Jump to content

Müslüman'lara Tavsiyeler......

Recommended Posts

Bence siz de bir müslümansınız :)

Müslüman ahlakı diye birşey yoktur, yaşadığı topluma bağlı olarak insan ahlakı vardır.

Size bir soru sorsam? İzin var mı :)

Sizin 1400 yıl önce ilk eşinizle o ölene dek beraber yaşasanız, onun ölümünden sonra yaşlanmaya yakın döneminizde birçok eş alsanız ve biri hariç tamamı dul ve bol çocuklu gelse size, siz bir erkek olarak bu kadın sürüsünden kaç çocuk sahibi olurdunuz?

İletinizde saydığınız özellikler müslümanlara özgü olmayıp ümmi insanların özelliğidir.

Şimdi siz "müslümanlar şöyle böyle" derken, çıkıp da bir müslüman "ateistler şöyle ahlaksız şöyle terbiyesiz" dese nasıl algılarsınız?

Çok katı ve umursamazsınız. Bu gözle gördüğünüz herkes bugün yokolsa sanki bir oh çekecek gibisiniz.

:) yanıldıysam, düzeltin...

Bak kardeşim,yaşın kaç bilmem ama,islamiyet senin düşündüğün kadar masumane değil,sizi dinleyen biride başka bir dinden bahsediyor sanacak.İslamiyetin ne kadar kötü öğretilerle dolu olduğunu bu forumda kaç kez sergiledik.Sizin yerinizde olsam forumun kütüphanesinden biraz faydalanırdım.Siz burada önünüze geleni müslüman diye etiketliyorsunuz.Bende nedense hep tam tersini düşünmüşümdür,Buraya gelen,buna sizde dahil olmak üzere bütün üyelerin dinlerin verdiği rahatsızlıktan dolayı geldiğini düşünürüm.Bu forumda ben müslümanım diyerekten aylarca hatta yıllarca ileti yazan arkadaşların müslüman olduklarını düşünmüyorum.Artık bişeyleri aştıklarını düşünüyorum.Buraya gelebilen bir insan,sorgulama safhasına geçmiş bir insandır.Ben ateist olduktan sonra kafamdaki şüpheleri gidermek için burayla tanıştım.Benim durumumda olupta müslüman etiketi altında çok insan olduğunu düşünüyorum.Sizde burda olduğunuza göre,sorgulama safhasına geçmişsiniz demektir.Allah yardımcınız olsun...:)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bak kardeşim,yaşın kaç bilmem ama,islamiyet senin düşündüğün kadar masumane değil,sizi dinleyen biride başka bir dinden bahsediyor sanacak.İslamiyetin ne kadar kötü öğretilerle dolu olduğunu bu forumda kaç kez sergiledik.Sizin yerinizde olsam forumun kütüphanesinden biraz faydalanırdım.Siz burada önünüze geleni müslüman diye etiketliyorsunuz.Bende nedense hep tam tersini düşünmüşümdür,Buraya gelen,buna sizde dahil olmak üzere bütün üyelerin dinlerin verdiği rahatsızlıktan dolayı geldiğini düşünürüm.Bu forumda ben müslümanım diyerekten aylarca hatta yıllarca ileti yazan arkadaşların müslüman olduklarını düşünmüyorum.Artık bişeyleri aştıklarını düşünüyorum.Buraya gelebilen bir insan,sorgulama safhasına geçmiş bir insandır.Ben ateist olduktan sonra kafamdaki şüpheleri gidermek için burayla tanıştım.Benim durumumda olupta müslüman etiketi altında çok insan olduğunu düşünüyorum.Sizde burda olduğunuza göre,sorgulama safhasına geçmişsiniz demektir.Allah yardımcınız olsun...:)

Yaşım 35 :) Soruyu bunu referans alarak sorunuz, madem bu kadar önemli :)

Bu siteye de dikkat ettiyseniz senelerdir üyeyim :)

Sitelerde Paylaş

Yaşım 35 :) Soruyu bunu referans alarak sorunuz, madem bu kadar önemli :)

Bu siteye de dikkat ettiyseniz senelerdir üyeyim :)

İletilerinizde,foruma yeni katılmış izlenimi veriyorsunuz.Size bir soru sormadım.Yazdıklarınıza karşı,kendi iletimi yazdım.Benim iletimden de ne aldığınızı görmüş oldum.

Sitelerde Paylaş

İletilerinizde,foruma yeni katılmış izlenimi veriyorsunuz.Size bir soru sormadım.Yazdıklarınıza karşı,kendi iletimi yazdım.Benim iletimden de ne aldığınızı görmüş oldum.

Ah be güzelim neden bu kadar agresifsin.

