Jump to content

Allah beni yaratırken bana niye sormadı?

Recommended Posts

• İleti 150
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

attığınız  ayetlerde  ademi  yani  insanı  diyor  ilk insan  o

Sen dalagamı geçiyorsun adem topraktan yaratıldı  sen ananın karnıdan deyilde topraktanmı yeşerip çıktın

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

evet topraktan  beslenen  ebeveynlerimizin  birleşmesiyle  çıktık.Topraktan  bir  oluşum  söz  konusu. 

topraktan  tosabağada yararlanıyor eşekte ben ne diyorum sen ne diyorsun biraz insan yazarken utanır yav adem topraktan yartıldı seninde neyle yartıldığının çelişkilerini yazdım eşektemi toparaktan yartıldı

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

evet topraktan  beslenen  ebeveynlerimizin  birleşmesiyle  çıktık.Topraktan  bir  oluşum  söz  konusu. 

Ama allahın öyle demiyor bel kemiyinin arasından atılan bir sudan yartmış burda ademden bahsediyormu                

Tarık/ 5-8. İnsan neyden yaratıldığına bir baksın. Bel kemiği ile kaburgalar arasından gelip atılan bir sudan yaratıldı. Şüphesiz (Allah), onu yeniden döndürmeye kudretlidir.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, güven yazdı:

topraktan  tosabağada yararlanıyor eşekte ben ne diyorum sen ne diyorsun biraz insan yazarken utanır yav adem topraktan yartıldı seninde neyle yartıldığının çelişkilerini yazdım eşektemi toparaktan yartıldı

evet  hepsi topraktan  yaratılıyor  her  an topraktan  besleniyorlar.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, güven yazdı:

Ama allahın öyle demiyor bel kemiyinin arasından atılan bir sudan yartmış burda ademden bahsediyormu                

Tarık/ 5-8. İnsan neyden yaratıldığına bir baksın. Bel kemiği ile kaburgalar arasından gelip atılan bir sudan yaratıldı. Şüphesiz (Allah), onu yeniden döndürmeye kudretlidir.

burada  bel  kemiği  ile  kaburga  arasından  çıkan  şey  ; insandır  sperm  değil 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

hayır  konu  başlangıcı  insan; dolayısıyla  insan yehrucu  olur  nereden  çıkar; bel  ile  kaburga  arasından  çıkar  .

ben çıkarmadım kuran diyor kuran yalan diyor diyorsan o senin inkarın

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

ben  hep p görüyorum  yeni  yavrular  yaratılıyor  yani  oluyor. Hepsi  topraktan. 

geçen gün bende gördüm  Allah sekiz çif hayvan yartmış hepsi çamurdan çıkıp geldiler

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

Yani ruh girdiği bedene göre mi şekilleniyor? Allah'ın cinsiyeti var mı?

Ay tanrısı olduğu için önceden dişiydi, sonra ameliyatla cinsiyet değiştirdi şeklinde söylentiler var. Bunlar doğru mu?

Değerli kardeşimiz,

Ruhun cinsiyeti yoktur. İnsan, kişilik yapısını ruhânî yanıyla birlikte, cismânî  özelliklerinden almaktadır. Bedene giren ve cinsiyetin kriterlerinin belirlenmesinde rol oynayan cismanî özelliklere paralel olarak ruh da bu kişiliğe ayak uydurmaya çalışır.

Karakterlerin ruhla ilişkisi elbette vardır.Ancak, bu karakterlerin oluşmasında dış faktörlerin rolü büyüktür. Özellikle, ahlâkî değerlerin oluşması, büyük ölçüde insanın iradesine bağlıdır. Aksi takdirde, ahlaklı veya ahlaksız olmanın bir manası kalmaz.

Şu var ki, fıtrî olan karakterleri ortadan kaldırmak mümkün değil, ama onu güzel yönlere tevcih etmek özgür iradeye bağlı olan bir olaydır. Mesela, sert mizaçlı olan bir kimsenin bu huyunu terk etmesi, çok fazla kızgınlık göstermemesi beklenmemelidir. Fakat, bunu hayırlı bir yöne; örneğin, nefsine, şeytana yönlendirilmesi mümkündür.

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Değerli kardeşimiz,

Ruhun cinsiyeti yoktur. İnsan, kişilik yapısını ruhânî yanıyla birlikte, cismânî  özelliklerinden almaktadır. Bedene giren ve cinsiyetin kriterlerinin belirlenmesinde rol oynayan cismanî özelliklere paralel olarak ruh da bu kişiliğe ayak uydurmaya çalışır.

Ben hayatımda böyle bir sallama görmedim. Sanırsın ki üzerinde deney yapıp makale yazmış gelmiş ruhu anlatıyor. Senin yazdığın şey bilgisayar oyunlarına ya da paranormal korku filmlerine konu olur. Ruh diye bir şey yok bununla ilgili bilimsel araştırma var da ben mi okumadım. XYY kromozomlu çocuk agresif olmasını yanlış ruh üflenmesine mi borçlu. Bütün nörologların gidip ruhmetre tasarlaması lazım demek ki bu saçmalığa göre.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Side Effect yazdı:

Ben hayatımda böyle bir sallama görmedim. Sanırsın ki üzerinde deney yapıp makale yazmış gelmiş ruhu anlatıyor. Senin yazdığın şey bilgisayar oyunlarına ya da paranormal korku filmlerine konu olur. Ruh diye bir şey yok bununla ilgili bilimsel araştırma var da ben mi okumadım. XYY kromozomlu çocuk agresif olmasını yanlış ruh üflenmesine mi borçlu. Bütün nörologların gidip ruhmetre tasarlaması lazım demek ki bu saçmalığa göre.

ruh  tek  başına  belirlemiyor  huyu  karakteri  yazıya  göre, beden  ve  genetik  özelliklerde  etken  bu  konuda 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...