Jump to content

Felsefe Saçmalıktır...

Recommended Posts

ayyy ne kadar saçma bi başlık yaaaaaaağ

ayyy çok banal yaaaaağ hiç öyle olur mu kiiii

bence çok felsefe yani etrafımızda olup bitenler felaan

dimi ama bu başlık çok saçma yani ben katılmıyorum

o zaman benim fikrime saygı felan gösteeer ben seninkine gösteriyorum!!!

ssinnerr yaa zaten tahmin etmeliydim hep böyle başlıklar açıyo atın bu adamı forumdan

felsefeymiş melsefeymiş sen kendi işine bak benceeeeee

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Antikçağın başlan­gıç dönemlerinde henüz bizim anladığımız anlamda "bilim" sözü geçmiyordu.

Bilim yerine kullanılan sözcük felsefeydi. Bütün bilimler felsefenin içinde yer alıyordu.

Filozof, her bilim konusunda bilgi sahibi olan, bütün bilgileri sentez ederek bir hayat görüşüne ulaşmış olan kişi idi.

Hemen her konuda kitap yazan ve bu kitapları o bilim alanlarında otorite kabul edilen Aristoteles, bu filozof tipine bir örnektir.

Bilimsel bilgi geliştikçe, zamanla bilim dalları felsefeden bağımsızlıklarını ilan ettiler. Daha önce “doğa felsefesi” denen Fizik, arkasından Kimya, Biyoloji ve diğer fen bilimleri tek tek felsefeden ayrıldılar. Felsefenin alanı oldukça daraldı.

Bu aşamada filozoflar, bilim üzerine düşünce üretmeye başladılar ve bilim sorgulaması ortaya çıktı. Bu aşamada Einstein, Max Born, Niels Bohr, Heisenberg, Schrödinger, J.Monad gibi son yüzyılın tanınmış bilim adamları,

kendi alanlarında felsefi kitaplar yazdılar. Kısa bir aradan sonra yeniden bilimle felsefe, tekrar birbirine yaklaşıyordu. Ancak farklı disiplinlere bağlı bu iki dalın birlikteliği bilimsel felsefe ile ya da bilim felsefesi ile mümkündü. Nitekim felsefenin son dönemdeki gelişimi bu yönde oldu.

Felsefenin bilimsiz, bilimin felsefesiz olamayacağı anlaşıldı. Günümüzün genel görüşü felsefenin, insanlığın geleceği, yaşam normları ve bu yaşamı tehdit ede­bilecek tehlikelerle ilgilenmesidir. Bu sorunların yalnızca bilim adamları ve politikacıların eline bırakmakla yetinilemeyeceğidir.

Sitelerde Paylaş

Sinner katılıyorum bana göre de felsefe boştur.

Zaten birçok felsefeci düşüne düşüne kafayı yemiş kişilerdir

Felsefecilerin tiplere baktığın zaman görürsün hiçbirinin suratında meymenet yok

Faydası olsa onlara olurdu.

Biri birşey diyor bilginin kaynağı akıldır. Ancak akılla ulaşılır. Diğeri diyor ki yok sadece akıl yetmez sezgide gereklidir. E şimdi kim doğru söylüyor. İkiside kendine göre doğru kabul edebileceğimiz yerler vardır. O halde neden bunlar şekilde düşünüyor. Laf olsun torba dolsun.

Bu konuda lafı fazla uzatmayacağım uzun lafın kısası bu konuda çok şeyler söylenir ama sinner katılıyorum. Felsefe kadar boş birşey yok.

Sitelerde Paylaş

Felsefecilerin tiplere baktığın zaman görürsün hiçbirinin suratında meymenet yok

Biri birşey diyor bilginin kaynağı akıldır. Ancak akılla ulaşılır. Diğeri diyor ki yok sadece akıl yetmez sezgide gereklidir. E şimdi kim doğru söylüyor. İkiside kendine göre doğru kabul edebileceğimiz yerler vardır. O halde neden bunlar şekilde düşünüyor. Laf olsun torba dolsun.

Bu konuda lafı fazla uzatmayacağım uzun lafın kısası bu konuda çok şeyler söylenir ama sinner katılıyorum. Felsefe kadar boş birşey yok.

kimisi akıl diyor kimisi sezgi insanlarda öyle değil mi? yani doğu ile batı işte :) felsefe hayatın içinde olan kimsenin farketmediği birşeydir.

Sitelerde Paylaş

Sizin şu saçmasapan söylemleriniz bile felsefedir.

Ama ne olduğunu bilmediğiniz için saçmalıyorsunuz.

Bilginiz olmayan konuda fikir yürütmeye kalkıyorsunuz.

Buna rağmen yine de felsefe yapmış oluyorsunuz.

Felsefeyi sadece filozoflar yapmaz. Sizin gibi dandik adamlar da yapar. :lol:

Sitelerde Paylaş

Gerici istismarcılar halk uyanmasın tekerime çomak sokmasın diye

düşünceyi yasaklar, engellerler.

