Jump to content

İsviçre'den çikolata gelmiş, annem babam laikmiş

Recommended Posts

Söylediklerinizi anlayamadım sayın goddes..

Hangi mahalleye girmek istiyorsunuz da yanıt vermedim..

Kürdistan nereden çıktı...

Kürdistan diyorum sorun ne...

Yurt çapında Kürtçe eğitim istiyorum sorun ne..

PKK ile mi masaya oturulur bilmiyorum ama birileriyle masaya oturulması şart... Masa sen ben bizim oğlan oturacaksa oturmanın ne anlamı var..

ben ne zaman kürdistan dedim diyen sen değil miydin??

yurt çapında kürtçe okul istemek ne demektir

pkknın amacı ne peki??

bırak şimdi hangi okullarda kürtçe eğitim verileceğini sonra konuşalım dememiş miydin?*

nerden biliyorsun hangi okullarda verileceğini

sen bana bulaştın başta kusura bakma sinsi yılan gibi bana godlesın bayan versiyonu dedin

pandoranın kutusunu açtırdın

Sitelerde Paylaş
  • İleti 285
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnsanlar dünüyle yaşarsa bugüne yarına hiç bir şey taşıyamaz.. Fil gibi kindar oluruz, yılan gibi kuyruk sancımızla yaşar dururuz ama bir adım ileri gidemeyiz...

BU başlıkta size dair ne dedimde kendinizi kaybedip yazdınız..

Pandoranın kutusunu açsanız ne olacak. Kutunuzda köhnemiş düşüncelerden başka ne var... Bence kutuyu kapatın ortalık kötü kokacak sonra...

Sitelerde Paylaş

İnsanlar dünüyle yaşarsa bugüne yarına hiç bir şey taşıyamaz.. Fil gibi kindar oluruz, yılan gibi kuyruk sancımızla yaşar dururuz ama bir adım ileri gidemeyiz...

BU başlıkta size dair ne dedimde kendinizi kaybedip yazdınız..

Pandoranın kutusunu açsanız ne olacak. Kutunuzda köhnemiş düşüncelerden başka ne var... Bence kutuyu kapatın ortalık kötü kokacak sonra...

benim kindar olmadığımı alem bilir

cevabımı da alamadım

atatürkçülük mü köhne hem

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yahu kindar olup olmadığınızı anlamak için aleme sormak yerine bir önceki iletinize bakmak kafi. Sorunuz nedir bayan.. Sorunuz isviçre meselesi dışında ise o konuyla ilgili bir başlık bulun oraya yazın mümkünse...

Ayrıca sizinle tartışmak da hiç cazip gelmiyor... Tartışma üslubu olmayan kişilerden kaçıyorum son dönemde.. Önyargılarınızı alın bir duvara vurup parçalayıp gelin...

NOT: Atatürkçülük meselesine girmiyorum. Çünkü konu başlığı da bu değil..

Sitelerde Paylaş

Konvoyda pkk bayraklarını görenler var..Bizzat konvoya katılmıs ınsanlar bayrakları gordugunu söyluyor ..Bakan ne demıs ne der bılmıyorum..Grip aşısı hakkında bıle karar vermeyen ve halkı ıkıye bolen bır hukumetın bakanına ne kadar guvenılır oda tartısılır.

Birde forumdan bazı uyelerı ornek vermısınız..Neden? Sizi tanımasam kendınıze yandas arıyorsunuz dıycem ama..Verdıgınız ornektekı kısılerı tanıyorum..Ludwigle bu kışılerı nasıl bagdastırdıgınız anlayamadım..

Sitelerde Paylaş

Temel hakların referanduma sunulması aslında bizler için çok fena bir durum olur. Türkiye'de ateistlerin varlığının ve can güvenliğinin halk oyuna sunulduğunu düşünsenize! Seçimin ertesi günü hepimizi avlarlar valla. Aslında bu referandumun sonucuna değil, böyle bir referandum yapılıyor olmasına tepki verilmeliydi. Yani hükümet tepki vermekte geç kaldı. Yine de verdiği tepkide haksız çünkü minareler temel bir hak ve özgürlük değil. İnanç ve ibadet hürriyeti halk oyuna sunulamaz elbette ama zaten bunlar oylanmadı ki. Hükümet, minareyi bile temel özgürlüklerden biri sayıp öyle eleştiriyor. Saçmalık. ''Minare dikip tepesinden kendi inancını yoldan geçenlere günde beş vakit zorla dinletme özgürlüğü'' diye birşey mi var?

