Jump to content

ateistlerle bunlar başarılırmıydı?

Recommended Posts

21. yüzyılda halen mitolojik masalların doğru olduğunu iddaa etmek nasıl bir cehallettir. Scofield Kuran okumuş mu acaba hiç , konuşmalarına bakılırsa islam hakkında hiç bilgisi yok..

e deliymişsin be biraz dünyanın cennet olacağı varmı :D imtihan yeri burası atışa açık alan yani heran herşey olabilir. :D

hakiki müslümanın cehennemidir dünya ne cennetinden bahsediyorsun.

tarihinde michaelscoffield tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

e deliymişsin be biraz dünyanın cennet olacağı varmı :D imtihan yeri burası atışa açık alan yani heran herşey olabilir. :D

hakiki müslümanın cehennemidir dünya ne cennetinden bahsediyorsun.

İşte ben bu hastalıklı düşünce yüzünden iyi müslümanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Elimizdeki tek şey bu hayat,cennet filan yok.Bu dünyadaki hayatını güzel yaşadın yaşadın başka şansın olmayacak.Bunu farkeden her insan çok daha mutlu güzel bir hayat sürer. Ama senin için umut yok, sen tamamen bir ilizyonun içine tıkılıp kalmışsın.10-15 tane postunu okumak yeterli bunu anlamak için.

Sitelerde Paylaş

Cennet fikri zaten insanları tembelliğe iter. Zaten cennete gideceğim diye hayatını boş boş geçirir, ne kendine ne etrafındakilere faydası olur. Ateist ise, her zaman hem kendi hem etrafındakiler için güzel şeyler yapıp tek hayatını dolu dolu yaşamak isteyecektir.

Sitelerde Paylaş

İşte ben bu hastalıklı düşünce yüzünden iyi müslümanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Elimizdeki tek şey bu hayat,cennet filan yok.Bu dünyadaki hayatını güzel yaşadın yaşadın başka şansın olmayacak.Bunu farkeden her insan çok daha mutlu güzel bir hayat sürer. Ama senin için umut yok, sen tamamen bir ilizyonun içine tıkılıp kalmışsın.10-15 tane postunu okumak yeterli bunu anlamak için.

sen kendine yardım et be :D

evet ölüm müslüman için kurtuluş(intihar anlamında değil)

ateist içinse yokoluştur.(yokolmayacak ama mahşeri ve cehennemi görünce gerçekten yokolmak toprak olmak isteyecek)

Sitelerde Paylaş

sen kendine yardım et be :D

evet ölüm müslüman için kurtuluş(intihar anlamında değil)

ateist içinse yokoluştur.(yokolmayacak ama mahşeri ve cehennemi görünce gerçekten yokolmak toprak olmak isteyecek)

Vay, açıklığa kavuşturduğun için sağol.

Sitelerde Paylaş

Cennet fikri zaten insanları tembelliğe iter. Zaten cennete gideceğim diye hayatını boş boş geçirir, ne kendine ne etrafındakilere faydası olur. Ateist ise, her zaman hem kendi hem etrafındakiler için güzel şeyler yapıp tek hayatını dolu dolu yaşamak isteyecektir.

müslüman olsan bile hemen öyle cennete girivermek kolaymı?

adaletiyle simge sembol olmuş hz:ömer bile 6 ay sorguya çekiliyo gerisini varın siz düşünün.

benmi ben hz:ömerin bastığı toprak bile olamam aramızda o denli derece var yani ikimizde müslüman olmamıza rağmen bu örnek insan bile 6 ay hesaba çekiliyor.ALLAH BENİM VE BÜTÜN KARDEŞLERİMİN YARDIMCISI OLSUN İŞİMİZ ÇOK ZOR ÇOOOK.

Sitelerde Paylaş

müslüman olsan bile hemen öyle cennete girivermek kolaymı?

adaletiyle simge sembol olmuş hz:ömer bile 6 ay sorguya çekiliyo gerisini varın siz düşünün.

Her şeyi bilen bir tanrı, niye sorguya çeker ki?

Ahirette zaman var mıdır?

