Jump to content

Ateist Milliyetçiler (Vatanseverler)

Recommended Posts

• İleti 238
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

evet canım müslümanım islamın şartları arasında neler var birdüşün istersen sonra şeriat diye çığrın

en başta tabi ki kelime-i şehadet vardır. bunu kabul ettikten sonra eğer sen allah a ve onun peygamberlerine inanıyorsan onun dediklerine boyun eğmeli ve dediklerini yapmalısın. ve şu ayet-i kerime mucibince şeriatı istemelisin; "Allahın indirdiğiyle hükmetmeyenler, kafirlerin ta kendileridir." (Maide:44)

Sitelerde Paylaş

Bu şeriatçı takımı da baydı ya; ulen dayak yemeden rahat duramıyorsunuz, tam herşey yoluna girecek, yine saçma sapan bir maraz çıkarıyorsunuz.

Hayır arada askeri vesayetçiler bizi de dövüyor fırsat bu fırsat, o olmasa yanmayacağım da...

Sitelerde Paylaş

en başta tabi ki kelime-i şehadet vardır. bunu kabul ettikten sonra eğer sen allah a ve onun peygamberlerine inanıyorsan onun dediklerine boyun eğmeli ve dediklerini yapmalısın. ve şu ayet-i kerime mucibince şeriatı istemelisin; "Allahın indirdiğiyle hükmetmeyenler, kafirlerin ta kendileridir." (Maide:44)

biz şu an ortaçağ arabistanında yaşamıyoruz ve bu ayetlerden birinci derece sorumlu olanlar biz değiliz

islamın beş şartını bilmeden burada islamcılık oynamayın

Sitelerde Paylaş

Lafı kısa kesicem; dikkatimi çeken nedense askerlikten kaçan tiplerin birçoğu dini inançları zayıf veya hiç inanmayan kimseler oluyor. Yani bunların içinde ateisti, agnostiği, deisti ve birçok inançsız kişisi var. Aslında dini inancı olmayan, maddiyattan başka birşey görmeyen ve hayatı bir nimet sayan birisinden de vatani duygular bekleyip, en güzide dünya nimeti olan canını tehlikeye atmasını beklemek olmaz. Diyeceğim şu ki, yukarıda saydığım ve saymadığım inançsızların vatan ile ilgili düşünceleri nelerdir? Bir vatan uğruna kendi canlarını feda etmeyi göze alabilirler mi? Yani dini inancınız yok. vatani inancınız ve sevginiz de mi yok?

Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu ateist mi? O da çürük raporu alıp askerlik yapmamıştır da.

Sitelerde Paylaş

bunu hatırlatınca hemen konuyu değiştirdi

Yazılanların tamamını okumadım uyardığınız için teşekkürler. Kaldı ki vatanseverliği askerlik yapıp yapmamaya indirgemek çok yanlış. Gelişmiş devletlerde askerlik bir " iş " tir bizde " vatan borcu " Türkiye'de bir an önce profesyonel askerliğe geçmeli ama o zaman milli gelirden savunmaya ayrılan oranı iki katına çıkarmak gerekiyor. Bu para da bizde yok. Diyanet İşleri Başkanlığını kaldırıp ona ayrılan bütçeyi savunmaya ayırsak hem devlete hem gençlere çok büyük iyilik yapmış oluruz.

Sitelerde Paylaş
Tanrıya inanmayan herkes hırsızdır, haindir demiyorum ama onu frenleyen bir ilahi güç olmadığı için bir inançlıya göre suça daha çok meyillidir.

Demek oluyor ki, senin hırsızlık yapıp yapmaman mizacınla, sosyal çevrenle ve içinde bulunduğun şartlarla falan ilgili değil; sadece inanıp inanmamanla ilgili? Örneğin senin gibi biri, bir kadına tecavüz etmeyi ''kendi karakteri, mizacı ve kendi öznel etik değerleri'' için değil sırf ''inandığı için'' reddediyor. Senin karakterin böyle bir iğrenç ve rezilce bir şey yapmaya müsait; ama cehennem korkusu sana engel oluyor? :D

Hırsızlık yapan herkesin inanmadığını ortaya koyan tek bir bilimsel istatistik var mıdır? yoksa bu kıçının engin ve ilahi tecrübelerinden mi uyduruyorsun bunları? Bence hiçbiri... sen üçüncü sınıf adi bir provakatörsün...

inançlı olan bir insan da suç işleyebilir ama pişman olur, vicdanı el vermez, suçunu kabullenir ve cezasını çekmesi gerektiğini düşünür. çünkü buranın ötesinde öbür tarafın bir adaleti var

Erbakan hocanız ve zevatı ile keriz feneri derneği soyguncuları sence suçlarını kabul ediyor yahut pişman oluyor mu? :D

ama inançsız onu gözleyen bir tanrıya inanmadığı için yalan söyleyebilir, inkar edebilir ve cezasına itiraz edip paçayı kurtarmaya çalışır.