Ateist değilim, hiç olmadım :) ama sizin için burada olmama engel mi bilemiyorum...

Ben burada olmaktan rahatsız olmadım. Aykırı birşey de görmedim.

Nick name'den kokmasam daha çok şey yazardım ya , neyse. Sonra bakarız ;)

Sitelerde Paylaş

Bence siz de bir müslümansınız :)

Müslüman ahlakı diye birşey yoktur, yaşadığı topluma bağlı olarak insan ahlakı vardır.

Size bir soru sorsam? İzin var mı :)

Sizin 1400 yıl önce ilk eşinizle o ölene dek beraber yaşasanız, onun ölümünden sonra yaşlanmaya yakın döneminizde birçok eş alsanız ve biri hariç tamamı dul ve bol çocuklu gelse size, siz bir erkek olarak bu kadın sürüsünden kaç çocuk sahibi olurdunuz?

İletinizde saydığınız özellikler müslümanlara özgü olmayıp ümmi insanların özelliğidir.

Şimdi siz "müslümanlar şöyle böyle" derken, çıkıp da bir müslüman "ateistler şöyle ahlaksız şöyle terbiyesiz" dese nasıl algılarsınız?

Çok katı ve umursamazsınız. Bu gözle gördüğünüz herkes bugün yokolsa sanki bir oh çekecek gibisiniz.

:) yanıldıysam, düzeltin...

müslüman ahlakı diye birşey vardır. müslümanlar bir peygamber etrafında toplanmış ve bir kitaptaki kurallara bağlı hayat sürdürdükleri için onların genel ahlakından söz edebiliriz. hayat standartları ve kuralları belldir. ateistlerde belirli ahlak kriterleri yoktur bu yüzden ateist ahlakı olarak bahsedemezsin.

15 tane müslümanı toplayıp önlerine domuz eti koysan yemeyeceklerdir. fakat 15 tane ateisti topla topluluğun genel davranış biçimini belirleyemezsin. bundan yola çıkarak bu 15 tane toplanmış müslümanlarda belli davranış biçimlerini tahmin edebilirsin. örneğin bu 15 müslüman karısını dövüyordur denebilir. yada sünnet kavramına sadıklarsa 6 yaşındaki kıza nikah kıyma potansiyeline de sahiptirler. ha ateistlerin arasında sübyancı olabilir mi? evet olabilir bunu bilemezsin ama müslümanların neyi yapabileceklerini bilirsin. işte o yapabilecekleri genel ahlakları hakkında bize ipucu verir.

bu konuyu başka bir müslümanla forumda tartışmıştım. inceleyebilirsin. yeni gelmişe benziyorsun

Sitelerde Paylaş

müslüman ahlakı diye birşey vardır. müslümanlar bir peygamber etrafında toplanmış ve bir kitaptaki kurallara bağlı hayat sürdürdükleri için onların genel ahlakından söz edebiliriz. hayat standartları ve kuralları belldir. ateistlerde belirli ahlak kriterleri yoktur bu yüzden ateist ahlakı olarak bahsedemezsin.

15 tane müslümanı toplayıp önlerine domuz eti koysan yemeyeceklerdir. fakat 15 tane ateisti topla topluluğun genel davranış biçimini belirleyemezsin. bundan yola çıkarak bu 15 tane toplanmış müslümanlarda belli davranış biçimlerini tahmin edebilirsin. örneğin bu 15 müslüman karısını dövüyordur denebilir. yada sünnet kavramına sadıklarsa 6 yaşındaki kıza nikah kıyma potansiyeline de sahiptirler. ha ateistlerin arasında sübyancı olabilir mi? evet olabilir bunu bilemezsin ama müslümanların neyi yapabileceklerini bilirsin. işte o yapabilecekleri genel ahlakları hakkında bize ipucu verir.

bu konuyu başka bir müslümanla forumda tartışmıştım. inceleyebilirsin. yeni gelmişe benziyorsun

Hristiyanların genel ahlakı nasıldır?

Ya da Yahudilerin?

Ya da hadi Budistlerin?

Arkadaşım, ateistin bile coğrafyası var, islamın coğrafyası da malesef var.

Sen kendini Amerika ya da İran'daki ateistle bir mi görüyorsun? Aynı değerlere mi sahipsin?

Neden ısrarla ümmi coğrafya islamını dilinize doluyorsunuz? Banane, ben kendimden sorumluyum. Bana sor, arap coğrafyasına değil.

Sitelerde Paylaş

Hristiyanların genel ahlakı nasıldır?

Ya da Yahudilerin?

Ya da hadi Budistlerin?

Arkadaşım, ateistin bile coğrafyası var, islamın coğrafyası da malesef var.

