nin Afganistan'da uyguladığı terör son derece meşru oluyor. Açıkçası müslümanlarla kısas konusunda gayet iyi anlaşabileceğinizi düşünüyorum.

Saygılar.

İslamda minare dikme geleneği var diye Avrupa'lılar biblo gibi şehirlerinin siluetlerini müslüman zevkine göre şekillendirmek zorunda değil... Üstelik minare dikmek ne farz ne de sünnettir... Din özgürlüğü ile falan da alakası yoktur... İsviçre başlanması gereken bir yerden başlamış işte... Üstelik demokratik hak talep eden bir dinin önce demokratik olması gerekir... Dinden çıkanı tüm mezheplerde idam eden, kılıçla cihat geleneği ve emri(farz) olan bir dinin ne olursa olsun herhangi bir hak talebi olsa olsa sadece bir trajikomedi olabilir... İslamın yayılması maalesef dünya ve insanlık için çok zararlıdır...

Sitelerde Paylaş

İsviçre'de dört beş minare referandum sonucu rahatsızlık verici bulundu ve yeni yapılanmalara dur denildi

Dünyada hala doğru kararlar alabilen insanlar olduğunu görmek sevindirici.

Adamlar geleceğe yönelik düşünmüşler. Sizler çok falza ''özgürlük savaşçısı'' sloganları ve hikayeleri ile zehirlendiğiniz için ahmak yığınların özgürlüğünü savunmayı kendinize kutsal bir görev biliyorsunuz.

Bu gün iki minare diken yarın o minerelerden ''allah yücedir şöyledir bölyedir'' diye 5 vakit ezan okuyacak sana karşı.

Sonra o minareler 5 tane olacak sonra 89 tane sonra 385924780592785792 tane, ve sonunda minareden gökyüzünü göremez olacak isviçreliler. Örnek isteyenler Türkiye'ye bakabilir. Yada İran'a ,

İran bi de isviçreyi uyarmış bu konuda ''izin verin -bu size yakışmıyor'' diye. Tecavüzcünün kurbanına ''karşı koyma senin gibi nazik bir bayana yakışmıyor'' demesi gibi bişey

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Kelimelere dikkat...
Sitelerde Paylaş

İran bi de isviçreyi uyarmış bu konuda ''izin verin -bu size yakışmıyor'' diye. Tecavüzcünün kurbanına ''karşı koyma senin gibi nazik bir bayana yakışmıyor'' demesi gibi bişey

Bırak başka dini, müslümanın bile hayatını yaşayamadığı ve "ateist" diye idamla yargılayacağı kişileri Türkiye'den resmen isteyen bir ülkenin, İsviçre'den İslam için özgürlük istemesi bir şaka falan olmalı...

Sitelerde Paylaş

Yarın isviçre'de "Bu ülkeye müslümanlar girmesin" diye bir referandum yapılsa bizim ateistlerimiz kına tüketimine önemli bir katkıda bulunacak düzeyde sevinirler. İnsanlar, var olan durumun siyasi bir değerlendirmesini yapmak yerine düşüncelerini öfkelerine, kinlerine göre belirliyorlar.. Konuya bakış açısı gözümüzü bürüyen nefret olunca, İsviçreli ırkçıların uygulamaları bile şirin gözükmeye başlayabiliyor birileri için. SVP'nin ırkçı bir parti olduğunu mu unuttunuz faşist bir parti olduğunu mu unuttunuz ya da gözlerinizi bürüyen nefret mi bunu görmenizi engelledi?

Sorun asla minare meselesi değildir. Sorun, Avrupa'da ırkçılığın yükselmesidir. Bu SVP'nin ilk uygulaması değildir. Bu avrupalı ırkçıların kendi ülkelerinde göçmenlere yönelik ilk uygulaması değildir. Siz alkışlıyorsunuz ama bu ırkçılar sizin ülkenizin insanını da aşağılyorlar. Aşağılamak bir yana şiddet uyguluyorlar, yakıyorlar, öldürüyorlar. Hadi bunları da alkışlasanıza. Sonuçta bu politikalar birbirinden bağımsız değil. Aksine birbirini tamamlayan uygulamalar ve politikalar.

