Jump to content

Ateist Milliyetçiler (Vatanseverler)

Recommended Posts

İnandığın tek bir şeye bir tane delil sunmaz mısın sen? Şu söylediklerinde bilimsel, tarafsız ve kanıtlanabilir bir durum var mıdır? Ben sana desem ki ''inanan herkes demiyorum, ama inananların büyük çoğunluğu ''hırsızdır, sapıktır''. Çünkü onlar yalnızca cehennem korkusuyla hareket ederler, yani aslında sapıktırlar; ama bunları bastırmak için cehenneme inanırlar''!!! Hadi yapabiliyorsan çürüt bunu? Peki senin cümlelerinin bundan farkı ne? İspat ne?

iftira atmak senin inancında günah değil mi? Hiç tanımadığın birine direk iftiraatarak büyük bir ''şirk''e battığını biliyor musun bizzat İslam kaidelerine göre?

Kime hainlik yaptım? sen nerden gördün? olsa olsa manita görmeden birkaç kız süzmüşümdür; ona da ihanet denemez herhalde :D

Din büyüğü sandığın biri sana bir kadına tecavüz etmeni emrederse ne yaparsın? Ya masum bir çocuğu katletmeni emrederse? İnsan emirleri sorgulamazsa doğru yahut yanlış olduğunu nasıl anlayabilir? Zaten emir de sen sorgulayasın diye verilmeyeceğine göre, doğruluğundan emin dahi olmıyacağın eylemlere niye ortak olursun ki? İslam sana aklını pazara çıkar ve kullanma; senin yerine yalnızca din büyüklerin mi düşünsün diyor? Sende akıl yok mu ki onun bunun aklıyla sorgusuz sualsiz işler yapıyorsun? Din büyükleri senden karını isterlerse ona da he mi diyeceksin mesela? Onu muhtemel ki kabul etmeyip reddecek sen neden askerlik söz konusu olunca he diyorsun a dangalak? Neye hizmet ettiğini nerden bileceksin?

dünyada iyi insanların olduğu gibi kötü insanlar da vardır. ama sadece iyi olmak ya da sadece kötülükten sakınmak yetmiyor. biz iyi bir insan da olsak kötü bir insan da olsak allah ı tanımak ve ona itaat etmek durumundayız ki bizi çok güzel bir şekilde yaratan ve bizlere nimetler veren rabbimize o emir vermeden şükür etmek için ona itaat etmeliyiz. nankör ve duyarsız olmayan her insanın şükretmesi gerekir. sonuçta bunları kendileri yaratmıyor. onlardan üstün bir akıl sahibi herşeyi insana göre ölçülü ve dengeli bir şekilde yaratmış. bunu inkar edebilir misin? bu yaratıcı elbette ki allah'tır ve ben ancak ona itaat eder, şükür ve hamd ederim. herşeyi onun rızası için yaparım.

dediğim gibi iyi insanlar olduğu gibi kötü insanlar da vardır. ben herşeyi yaratan bir yaratıcıya inanıyor ve bunun inkar edilemez olduğunu savunuyorum. bu yaratıcının allah olduğuna inanıyorum. bu yüzden yapım iyi de olsa kötü de olsa allah ın emirlerine uymam gerektiğini düşünüyorum. her insanın kötü yanları olabilir ama yeter ki iyi olmaya çalışsın. ben hiçbir zaman vahşetten, kan dökmekten yana değilim ama eğer rabbim savaşın diyorsa bunda bir hikmet vardır. ve müslümanlar tarihte hiç zülmetmemişlerdir. bilhassa zülme uğramış ve müdafaa için allah yolunda savaşmışlardır. eğer allah bana savaşmaya emrediyorsa ben buna uymak durumundayım. ve eğer benim yanlışım varsa bana atfedin dinime değil. eğer dine bir eleştiride bulunacaksanız allah ın e peygamberinin dediklerine göre konuşun. ve kendi düşüncenize göre mana vermeyin. bu yanlıştır. sapıtmaya ve çarpıtmaya girer. aslında eleştirmeye teşebbüs etmeniz bile doğru değildir, çünkü sizleri yaratanı eleştirmek olmaz, çünkü o sizin bilmediklerinizi bilir. şimdi yanlış mı bu? siz bilinmeyen birşey hakkında birşeyler söylerseniz yanlış olmaz mı? daha insanın bilemediği onca şey varken kendisine yaratan rabbi hakkında atıp tutmak doğru olur mu?

islam kötü bir din değildir. önyargıyla, art niyetle ve sapıtma amacıyla yaklaşmadan ve doğru kaynaklardan dini öğrenmeye çalışın. her müslümanım diyene aldanmayın. gerçek din kuran ve sünnet üzerinedir. onun bunun lafı üzerine değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 238
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen çok biliyorsan getir ayetleri o zaman.