Sen kendini Amerika ya da İran'daki ateistle bir mi görüyorsun? Aynı değerlere mi sahipsin?

Neden ısrarla ümmi coğrafya islamını dilinize doluyorsunuz? Banane, ben kendimden sorumluyum. Bana sor, arap coğrafyasına değil.

işte kafan basmadı. basçağını sanmıyordum ama bir ihtimal yazdım. yine tık yok. sana ben islamı coğrafyası mı var dedim? islamın coğrafyası yoktur mezhepler dışında müslümanların genel hareketleri dünyanın heryerinde ortaktır. bu yüzden genel bir ahlaktan söz edilebilir diyorum ya. evet benim ahlaki değerlerimle amerikalı birinin bir olmayabilir bu yüzden genel ateist deist vs ahlakından bahsedemeyiz. ama islamın kuralları,ibadetleri,sünnetleri her yerde aynıdır/benzerdir. arabistanda kurbanda kuzu kesiyorlar da avusturalyadaki müslümanlar kanguru mu kesiyor? sen safmısın rol mü yapıyorsun?

Sitelerde Paylaş
ycoskun, on 04 December 2009 - 10:45 AM, said:

Bence siz de bir müslümansınız

Size bir soru sorsam? İzin var mı

yanıldıysam, düzeltin...

Müslüman ahlakı elbette vardır.

Bir insan ne kadar sıkı Müslüman'sa, yani kendini dinine ne kadar adadı ise, ahlakı o kadar Müslüman ilkeleri ile bağdaşır.

O kadar da ahlaksızdır. Çünkü o kadar çağdaş ahlak anlayışından uzaktır.

Ülkemizde ahlkaksız diyebileceğimiz Müslüman sayısı milyonları bulur.

Tabii onların ahlakının kötü olduğunu Müslüman toplumu içinde anlamaya olanak yoktur.

Onların ahlakının ne kadar kötü olduğunu anlamak için, o ahlakı, ateist ahlakı ile karşılaştırmanız gerekir.

İşte o zaman Müslüman ahlakı ya da ahlaksızlığı, bütün çirkinliği ile ortaya çıkar.

Aynı şekilde.. Sofu Hristiyan ve Yahudi ahlakı da kötüdür. İğrençtir.. Budizm ahlakı da iğrenç değilse bile, yetersizdir. Çağ dışıdır.

Sitelerde Paylaş

sana ben islamı coğrafyası mı var dedim? islamın coğrafyası yoktur mezhepler dışında müslümanların genel hareketleri dünyanın heryerinde ortaktır.

Mezheplerin bazı ortak değerlerinin yanı sıra coğrafyası da var. İslamın kültür emperyalizmi ve toprak ele geçirme yöntemiyle genişlediği belli. Herhangi bir dinsel dağılım haritasına bakarsanız görürsünüz. İslam endonezya istisnası dışında arabistana yakınlıkla ölçülebilir.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:World_Muslim_Population_Pew_Forum.png

Türkler coğrafya ve savaşlar yüzünden müslüman oldu. Sonra da bu şerefsiz gelenek sürdürüldü. Bunun başka açıklaması yok.

Sitelerde Paylaş

Mezheplerin bazı ortak değerlerinin yanı sıra coğrafyası da var. İslamın kültür emperyalizmi ve toprak ele geçirme yöntemiyle genişlediği belli. Herhangi bir dinsel dağılım haritasına bakarsanız görürsünüz. İslam endonezya istisnası dışında arabistana yakınlıkla ölçülebilir.

Türkler coğrafya ve savaşlar yüzünden müslüman oldu. Sonra da bu şerefsiz gelenek sürdürüldü. Bunun başka açıklaması yok.

İsviçre'de hızla yayılan İslam'a karşı minare yasağı getirmeyi planlıyorlar. Sen kalkıp da İslam'ın yayılma sebebi olarak toprak ele geçirme yöntemi dersen millet sana bir tarafıyla güler.

Sitelerde Paylaş

İsviçre'de hızla yayılan İslam'a karşı minare yasağı getirmeyi planlıyorlar. Sen kalkıp da İslam'ın yayılma sebebi olarak toprak ele geçirme yöntemi dersen millet sana bir tarafıyla güler.

İsviçre'de İslam neden hızla yayılıyor?

İsviçreliler kitleler halinde İslam'a mı geçiyorlar?

Yoksa İsviçre'ye olan Müslüman göçünden dolayı mı sayları artıyor?

Siz sapla samanı karıştırıyorsunuz.

Söyle bana Cübbeli. Ben Hristiyanlığa geçsem ve Türkiye'de bir kilise açmak istesem, bana sen ve diyanet izin verir misiniz?