Dünyanın en hoşgörülü ülkesidir isviçre. Yıllarca bu masalla büyüttüler bizleri. Hoşgörünüz bu kadar... Ateistlermiz ile isviçreli faşistler hoşgrösüzlük noktasında buluştular.. allah birlikteliğinizin devamını sağlasın... Son minare yıkılana, son müslümanın başı kesilene kadar sürecek olan gazanız mübarek olsun...

Sitelerde Paylaş

Evet isveç öyle bir karar alırsa kesinlikle kıçıma yakacağım bol miktarda kına ile isviçrenin yolunu tutacağım.

Sen söylediklerin bomboş laflar hallaç, okadar boşlarki havadan daha hafifiler, ve uçup gidiyorlar.

Türkiyede yaşayan ve iki yüzlü olmayan bir non-müslüman, iki faşizim arasıdan tabiki de avrupanınkini seçecektir.

Avrupada ırkçıkık yükseliyor, doğru. Ve tabiki boşyere yükselmiyor.

Müslümanlara karşı demokratik olarak savaşmak sadece zaman kaybıdır. Bu salaklar kendilerine özgülürk tanındığı anda bunu kendi savaşarak kazandıkları hak sanıp daha fazlasını almak için kendilerince faşizme girişme alışkanlığına sahip.

İsviçre bu gün o minareler izin verse mülümanalr bunu ''isviçrenin demokrasisi'' olrak değerlendirmez. ''sonunda isviçre de islamın gücü karşısında boyun eğdi'' derler ve daha fazlasını siterler. Bügün isviçre yarın tüm avrupa.

Sen ya mülümanlrı tanımıyorsun, yada iki yüzlülük ediyorsun.Ve senin gibiler.

Sitelerde Paylaş

Önemli bir noktayı unuttunuz, ırkçılık müslümanlığa karşı gelişmiyor sadece. Tüm göçmenlere karşı yükseliyor. Sizi bağırlarınıa basacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bugün alkışladığınız isviçreli faşistler size de aynı mumeleyi yapacak... Yaktığınız kına da yanınıza kar kalacak..

Siz ya ırkçılığı bilmiyorsunuz.. (Ya da sı yok.. Ya da dedikten sonra döşemek kolay da değmez...)

Sitelerde Paylaş

Avrupada ırkçılığın kime karşı geliştiini ben çok iyi biliyorum, ırkçılığın ne olduğunu da iyi biliyorum. Avrupa beni bağrına basmasa da farketmez. Öenmli olanın avrupanın avrupa olarak kalması. Önemli olan doğunun pisliğine bulanmaması. En azında gelecekte birilerinin batıya bakıp dünayda hala temiz kalmış biyerler olduğuna inanması ve müslüan ülkelerin durumunu daha net görebilemsi için gerekli bu. Ben tüm avrupali ırkçıların destekliyorum. Türklerin zamanında yapamadığını şimdi onlar yapıyorlar, yapmalılar ki bu arap pisliği onlara da bulaşmasın.

Sitelerde Paylaş

Avrupada ırkçılığın kime karşı geliştiini ben çok iyi biliyorum, ırkçılığın ne olduğunu da iyi biliyorum. ....Ben tüm avrupali ırkçıların destekliyorum.

Bence bildiğinizi sanıyorsunuz. Oysa bir gram bir şey bilmiyorsunuz. Eğer bilseydiniz Nazi kültürünün yeniden canlandırılmasına, yaşatılmasına karşı çıkardınız tabi nazilerin neo versiyonu değilseniz...

Neyse bu sözleriniz kendinizi açığa çıkarmanız açısından anlamlı oldu...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...