Sitelerde Paylaş

yahu kindar olup olmadığınızı anlamak için aleme sormak yerine bir önceki iletinize bakmak kafi. Sorunuz nedir bayan.. Sorunuz isviçre meselesi dışında ise o konuyla ilgili bir başlık bulun oraya yazın mümkünse...

Ayrıca sizinle tartışmak da hiç cazip gelmiyor... Tartışma üslubu olmayan kişilerden kaçıyorum son dönemde.. Önyargılarınızı alın bir duvara vurup parçalayıp gelin...

NOT: Atatürkçülük meselesine girmiyorum. Çünkü konu başlığı da bu değil..

bu başlıkta ben mi bahsettim durduk yerde pkk konvoyundan??

her olayı buraya çeken ben miyim komik olma

tartışma üslubu tartışmadan kaçmak mıdır??

çok ama çok sinsisin hala cvp vermiyor pkk ne istiyor diyorum susuyor

:lol:

Sitelerde Paylaş

Konvoyda pkk bayraklarını görenler var..Bizzat konvoya katılmıs ınsanlar bayrakları gordugunu söyluyor ..Bakan ne demıs ne der bılmıyorum..Grip aşısı hakkında bıle karar vermeyen ve halkı ıkıye bolen bır hukumetın bakanına ne kadar guvenılır oda tartısılır.

Birde forumdan bazı uyelerı ornek vermısınız..Neden? Sizi tanımasam kendınıze yandas arıyorsunuz dıycem ama..Verdıgınız ornektekı kısılerı tanıyorum..Ludwigle bu kışılerı nasıl bagdastırdıgınız anlayamadım..

İçişleri bakanı, polisin tv görüntüleri, polisin kendi kayıtları ve MOBESE kameralarında bböyle bir kayda rastalamadı demesi bile sizin için bir anlam ifade etmiyorsa tartışmanın bir anlamı kalmıyor.

Saydığım isimlere gelince. Sayın ludwig'in en sevmediği tiplerin başındayım. Sayın aşturla ayrı uçlardayız. onları kendime yandaş yapsam ne olur sizce..

Bu forumda kendime yakın bulduklarımın değil herkesin kendini ifade etme hakkını savunurum..

Sayın goddes, okuma noktasında noksan olduğunuzu tahmin ediyordum. Çünkü anlama noktasında da noksanlığınız var...

Sitelerde Paylaş

Yine başlık konusu dışında bir konuya daha değineceğim. Azılı komünizm düşmanı sayın Ludwig'de provakatörlük ile suçlanarak atılmış. Sayın ludwig adına da forumun geleceği açısından da üzüldüm. Hala kendi dışımızdaki düşüncelere tahammül göstermeme noktasında önemli bir sorunumuz olduğu ortada. Sayın ludwig ve bir çok liberal arkadaş, düşünsel olarak değil de linç kültürüyle alt edilmeye çalışıldı uzun süre. "Liboş" "Hain" suçlamalarına maruz kaldıkları çok sayıda başlık açıldı. Kimse bu başlıkları bir provakasyon olarak görmedi. Yetkili kişilerden bu tip eleştri ötesi suçlamaları, "arkadaşlar burası herkese açık bir platformdur. Burada her görüşten insan olabilir" şeklinde bir uyarı pek görülmedi. (Bir iki mod arkadaşın hariç) Şimdi ise tam sebebini bilmediğim bir nedenden ötürü (Tüm yazıları tek tek okuyamadım çünkü) sayın ludwig izmir konusunu da buraya taşıdığı için hesabı kesilmiş...Artık bu hesap kesmelerin durması gerekiyor bence. Yarın benimde hesabımı kesersniz, portgas efendinin de, sayın aşturun da hesabını kesersiniz size güllük gülistanlık bir platform kalır. Ama ortada bir tartışma platformu kalmaz körlerin sağırların birbirlerini ağırladığı bir ortama dönüşür.