İnsanları düşünceden uzaklaştırmak için, senin dediğin gibi

yapar fazla düşünme kafayı yersin derler.

Hatta alim olup düşünmektense uyuz olup kaşınmak daha iyidir derler.

Hatta kimse düşünmesin diye, düşün düşün boktur işin derler.

Hatta ve hatta kimse düşünmesin diye "Allah kimseye düşünce vermesin" derler.

Mayonez uyuz olup kaşınmayı seçtiğin için seni tebrik ederim...

Sitelerde Paylaş

Sevgili arkadaşlar, okurlarım!

Hepinize tek tek cevap vermem çok vaktimi alır.

Bunun yerine felsefenin saçmalığına dair bir kaç veri daha ekleyeceğim.

Üniversiteye hazırlanırken hedefim asla üniversite kazanmak olmadı.

Derece yapmak benim için daha mühimdi.

Kazananlar ya da hazırlananlar bilir.

ÖSS zaman sınavıdır.

Zamandan tasarruf eden zeki breylerin sırası çok üstlerdedir.

Bende zeki bir üst insan olduğumdan kelli zamandan tasarruf edecek tek bölümü Felsefe olarak tespit etmiştim.

Zaten felsefenin boş adamların işi olduğunu taa lise yıllarımda tespit etmiştim.

bu saçmalığın, yani felsefenin bir zayıf noktası olmalıydı.

Peki neydi bu zayıf nokta?

önüme 30 tane felsefe sorusu alıp hepsini cevapladım.

Cevaplarımın hepsi doğruydu fakat 30 soru 10 dakikamı almıştı.

Dahada indirmeliydim bu zamanı.

Sonra bir ışık belirdi gözlerimde.

cevaplara odaklanmıştım.

Evet sadece cevaplara...

Bu saçmalıklar silsilesinin cevapları 5 çıkkın içindeki en uzun seçenekti.

tam 20 soruda hep en uzun seçenekleri işaretledim.

Zaten soruda verilen paragraf tamamen saçmalıkdan ibaret, bu saçmalığıda ancak ve ancak uzun bir cevap sıkkı açıklayabilirdi.

evet...Mantık buydu...

17/20 gibi bir oranla doğru cevap verebildim, hemde 15 saniyede.

Dershanede ilk üçe girince dikkatleri üzerime çektim.

Başarımın sırrını sordular.

Bende felsefe sorularını okumuyorum sadece en uzun seçenekleri işaretliyorum böylece 15 dakika kazanıyorum dedim.

Bu tespitimden ötürü %80 indirm kazandım. Felsefe hocasına da gerek olmadığı dershane yönetimince karara bağlandı ve işine son verildi.

Benim tespitim artık öğrencilere tavsiye ediliyordu...

Felsefenin ne kadar saçma olduğunu zaten biliyordum.

İnsanlara da kanıtlayınca tespit camiasında farkedilir şekilde yükseldim.

Şimdi buradayım ve sizleri aydınlatıyorum.

unutmayın;

Felsefe boş adamların işidir...

Selamlar...

tarihinde ssinnerr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu ne şaçma tartışmadır ya bugüne kadar bizim burda yaptığımız neydi ki?Başlığı açan arkadaş çok zeki heral yada ben onun öyle olduğu kanısına vardım.Adam nerelere hemde nerelere geçirmiş waybe.Hele hele sevdiğim bir arkadaş bilim ilerledikçe felsefe ortadan kalkıyormu ne bune benzer birşey söylemiş akşam akşam şok oldum billa.

Bilim ile bilimden çıkan dalları bir ayırın birde bilim ile tekniği birbirinden ayırın sonra başlığı tekrar okuyun.

Sitelerde Paylaş

Bu başlık beni ikileme soktu. Oldum olası felsefeden hoşlanan bir insan oldum, o nedenle kendimi burada yazılanların doğru olamayacağına inandırmak için çok uğraştım. Ancak o noktada şu gerçeklik suratıma bir tokat gibi indi: Tespitte hata olmaz! Kendimi sorgulamamın zamanı gelmişti. Ssinnerr üstada kulak verdim, başlığı defalarca okudum ve de felsefenin saçmalık olduğu sonucuna varabildim. Bu kadar zorlanmamın sebebini de başlık yazısında buldum: IQ'm 140tan düşüktü. IQ'm sadece 137, bu nedenle bu tespite kendim ulaşamadım. Ama sağolsun üstad beni de aydınlattı. Felsefe saçmalıktır arkadaşlar.

Sitelerde Paylaş
Bu saçmalıklar silsilesinin cevapları 5 çıkkın içindeki en uzun seçenekti.

tam 20 soruda hep en uzun seçenekleri işaretledim.

Zaten soruda verilen paragraf tamamen saçmalıkdan ibaret, bu saçmalığıda ancak ve ancak uzun bir cevap sıkkı açıklayabilirdi.

evet...Mantık buydu...

17/20 gibi bir oranla doğru cevap verebildim, hemde 15 saniyede.