Nerede yazıyor "İnanmadığı halde inanıyor gibi görünen" diye.

Ama ben yazdıklarıma uygun ayetleri getiririm.

Var mısın?

Senin zihniyetine göre Türkiye müslüman ülke değil, halkı da müslüman değil o zaman.

Hani cihat eden?

hani şeriat?

Neden camiler bomboş?

Hristiyanlar gibi neden haftada bir cuma namazları doluyor sadece?

Çünkü senin gibi inanmıyor, 1400 sene öncesi ilkel çağa, orta çağa dönmek istemiyorlar.

İlerici olmasalar da senin gibi gerici değiller en azından. :lol:

Münafıklar sana geldikleri zaman: "Senin Allah'ın elçisi olduğuna şâhitlik ederiz." derler. Allah, senin gerçekten O'nun elçisi olduğunu çok iyi bilir. Ve Allah, münafıkların yalancı olduklarına da şâhitlik ediyor. (Münafikun:1)

Yeminlerini kendilerine bir kalkan yaptılar. Allah'ın yoluna engel oldular. Gerçekten onlar çok kötü bir şey yapıyorlar.(Münafikun:2)

işte bunlar ayetler, senin getireceğin ayetleri de merak ediyorum.

hakkıyla islamı yaşayan çok az kişi var. müslümanlar ama tam anlamıyla islamı yaşamıyor ya yaşayamıyorlar. dolayısıyla camiler de boş kalabiliyor ve cihat isteği de olmuyor. belki de bazı kuralları beğenmiyorlar. belki de sizin gibi ilkel diyorlardır, bilemem. ama benim için fark etmez. eğer allah ın emriyse ilkel milkel beni ilgilendirmez. beni yaratana karşı benim itiraz etme hakkım yok. cihata da ilkel milkel demeyin. insanlar milleti katletmek için cihat yapmıyorlar, keyfleri için değil allah için cihat yapıyorlar.ama tabi sizin gibi bebek katillerini asamayan bir cumhuriyet ve adalet tapanlardan da başka şey beklenmez. siz bebek katillerine mecliste kukla oynatmaya devam edin!

Sitelerde Paylaş

Münafıklar sana geldikleri zaman: "Senin Allah'ın elçisi olduğuna şâhitlik ederiz." derler. Allah, senin gerçekten O'nun elçisi olduğunu çok iyi bilir. Ve Allah, münafıkların yalancı olduklarına da şâhitlik ediyor. (Münafikun:1)

Yeminlerini kendilerine bir kalkan yaptılar. Allah'ın yoluna engel oldular. Gerçekten onlar çok kötü bir şey yapıyorlar.(Münafikun:2)

hakkıyla islamı yaşayan çok az kişi var. müslümanlar ama tam anlamıyla islamı yaşamıyor ya yaşayamıyorlar. dolayısıyla camiler de boş kalabiliyor ve cihat isteği de olmuyor. belki de bazı kuralları beğenmiyorlar. belki de sizin gibi ilkel diyorlardır, bilemem. ama benim için fark etmez. eğer allah ın emriyse ilkel milkel beni ilgilendirmez. beni yaratana karşı benim itiraz etme hakkım yok. cihata da ilkel milkel demeyin. insanlar milleti katletmek için cihat yapmıyorlar, keyfleri için değil allah için cihat yapıyorlar.ama tabi sizin gibi bebek katillerini asamayan bir cumhuriyet ve adalet tapanlardan da başka şey beklenmez. siz bebek katillerine mecliste kukla oynatmaya devam edin!

senin din büyüklerin vatansever değil mi ondan apoyu hemen asarlar

asmak o kadar kolay değil apoyu kullanmak gerekiyor önce kullanılsın sonra asılsın

nerde senin din büyüklerinde o irade

nurcu zihiyetli akp niye asmıyor apoyu

ha pardon onlar müslüman değil di mi münafık

Sitelerde Paylaş

Benim gibi mesela.