Konuya ilişkin olarak. Ülkemizin çağdaş ateistleri, isviçreli ırkçıların sergiledikleri ırkçı bir yaklaşımı ayakta alkışlama sırasına girmişler. Son dönemde Avrupa'da yükselen ırkçılık hareketlerinin ürünü olan bir gelişmeyi, siyasi bir değerlendirme yapmadan "sadece islami karşıtlığından" dolayı desteklemek hiç de gerçekçi bir yaklaşım olamaz. Irkçılık yükselen br değer olarak karşımızda. Bence bu olaya çıkarcı bir gözle değil daha nesnel bakmak lazım.

saygılarımla

Hallaç01,

Ludwig düşüncelerinden dolayı atılmamıştır. O düşünceleri burada uzun zamandan beri savunmaktaydı, kimse de onu bu yüzden cezalandırmadı, susturmadı. Üstelik insanları aşağılaması, hakaretler savurması ve takıntılı biçimde taciz etmesine rağmen..

Çarpıtmayın lütfen.

Gelelim hain ve işbirlikçi olma meselesin. Ben ve daha pekçok kişi, Ludwig'e ve onun düşüncelerini savunan birkaç kişiye açıkça "hain, işbirlikçi" dedik. Hala da öyle düşünüyorum.

İktidardaki dinci partiyi desteklemek bir yana, onun dincilikle ilgili aktivitelerini savunan, aklayan, bana şeriatçıları öven, onları eleştirdiğim ve sırf Atatürkçü olduğum için beni aşağılayan, dincilerin ağzıyla konuşup beni putçu, orducu, gerici ilan ederek Zaman gibi Fethullah şizofreninin gazetesini referans gösteren ateiste, ben hain de derim, işbirlikçi de.

Bu benim buradaki herhangi bir üye olarak düşündüklerim, söylediklerimdir, bunun da altını çizerim.

Hep de söyleyeceğim.

Bununla birlikte bu düşünceleri savunmak adına, kinle, biriktirdiği hınçla her başlığı geren, ilgili ilgisiz her konuyu Kemalizm, ırkçılık, putçuluk ve ne ilgisi varsa CHP ile ilişkilendirip provoke eden, insanlara durmadan sapıklar, pislikler, sosyopatlar, cahiller, şunlar bunlar diyen her üye, uyarı alır.

Ludwig bütün bunları yapmış, defalarca uyarılmıştır. Ona uzun uzun açıklamalar yaptığım halde bildiğini okuyacağını ilan eder gibi, bu başlığa sizin de (konuyla ilgisi olmadığını belirtmenize rağmen) yorum yaptığınız -saldırma amaçlı- o iletiyi asmıştır.

Şu başlıkta bunu net olarak görebilirsiniz. Ama nedense kendinizin de belirttiği gibi okumadığınız halde yorum yapmak ve açıkça bizi suçlamak gafletinde bulunmuşsunuz. O resim ve Ludwig'in altına yaptığı türden eleştiriler bu forumun diğer sayfalarında çarşaf çarşaf durmaktadır. O zaman neden hesapları kesilmedi sizce? Mesele o resim ve altındaki yorum mu sanıyorsunuz?

Bu forumda kimse düşüncelerinden ötürü atılmamıştır. Kurallarımız bellidir.

Defalarca uyarı verilmesine karşın o kurallara uymayanların ve forumu provoke etmekte kararlı ve ısrarlı olanların, -sizin deyiminizle söyleyeyim- hesapları kesilmeye devam edecektir.

Sitelerde Paylaş

Hallaç01,

Ludwig düşüncelerinden dolayı atılmamıştır. O düşünceleri burada uzun zamandan beri savunmaktaydı, kimse de onu bu yüzden cezalandırmadı, susturmadı. Üstelik insanları aşağılaması, hakaretler savurması ve takıntılı biçimde taciz etmesine rağmen..