Şimdiye kadar hiçbir kadına değil tecavüz, taciz bile yapmadım; ama ne inançlı ne de müslüman değilim, bildiğin safi/katıksz bir ateistim. Yalnızca bu bile senin şarlatanlığını çürütmeye yeter; ancak dedim ya, sen bir provakatörsün, bunun başka izahı yok...

Sonra, okuma özürlü müsün bilmiyorum ama yazdıklarımı iyi oku. ne yazdım ben islam adı altında halt yiyenleri islam a mal etmeyin. ha gerçek müslümandır o da hata yapabilir bunu bütün islama mal edemezsin. anladın mı beni?

Kimin ne kadar müslüman olduğuna sen mi karar veriyorsun? Kendini o put allahın yerine koymak bizzat senin inancına ters değil mi? Mutlak karar verme mercii yalnız allah değil midir islam'a göre?

Son olarak benim için vatan üzerinde inancımını hükümleriyle hükmedilen her yer benim vatanımdır. türkiye olabildiği gibi grönland veya madagaskar da olabilir. önemli olan inançtır.

Benim için hiçbir yerdir... Özgürce ve huzurlu yaşayabildiğim her yer benim vatanımdır... Özgürlüğüm üzerinde hiçbir gücü tanımam... Bu devlet de olur, senin gibilerin rezil ahlakı da olur, din de olur... Vatan senin zihnine zerk edilmiş ''yeni ve özgün'' bir puttur... Vatan onu yönetenlerin çıkarları, savaşları ve denetim aygıtıdır... Şimdiye kadar hep böyle olageldi, daha farklı olabilir mi? Elbette, ancak ne senin kafanla ne de mevcut olanla mümkün değil.

Kimseyi öldürmek, kimseden emir almak zorunda değilim. Askerliğin kıçımı sildiğim peçete kadar değeri yoktur gözümde, orduların insanları koruduğuna da inanmam; onlar yalnızca kendi çitlerini, duvarlarını ve iktidarlarını korur. Kendimi korumam icap ederse korumaya çalışırım; ama itaat etmem... Beni korumaya and içmiş olana da iman etmem; bilirim ki arkasından ben'liğime tecavüz gelecektir.

Sitelerde Paylaş

Benim için hiçbir yerdir... Özgürce ve huzurlu yaşayabildiğim her yer benim vatanımdır...

Ne diyor Mazlum Çimen sevgilisine? 'Gözlerinin dokunduğu her mekan memleketim, bakıver de uzamasın gurbetim esaretim' :)

tarihinde terence tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne diyor Mazlum Çimen sevgilisine? 'Gözlerinin dokunduğu her mekan memleketim, bakıver de uzamasın gurbetim esaretim' :)

Memleketin en az %60ı müslüman... Tabi savunma hazır:Onlar gerçek müslüman değil:) İran, suudi arabistan falan hiç değil... bir asr-ı saadet var diyorlar kerameti kendinden menkul, ona girsek o daha pohhh :D Hadi ideolojik tartışmalarda bu tarz savunmaları anlayabiliyorsun, neticede referansı insan hepsinin; ancak, bu hödükler mutlak ve ilahi bir güç ve karar merciinin varlığına hem inanıp hem de nasıl oluyor da kendilerini onun yerine koyabiliyor? Toplumsal her süreçte olduğu üzre iktidar ve tahakküm kendini her fırsatta yeniden üretip kutsal, dokunulmaz ve sırrına kimsenin vakıf olamıyacağı bir güç haline sokuyor.

mazlum'un üstüne bir de fikret'ten ''güzel ne güzel olmuşsun görülmeyi, görülmeyi... siyah zülfün dalgalanmış, örülmeyi örülmeyi'' diyerek bir kadeh içelim şerefe paşam :)

Sitelerde Paylaş

biz şu an ortaçağ arabistanında yaşamıyoruz ve bu ayetlerden birinci derece sorumlu olanlar biz değiliz

islamın beş şartını bilmeden burada islamcılık oynamayın

kim sorumlu peki? bu din aynı hükümlerle 21.yy da gelseydi kabul edeceksin sanki! utanmadan kalkmış kafir halinle millete islam öğremeye çalışıyorsun, sen kafir bile değilsin, münafık!

Sitelerde Paylaş

Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu ateist mi? O da çürük raporu alıp askerlik yapmamıştır da.

bunu hatırlatınca hemen konuyu değiştirdi

yahu siz spastik özürlü müsünüz cidden, yoksa benimle kafa mı bulduğunuzu zannediyorsunuz? onların yaptıklarını islam a mal edemezsiniz! bunlar peygamber mi de onlar her yaptığını sanki hz. muhammed yapmış gibi islam a mal ediyorsunuz?!

Sitelerde Paylaş

kim sorumlu peki? bu din aynı hükümlerle 21.yy da gelseydi kabul edeceksin sanki! utanmadan kalkmış kafir halinle millete islam öğremeye çalışıyorsun, sen kafir bile değilsin, münafık!

yazdıklarım silinmiş yeniden yazayım

sen kalk müslümanım diyene hayır değilsin de yani islama aykırı davran sonra utanmadan gelip başkasını münafıklıkla suçla

höstt

git öğren de gel sonra burada dalganı geç hadiiiii

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...