Hem müslüman düşmanı hemde vatanını bayragını herşeyini canından çok seven birisiyim. Hüseyin nihal ATSIZ Atamızın dedigi gibi: TÜRKler ya dinsizdir ya samanist.

yobaz arapların getirdigi dini kabul etmiyorum. Muhammed daha babasının organlarındayken biz vardık :D

atan senin olsun,benim atam Atatürk'tür.

at kafası nihal ise .ötü .oklu yalaka sahtekar kafayı yemiş herifin tekidir.

tarihinde VahsiZenci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bu başlığın tek amacı provokasyon

o kadar şizofrenik ki hem yüzde 99 müslüman diyor hem sanki yüzde 99 şeriat istiyormuş gibi bana münafık diyor

bak ikide bir iftira atıp durma, sen o provokasyon lafını elinde molotoflarla gezenler diyecekesin. yanlış adrestesin. yüzde 99 müslüman olup dininin gereklerini yerine getirmeyebilir ve fasık olurlar. sen ise ayeti kerimeyi inkar edip kendini müslüman gibi gösteriyorsan münafıksındır. eğer kafirin, münafığın ne olduğunu bilmiyorsan anlatayım. senin kafir ya da münafık olduğunu ancak allah bilir ve karar verir. bu insanlara kalmış değildir. ama sen allah ın ayetlerine karşı gelirsen küfre girmiş olursun. en azından bunu bil. anladın mı?

senin din büyüklerin vatansever değil mi ondan apoyu hemen asarlar

asmak o kadar kolay değil apoyu kullanmak gerekiyor önce kullanılsın sonra asılsın

nerde senin din büyüklerinde o irade

nurcu zihiyetli akp niye asmıyor apoyu

ha pardon onlar müslüman değil di mi münafık

apo yu ne gibi kullanmak gerekiyor bilmiyorum ama siz kullanıyor olmalısınız ki bir kullanma planından bahsediyorsun. ki bu deccalleri sizin gibi solcular şişirdi. onlar ajitasyonu yedirdiniz, siz eziksiniz, sizi milliyetçiler daha doğrusu sizlere göre faşistler ve dindarlar eziyor diye onlar da galeyana geldiler ve birgün sizlerin başlarında patlayacaklar. ama benim düşüncem bu deccalleri temizleyecek olanlar da bizi olacağız ve son olarak benim akp, narcı, nurcu ile ilgim yok. ben sadece alemlerin rabbi olan allah a ve onun peygamberini tanırım.

sen allaha falan inanamazsın sen normal değilsin tanımadığın birine utanmadan iftira attın sonra yine utanmadan yüzde 99 u da dolaylı yoldan münafıklıkla suçladın

sen git tedavini ol gel canım bence

ben yüzde 99 a münafık dediğimi hatırlamıyorum ama eğer demişsem bul ve getir. ben dedim ki bu ülkede eğer yüzde 99 luk kitle hakkıyla müslümanlığını yaşadığını idda ediyor ya da yaşamak istiyorsa yüzde 99 u "resmi" de olsa müslüman olan insanlar, allah ın hükümleriyle yönetilme haklarına sahip oldukları için şeriatı, allah ın kanunlarını yani hakları olan şeyi istemelidirler dedim. allah ın hükümleriyle hükmetmemek fasıklığa, bu hükümleri inkar etmek ise küfre girer. sen ise bu hüküüleri küçümseyip, aşağılayıp beğenmeyerek bu hükümlerin bizleri ilgilendirmediğini söyleyerek inkar ettin ve küfre girdin. doğru değil mi? yalan mı söylüyorum, iftira mı ediyorum?

