Jump to content

İsviçre'den çikolata gelmiş, annem babam laikmiş

Recommended Posts

Önemli bir noktayı unuttunuz, ırkçılık müslümanlığa karşı gelişmiyor sadece. Tüm göçmenlere karşı yükseliyor. Sizi bağırlarınıa basacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bugün alkışladığınız isviçreli faşistler size de aynı mumeleyi yapacak... Yaktığınız kına da yanınıza kar kalacak..

Siz ya ırkçılığı bilmiyorsunuz.. (Ya da sı yok.. Ya da dedikten sonra döşemek kolay da değmez...)

Avrupa'yı da kaybedersek tatil için nereye gideceğiz; umreye mi?... Irkçılığın altında yatan temel etmen ne yazık ki İslamın antipatik yüzüdür... İslama yönelik bilinçaltı antipatiler şimdilik ırkçılık olarak şekilleniyor; keşke adını doğru koyabilseler... Çözüm yolları bulmak da daha kolay olurdu... Dikkat ederseniz son zamanlarda artık gösteriler İslama karşı yapılıyor; adını doğru bir şekilde koymaya başladılar yani olayın... Amaç insana veya insanlığa veya bir ırka yönelik düşmanlık değil, dünyayı ve insanlığı bu dinden akıl ve ikna yoluyla ve şiddete başvurmadan kurtarmak olmalı... Eğitim her işin başı...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 285
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bence bildiğinizi sanıyorsunuz. Oysa bir gram bir şey bilmiyorsunuz. Eğer bilseydiniz Nazi kültürünün yeniden canlandırılmasına, yaşatılmasına karşı çıkardınız tabi nazilerin neo versiyonu değilseniz...

Neyse bu sözleriniz kendinizi açığa çıkarmanız açısından anlamlı oldu...

NAzi kültürünü yeniden canlandıranlar da bilmiyor demek ki.Bilseler yapmazlardı. Nazismi tek bilenler nazizm düşmanlarıdır zaten :lol:

Neymiş açığa çıkan neo-nazi odluğum mu? Olabilir, sizin gibi iki yüzlü komünist olmaktansa, salak bir müslüman olmaktansa, kesinlikle nazizmi yeğlerim.

Sitelerde Paylaş

Avrupa'yı da kaybedersek tatil için nereye gideceğiz; umreye mi?... Irkçılığın altında yatan temel etmen ne yazık ki İslamın antipatik yüzüdür... İslama yönelik bilinçaltı antipatiler şimdilik ırkçılık olarak şekilleniyor; keşke adını doğru koyabilseler... Çözüm yolları bulmak da daha kolay olurdu... Dikkat ederseniz son zamanlarda artık gösteriler İslama karşı yapılıyor; adını doğru bir şekilde koymaya başladılar yani olayın... Amaç insana veya insanlığa veya bir ırka yönelik düşmanlık değil, dünyayı ve insanlığı bu dinden akıl ve ikna yoluyla ve şiddete başvurmadan kurtarmak olmalı... Eğitim her işin başı...

Seyşel adalarına gidersiniz...

Sayın andromeda, şiddete karşısınız ama, yapılan tüm uygulamalar şiddetin kendisidir. Neyi savunduğunuzun farkındamısınız bilemiyorum.. İnsanlığı müslümanlıktan kurtaracaksınızda dünya hristiyan olunca mı içiniz rahat edecek. Pardon siz ateist misiniz hristiyan mısınız bu bölümü kaçırdım. Nazilerin ırkçılığının kökeninde islam düşmanlığı vardı da ben mi göremedim... Gören biri varsa bana özelden anlatırsa sevineceğim. Siz cidden ırkçılık nedir bilmiyorsunuz. Bunu bilmediğinizden dolayı olayı islamiyete dayandırıyorsunuz?

Sayın nihil, şu ikiyüzlülük edebiyatını bırakıp doğru dürüst tartısanız diyeceğim ama neyi tartışacaksınız ki, "salak bir müslüman olmaktansa" yeni bitme bir nazi olmayı yeğlermişsiniz.. Boşuna mı dedik bizim bazı ateistler ile isviçreli faşistlerin yolu hoşgörüsüzlük durağında kesişiyor diye.

Sitelerde Paylaş

Sayın nihil, şu ikiyüzlülük edebiyatını bırakıp doğru dürüst tartısanız diyeceğim ama neyi tartışacaksınız ki, "salak bir müslüman olmaktansa" yeni bitme bir nazi olmayı yeğlermişsiniz.. Boşuna mı dedik bizim bazı ateistler ile isviçreli faşistlerin yolu hoşgörüsüzlük durağında kesişiyor diye.

Senin neyi savunduğun ne olduğun belli değil.

Tamam dedim ya ben kabul ettim. Ben naziyim.

Şimdi sen başla, neymiş tartışılacak şey?

Senin de nazilerin karşısında olmaktansa müslümanlığı ve komünizmi yeğlemen mi?