Çarpıtmayın lütfen.

Gelelim hain ve işbirlikçi olma meselesin. Ben ve daha pekçok kişi, Ludwig'e ve onun düşüncelerini savunan birkaç kişiye açıkça "hain, işbirlikçi" dedik. Hala da öyle düşünüyorum.

Bakın siz kendinizde sayın ludwig gibi insanlara güle oynaya hain, işbirlikçi diyebiliyorsnuz. Sebebi ise çok basit. Bu konuda provakatif başlıklarda açıldı. Onlara dair bir işlem yapılıdğını hatırlamıyorum. Gözümden kaçmışsa şimdiden özür dilerim mümkünse benim gözümden kaçan şeyi gözümün içine sokarcasına sunarsanız sevinirim.

AKP ne kadar oy almıştır.. yüzde 50'lre yakındı değil mi. BU ülkenin yarısına yakını hain, işbirlikçi demek ki. BU ülkenin yarsı hain ve işbirlikçi ama bir avuç aydın laik Atatürkçü göğsünü siper ederek onları alt ediyor... Bizim hain, işbirlikçi yaratma sevdamız ne zaman sona erecek... '(Burda sayın ludwige destek vermiyorum. Sonuçta bende onun gözünde hainim çünkü komünist düşünceleri savunuyorum)

Çarpıttığım bir şey yok... Sorun provakasyonsa liberal insanları taşhir adı altında "liboş" diyerek aşağılamaya çalışanlara ne yaptığınızı söyleyeceksiniz bende susacağım. Buna dair kaç başlık açılıdğını benden daha iyi biliyorsnuz. Ya bırakın onları hala, AKP'yi destekledikleri için insanları "hain", "işbirlikçi" olarak suçlayan sizsiniz... Taraf okumanın bile hainlikle özdeşleştiği bir forum yaratıldığının farkındamısınız... Bazı yöneticilerin sayesinde artık eleştri yok insanları aşağılayan yazılar yazılıyor. Ahmet Altan eros giyiyormuş.. Baskın oran Eros giyiyormuş.. Bunu yazan peygamber donumu giyiyor... İnsanların düşüncleri yrine magazinvari aşağılyacı bir üslup kullanmanın hakim olmaya başladığının farkına varabiliyormusunuz. İşte bu bu foruma zarar verir..

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Bakın siz kendinizde sayın ludwig gibi insanlara güle oynaya hain, işbirlikçi diyebiliyorsnuz. Sebebi ise çok basit. Bu konuda provakatif başlıklarda açıldı. Onlara dair bir işlem yapılıdğını hatırlamıyorum. Gözümden kaçmışsa şimdiden özür dilerim mümkünse benim gözümden kaçan şeyi gözümün içine sokarcasına sunarsanız sevinirim.

AKP ne kadar oy almıştır.. yüzde 50'lre yakındı değil mi. BU ülkenin yarısına yakını hain, işbirlikçi demek ki. BU ülkenin yarsı hain ve işbirlikçi ama bir avuç aydın laik Atatürkçü göğsünü siper ederek onları alt ediyor... Bizim hain, işbirlikçi yaratma sevdamız ne zaman sona erecek... '(Burda sayın ludwige destek vermiyorum. Sonuçta bende onun gözünde hainim çünkü komünist düşünceleri savunuyorum)

Çarpıttığım bir şey yok... Sorun provakasyonsa liberal insanları taşhir adı altında "liboş" diyerek aşağılamaya çalışanlara ne yaptığınızı söyleyeceksiniz bende susacağım. Buna dair kaç başlık açılıdğını benden daha iyi biliyorsnuz. Ya bırakın onları hala, AKP'yi destekledikleri için insanları "hain", "işbirlikçi" olarak suçlayan sizsiniz... Taraf okumanın bile hainlikle özdeşleştiği bir forum yaratıldığının farkındamısınız... Bazı yöneticilerin sayesinde artık eleştri yok insanları aşağılayan yazılar yazılıyor. Ahmet Altan eros giyiyormuş.. Baskın oran Eros giyiyormuş.. Bunu yazan peygamber donumu giyiyor... İnsanların düşüncleri yrine magazinvari aşağılyacı bir üslup kullanmanın hakim olmaya başladığının farkına varabiliyormusunuz. İşte bu bu foruma zarar verir..

saygılarımla

Bana secret derlerdi ama siz bendeni de geçtiniz..Gizli bir liberal akp taraftarı olarak..Üzerinize alınmayın ama farklı gorunen insanlardan nefret ediyorum..