Sitelerde Paylaş

bak ikide bir iftira atıp durma, sen o provokasyon lafını elinde molotoflarla gezenler diyecekesin. yanlış adrestesin. yüzde 99 müslüman olup dininin gereklerini yerine getirmeyebilir ve fasık olurlar. sen ise ayeti kerimeyi inkar edip kendini müslüman gibi gösteriyorsan münafıksındır. eğer kafirin, münafığın ne olduğunu bilmiyorsan anlatayım. senin kafir ya da münafık olduğunu ancak allah bilir ve karar verir. bu insanlara kalmış değildir. ama sen allah ın ayetlerine karşı gelirsen küfre girmiş olursun. en azından bunu bil. anladın mı?

ahlaksızsın hem bana münafık diyor sonra allah bilir deyip beni iftira atmakla suçluyorsun

apo yu ne gibi kullanmak gerekiyor bilmiyorum ama siz kullanıyor olmalısınız ki bir kullanma planından bahsediyorsun. ki bu deccalleri sizin gibi solcular şişirdi. onlar ajitasyonu yedirdiniz, siz eziksiniz, sizi milliyetçiler daha doğrusu sizlere göre faşistler ve dindarlar eziyor diye onlar da galeyana geldiler ve birgün sizlerin başlarında patlayacaklar. ama benim düşüncem bu deccalleri temizleyecek olanlar da bizi olacağız ve son olarak benim akp, narcı, nurcu ile ilgim yok. ben sadece alemlerin rabbi olan allah a ve onun peygamberini tanırım.

puhaha allahın beyinsiz kulu ben kürtçü liboş marksist falan filan değilim

dolayısı ile nasıl ezik olduğumu anlamadım

resmen katil ruhlu bir manyaksın elkaıde militanı seni :D

ben yüzde 99 a münafık dediğimi hatırlamıyorum ama eğer demişsem bul ve getir. ben dedim ki bu ülkede eğer yüzde 99 luk kitle hakkıyla müslümanlığını yaşadığını idda ediyor ya da yaşamak istiyorsa yüzde 99 u "resmi" de olsa müslüman olan insanlar, allah ın hükümleriyle yönetilme haklarına sahip oldukları için şeriatı, allah ın kanunlarını yani hakları olan şeyi istemelidirler dedim. allah ın hükümleriyle hükmetmemek fasıklığa, bu hükümleri inkar etmek ise küfre girer. sen ise bu hüküüleri küçümseyip, aşağılayıp beğenmeyerek bu hükümlerin bizleri ilgilendirmediğini söyleyerek inkar ettin ve küfre girdin. doğru değil mi? yalan mı söylüyorum, iftira mı ediyorum?

bizi ilgilendirdiğine dair bir kanıt getir çabuk

ayrıca bu ülkenin büyük çoğunluğunun ben gibi düşünen müslümanlardan oluştuğunu bile bile rezilliğe devam ediyorsun

ne aşşalaması gerizekalı davar ne saçmalıyorsun bizle alakası yok diyorum sadece

Sitelerde Paylaş

ahlaksızsın hem bana münafık diyor sonra allah bilir deyip beni iftira atmakla suçluyorsun

puhaha allahın beyinsiz kulu ben kürtçü liboş marksist falan filan değilim

dolayısı ile nasıl ezik olduğumu anlamadım

resmen katil ruhlu bir manyaksın elkaıde militanı seni :D

bizi ilgilendirdiğine dair bir kanıt getir çabuk

ayrıca bu ülkenin büyük çoğunluğunun ben gibi düşünen müslümanlardan oluştuğunu bile bile rezilliğe devam ediyorsun

ne aşşalaması gerizekalı davar ne saçmalıyorsun bizle alakası yok diyorum sadece

bak elbette allah bilir ama eğer biz herşeyi allah bilir deyip geçersek o zaman bütün ayetlere de uymayalım. sonra öbür tarafta da allah ın huzuruna çıkınca allah ım sen kitap gönderdin ama biz bilemeyeceğimiz için herşeyi sana bıraktık. şimdi bildiklerini açıkla da biz de görevlerimizi yerine getirelim diyebilir miyiz? yani böyle birşey aklına yatıyor mu? diyeceğim şu ki biz kendi keyfimize göre sana kafir ya da münafık demiyoruz. allah ın dediklerine göre değerlendiriyoruz. biz bildiğimiz kadarı ile söylüyoeruz. tabi ki son merci kararı allah tır. en doğrusunu allah bilir. anladın mı? biz (haşa) allah lık taslamıyoruz ve kimseyi itham etme meraklısı değiliz. anladın mı?