Sizin ''demokratik - insancıl'' yalanlarınız bana sökmez.Avrupalılara da sökmüyor işte.

Onlardan, ''sen faşistsin'' dediğin için utanıp minarelere diğer tüm bok püsüre izin veremelerini mi beklyorsun?.Bu ancak sizin salaklarla dolu ülkenizde işe yarar.Senin propagandan senin doğulu ayaktakımı arsında kalır sadece.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Seyşel adalarına gidersiniz...

Sayın andromeda, şiddete karşısınız ama, yapılan tüm uygulamalar şiddetin kendisidir. Neyi savunduğunuzun farkındamısınız bilemiyorum.. İnsanlığı müslümanlıktan kurtaracaksınızda dünya hristiyan olunca mı içiniz rahat edecek. Pardon siz ateist misiniz hristiyan mısınız bu bölümü kaçırdım. Nazilerin ırkçılığının kökeninde islam düşmanlığı vardı da ben mi göremedim... Gören biri varsa bana özelden anlatırsa sevineceğim. Siz cidden ırkçılık nedir bilmiyorsunuz. Bunu bilmediğinizden dolayı olayı islamiyete dayandırıyorsunuz?

İsviçre'nin % 57'si Nazi demek, Türkiye'nin % 47'si şeriatçı demek gibi bir şey... Hem demokrasi ise demokrasi işte... Siyasal İslamcılar da aynı şeyi savunmuyor mu?.. Sadece halklar farklı; ne oldu?... Demek demokrasi siyasal İslamcıların bize "demokrasi" diye yutturduğundan farklı bir şeymiş... Halkın oy vermesi ile adım adım şeriata geçmek demokrasi değilmiş...

Sitelerde Paylaş

salaklarla dolu ülkem nere...

İnsanları aşağılamaya çalışmakla "doğulu ayak takımı" diyerek hor görmekle nereye varacağınızı sanıyorsunuz?

Ben demedim, siz dediniz ama yine de "ayak takımı" dememek lazım... Sadece "farklı bir şekilde eğitilmeleri gereken, eğitime muhtaç insanlar" diyelim... Zorunlu sünni İslam derslerinin kaldırılması ile işe başlanmalı..

Sitelerde Paylaş

İsviçre'nin % 57'si Nazi demek, Türkiye'nin % 47'si şeriatçı demek gibi bir şey... Hem demokrasi ise demokrasi işte... Siyasal İslamcılar da aynı şeyi savunmuyor mu?.. Sadece halklar farklı... Demek demokrasi siyasal İslamcıların bize "demokrasi" diye yutturduğundan farklı bir şeymiş..

Keşke soruma yanıt verseydiniz önce..

Irkçılığın yükeslişte olduğunu söyledim. İnsanlara ırkçılığın aşılandığını söyledim. Nasıl mı aşılanıyor diye soracak olursanız en basitinden, Solingen katliamının bir dönem ders kitaplarına nasıl girdiğine bakabilirsiniz.

Bir hristiyan coğrafyasında minarenin yasaklanması bir ateist için nasıl bir kazanımdır anlatabilir misiniz? Ezan yerine çan seslerini duyunca kendinizden mi geçiyiorsunuz? Minare yerine kilise gördüğünüzde içiniz mi aydınlanıyor... Umarım isviçreli ırkçıların bu zeferini ateizmin zaferi olarak göstermezsniz..

İnsanlığı müslümanlıktan kurtaracaksınızda dünya hristiyan olunca mı içiniz rahat edecek. Pardon siz ateist misiniz hristiyan mısınız bu bölümü kaçırdım.

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Dünyanın bir kısmının hristiyan olması tamamının müslüman olmasından daha iyidir tabiki.

Yada hepsinin hristyan olmasından.

Dinler arası savaşlar ateizme daha çok yer açar ayrıca.

Minarelerin yasaklanmasını desteklemek, kiliseleri desteklemek demek değildir. Hep aynı çarpıtma en aynı sahtekarlıklar.

Sitelerde Paylaş

Keşke soruma yanıt verseydiniz önce..

Irkçılığın yükeslişte olduğunu söyledim. İnsanlara ırkçılığın aşılandığını söyledim. Nasıl mı aşılanıyor diye soracak olursanız en basitinden, Solingen katliamının bir dönem ders kitaplarına nasıl girdiğine bakabilirsiniz.

Bir hristiyan coğrafyasında minarenin yasaklanması bir ateist için nasıl bir kazanımdır anlatabilir misiniz? Ezan yerine çan seslerini duyunca kendinizden mi geçiyiorsunuz? Minare yerine kilise gördüğünüzde içiniz mi aydınlanıyor... Umarım isviçreli ırkçıların bu zeferini ateizmin zaferi olarak göstermezsniz..

Günümüzde reforme olmamış ve ehlileştirilmemiş tek din olarak kalan İslamiyetin ehlileştirilmesine bir yerden başlamak lazım...