Günümüzde İslam fethederek yayılamaz.

Hatta Hristiyan'ların Müslüman olması ile de yayılmıyor.

Müslüman ülkelerinden, Hristiyan ülkelerine olan göçten dolayı, sözde yayılıyor.

Bu arada İslam'ı seçenlerin bir kısmı Müslüman'ların karı veya kocası olduğu için. Onların da dini yeni nesilde devam etmiyor.

Ayrıca hapishanelerdeki ırza geçenler, katiller, hırsızlar ve orospular Müslüman oluyor.

Dünyada hızla yayılan inançsızlıktır. Ateizm ve deizm hızla yayılıyor..

Sitelerde Paylaş

Sitelerde Paylaş

mezheplerin dışında diyerek bunu anlatmak istemiştim. vaktim yoktu o yüzden ayrıntılı yazamadım. anlayan biri çıkmış sevindim. elbette islamın coğrafyası vardır ben islamın coğrafyası yok lafı ile "türkler anadolu coğrafyasında kuzu kezerken, araplar farklı coğrafyada farklı şeyler keser" diye bir kavramın olmadığından bahsettim. yani elbette yayılmış oldukları bir coğrafya var fakat bu coğrafyalarda genel kuralları vardır. yani kurallara göre değişen coğrafyalar yoktur. tabi dediğim de mezhepleri dışarıda bırakıyor. mezheplerin de farklı kuralları ve işleyiş biçimleri var fakat temelde aynı dinde oldukları için yine genel bir ahlaktan bahsedebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Gerçekten çok yazık..

Müslümanları tanıdığını sanıyorsun hacı.İslam hukukunu bildiğinizi sanıyorsun..

Şu forum bana Acı 2 gerçek öğretti..

Birincisi Müslümanların Gerçekten geri kaldığını...Gerçekten bilim ile alakadar olmadıklarını..Tabi bu çoğunluk için geçerli..

İkincisi Ateislerin gerçekten ilk zamanlarda Kuranı islamı çok iyi bildiklerini sanmıştım.Daha sonra farkettim ki bilgileri kendi inançlarını destekleyenlerden ibaretmiş.Çoğu müslümanların bilmediği şeyleri bildiklerinden islamı bildikleri izlenimine kapılmışlar..

Oysa islama bir bütün olarak bakabilmek çok önemlidir.

Neyse..

Bende sana bir tavsiyede bulunayım ödeşelim hacı..

Müslüman mı görmek istiyorsun?

İmamı azam,Mevlana,hacı bektaş veli,yunus emre,aziz mahmud hüdayi,semseddin ahmed sivasi,ibrahim hakkı,muhammed ikbal,hasan basri,aksemseddin,imam gazali muhiddin arabi,bediüzzaman said nursi,mevdudi,imam nevevi,imam suyuti,zemahşeri,sekkaki,abdül kahir cürcani vs....

Bu kişilerin biyografilerini oku.İşte o zaman müslümanlar kimmiş öğrenirsin.Bizim gibi kıyrıtıktan müslümanlarla,günümüz müslüman geçinen terörristleriyle,rejimleriyle yönetimleriyle müslümanlık tanınmaz.Al bak bu adamlar hakiki müslüman hemde sapına kadar..

ama sizlerin öğrenmeye niyeti yok.Siz sadece islamı yanlışlayan bilgileri okuyun.Bİlimle bile ilgilenirken özellikle materyalist görüşün çalışmalarını araştırmalarını okuyun.Sonra gelin müslümanları rezil edin.Hayatınız böyle akıp geçsin..

Sizin için en örnek müslüman ahmedinecad taliban ladin gibi kimseler kalsın geri kalanlar işinize gelmez okumayın..

Sitelerde Paylaş

Çok fark olduğunu düşünmüyorum açıkçası... Belli bir entellektüalite düzeyine sahip ateistlerin çok da farklı olmadıklarını gözlemledim birçok konuda... Aklın yolu bir genellilkle...

Sitelerde Paylaş

İslam üreyerek ve doğan çocukların kurs ve eğitimi sırasında beyni yıkanarak yayılıyor Cübbeli... Üstelik o çirkin minareleri Avrupa'da bir görsen oturur ağlarsın... Avrupalı estetiğine düşkündür; takunya ile gezmez...

Sitelerde Paylaş

ahmedinecadın şii olduğunu senden öğrendim... yemin ederim..

İyi de kardeşim İran'ın şiiliğinden haberin yokken ne cesaretle buralarda İslam ve onun tarihi hakkında tartışma yapıyorsun? Ondan sonra size "dininizi bilmiyorsunuz" dediklerinde kızıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...