ben sana ayet getirmedim mi? "allah ın hükümleriyle hükmetmeyenler, işte onlar kafirlerin ta kendileridir." diye bir ayet göstermedim mi? bunlar müslümanlar ilgilendirmiyorsa kimi ilgilendiriyor? peygamber efendimiz sadece o beğenmediğiniz araplara değil bütün insanlığa gönderilmiştir. allah en sevdiği peygamberini kıyamete kadar glecek olan tüm insanlara alemlere rahmet olarak göndermiştir. bu durumda müslüman olan kişi ay da da olsa jüpiter de de olsa bu hükümleri kabul etmek durumundadır. siz onu beğenmiyor bunu beğenmiyorsunuz. peki neyi beğeniyorsunuz? sipariş ver sana öyle bir din gönderilsin istersen ya da kendi dinini kendin kur. müslümanım diye geçinme.

Sitelerde Paylaş

43 - İçinde Allah'ın hükmü bulunan Tevrat yanlarında dururken seni nasıl hakem yapıyorlar da ondan sonra da dönüveriyorlar? Onlar inanıcı değillerdir.

44 - İçinde hidayet ve nûr bulunan Tevrat'ı, elbette biz indirdik. Müslüman olan peygamberler, yahudiler hakkında hükmederler, kendilerini Tanrıya adamış zâhitler, âlimler de, Allah'ın kitabını korumakla görevlendirildiklerinden (onunla hüküm verirler) ve onun Allah'ın kitabı olduğuna şahitlik ederlerdi. İnsanlardan korkmayın, benden korkun, âyetlerimi az bir paraya satmayın. Kim Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.

45 - Biz Tevrat'ta onlara, cana can, göze göz, buruna burun, kulağa kulak, dişe diş ve yaralara karşılıklı kısas (ödeşme) yazdık. Bununla beraber kim kısas hakkını bağışlarsa, bu kendi günahlarına keffaret olur. Ve kim Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar zalimlerin ta kendileridir.

46 - O peygamberlerin ardından, yanlarındaki Tevrat'ı doğrulayıcı olarak Meryemoğlu İsa'yı gönderdik ve ona içinde hidayet ve nur olan, kendinden önceki Tevrat'ı tasdik eden ve Allah'dan korkanlar için bir hidayet rehberi ve bir öğüt olan İncil'i verdik.

47 - İncil ehli de Allah'ın ona indirdikleriyle hükmetsinler. Kim, Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse, işte onlar fâsıkların ta kendileridir.

48 - Sana da (ey Muhammed) geçmiş kitapları tasdik eden ve onları kollayıp koruyan Kitab (Kur'ân)ı hak ile indirdik. Onların aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma. Biz, herbiriniz için bir şeriat ve yol belirledik. Eğer Allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı, fakat size verdiklerinde sizi denemek istedi. Öyleyse iyiliklere koşun. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O, ihtilafa düştüğünüz şeyleri size haber verir.

şu ayetlerin 20.yy türkiyesinde yaşayanlarla alakasını göstermek zorundasın

kanıt istiyorum

elkaıede militanı deli bır daha bana iftira atma

Sitelerde Paylaş

Sonraki ayete baksaydın eğer, benim getirmeme de gerek kalmazdı.

O yazdıklarını silerdin hemen. :lol:

Münafikun-3. Çünkü önce iman etmiş, sonra kâfir olmuşlar, ondan sonra da Allah onların kalplerini mühürlemiştir; artık birşey anlayacak durumda değillerdir.

Bu ayetlerde önce müslüman olup da sonra dinden dönüp kafir olanlardan bahsediliyor.

Demek ki münafık tanımının içine mürtedler de giriyormuş.

Sen ise müslüman görünen ama gerçekte müslüman olmayanın kanıtını getireceksin.

Hani nerede? :blink:

Sitelerde Paylaş

hizbullahçı universe senin şii mezhebini yaymaya çalıştığını düşünmekteyim ben

şura derneğine üye gibisin sen

seni gidi sünni seni :lol:

Adam sadece İslamın egemen olduğu yer vatanımdır diyerek inancını yansıtıyor aslında.Üniverse nin yazdıklarını okuyunca Hüseynici bir anlayış bende görüyorum.