Sitelerde Paylaş

Bana secret derlerdi ama siz bendeni de geçtiniz..Gizli bir liberal akp taraftarı olarak..Üzerinize alınmayın ama farklı gorunen insanlardan nefret ediyorum..

Nefret etmek en doğal hakkınız... Ama asla insanları belli bir kalıba sokmayın. Neyi savunduğunu bilmediğiniz insanlar hakkında da yorum yapmayın... Bugüne kadar yemediğim bir etiket kalmıştı liberal olmak. Onuda siz yapıştırdıınız elinize sağlık...

EDIT: Pardon bir de AKP taraftarıymışım... iki etiket birden. Kalıplarınızın dışına çıkmayı başardığınız gün etiketçiliği yanlış yaptığınızıda anlarsınız artık...

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

saygılarımla

AKP'ye oy veren kitleye hain işbirlikçi demediğim gibi, dindarların oy vermesini gayet doğal bulduğumu, dindar olmasalar bile sıradan inanırlar olarak onlara inananları hiç yargılamadığımı defalarca söyledim. Bu halk politikayla yakından ilgilenmez, genel olarak ekmek derdindedir ve üstelik hemen her zaman sağa oy verir.

Benim ve benim gibilerin eleştirdiği, işin iç yüzünü gayet iyi bilen, sözümona ateist olup burada aylarca bizimle dinleri ve onların aktörlerini eleştirenlerin birdenbire o dincileri savunmaları, savunmak adına da çirkefleşmeleridir. Bir kere daha söylüyorum, onlar haindir. Hain ise ihanet eden demektir. Küfür filan mı sanıyorsunuz acaba?

Bir süredir Atatürk adını gördükleri her başlığı talan eden, insanları aşağılayıp küçümseyen ve resmen sindiren bu kitle, hakettikleri yanıtları almaya başladılar. Buna forumun yönetim kadrosu da baştan sona dahildir.

Bu forum hükumet işbirlikçilerinin, onların ağzıyla konuşarak ateisti ve din düşmanını, Atatürkçüyü sindirip susturabileceği, aşağılayıp tarihi çarpıtabileceği bir forum değildir, olmayacaktır.

Bunu yaptıkları için hiçbir zaman susturulup atılmayacaklardır. Hiçbir zaman da atılmamışlardır. Ama ne oldukları da yüzlerine vurulacaktır.

Liberallere değil, bunlar gibi liberallere "liboş" diyorlar. Bu da sadece bu forumda değil, ülkenin her yerinde; gazetelerde, televizyonlarda vb. her yerde kullanılan bir deyim. Ben kullanmam, hiç de kullanmadım ve hoşlanmam ama kullanana da karışmam.

Aynı tepkileri bize aylardır Kemalist, putçu, postal yalayıcısı, statükocu, gerici vb. yaftalarla gelenlere de göstermeliydiniz.

Onların hiç birisi olmadığımızı defalarca belirtmemize, açıklamamıza ve aslında bunun çok da ortada olmasına rağmen..

Ahmet Altan meselesine hiç girmeyelim.. Onu da mı eleştirip dalga geçmesin insanlar?

Ludwig bitti, sıra Ahmet Altan'a mı geldi?

Ben aylardır Atatürk ve Atatürkçülerle ilgili aşağılayıcı, onlarla dalga geçer nitelikte ve üslupta açılan bir yığın başlığı okuyorum ve hiç sesim çıkmadı, kimseyi de şikayet etmedim. Girip düşüncelerimi savundum.

Onlara da tepki gösterseydiniz, sizi samimi bulurdum.

