Jump to content

liseden sonra eğitime devam etmek saçmalıktır...

Recommended Posts

Açıköğretim bence saçmalık. Öğrenci okula gitmeden, deney, uygulama yapmadan, staj yapmadan kendi kendine ne öğrenebilir ki. İş başvurularında açıköğretim fakültesini bitirenler pek tercih edilmez. Bence açıköğretim için harcanan zamana da paraya da yazık.

Her bölüm tabii ki olmaz ama birçok bölüm rahatlıkla AÖF kapsamına alınabilir... Dersler, kitaplar, internetten sağlanan imkanlar örgün eğitimi kıskandıracak düzeyde... Bu seneden itibaren kesinlikle kendini aşmış durumda AÖF artık... Pırlanta gibi bir fakülte... İş başvurusunda açık öğretimi tercih etmeyenler ise kına yaksın bence... Açık bir fakülteden mezun olabilen bir insan bence motivasyonunu kanıtlamış insandır... İnternet sonrası imkanlar çok arttı artık eğitim dünyasında... Nasıl home ofisler pıtrak gibi çoğalıyorsa, evden eğitim de artacak önümüzdeki yüzyılda...

Sitelerde Paylaş

Her bölüm tabii ki olmaz ama birçok bölüm rahatlıkla AÖF kapsamına alınabilir... Dersler, kitaplar, internetten sağlanan imkanlar örgün eğitimi kıskandıracak düzeyde... Bu seneden itibaren kesinlikle kendini aşmış durumda AÖF artık... Pırlanta gibi bir fakülte

Çevremde birçok kişi açıköğretimi bitirdi ama bitirenlerin hemen hemen hepsi askerliğini kısa dönem yapmak için okuduklarını söylediler. Bu yönüyle faydalıdır. Ama eğitimi yönüyle eğitimi kalitesiz normal eğitimin bile altındadır. Bu yüzden sırf askerlik için açıköğretim okunur fakat onun haricinde ben iş bulmak için okuyacam diyorsan örgün eğitimi okuman gerekir.

Sitelerde Paylaş

Her bölüm tabii ki olmaz ama birçok bölüm rahatlıkla AÖF kapsamına alınabilir... Dersler, kitaplar, internetten sağlanan imkanlar örgün eğitimi kıskandıracak düzeyde... Bu seneden itibaren kesinlikle kendini aşmış durumda AÖF artık... Pırlanta gibi bir fakülte

Çevremde birçok kişi açıköğretimi bitirdi ama bitirenlerin hemen hemen hepsi askerliğini kısa dönem yapmak için okuduklarını söylediler. Bu yönüyle faydalıdır. Ama eğitimi yönüyle eğitimi kalitesiz normal eğitimin bile altındadır. Bu yüzden sırf askerlik için açıköğretim okunur fakat onun haricinde ben iş bulmak için okuyacam diyorsan örgün eğitimi okuman gerekir.

Bu kadar çok nüfusa örgün üniversite eğitimi sağlanamaz... Açık lise ve açık üniversite imkanlarını arttırmaktan başka çare yok.. AÖF'de bir kalite problemi de yok; örgün öğretim kuş kondurmuyor... Gördüğüm en kaliteli kitaplara ve internet üzeri derslere sahip AÖF...

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Üniversite okumayı sanki bir zorunlulukmuş gibi, liseden sonra mutlaka gidilmesi gereken bir yer olarak gören, sadece ve sadece okumuş olmak için okumaya çalışan insanlar için kesinlikle haklısın

Fakat

Üniversite, pek çok kişi için bir fırsattır(kendini geliştirebilmek için) şu an 3. Sınıftayım ve insanların çoğunun, üniversiteye ilk adım attıkları hallerinden eser yok. Sanki saksının değiştirilmesini bekleyen bitkilermiş gibi.

Sitelerde Paylaş

Tek amaç zengin ve varlıklı bir kişi olmaksa sırf bu yüzden üniversitede okumayı seçenler, doktor olacam, mühendis olacam diyerek ne oldum delisi olanlar tabi ki hayal kırıklığı yaşayacaktır. Üniversite size zengin olacaksınız veya birşey olacaksınız sosyal statü kazanacaksınız garantisi vermez ki.

Bu tür insanların üniversiteye gitmesine gerek yoktur. Manavacılık veya eksport-import yaparak da zengin olabilirler. Bunun için üniversiteye gerek yok.

Sitelerde Paylaş

vay be anılarım depreşti, zaman beni haklı çıkarttı dostlarım...

üniversite sınavlarına katılım her yıl azalıyor...

Azalıyor mu?

2011 YGS'ye 1.7 miyon,

2012 YGS'ye ise 1.9 milyona yakın öğrenci başvurdu.

200 bin artış var bu sene..

Sitelerde Paylaş

Sen Kırıkkale'de dağ başında okumakla, ODTÜ'de falan okumayı aynı sanıyorsun herhalde. Eğer adam gibi bir üniversitede okuduysan, kafan az çok çalışıyorsa, ve sosyal yeteneklerin sıfır noktasında değilse iş bulursun. Ama belli ki senin saydığın örneklerde bunlardan biri eksik. Hayırlısı B)

Sitelerde Paylaş

Öyleyse neden 4 senede 30 milyar harcayıp hala işsiz olmak insanlara cazip gelir?

Sana yazının şu küçük kısmını örnek olarak sunuyorum. O sözcüklerdeki saçmalığı görebiliyor musun?

Yükseköğretimin saçma olduğunu iddia ediyosun ve herkesin en fazla liseyi bitirmesini öneriyorsun.

Peki herkes liseden mezun olursa, sen hastalanırsan, imamdan mı yardım isteyceksin?

Tüm iş alanlarında o işin gerçek uzmanları, yüksek öğretim mezunlarıdır.

Her seferinde de Türkiye örnek veriliyor. Türkiye'de ne zamandan beri eğitim var? Ben mi bir şeyler kaçırdım?

Avrupa'daki üniversite mezunları, işsiz kalmak için bayağı eçaba sarfetmeleri lâzım.

Yükseköğrtim mezunları "yaratıcı"dır. Yani birer tanrı. Tabiî ki, gerçek eğitim almışlarsa!

Benim yeğenim üniversite eğitimini tamamladı. Aşırı kilolu olduğüu için, kendi alanında çalışamıyor.

Peki ne mi yapıyor?

"Call center" diye bilinen bir şirkette çalışıyor. Onunla aynı işi yapanlardan 3.5 kat fazla maaşı var.

Peki nasıl oluyor da o kadar para kazanabiliyor? Üniversitede etindiği üstün eğitim ve zekâ mekanizması onu sürekli daha iyi olmaya itiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...