Jump to content

Allah beni yaratırken bana niye sormadı?

Recommended Posts

2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

bunu  koyduğu  fizik  yasaları  ile  beliriyor.Yani  giden  spermlerin  arasından  değeri  ölçüleri  uygun  olan  yumurtaya  ulaşıyor.Koyulan  sistem  dışarıdan  müdahale  ile  değil  sizin  bir  saati  yapmanız  ve  sonradan  ona  müdahale  etmemeniz  akrep  ile  yelkovanin  hareket  etmesidir.

Yani erkek kadın birleşirken seyretmiyor mu? Hani bu put her şeyi görüyordu, duyuyordu?

Ya da bir sapık bir çocuğa tecavüz edip işkence ile öldürürken bu put bu olayı görmüyor mu, seyretmiyor mu? Bir tanrı neden böyle bir sahne tasarlar ki?

Sen sisteme dışarıdan müdahele etmiyor diye sayıklıyorsun da peygamberlerin gösterdiği mucizeler(!) dışarıdan sisteme müdahale etmek değil mi? Bu mucizeler (!) fizik yasalarını ihlal etmiyor mu?

Ayrıca firavun İbrahim'in kızkardeşim diye tanıtttığı aslında hem yarı kızkardeşi hem de karısı olan Sara'ya sulandığında hemen koşturup firavunun boğazına sarılması dışarıdan müdahale değil mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 150
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Benim merak ettiğim şu tanrı dediğiniz her ne ise, genelde süper üstü zeki olarak tasarlanıyor. Sonsuz zeka. Yahu düşünün elinize bir taş alında, sizin zekanız ve taşın durumu ve siz taşla uğraşıp duruyor, cezalandırıyor, kızıyorsunuz vesaire. Yahu zeka yaşın kaç diye sorarlar adama:)

Tanrılarınız insan zekasını aşamıyor zeka konusunda tuhaf değil mi? Tek hücreli bir canlıa zina etme diyen, nizami bölünmüyorsun diyen tanrı. Abi başka işin yok mu o zekayla:))

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, e-teist said:

Benim merak ettiğim şu tanrı dediğiniz her ne ise, genelde süper üstü zeki olarak tasarlanıyor. Sonsuz zeka. Yahu düşünün elinize bir taş alında, sizin zekanız ve taşın durumu ve siz taşla uğraşıp duruyor, cezalandırıyor, kızıyorsunuz vesaire. Yahu zeka yaşın kaç diye sorarlar adama:)

Tanrılarınız insan zekasını aşamıyor zeka konusunda tuhaf değil mi? Tek hücreli bir canlıa zina etme diyen, nizami bölünmüyorsun diyen tanrı. Abi başka işin yok mu o zekayla:))

Üstelik bir de bizzat kendi tasarladığı bir canlı ile uğraşıyor, hadi canlı kendi kendine kendine oluşmuş olsa veya başka bir varlık tarafından tasarlansa neyse de kendi tasarlamış öyle olmasını.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

aşılanmış  yumurta  (yani  meni  tarafından  söz  ediyor) meniden  yaratmiyor  mu  zaten  ? Yani  cinsiyeti  belirleyen  bile  erkek  yani  meni 

Tek bir ayti asıyorum burda asılanmış yumutyadan bahsetmiyor.

üsteki aytler çelikili açıklamalar yapıyor tek bir aytei asıyorum buray.

HİCR Suresi 26. ayet.Andolsun biz insanı, (pişmiş) kuru bir çamurdan, şekillenmiş kara balçıktan yarattık.

Ademi neyle yattmış senden ricam cevap vermisin.???

Aşılanmış yumurta ne yav  ağaçalrı bitkleri insan aşılıyor daha iyi güzel yenecek şey olsun allah neyi aşılmasından bahsediyor en güzel yartıcı o deyilmi aşılmaya ne gerk duymuş ol deyince olmuyormu

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, güven yazdı:

Tek bir ayti asıyorum burda asılanmış yumutyadan bahsetmiyor.

üsteki aytler çelikili açıklamalar yapıyor tek bir aytei asıyorum buray.

HİCR Suresi 26. ayet.Andolsun biz insanı, (pişmiş) kuru bir çamurdan, şekillenmiş kara balçıktan yarattık.

Ademi neyle yattmış senden ricam cevap vermisin.???

