Jump to content

İsviçre'den çikolata gelmiş, annem babam laikmiş

Recommended Posts

İsviçre'de sadece 4 tane minareli cami var.

Sadece bundan endişe duyuyorlar.

Bunu da utanmadan bizim sahte demokrat ateistler savunmaya kalkıyor

Bu bile ateistlerin ne kadar ikiyüzlü olduklarının belgesidir

Küfür tek millettir bu işin ırkı, cinsiyeti, kıtası falan yok

Konu İslam düşmanlığı olduğu zaman bütün küfür odakları birbirlerine ne kadar düşman olsada birleşirler

Bu yasağı savunan ateistciklere sorsan kendileri çok demokrattır

Biz hiç yoktan demokrasi palavraları atmıyoruz onlar gibi

Biz böyle birşey yapsak barbar ilan ederler, Avrupalı efendileri yaptığı için savunmaya kalkıyor bizim omurgasız ateistler

Bunlar bunların ikiyüzlü olduklarını kanıtlarda artar bile!!!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 285
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Konu İslam düşmanlığı olduğu zaman bütün küfür odakları birbirlerine ne kadar düşman olsada birleşirler

Biz böyle birşey yapsak barbar ilan ederler, Avrupalı efendileri yaptığı için savunmaya kalkıyor bizim omurgasız ateistler

saçmasapan konuşma ateist olmaya gerek yok bence avrupadaki müslümanların durumu ortada

Sitelerde Paylaş

Estağfurullah, aslında demokrat olanlar siyasal İslamcılar... Biz ellerine su bile dökemeyiz...

Sitelerde Paylaş

Estağfurullah, aslında demokrat olanlar siyasal İslamcılar... Biz ellerine su bile dökemeyiz... 

Ben hiçbir zaman sizin gibi demokrasi havariliği yapmadım

Ben demokrat bir adam değilim ama bu halimle bile sizlerin çoğundan daha demokratım

Yani demokrat olmamama rağmen

Sitelerde Paylaş

ben de bu yazdıklarında hareketle yasakçılarla göbek bağını ortaya çıkarabilirim

ama burdan tüm müslümanlar böyedir sonucunu çıkarmam

saçmalamalamayı kes artık

awrupanın yasakçıları we islam dünyasının yasakçıları tabanlarını dindar kesimden mi

yoksa ateist agnostik deist kesimlerden mi buluyor

Sitelerde Paylaş

Ben hiçbir zaman sizin gibi demokrasi havariliği yapmadım

Ben demokrat bir adam değilim ama bu halimle bile sizlerin çoğundan daha demokratım

Yani demokrat olmamama rağmen

Aslında demokrat olmamanız İslami yaklaşımlarınızla tutarlı... Yani keşke herkes sizin gibi adını koyabilse bu durumunun... Demokrat bir İslamcı olmaz, olamaz zaten... Eşyanın tabiatına aykırı olur bu durum... Demokrasi, zamanı geldiğinde inilecek bir tren olur sadece...

Sitelerde Paylaş

İsviçre'yi "faşist" olmakla suçlayan İslam ülkeleri kendi çağdaş haline baksın.

Minare cami için şart değildir, Muhammed döneminde de minare şart değildir.

Hristiyanlık'la İslam arasındaki bariz fark İslam'da olan şeriat hükümlerinin Hristiyanlık'ta olmamasıdır.

O bakımdan insan hayatını kendi hukuk kurallarıyla yönetmeye kalkmayan Hristiyanlık dininde moderniteye geçmede çok zorlanılmamış, modern hayat tarzları o dinin bu özelliği sayesinde çok zor sayılmayacak şekilde oralarda kurulabilmiştir.

İslam ülkelerinin bu moderniteyi hala yakalayamamasının asıl nedenlerinden birisi budur, dinin içerisindeki şeriat yapısının bu moderniteye izin vermemesidir, bu gerçeği artık burada herkes kabul etsin.

Avrupa'lıların korktuğu durum İslm'ın oradaki seküler yapıdaki eğitime sekte vurabilme endişesidir.

Her şeyin kaynağını din olarak gören bu şekil eğitilmek ve yeni farklı bilgi almamayı marifet sayan bu kesim onları korkutur.