Sitelerde Paylaş

Nefret etmek en doğal hakkınız... Ama asla insanları belli bir kalıba sokmayın. Neyi savunduğunu bilmediğiniz insanlar hakkında da yorum yapmayın... Bugüne kadar yemediğim bir etiket kalmıştı liberal olmak. Onuda siz yapıştırdıınız elinize sağlık...

Liberalsınız demedım..Taraftarısınız dedim..ikisinin farklı oldugunu benden ıyı bılırsınız..

Kendinizi ortaya dürüstçe koyarsanız kımse size yazılarınızdan dolayı yakıştırma yapmak zorunda kalmaz..Belirsiz kaldıgınız için yapılan yakıstırmalar da ki hatalar sizin sucunuz..

Sitelerde Paylaş

Ahmet Altan meselesine hiç girmeyelim.. Onu da mı eleştirip dalga geçmesin insanlar?

Ludwig bitti, sıra Ahmet Altan'a mı geldi?

Ben aylardır Atatürk ve Atatürkçülerle ilgili aşağılayıcı, onlarla dalga geçer nitelikte ve üslupta açılan bir yığın başlığı okuyorum ve hiç sesim çıkmadı, kimseyi de şikayet etmedim. Girip düşüncelerimi savundum.

Onlara da tepki gösterseydiniz, sizi samimi bulurdum.

Aslındra son söz sizde kalsın diyecektim çünkü tartışma kısırdöngüye dönecekti. Ama farklı şeyler söylediniz..

Samimiyet derken eleyştri derken neyi kast ediyorsunuz... AKP eleştrisi mi her zaman yapıyorum. Liberal arkadaşlara yönelik bir eleştri mi her zaman saç baş birbirimize giriyoruz ve de saçımın olmaması avantajını kullanıyorum...

Bakın

demişsiniz. Eleştri ayrı dalga geçmek ayrıdır.... Tamda ben onu dedim. Artık eleştri yok dalga geçme var magazin kültürü oluşturuluyor demiştim zaten.. Bu hiç de sağlıklı olmayan bir ortamın doğmasına neden oluyor...

Sayın misssecret... sosyalizmi savunuyorum ve liberal arkadaşlarla sürekli tartıyırız. Bu nasıl taraftarlık anlamadım. Önce nefretinizi söylediniz şimdi de dürüstlüğe getirdiniz.. Benim dürüstlüğümü sorgulayacağınıza sosyalistlerle liberallerin farklı olduğunu öğrenseniz daha iyi olmaz mı... Karşınızdakinin hatasını bulma arayışına girmek yerine aynaya bakıp "acaba bnim bir hatam var mı" deseniz, desek daha sağlıklı bir diyalog kurulucağından kuşkum yok...

saygılarımla

EDIT Sayın I feel, Sözünüz Atatürk meselesiymiş pardon geç anladım.. Atatürk'ü bende yri geldiğinde eleşktiriyorum yri geldiğinde de doğrularını ortaya koyuyorum.

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hahahaha...

bazıları bir konuda aynı düşünen herkesi

aynı etiketle yaftalamak istiyor.

hayır öyle değilim diyene de iki yüzlü diyor.

ha ha ha...

ulen, bulaşmayayım diyorum ama ya neyse...

oysa iki uç gibi gözüken

liberal ve komünistlerin,teist ve ateistlerin dahi

uzlaştıkları pek çok husus olabilir.

şu değilsen illa ki busun demek en kolayı, en çirkini.

akpli gizli liboş hallac :D

Sitelerde Paylaş

Hayret ki ne hayret.

İlk defa bir avrupa ülkesi "gelin müslümanlar bizi ezin, bizi değiştirin, bizi yönetin, bize şeriat verin, kadınlarımız çocuklarımız sizin olsun" demedi. Çok garip bir durum.

Halbuki birleşmiş milletlerce islamın eleştirilmesi yasaklanıyor, islam kanada'ya yayılıyor, ingiltere şeriatın kanunen uygulanmasına izin veriyor, salak avrupalılar da seyrediyor sanıyorduk.

Değişik birşey oldu çok ilginç, çok. Hayret.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...