Sitelerde Paylaş

Her şeyi bilen bir tanrı, niye sorguya çeker ki?

Ahirette zaman var mıdır?

herşeyi bilmiyosa o bahsettiğiniz Allah değildir.Allah herşeyi bilendir.Allah aynı anda tüm zamanlarda ve mekanlardadır.

sorguya çekilmek bir kısım insan grubuna göre iyidir o insan grubu hiç sorgu sual olunmadan direk cehenneme sürülecek yani Allah o kullarına son bir af dileme yalvarma şansı bile vermiyor.

Sitelerde Paylaş

Atatürkün önderliğindeki türk ordusunun tamamı ateist olsaydı?

çanakkale zaptedilirmiydi?

kurtuluş savaşı kazanılırmıydı?

260kg,lık havan mermisini haciyle murtedddmi kaldırırdı?

hangi ecnebi devletin sömürgesinde olunurdu şuan?ve bu ateistlerin hiç birinin tınında olurmuydu?

apo güle oynaya kürdistanı kurabilirmiydi?

ve en önemlisi TÜRKİYE TÜRKİYE OLURMUYDU?

not:hakaret,küfür içeren postlar aynen taahhütlü :D

İşe başka türlü baksan..

Savaşan taraflar ateist olsaydı zaten 500.000 insanının öldüğü Çanakkale Savaşı olur muydu? Ya da din temelli milyonlarca insanın katliamından sorumlu diğer savaşlar...

DİNSEL -IRKSAL-YÖRESEL savaşlar...İnsan yaşamı değerlidir...Ne isa ne allah ne mallah ne callah uğruna savaşmaya değmeyecek kadar değerli...Bunu bilin...

Sitelerde Paylaş

"ben hz:ömerin bastığı toprak bile olamam aramızda o denli derece var yani ikimizde müslüman olmamıza rağmen bu örnek insan bile 6 ay hesaba çekiliyor."

Bu bilgi çok ilginç geldi bana.

Kaynağı ne acaba?

Gidip de geri dönen biri mi verdi sana bu bilgiyi?

Ayrıntılarını da yazabilir misin?

Allah Ömer'e neler sormuş, Ömer ne demiş?

Tabii 6 ay süren bir sorgulamada geçen her soruyu ve o soruların yanıtlarının tamamını burada yazmana olanak yok ama şöyle okkalı birkaç örnek verebilirsin sanırım.

Ömer'in sorgulanma süresi belliyse, seninkinin de belli olması gerek. Ne kadar sürecek?

"Yok, öldükten sonra belli olacak" dersen, bundan bizim nasıl haberimiz olacak?

Son bir sorum olacak, michaelscoffield;

Sen iyi misin?

Sitelerde Paylaş

ordaki insanlardaki ortak payda din yada allah sevgisi değil vatan sevgisidir. insanlar toprakları için aileleri ve özgürlükleri için savaşmışlardır. şimdiki savaşları da görüyoruz. allah sevgisi ile dolu olan filistinlilerin yada ıraklıların mücadelelerini, yada allah sevgisi ile dolu olan mısırlıların din kardeşlerine yardımlarını.

demekki neymiş tek başına allah sevgisi ve iman bir işe yaramıyorMUŞ. önemli olan özgürlük duyguları ve geride bırakacaklarnMIŞ.

Sitelerde Paylaş

evet haklısın türkiye bildiğin ecnebi memleketi olacakdı :D

Senin gibi gericilerin, müslümanların, Türklerin olduğu bir ülkede yaşayacağıma, aklın ve bilimin hakim olduğu bir ecnebi devlette akla ve bilime hizmet eden ve bu değerlerden nasiplenen bir Türk olarak yaşamayı tercih ederim tabii.

Sitelerde Paylaş

cevap yazıp yazıp siliyorum.

hiçbir cevap yazmaya layık bir konu değil.hele hele son mesajlarına bakarsak

bir harf yazmaya layık olacak kadar bile değersiz boş bir konu.

şimdiye kadarki cevaplar yetmiş görünüyor sana.28 . posttan sonra müsloların geleneksel

kıvırma sanatına hoşgeldiniz .

artık neler girer işin içine neler..