Yıllarca önce alınterleri dökerek, canlar verip, kanlarını döküp dine ve krallara karşı ihtilallerle özgürlük savaşını galibiyetle kazanan Avrupa'lılar bunca yıllık emeğini, birikimini bir çırpıda çöpe atmak istemiyor haklı olarak. Bunu da dünyada İslam ülkeleri çarpıtarak propoganda aracı olarak kullanıp İsviçre'yi faşistlikle itham edip o ülkelerin bunca yıllık emeklerini görmezden gelip, onları karalıyor, lekeliyorlar. Buna da doğal olarak İsviçre kırılıyor.

Avrupa'nın bu emeğinin onda birini İslam ülkeleri yapmış mıdır kendilerine sordular mı acaba?

Bu arada "Avrupa İslamlaşıyor" diye üfüren İslamcıların üfürdüklerinin gerçekliğinin olmadığını da anlamış bulunduk bu sayede.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

ehehehehe, bugün bayağı bir yürüyüş yapmış isviçreliler bu kararı protesto etmek için.

kararın doğrulunduğunu falan geçelim şimdilik.

ben alışık değilim böye başkasının özgürlüğü için yürüyenleri görmeye.

yürüyenler hiç de müslümana benzemiyorlardı,

sarışın renkli gözlü taş gibi güzel kızlar vardı aralarında bolca. :)

demem o ki; adamlar benim özgürlüğüm, senin özgürlüğün demiyorlar.

onlara göre savunulması gereken sadece ve sadece ''özgürlük''.

Sitelerde Paylaş

Meseleyi bulandirmayalim. Kimin ne dedigi benim icin o kadar da önemli degil. Ben bir ateist olarak ayrim gözetmesizin bütün mabetlerin özgürlük cercevesine siginilarak savunulmasina karsiyim. Mabetlerin bu kadar büyütülmesi ( hem hacimsel, hem de fikirsel) insanlarin kücültülmesi demektir. Bütün tapinaklar kul olmayi kabul etmenin getirdigi asailik kompleksinin sonucudur ve birbirleriyle sidik yarisindadirlar. Cogunun yapiminda köleler calistirilmistir. Ve insanligin konut darligi cektigi bu devrede, onlara bakim icin tonlarca para harcanmaktadir. Biz ateistlerin teklifi ise, bu gibi yapilarin; kütüphanelere, müzelere, konser salonlarina, diskoteklere, spor salonlarina, yüzme havuzlarina, resim atölyelerine ve kalacak yeri olmayanlara barinak olarak cevrilmesi olmalidir.

Kimsenin ibadet etme özgürlügüne sinirlama getirmek degildir bu. Tam tersine cogunluga uymak zorunda olmayan azinliklarin özgürlügünü garanti altina almaktir. Herkes evinde ve dogada, dogaya ve baskalarina zarar vermeden, tesir altinda birakmadan, kalbiyle ve beyniyle ibadetini yapabilir. Demokrasi ve özgürlük konusunda mangalda kül birakmayanlar hic olmazsa nalinci keserini biraksinlar.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar Avrupa kentlerine minareler dikerek akılları sıra güç gösteri yapmaya çalışıyorlar. Oysa Avrupalıları bu tip kıro davranışlarla ürkütmek yerine azıcık insani davransalar ve kendilerini sevdirseler ne iyi olurdu dicam ama insaniyet ile müslümanlar arasındaki mesafe dünya ile plüton arası mesafeden daha fazla maalesef

Sitelerde Paylaş

ehehehehe, bugün bayağı bir yürüyüş yapmış isviçreliler bu kararı protesto etmek için.

Onların çoğu oradaki Türkler diğer müslüman yabancılar ve bazılarının İsviçreli karıları falan...

demem o ki; adamlar benim özgürlüğüm, senin özgürlüğün demiyorlar.

onlara göre savunulması gereken sadece ve sadece ''özgürlük''.

Ateist forumu kapattıralım, tüm liselere ve hatta ilkokullara mescit açalım, herkesin nüfus cüzdanına sormadan "İslam" yazalım, sünni İslam derslerini zorunlu yapalım, cemevlerine göz açtırmayalım, her imam-hatipliyi hukuk ve siyasal fakültelerine yerleştirelim falan tarzında bir özgürlük herhalde...