Sitelerde Paylaş

Lafı kısa kesicem; dikkatimi çeken nedense askerlikten kaçan tiplerin birçoğu dini inançları zayıf veya hiç inanmayan kimseler oluyor. Yani bunların içinde ateisti, agnostiği, deisti ve birçok inançsız kişisi var. Aslında dini inancı olmayan, maddiyattan başka birşey görmeyen ve hayatı bir nimet sayan birisinden de vatani duygular bekleyip, en güzide dünya nimeti olan canını tehlikeye atmasını beklemek olmaz. Diyeceğim şu ki, yukarıda saydığım ve saymadığım inançsızların vatan ile ilgili düşünceleri nelerdir? Bir vatan uğruna kendi canlarını feda etmeyi göze alabilirler mi? Yani dini inancınız yok. vatani inancınız ve sevginiz de mi yok?

Askerliğimi Yedek Subay olarak yaptım. Seçmelere çağrıldığımda ve bir Yüzbaşı "Komando olmak isteyenler şurada sıraya geçsin" diye şurayı gösterdiğinde, şuradaki ilk kişi ben olmuştum. Eğitimin hemen ardından çekilen kura sonucu Şemdinli'ye gönderildim. Yıl 1992. Terör olaylarının en yoğun yaşandığı dönemlerden biri. Derecik, Aktütün, Alan karakolları ve bunlar gibi onlarca baskın ve katliamın yaşandığı bir dönem. Oradaki 8 aylık görevim boyunca 8 kez banyo yapmış mıyımdır acaba? Bilmem, saymaya vaktim yoktu... Çünkü operasyonlardan, çatışmalardan fırsat bulup da birliğe pek dönemiyorduk. Askerlik fotoğraflarımı görenler, asker kıyafeti giymiş bir sivil olduğumu düşünüyorlar, bir askerde böyle sakal-bıyık olamazdı çünkü...

6 Asteğmen gitmiştik oraya, dönüşte iki kişiydik. Devrem (İstanbullu, aynı zamanda adaşımdı) ile Van Havaalanı'nda oturmuş askeri uçağın bizi almasını bekliyoruz. Sessiziz. Bir ara devremin bana baktığını hissettim, başımı döndürdüm. Gözleri buğuluydu biraz...

"Hayırdır devrem, n'oldu?" dedim. "Yav devrem, ben hep babamın, ağabeyimin, amcalarımın, eniştemin askerlik hatıralarını dinleyerek büyüdüm. Bir hatıra bile götüremiyorum. Ben ne anlatacam şimdi?" dedi. "Sen de anlat devrem" dedim. Durdu, durdu... "Sen buraları görmesen, bunları yaşamamış olsan ve ben de sana anlatacak olsam, inanır mıydın?" dedi. Durdum, durdum... Yüzümü camekanların ardında uzanan piste doğru çevirdim ve durmaya devam ettim. Evet, şimdi anlatacak bir askerlik anım olmuştu işte...

Askere giderken ardımda bıraktığım kızım henüz 11 aylıktı. Döneceğime pek ihtimal veremiyordum. Bari mektuplarım kalsın acımasızlığıyla, eşime yazdığım kadar fırsat buldukça 1 yaşındaki kızıma da mektup yazıyordum. Birinde şöyle demiştim: "Vurulur da ölürsem, bu topraklar uğruna ölen tek asker ben olmayacağım. Dolayısıyla babası bu topraklar uğruna ölmüş tek çocuk da sen olmayacaksın..."

Bildiğim kadarıyla birlikteki tek atesit bendim. Çatışmaya girmemek için kendini ayağından vuran askerim de olmuştu, kayanın ardına gizlenip tir tir titreyerek ağlayan askerim de... Ateist değildi bunlar. Elhamdülillah müslüman olduklarını söylerlerdi.

Ateistim ve olası en mükemmel toplumsal düzenin sosyalizm olduğuna inanırım. Tüm sınırların kalkmasını, tüm insanların tek bir ulus gibi kardeşçe ve eşit haklarla yaşamasını arzu eden biriyim. Ama bu dünya üzerinde eğer ülkeler varsa, sınırlar varsa, benim de ülkem ve sınırları varlığını korumalı diye düşünürüm. Belki milliyetçilik için söylenebilir de, vatan sevgisinin metafizik bir temele dayandığını sanmıyorum.

Hangi ateist, evine girip odalarını, salonunu, tuvaletini vs. işgal etmeye çalışan bir zorbaya göz yumar? Bilemiyorum, ama ben yummam!

