Jump to content

Müslüman'lara Tavsiyeler......

Recommended Posts

evet hasan mezarcıymış

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=26156&view=&hl=1975&fromsearch=1

dangalaklık yapacağına oku araştır. dangalak dangalak msjlar yazarak hacı'nın yukarıda yazdığı ahlaksızlığınızı ispatlıyorsunuz. tebrikler

dökülen incileri sana iade ediyorum. ben hasan mezarcı gibi delinin tekidir. neyini araştırayım demek istemiştim. bu kadar gerilme. tamam okuyayım. ne olacak okuyunca. sana şimdi saçmalayan ateist örneği mi getireyim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

o zaman, islamın insanları kandırdığını ve kullandığını iddia ediyorsunuz. buyrun toplayın insanları etrafınıza doğru bildiklerinizi anlatın. dalga dalga yayılsın dünyaya. ve 1400 yıl sonra bile sürekli adınızdan bahsedilsin. hatta sizi inkar etmeye çalışsınlar. bilerce yıl

Yahu sana hindu dini örneği verdimya neden hala aynı şeyi geveliyorsun? Ayrıca ben açıp kuranı okuyan ve bundan etkilendiği için islamı seçen hiçkimseyi tanımıyorum, hepsi çocukluktan itibarek kendilerine bu inanç empoze edildiği için müslüman. İdeolojik bir tercih değil yani

Sitelerde Paylaş

dökülen incileri sana iade ediyorum. ben hasan mezarcı gibi delinin tekidir. neyini araştırayım demek istemiştim. bu kadar gerilme. tamam okuyayım. ne olacak okuyunca. sana şimdi saçmalayan ateist örneği mi getireyim.

araştırmak okumak zor geldiği için bugun bedevinin dinini savunuyorsun ya. belki kafanda bişiler dank eder diye linki gönderdim ama ııh fayda yok. bak bakalım delinini tekimiymiş?

Sitelerde Paylaş

Yahu sana hindu dini örneği verdimya neden hala aynı şeyi geveliyorsun? Ayrıca ben açıp kuranı okuyan ve bundan etkilendiği için islamı seçen hiçkimseyi tanımıyorum, hepsi çocukluktan itibarek kendilerine bu inanç empoze edildiği için müslüman. İdeolojik bir tercih değil yani

onu atlamışım pardon. evet insanlar dinleri, felsefeleri araştırıp bütün hepsini harmanlayıp bir tercih yapmıyorlar. zaten böyle olsa çok az inanan ve inanmayan olur. inanmak için araştırmak gerekirse inanmamak içinde araştırmak gerekir. mucizede burda başlıyor zaten. öyle ayetler var ki. herkes kapasitesine göre alacağını alıyor.

kültürden yaşadığı çevreden etkilenerek inançları oluşanlar bi seviyede kalıyor.

Sitelerde Paylaş

haci

buyur peygamberliğini ilan et. veya başka bir ekol kur. yada bişey yap insanları etrafına topla. senin için ölsünler ve öldürsünler. seni herşeyden çok sevsinler. öyle bişey getir ki, sevenlerinin arasında cahil köylülerde olsun, profesörlerde. her milletten milyonlarca insan yaptığını yapmaya çalışsın.

madem uydurma, mademki birikmiş kültürün eski yazıtların kitaplaşmış hali, mademki inanları çok cahil

uydur da görelim hacı. kullan şu keskin zekanı. sen insanların zaaflarını, bilirsin. çölde yaşayan insanlara söylenecek en güzel şey altlarından ırmaklar akan gölge yerlerdir. bunlarıda bilirsin. uydur bakalım hacı....

Birçok gerilla lideri bu tanımına uyuyor.

Peygamberlik ilan etmek dışında. O bronz çağı geleneğiydi.

Bahsettiğiniz diğer bronz çağı geleneklerini de bırakabilseniz iyi olacak.

Sitelerde Paylaş

Öteden beri Müslüman'larını buraya ileti asıp kendilerini rezil ettiklerini biliyoruz.

Yıllardır aynı hatayı yaparlar.

Ateistlerin değerlerini sorgularlar ve kendi değerlerinin ölçüsünü bilmezler.

Ben siz Müslüman'lara kendileri gibi olmayanları suçlamdan önce kendi değerlerinizin ölçüsünü hatırlatmak istiyorum.

Çünkü kendi değerlerinizle başkalarını suçlarsanız, altından kalkamayacağınız bir duruma neden olursunuz.

Önce sizi size tanıtayım.

Sizin değer ölçüleriniz çağdaş değildir. Antiktir. Eskidir. Ve yalnız İslam'la sınırlıdır.