Aşılanmış yumurta ne yav  ağaçalrı bitkleri insan aşılıyor daha iyi güzel yenecek şey olsun allah neyi aşılmasından bahsediyor en güzel yartıcı o deyilmi aşılmaya ne gerk duymuş ol deyince olmuyormu

aşılama  meniyi  yumurtaya  aşılama  burada  veciz  bir  ifade  var  .

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

aşılayan  meni  aşılanan  yumurta  elbette ama  bu  durumu insanlara  bahşeden

Ben Allah'ın hangisini temsil ettiğini sordum.

Allah dişi mi, erkek mi yoksa hermafrodit mi? Adem'e kendi ruhundan üflemiş ya, acaba kendi ruhundan hangi cinsiyet Adem'e geçti?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

aşılayan  meni  aşılanan  yumurta  elbette ama  bu  durumu insanlara  bahşeden

şimdi saçmalamayı bırkta soruma cevap ver net bir cevap olsun adem nasıl yaratıldı.

Ayrıca bu ayete bir çeliki göremiyormusun.

HİCR Suresi 26. ayet.Andolsun biz insanı, (pişmiş) kuru bir çamurdan, şekillenmiş kara balçıktan yarattık.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

aşılayan  meni  aşılanan  yumurta  elbette ama  bu  durumu insanlara  bahşeden Allah  tabiki 

şunu  demeyin artık  Allah nasıl  belirliyor  vs.diye  konulmuş  bir  kanun  var.Kriterlere uygun  olan  ve  ana  rahmini  geçip  yumurtaya  ulaşan skladaki  spermler  cocuk  oluyor  malum. Burada  sistemi  baştan  tasarlayan  Allahtir  gerisi  normal  işleyiste 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, güven yazdı:

şimdi saçmalamayı bırkta soruma cevap ver net bir cevap olsun adem nasıl yaratıldı.

Ayrıca bu ayete bir çeliki göremiyormusun.

HİCR Suresi 26. ayet.Andolsun biz insanı, (pişmiş) kuru bir çamurdan, şekillenmiş kara balçıktan yarattık.

siz  söyleyin  ne  çelişki  var. 

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

ruhun  cinsiyeti  yoktur  bedenin  vardır. 

Yani ruh girdiği bedene göre mi şekilleniyor? Allah'ın cinsiyeti var mı?

Ay tanrısı olduğu için önceden dişiydi, sonra ameliyatla cinsiyet değiştirdi şeklinde söylentiler var. Bunlar doğru mu?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

siz  söyleyin  ne  çelişki  var. 

Antep  FISTIĞI  DEMİN NE DİYORDUN Aşılamış yumurtadan  insan yartıldı. nu ayet pişmiş çamurdan kara balçıktan yattım diyor diyer ayetlerde saymıyorum

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Yani ruh girdiği bedene göre mi şekilleniyor? Allah'ın cinsiyeti var mı?

Ay tanrısı olduğu için önceden dişiydi, sonra ameliyatla cinsiyet değiştirdi şeklinde söylentiler var. Bunlar doğru mu?

elbette  ruh  önce  yaratılmıştır  ve  hangi  bedene  gireceği  bellidir. Fakat  cinsiyeti  yoktur gireceği  bedene  canlılık  ve  bilinç  veren  o  dur. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, güven yazdı:

Antep  FISTIĞI  DEMİN NE DİYORDUN Aşılmış yumutyadan insan yartıldı. nu ayet pişmiş çamurdan kara balçıktan yattım diyor diyer ayetlerde saymıyorum

insan  an  be  an  topraktan  yaratılır  zaten  yediğimiz  besinler  ve  hayvanlar  topraktan  beslenir  vs.

Sitelerde Paylaş

elbette  ruh  önce  yaratılmıştır  ve  hangi  bedene  gireceği  bellidir. Fakat  cinsiyeti  yoktur gireceği  bedene  canlılık  ve  bilinç  veren  o  dur. 

kurgu filimine benzedi:D

Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

insan  an  be  an  topraktan  yaratılır  zaten  yediğimiz  besinler  ve  hayvanlar  topraktan  beslenir  vs.

yav kuaran ne diyor sen anbe an diyorsun ademi topraktan yartmamdım ilaki benmi söylüyüm

Sitelerde Paylaş

peki  topraktan  yarattı  deyince  sorun  ne  doğru  değil  mi  bunlar 

kardeş ademin yartılışyla insanın yartılışı aynı deyil neden anlamamzdıktan geliyorsun

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...