Sitelerde Paylaş

Sonraki ayete baksaydın eğer, benim getirmeme de gerek kalmazdı.

O yazdıklarını silerdin hemen. :lol:

Münafikun-3. Çünkü önce iman etmiş, sonra kâfir olmuşlar, ondan sonra da Allah onların kalplerini mühürlemiştir; artık birşey anlayacak durumda değillerdir.

Bu ayetlerde önce müslüman olup da sonra dinden dönüp kafir olanlardan bahsediliyor.

Demek ki münafık tanımının içine mürtedler de giriyormuş.

Sen ise müslüman görünen ama gerçekte müslüman olmayanın kanıtını getireceksin.

Hani nerede? :blink:

“(O münafıklar) mutlaka sizden olduklarına Allah(cc)’a yemin ederler. Halbuki onlar sizden değildirler. Fakat onlar (kılıçlarınızdan) korkan bir toplumdur.” (Tevbe:56)

“Çünkü onlar (kendi akılarında) güya Allah(cc)’ı ve mü’minleri aldatırlar. Halbuki onlar ancak kendilerini aldatırlar ve bunun farkında değillerdir.” (Bakara:9)

“Şüphesiz münafıklar Allah(cc)’a oyun etmeye kalkışıyorlar. Halbuki Allah(cc) onların oyunlarını başlarına çevirmektedir...” (Nisa:142)

“(Bu münafıklar) mü’minlerle karşılaştıkları vakit “biz de iman ettik” derler. Halbuki kendilerini saptıran şeytanlarıyla baş başa kaldıklarında ise “Biz beraberiz, biz ancak onlarla (mü’minlerle) alay ediyoruz” derler. Gerçekte Allah(cc) onlarla istihza (alay) eder, azgınlıklarında onlara mühlet verir. Bu yüzden onlar bir müddet başıboş dolaşırlar.” (Bakara:14-15)

"Ey Resul! Kalpleri iman etmediği halde ağızlarıyla “inandık”diyen kimselerden küfür içinde koşanların hali seni üzmesin.” (Maide:41)

Sitelerde Paylaş

43 - İçinde Allah'ın hükmü bulunan Tevrat yanlarında dururken seni nasıl hakem yapıyorlar da ondan sonra da dönüveriyorlar? Onlar inanıcı değillerdir.

44 - İçinde hidayet ve nûr bulunan Tevrat'ı, elbette biz indirdik. Müslüman olan peygamberler, yahudiler hakkında hükmederler, kendilerini Tanrıya adamış zâhitler, âlimler de, Allah'ın kitabını korumakla görevlendirildiklerinden (onunla hüküm verirler) ve onun Allah'ın kitabı olduğuna şahitlik ederlerdi. İnsanlardan korkmayın, benden korkun, âyetlerimi az bir paraya satmayın. Kim Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.

45 - Biz Tevrat'ta onlara, cana can, göze göz, buruna burun, kulağa kulak, dişe diş ve yaralara karşılıklı kısas (ödeşme) yazdık. Bununla beraber kim kısas hakkını bağışlarsa, bu kendi günahlarına keffaret olur. Ve kim Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar zalimlerin ta kendileridir.

46 - O peygamberlerin ardından, yanlarındaki Tevrat'ı doğrulayıcı olarak Meryemoğlu İsa'yı gönderdik ve ona içinde hidayet ve nur olan, kendinden önceki Tevrat'ı tasdik eden ve Allah'dan korkanlar için bir hidayet rehberi ve bir öğüt olan İncil'i verdik.

47 - İncil ehli de Allah'ın ona indirdikleriyle hükmetsinler. Kim, Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse, işte onlar fâsıkların ta kendileridir.

48 - Sana da (ey Muhammed) geçmiş kitapları tasdik eden ve onları kollayıp koruyan Kitab (Kur'ân)ı hak ile indirdik. Onların aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma. Biz, herbiriniz için bir şeriat ve yol belirledik. Eğer Allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı, fakat size verdiklerinde sizi denemek istedi. Öyleyse iyiliklere koşun. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O, ihtilafa düştüğünüz şeyleri size haber verir.