Sizlerde başka değer yoktur. Başka ilke yoktur. Olamaz da. Çünkü olursa artık Müslüman sayılmazsınız....

Sizler 9 yaşındaki kızlarla rahatlıkla gerdeğe girecek bir ahlaka sahipsiniz.

Çünkü peygamerinizi örnek alırsınız. Onu idealize edersiniz. O 9 yaşında bir kızla evlenip gerdeğe girmiştir.

Kan görmeyi çok seversiniz.Allah'a kurbanları kan akıtark kesersiniz. Domuz dışında nerdeyse hiç hayvan ayrımı yapmazsınız.

Rahatsız oluncaya kadar oruç tutar, ardından çatlayıncaya kadar tıkınırsınız....

Elinizle tahrat alır etrafa mikrop saçarsınız.

Enseste en yakın cinsel ilişkiye girmeyi yasal kabul edersiniz ve hala, dayı, amca, teyze oğlu ve kızı ile cinsel ilişkiye girmekten çekinmezsiniz.

Bir ekmek bile çalmış olsa, hırsızın elini kesmekten çekinmezsiniz. Bir daha çalarsa diğer elini, sonra ayaklarını kesersiniz.

Zina yapan kadınları taşlayarak öldürürsünüz.

Kadınlarınızı kapatırsınız.. Onların dünyayı görmesine izin vermezsiniz.

Ahlakınız yalnız ve yalnız Kur'an ile sınırlıdır.

Kur'an'a göre kendiniz gibi Müslüman olmayanları arkadaş ve dost edinmezsniz.

Onlara kendinize tanıdığınız özgürlük ve hakları tanımazsınız.

Ülkenizde yeni kilise inşansını yasaklar, hristiyan ülkelerde caminize minareyi yasaklarlarsa, ciyak ciyak bağırırsınız.

Hrisitiyan ülkeleri fethetmekten bahseder ve bundan zevk alırsınız.

Karılarınız döver ve tarlaya girer gibi onlara girersiniz.

Ülkeniz için ancak İslam adına savaşırsnız. İslam'a karşı bir rejimi reddeder ve orasını vatan kabul etmezsiniz.

Oraya ihanet etmekten çekinmezsiniz.

İslam adına yalan söylersiniz. İslam'ı ilerletmek için söylemeyeceğiniz yalan yoktur.

Şimdilik buradad durayım.

Sizin ahlakınız işte bunlarla sınırlıdır..

Bize ahlakımızı sormdan önce bunları düşünün... Bizden iyi olamayacağınızı aklınız kesiyorsa, susun bre gafiller.. Susun..

Sizde onur yok mu?

Evet. O da yok sizde. Daha doğrusu onurunuz da İslam'la sınırlı..

İslam için onur ve gururunuzu kaybetmekten çekinmezsiniz...

Bence siz de bir müslümansınız :)

Müslüman ahlakı diye birşey yoktur, yaşadığı topluma bağlı olarak insan ahlakı vardır.

Size bir soru sorsam? İzin var mı :)

Sizin 1400 yıl önce ilk eşinizle o ölene dek beraber yaşasanız, onun ölümünden sonra yaşlanmaya yakın döneminizde birçok eş alsanız ve biri hariç tamamı dul ve bol çocuklu gelse size, siz bir erkek olarak bu kadın sürüsünden kaç çocuk sahibi olurdunuz?

İletinizde saydığınız özellikler müslümanlara özgü olmayıp ümmi insanların özelliğidir.

Şimdi siz "müslümanlar şöyle böyle" derken, çıkıp da bir müslüman "ateistler şöyle ahlaksız şöyle terbiyesiz" dese nasıl algılarsınız?

Çok katı ve umursamazsınız. Bu gözle gördüğünüz herkes bugün yokolsa sanki bir oh çekecek gibisiniz.

:) yanıldıysam, düzeltin...

Sitelerde Paylaş

aramayla bulacaz dediğin adamı

varmı her köşe başında ibadet hanesi.

varmı her milletten taraftarı

her eğitim gurubundan

asırlarca sürecek.

hasan sabbah ta var

ne olmuş

Ortamın çok uygun olduğu bir çağda, Araplar gibi savaşçı ve dayatmacı bir kavme inmiş olmasının nimetini tadıyor ama internet adlı deccal'den sonra işi çok zor...

dünyanın yuvarlak olduğu anlaşıldı. ve o düşünce bitti. saydığın insanlar geldi geçti hepsi unutuldu veya belli bi kesimle sınırlı kaldı. bitmeyen bi din var. coğrafyadan, kültürlerden etkilenmeyen. zamana karşı aşınmayan

Modifiye olan, her asırda ayetlerinin anlamı yeniden uydurulan bir kitap...