Sitelerde Paylaş

Bunu ateist-hristiyan ititfakı ile mi yapacaksınız...

Birileri bir yerden başlamış işte... Kimsenin kimseyle ittifak ettiği falan yok...

Siyasal İslamcıların kendi oy çokluğu kuyularına düşmesi çok manidar ama... Demek ki siyasal İslamın ön koşulu, belli bir eğitim düzeyinin altında, hurafelere prim veren bir halk bulmakmış önce...

Sitelerde Paylaş

Birileri bir yerden başlamış işte... Kimsenin kimseyle ittifak ettiğifalan yok... Siyasal İslamcıların kendi oy çokluğu kuyularına düşmesi çok manidar ama... Demek ki siyasal İslamın ön koşulu, belli bir eğitim düzeyinin altında, hurafelere prim veren bir halk bulmakmış önce...

Sence İslam'a gösterdikleri tepki İslam'ın yayılmasını engelleyecek mi?

Hayır

Onun daha büyümesine sebep olacak

Senin gibilerde kudurmaya devam edecek

Sitelerde Paylaş

Birileri bir yerden başlamış işte... Kimsenin kimseyle ittifak ettiğifalan yok... Siyasal İslamcıların kendi oy çokluğu kuyularına düşmesi çok manidar ama... Demek ki siyasal İslamın ön koşulu, belli bir eğitim düzeyinin altında, hurafelere prim veren bir halk bulmakmış önce...

Hayır

mayonez terbiyesizliğin alemi yok şu kitaba vicdanınızla inanıp beyninizle sorgulasanız ne güzel olurdu

Sitelerde Paylaş

Sevgili Pante başlığa yazdığı 83. yorumu ile ( http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=33208&st=80 ) İsviçre'deki müslümanların minare kavgasındaki gerçek niyetlerini açığa çıkarıp yüzlerine taktıkları tüm sahte maskeleri söküp atmış .

Hazır yeri gelmişken bir olay da ben anlatayım :

Gelişmiş Avrupa ülkeleri hastanelerde, kreşlerde, yatılı okullarda vs. kesinlikle müslümanlara domuz etinden yapılma yemek vermezler. Onun yerine hindi veya tavuk etinden yapılma yemek sunarlar .

Peki bizim müslümanlar ne yapar ?

Gayet kaba bir eda ile yemeği derhal reddeder ve şöyle derler :

- Ben bunu yemem, çünkü bana verdiğiniz bu tavuk ( veya hindi ) eti bismillah çekilerek kesilmedi . Haramdır, mundardır, ben yemem .

Adam ecnebi ve üstelik hristiyan bir ülkede tavuk eti bulmuş, karşısındakinden helal kesilmişini istiyor .

İşte minare kavgası da bunun gibi birşey .

Cami buldular az geldi, şimdi de minarelisini istiyorlar .

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birileri bir yerden başlamış işte... Kimsenin kimseyle ittifak ettiğifalan yok... Siyasal İslamcıların kendi kuyularına düşmesi çok manidar ama... Demek ki siyasal İslamın ön koşulu belli bir eğitim düzeyinin altında bir halk bulmakmış önce..

Hayır

Bu yüzden ne derse müslümanlar yapmak lazım değil mi?... Zürih silueti mesela Mekke'ye benzese ne güzel olur... Eyfel'in etrafında yedi defa dönseler, zafer takı ile Eyfel arasında Champs-Élysées üzerinden gidip gidip gelseler, kısa etekli kızlara kezzap atsalar, ortalık kılık kıyafetsizden geçilmese falan... Ne hoş bir Avrupa olur...

Sitelerde Paylaş

Sevgili Pante başlığa yazdığı 83. yorumu ile ( http://forum.ateizm2...pic=33208&st=80 ) İsviçre'deki müslümanların minare kavgasındaki gerçek niyetlerini açığa çıkarıp yüzlerine taktıkları tüm sahte maskeleri söküp atmış .

Hazır yeri gelmişken bir olay da ben anlatayım :

Gelişmiş Avrupa ülkeleri hastanelerde, kreşlerde, yatılı okullarda vs. kesinlikle müslümanlara domuz etinden yapılma yemek vermezler. Onun yerine hindi veya tavuk etinden yapılma yemek sunarlar .

Peki bizim müslümanlar ne yapar ?

Gayet kaba bir eda ile yemeği derhal reddeder ve şöyle derler :

- Ben bunu yemem, çünkü bana verdiğiniz bu tavuk ( veya hindi ) eti bismillah çekilerek kesilmedi . Haramdır, mundardır, ben yemem .

Adam ecnebi ve üstelik hristiyan bir ülkede tavuk eti bulmuş, karşısındakinden helal kesilmişini istiyor .

İşte minare kavgası da bunun gibi birşey .

Cami buldular az geldi, şimdi de minarelisini istiyorlar .

Kendi putlarının adı anılmış olmalı...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...