Dershanede ilk üçe girince dikkatleri üzerime çektim.

Başarımın sırrını sordular.

Bende felsefe sorularını okumuyorum sadece en uzun seçenekleri işaretliyorum böylece 15 dakika kazanıyorum dedim.

Bu tespitimden ötürü %80 indirm kazandım. Felsefe hocasına da gerek olmadığı dershane yönetimince karara bağlandı ve işine son verildi.

Benim tespitim artık öğrencilere tavsiye ediliyordu...

Felsefenin ne kadar saçma olduğunu zaten biliyordum.

İnsanlara da kanıtlayınca tespit camiasında farkedilir şekilde yükseldim.

Şimdi buradayım ve sizleri aydınlatıyorum.

unutmayın;

Felsefe boş adamların işidir...

Dersane hocasının ve dersanenin saçmalığını felsefeye maleden bir zihniyete hak mı verelim şimdi?

Asıl boş olanın kim olduğunu görün şimdi.

ÖSS felsefe sorularını hiç incelemeden bir sene seçtim ve size linkini veriyorum:

http://www.sorucevap.com/bilimkultur/egitimgruplari/lise/ders.asp?205441

Eğer söylediğin yöntem geçerli olsaydı ve sen hep uzun yanıtlı şıkları işaretlemiş olsaydın SIFIR çekerdin.

Sitelerde Paylaş

Dersane hocasının ve dersanenin saçmalığını felsefeye maleden bir zihniyete hak mı verelim şimdi?

ÖSS felsefe sorularını hiç incelemeden bir sene seçtim ve size linkini veriyorum:

Eğer söylediğin yöntem geçerli olsaydı ve sen hep uzun yanıtlı şıkları işaretlemiş olsaydın SIFIR çekerdin.

Pante,

direnmenin alemi yok. Tespitte hata olmaz.

Sitelerde Paylaş

:) alemsin ya!

Sitelerde Paylaş

Aslında herşey saçmalıktır ;

Felsefeye karşı çıkıp felsefe yapmakta ,

Acaba yarın ne yiyim diye düşünmekte ,

Çişim geldi tuvalete gitsem mi gitmesemmi diye ikilemde kalmakta,

Saçma başlıklar açıp saçmalamakta ,

Pc başında durup eline birşey geçmiyeceği halde birilerine laf yetiştirmekte ,

Birine duyduğun sevgi,aşk ,öfke vs ,

Hırs yapmak , amaca ulaşmak vs vs ,

Evlenmek çocuk yapmak vs vs vs

Evet bunlar ve bunlar gibilerde aslında birer saçmalıktır .

Önemli olan bu saçmalıkları ne şekilde , ne amaçla , ne zaman , nasıl şekillendirdiğindir

Sevgili metalci düşmanı...

Sitelerde Paylaş

Astur biz kimiz ki ssiner üstadın tespitlerine katılamayacağız öyle bir şansımız mı var bizim ne haddimize.

Senin ıq'un benim ıq'um 140 mı ki ssiner tespitlerini anlayacağız ve de katılmayacağız hea.

Herkes yerini bilecek dimi ssiner ustam.

Senin yolundan gideceğim senin gibi bir tespit uzmanı olmak için çabalayacağım.

:):):)

Sitelerde Paylaş

>>> Felsefe Saçmalıktır... Ancak boş adamlar felsefe yapar..

Neredeyse doğru diyeceğim bir yaklaşım !

Çünkü forumda "Felsefe nedir?" sorusunu cevaplayacak bile az insan var.

Google'yi kullanırsanız ninem de cevaplar ayrı dava. Mühim olan kendi birikiminiz ile bir şeyler anlatmak.

Olduğu kadar bildiğin kadar.

Peki ben felsefe biliyor muyum?

Hayır.

Peki felsefeye dair kitap okudum mu? Evet.

Mehmet Emim Erişirgil' in "Kant ve Felsefesi" adlı kitabını okudum. Açıkcası benim boyumu aştı.

Ahmet Cevizci' nin "Felsefe Sözlüğü" adlı kitabını okudum. Eh bir şeyler kaptık.

Ama ne özel hayatta ne günlük hayatta hiçbir faydasını görmedim.

Özel ve günlük hayatta en çok yararlandığım eser, Emniyet ve kaza önlemey dair bir kitap.

Kııııhhhhh kıh kııııııııhhhhhhhhhh

Sitelerde Paylaş

Felsefe doğadaki görüngülerin gözlenerek, zaten

var olan doğru ve gerçeklerin ortaya çıkarılması ve bu gözlemler sonucunda elde edilen

verilerin düzenlenerek gerçeklerin ve bunlar arasındaki ilişkilerin ortaya konulduğu teorilerin

oluşturulmasıdır.

Sitelerde Paylaş

Felsefe hocan gerçek bir filozofmuş.

Sana 1 ' e 1 dendiğini öğrettikleri için sen ona 1 dedin.6 dendiği öğretilse idi 6 diyecektin.

Tabi gerçek bir hikaye ise.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...