şu ayetlerin 20.yy türkiyesinde yaşayanlarla alakasını göstermek zorundasın

kanıt istiyorum

elkaıede militanı deli bır daha bana iftira atma

atatürk putunuzun kurduğu o cumhuriyete göre değerlendirirsen tabi olmaz. olacak şeyler değil mi bunlar? olacak şeyler bunlar. kana kan, dişe diş. biri senin yakınını öldürür, sen de onunkini bu kadar basit. adaletiniz de adalet olsa. bir de eşitlikten bahseder. asıl eşitlik bu o senden aldı, sen de ondan alacaksın. eşit değil mi? yanlışmıyım?

Sitelerde Paylaş

atatürk putunuzun kurduğu o cumhuriyete göre değerlendirirsen tabi olmaz. olacak şeyler değil mi bunlar? olacak şeyler bunlar. kana kan, dişe diş. biri senin yakınını öldürür, sen de onunkini bu kadar basit. adaletiniz de adalet olsa. bir de eşitlikten bahseder. asıl eşitlik bu o senden aldı, sen de ondan alacaksın. eşit değil mi? yanlışmıyım?

biri senin yakınını mı öldürdü?? saçmalıkta sınır tanımıyorsun

konu ile ilgili konuşacaksan konuş

sen daha kuranda olmayan recm ayetini var saymanın mantığını bile açıklayamadın

ayete noldu keç yedi hayır yok öyle bir ayet

olmayan ayeti kurana sokmak işte asıl münafıklık bu olmalı

hala ayetlerin anlamını açıklamadın

evet tekrar soruyorum o ayetlerle tc sınırları içinde yaşayanların ne ilgisi var

Sitelerde Paylaş
“(O münafıklar) mutlaka sizden olduklarına Allah(cc)’a yemin ederler. Halbuki onlar sizden değildirler. Fakat onlar (kılıçlarınızdan) korkan bir toplumdur.” (Tevbe:56)

“Çünkü onlar (kendi akılarında) güya Allah(cc)’ı ve mü’minleri aldatırlar. Halbuki onlar ancak kendilerini aldatırlar ve bunun farkında değillerdir.” (Bakara:9)

“Şüphesiz münafıklar Allah(cc)’a oyun etmeye kalkışıyorlar. Halbuki Allah(cc) onların oyunlarını başlarına çevirmektedir...” (Nisa:142)

“(Bu münafıklar) mü’minlerle karşılaştıkları vakit “biz de iman ettik” derler. Halbuki kendilerini saptıran şeytanlarıyla baş başa kaldıklarında ise “Biz beraberiz, biz ancak onlarla (mü’minlerle) alay ediyoruz” derler. Gerçekte Allah(cc) onlarla istihza (alay) eder, azgınlıklarında onlara mühlet verir. Bu yüzden onlar bir müddet başıboş dolaşırlar.” (Bakara:14-15)

"Ey Resul! Kalpleri iman etmediği halde ağızlarıyla “inandık”diyen kimselerden küfür içinde koşanların hali seni üzmesin.” (Maide:41)

*** Tevbe-56'da münafıklardan bahsetmez.

Tevbe-56. Ve yahlifûne billâhi innehum le minkum, ve mâ hum minkum ve lâkinnehum kavmun yefrekûn

Nerede ayette münafık?

Önceki ve sonraki ayetlerinde de yok ki sana hak verelim. Almışsın bir mealcinin parantez içini kakalamaya çalışıyorsun. :D

*** Bakara-9 da öyle.

Ayeti yazmama gerek yok. Zaten senin getirdiğin ayette, öncesinde ve sonrasında da yok.

ee, bulamayınca çaresizlikten ne göstereceğini şaşırır insan.:lol:

*** Nisa-142'de münafıklardan sözeder., doğru.

Ama hani "Müslüman olmadıkları halde müslüman göründükleri?

Ben de sana getireyim 10-15 tane münafık sözcüğü geçen ayet.

Uydurduğun tanımı kanıtlamadıktan sonra ne işe yarayacak.

Gelelim Bakara 14-15'e.

Niye yazdın bu ayetleri?

Çok ayet olsun diye mi?

Yahu bu ayetler daha önce yazdığın Bakara-9'un devamı zaten.

15 ayet boyunca kafirlerden, inanmayanlardan sözetmiş.

15 ayette 1 tane dahi münafık sözcüğü yok.

Bu gidişle bulacağın da yok. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...