Sitelerde Paylaş

hasan mezarcıdır o

Suudi Arabistan baş müftüsü ve büyük İslam alimi,

meşhur Şeyh Abdul Aziz Bin Baz “Dünya’nın Sakin Güneş’in Hareketli Olduğuna ve Gezegenlere Çıkmanın İmkansızlığına Dair Akli ve Hissi Deliller” isimli resmi makamlarca basılan risalesinde şunları söylemektedir:“Kim bunu iddia ederse küfür ve delalete düşmüş olur. Çünkübu iddia hem Allah’ın hem Kuran’ın hem Peygamber’in reddidir. Bunu iddia eden kişi tövbeye davet edilir. Ederse ne ala! Aksi takdirde kafir ve dinden dönmüş bir kişi olarak öldürülür ve malı da Müslümanlar’ın hazinesine katılır... Eğer ileri sürdükleri gibi Dünyadönüyor olsaydı ülkeler dağlar ağaçlar nehirler denizler bir kararda kalmazdı.

Sitelerde Paylaş

Müslüman ahlakı diye birşey yoktur, yaşadığı topluma bağlı olarak insan ahlakı vardır.

Şimdi siz "müslümanlar şöyle böyle" derken, çıkıp da bir müslüman "ateistler şöyle ahlaksız şöyle terbiyesiz" dese nasıl algılarsınız?

yanıldıysam, düzeltin...

Yanıldınız... Ateizmin bir kitabı falan yok çünkü... Ateizm bir ahlak öğretisi değildir... Ama İslam bir ahlak öğretisidir ve maalesef fena halde faka basmış bir ahlak(!) öğretisidir...

Sitelerde Paylaş

Suudi Arabistan baş müftüsü ve büyük İslam alimi,meşhur Şeyh Abdul Aziz Bin Baz: "" Kim bunu iddia ederse küfür ve delalete düşmüş olur. Çünkü, bu iddia hem Allah’ın hem Kuran’ın hem Peygamber’in reddidir. İddia eden kişi tövbeye davet edilir. Ederse ne ala! Aksi takdirde, kafir ve dinden dönmüş bir kişi olarak öldürülür ve malı da Müslümanlar’ın hazinesine katılır ."" dedi.

Bu adam, neye dayanarak böyle bir fetva vermektedir?

Bu fetvayı veren kişinin fetvasını neden kabül etmek zorundayım?

Kabül etmiyorum çünkü, bu fetvayı verebilecek biri değil. Ve, Kuran ahlakına ters.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yanıldınız... Ateizmin bir kitabı falan yok çünkü... Ateizm bir ahlak öğretisi değildir... Ama İslam bir ahlak öğretisidir ve maalesef fena halde faka basmış bir ahlak(!) öğretisidir...

:)

İslamın kitabı da yok bence, konuyu benle tartışmakla Arabistandaki bir müslümanla tartışmak arasında da izninizle bir fark olsun.

İslam ahlak öğretisi falan hiç değildir, islam selam kelimesinden gelme slm haflerinden oluşan bir kelimedir.

Selamet, esenlik yani barıştır. Barışın dini mi olur.

Sitelerde Paylaş

:)

İslamın kitabı da yok bence, konuyu benle tartışmakla Arabistandaki bir müslümanla tartışmak arasında da izninizle bir fark olsun.

İslam ahlak öğretisi falan hiç değildir, islam selam kelimesinden gelme slm haflerinden oluşan bir kelimedir.

Çok şey bildiğini zanneden, ama esasında hiçbir şey bilmeyen senin gibi 'aptalları' gördükçe, bu dine inanların neden bu kadar çok olduğunu şimdi anlıyorum..

(Bu arada 'aptal' kelimesi hakaret değildir, köken olarak 'abdal' kelimesinden gelmektedir) (Bknz; Abdal)

Yukarıdaki görüldüğü üzre budalaların kelime tahrifleri, hat safhaya ulaşmıştır.

('budala' kelimesinin de hakaret anlamı yoktur, 'budela' kökünden gelmektedir)

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hacının bu başlıktaki yazısının meali aslında şudur;

Bütün müslümanlar şerefsizdir, ahlaksızdır, beyinsizdir, barbardır... vs. bilumum hakaret.

Yani demek istiyorki ne diye hala bu forumda yazıyorsunuz?

Sadece okuyun ve onaylayın.Akli değil nakli kabul edin.

Benim, bizim söylediklerimiz kesinlikle doğrudur, onaylayın!

Eğer itiraz ederseniz şerefsiz ve barbar olursunuz.

Kısacası çoğu ateist gibi hacı da bunamış, teist karşıtlığı ile teist düşmanlığını karıştırmaya başlamış.