Yukarıdaki sorunlar halledilmeden İslamcının özgürlüğünü savunmak bana mı düştü?.. Kendi kazdıkları oy çokluğu kuyusuna düşmüşler işte... Cemaatlerle manipüle ettikleri ve 50 senede hazırladıkları bir halkı karşılarında bulamayınca, yemedi herhalde oy çokluğu..

Sitelerde Paylaş

Onların çoğu oradaki Türkler diğer müslüman yabancılar ve bazılarının İsviçreli karıları falan...

(...)

Yukarıdaki sorunlar halledilmeden İslamcının özgürlüğünü savunmak bana mı düştü?.. Kendi kazdıkları oy çokluğu kuyusuna düşmüşler işte... Cemaatlerle manipüle ettikleri ve 50 senede hazırladıkları bir halkı karşılarında bulamayınca, yemedi herhalde oy çokluğu..

valla abi, ben haberlerde gözümle gördüklerimi söylüyorum.

ama tabi özellikle müslüman olmayanların gözüktüğü kısımları montajlayıp

sanki tepkiler gösterenlerin çoğunluğu isviçreliymiş gibi sunmuşlarsa bilemem. :)

bana ne islamcıların özgürlüğünden, ben islamcılarının özgürlüğünü savunalım demedim ki.

özgürlükler bir bütündür, seninkisi benimkisi olmaz dedim.

eleştirimin muhattaplarından biri de alevi köyüne cami yapıp da

kızlarımız okullara başörtüyle sokulamamaları antidemokratiktir, faşistiltir diyenlereydi.

Sitelerde Paylaş

"Oy çokluğuyla şeriat gelebiliyorsa; yine oy çokluğu ile İslam da tasfiye edilebilir" cümlesine katılıyor musunuz?...

Belliki buna siz katılıyorsunuz değil mi İsviçrelilerin yaptığından taraf olduğunuza göre, aslında ülkemizde aynı olmalı değil mi?

O zaman sonuçlarında neler olacağını görürdünüz.

Sitelerde Paylaş

Belliki buna siz katılıyorsunuz değil mi İsviçrelilerin yaptığından taraf olduğunuza göre, aslında ülkemizde aynı olmalı değil mi?

Sevgili Serare,

Sizi sevdiğimi, size değer verdiğimi bilirsiniz. Sorulan soru gayet mantıklı bence: Eğer 'çoğunluk isterse şeriat gelir' makulse, 'çoğunluk isterse minareler sökülür' de makul olmalı.

Fakat bana sorarsan 'ne çoğunluk isterse şeriat gelebilir', ne de 'çoğunluk isterse minareler sökülebilir' veya 'başörtüsü hakkı iptal edilebilir.'

Bence, bu forumdaki Müslümanlarla ateistlerin çoğunun tartışması, 'acaba yukarıdaki cümledeki hangi kısma katılmasak?' tartışmasının kısır çekişmesini içeriyor.

Hak ve özgürlüklerin bütünlükçü, sağlam bir savunusu yapılabilir ve bu konuda bizlere İslam adına katkı sağlayabilecek ciddi İslami düşünürler olmuştur, hala da vardır.

Bilmem bana katılır mısınız?

tarihinde terence tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bende merak ettim neler olurdu ,neler görürdük?

Sitelerde Paylaş

Sevgili Serare,

Sizi sevdiğimi, size değer verdiğimi bilirsiniz. Sorulan soru gayet mantıklı bence: Eğer 'çoğunluk isterse şeriat gelir' makulse, 'çoğunluk isterse minareler sökülür' de makul olmalı.

Teşekkür ederim, aynı düşünceler benim içinde geçerli.

Bu apayrı bir olay terence bakınız bu İsviçre Halk Partisi (SVP)' nin bir seçimde kullandığı posterdir;

133964158743216466d1.jpg

Kara koyun ülkedeki azınlıklardır.

Ve bu olayın arkasında olan zihniyetin istediği işte bu...

(Şu an vaktim olmadığından yazdıklarınıza cevap yazamıyorum, vakit bulunca devam edicem.)

tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...