Sitelerde Paylaş

Hayatimda bu kadar sacma bir baslik gormedim.

Her insan yasadigi ekmek yedigi topragi savunur!

Buna ulu manitu'ya tapan kizilderililer de dahil, yuzlerce yil gerilla yontemleriyle burnundan getirdiler beyaz adamin...

Vatani sevmenin ya da satmanin allah inanciyla ilgisi yoktur (bkz. isbirlikci, arkadan satan, yalaka, somurge arap ve musluman devletleri.). Vatani sevmenin Vatan sevgisiyle ilgisi vardir.

Bir insanda allah inanci olmamasi vatan sevgisi olmamasi demek degildir, bunlar ayri kavramlardir. Ancak belli ki sizin icin boyle degil!

Acaba allah inanciniz ugruna vatani satar miydiniz ben de bunu sorguluyorum simdi o zaman? Nitekim ornekleri gorulmemis degil hem de pek cok kere...

Sitelerde Paylaş

Din bir motivasyon unsuru olabilir, ama sadece biridir bu unsurlardan. Savaşa koşturulan asker, bazı hamasi duygularla doldurulur; din, vatan, bayrak, vs. Ama bunların hiçbiri tek başına savaşların kazanılması için yeterli değildir. O orduyu yönetecek stratejistlerin, komuta kademesindeki üst düzey subayların basireti önemlidir.

Başta Atatürk olmak üzere o günün idari kadrosu olmasaydı, söz konusu savaşlar "Ya Allah, bismillah"la kazanılabilir miydi?

Sitelerde Paylaş

iftira atma bu toprakları primat atalarınmı savundu kurtardı?dediğin kişiler islamcıysa türkiyeyi savunanlar ateistmi?Atatürk ateisttide ordusunda niye müslümanlara güvendi.

Ataturk kendi insanini cok iyi taniyor ve yonetmesini cok iyi biliyordu. Zaten niye muslumanlara guvenmistir; cunku millette musluman olmayan yoktur. Eger vatan icin savasilacaksa dinine bakmayacaksin. Uzaylilarla savas ciksa ornegin Yunanlilari savastirmayacak misin sirf sevmiyorsun diye?

Sitelerde Paylaş

Ataturk kendi insanini cok iyi taniyor ve yonetmesini cok iyi biliyordu. Zaten niye muslumanlara guvenmistir; cunku millette musluman olmayan yoktur. Eger vatan icin savasilacaksa dinine bakmayacaksin. Uzaylilarla savas ciksa ornegin Yunanlilari savastirmayacak misin sirf sevmiyorsun diye?

madem ateistdi Atatürk niye yüzde 90,ı müslüman olan bir devletin parçalanmasına göz yummadı ezanları dinlememek istemezmiydi ateist olsaydı?niye minarelerin yıkılmasına türkiyenin ecnebi kafir toprağı olmasına neden gönlü razı gelmedi?

Sitelerde Paylaş

madem ateistdi Atatürk niye yüzde 90,ı müslüman olan bir devletin parçalanmasına göz yummadı ezanları dinlememek istemezmiydi ateist olsaydı?niye minarelerin yıkılmasına türkiyenin ecnebi kafir toprağı olmasına neden gönlü razı gelmedi?

Atatürk Türk toplumunu din bağından dolayı değil, ırk ve vatan bağından dolayı kurtardı. Bunu da göremeyecek kadar mı körsün?

Atatürk'ün sözlerinin kaçı Türk olmayı, kaçı müslüman olmayı över bir oranla anlarsın.

Atatürk ateist olsaydı, bunu açıklamazdı çünkü Türk halkının çok büyük bir kısmı ona sırtını dönerdi. Biraz da lider kafasıyla düşünsene. Toplumdaki herkese hitap etmek zorundasın.

Ben Atatürk olsaydım, sırf müslüman diye toplumumun yıkılışını seyretmezdim tabii ki, eğer sen diyorsan ki ateistler böyle insanlardır, sen bizi öcü sanıyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...