Temelde karşı çıktığı değerleri kendi için kullanması çok acı..Yani kabaca;

Müslümanlar kendileri gibi olmayanlara farklı davranırlar, eğer kendileri gibi inanmyanlar müslümanların içinde yaşayacaklarsa onlardan cizye alırlar..

Şimdi hacı, kendisi gibi düşünmeyenlerden yani ateist olmayanlardan bu forumda yaşaması için cizye alıyor, müslümanların şerefsizliği kabullenmesini bekliyor..

Aslında şahsen takıldığım nokta burası değil çünkü hacı sadece ateist genel tavrı diyebileceğim bir tavrı sergiliyor..

Asıl takıldığım nokta şurası, şöyle bir laf etmiş hacı;

Ülkeniz için ancak İslam adına savaşırsnız. İslam'a karşı bir rejimi reddeder ve orasını vatan kabul etmezsiniz.

Oraya ihanet etmekten çekinmezsiniz.

Önce Atatürk ün bir sözünü hatırlatayım;

Hattı müdafa yoktur, sathı müdafa vardır, sathı müdafa da bütün vatandır.

Hacıyı şöyle önce bizim satıha(vatana) davet etmek gerekir ki böyle bir sözün altında kalmasın..

Yıllardan beri din karşıtlığı fikirlerini sanal ortamda ifşa ederek kendini vatansever varsayma paranoyası ile birlikte, yıllardan beri kandırılmış insanlarla (terörist) cebri mücadele içine girip, hayatını ortaya koyanlara, sırf müslüman oldukları için, "şerefsiz" demek, oturduğu yerden yağlanmış kıçını kaldıramayan "haysiyetsizlere" mahsus bir davranıştır.

Ben, bir müslüman olarak, geçmişte Tuğrul Bey'in Halifenin belinden sözde İslam adına sallanan kılıcı almasını bilenlerin ve binlerce yıldır kendine yurt bellemişlerin "satıh" larından bu satırları yazıyorum..

Ya siz?

tarihinde Paradigmax tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok şey bildiğini zanneden, ama esasında hiçbir şey bilmeyen senin gibi 'aptalları' gördükçe, bu dine inanların neden bu kadar çok olduğunu şimdi anlıyorum..

(Bu arada 'aptal' kelimesi hakaret değildir, köken olarak 'abdal' kelimesinden gelmektedir) (Bknz; Abdal)

Yukarıdaki görüldüğü üzre budalaların kelime tahrifleri, hat safhaya ulaşmıştır.

('budala' kelimesinin de hakaret anlamı yoktur, 'budela' kökünden gelmektedir)

Sorun değil, ilerleyen günlerde nasıl olsa benle "canım arkadaşım" diye yazışmaya başlarsın.

Sitelerde Paylaş

Bu adam, neye dayanarak böyle bir fetva vermektedir?

Bu fetvayı veren kişinin fetvasını neden kabül etmek zorundayım?

Kabül etmiyorum çünkü, bu fetvayı verebilecek biri değil. Ve, Kuran ahlakına ters.

Bu fetvayı verebilecek birisi; çünkü Suudi Arabistan baş müftüsü ve çok önemli bir İslam alimi kabul ediliyor... Kur'an ayetlerini çok iyi bildiği için, "dünya küre şeklindedir" hükmünün ayetlerle uyuşmadığının farkında ve bu durumu ayetlerin reddi olarak kabul ediyor... Mürtedin hükmü ise tüm mezheplerde sabittir ve ölümdür...

Sitelerde Paylaş

Sizi de veririm bak müftünüze...

Sitelerde Paylaş

Benim müftüm değil. Siz kesin benim cezamı, ondan daha beter değildir herhalde...

Ben ateistim kimseye cezam falan yok; düşünce özgürlüğüne sonuna kadar inanır ve desteklerim ama dayatmacı ve dogmatik dini düşüncelerin ülkemin körpecik çocuklarının beynini çürütmemesi için fikirsel savaş veriyoruz burada... Düşünce özgürlüğüne inanmam, düşüncelerimi gençlere ve çocuklara anlatmama da engel değil...

Sitelerde Paylaş

Ben ateistim kimseye cezam falan yok; düşünce özgürlüğüne sonuna kadar inanır ve desteklerim ama dayatmacı ve dogmatik dini düşüncelerin ülkemin körpecik çocuklarının beynini çürütmemesi için fikirsel savaş veriyoruz burada... Düşünce özgürlüğüne inanmam, düşüncelerimi gençlere ve çocuklara anlatmama da engel değil...

Ateist olmanıza rağmen aynı hayat felsefesini uyguluyoruz aynı yolda uğraşıyoruz. Neredeyse tamamen aynı.

Güzel. +1 puan :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...