Jump to content

Müslüman'lara Tavsiyeler......

Recommended Posts

Sizin hastalıklı problemlerinizden biriside bu..

Dini bilmek nedir daha bunu bilmiyorsunuz.Ahmedinejad şii olsa ne olur müslüman olsa ne olur..

Şu son iletiyi gerçekten yazmak istediğini sanmıyorum.

Şii ile müslüman diye ayırdığına göre affedersin fakat gerçekten de bu dinden haberin yok.

İslamın temelde şii ve sünni olarak iki farklı görüşe ayrıldığını, iranın neredeyse tamamının, ırakın da yarıdan fazlasının şii olduğunu bilmiyor olabilirsin. Kuveytin bile üçte biri şiidir. Şiiler genel olarak türkiye'deki alevilerle benzer inançlar sergiler. Aliye de peygamber derler. Sünnilere acayip gelen bazı gelenekleri ve inanışları vardır. Birbirlerinin fetvalarını kabul etmezler. Birbirlerinin hadislerini kabul etmezler. Cübbeliahmet videolarında irana bu sebeplerle saydırır, sapkın ilan eder.

Evet ahmedinejat sana ne yaptı da bin ladin listesine girdi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İllegal aynı post'da yazıyor ;

"...Şu forum bana Acı 2 gerçek öğretti..

Birincisi Müslümanların Gerçekten geri kaldığını...Gerçekten bilim ile alakadar olmadıklarını..Tabi bu çoğunluk için geçerli... "

"ahmedinecadın şii olduğunu senden öğrendim... yemin ederim.."

"...Ahmedinejad şii olsa ne olur müslüman olsa ne olur.."

Sitelerde Paylaş

İllegal aynı post'da yazıyor ;

"...Şu forum bana Acı 2 gerçek öğretti..

Birincisi Müslümanların Gerçekten geri kaldığını...Gerçekten bilim ile alakadar olmadıklarını..Tabi bu çoğunluk için geçerli... "

"ahmedinecadın şii olduğunu senden öğrendim... yemin ederim.."

"...Ahmedinejad şii olsa ne olur müslüman olsa ne olur.."

Şiileri musluman olarak kabul etmeyen sünniler.

Sünnileri musluman olarak kabul etmeyen şiiler.

Hadisleri kabul etmeyen yanlız kuran diyenler.

Hadis olmadan islam olmaz diyen gelenekciler.

İşine gelen hadisleri kabul eden hanifler.

Onlar bunlar şunlar yagda yumurta sevenler yumurta kolesterol yapar diyenler OYUNCAK ETTİNİZ ULAN İSLAM DİNİNİ!!!!

Anlamıyorumki kac ceşit islam var bu dunyada ve biz hangisini eleştirecez hepsini eleştirsek ömrümüz vefa etmez

Dünyadaki musluman sayısı kadar islam var herkes kendi kafasından bir islam uydurmuş ona tapıyor

Ulema toplanıp bir karar alsa islam şudur işine gelmeyen iktirrip gitsin kendine yeni bir din bulsun dese olmazmı?

Yada allah yeni bir din yollasın zira eskisinin bir yerlerine su kacırdılar :D:D:D

Sitelerde Paylaş

Hacının bu başlıktaki yazısının meali aslında şudur;

Bütün müslümanlar şerefsizdir, ahlaksızdır, beyinsizdir, barbardır... vs. bilumum hakaret.

Yani demek istiyorki ne diye hala bu forumda yazıyorsunuz?

Sadece okuyun ve onaylayın.Akli değil nakli kabul edin.

Benim, bizim söylediklerimiz kesinlikle doğrudur, onaylayın!

Eğer itiraz ederseniz şerefsiz ve barbar olursunuz.

Kısacası çoğu ateist gibi hacı da bunamış, teist karşıtlığı ile teist düşmanlığını karıştırmaya başlamış.

Temelde karşı çıktığı değerleri kendi için kullanması çok acı..Yani kabaca;

Müslümanlar kendileri gibi olmayanlara farklı davranırlar, eğer kendileri gibi inanmyanlar müslümanların içinde yaşayacaklarsa onlardan cizye alırlar..

Şimdi hacı, kendisi gibi düşünmeyenlerden yani ateist olmayanlardan bu forumda yaşaması için cizye alıyor, müslümanların şerefsizliği kabullenmesini bekliyor..

Aslında şahsen takıldığım nokta burası değil çünkü hacı sadece ateist genel tavrı diyebileceğim bir tavrı sergiliyor..

Asıl takıldığım nokta şurası, şöyle bir laf etmiş hacı;

Önce Atatürk ün bir sözünü hatırlatayım;

Hattı müdafa yoktur, sathı müdafa vardır, sathı müdafa da bütün vatandır.

Hacıyı şöyle önce bizim satıha(vatana) davet etmek gerekir ki böyle bir sözün altında kalmasın..

Yıllardan beri din karşıtlığı fikirlerini sanal ortamda ifşa ederek kendini vatansever varsayma paranoyası ile birlikte, yıllardan beri kandırılmış insanlarla (terörist) cebri mücadele içine girip, hayatını ortaya koyanlara, sırf müslüman oldukları için, "şerefsiz" demek, oturduğu yerden yağlanmış kıçını kaldıramayan "haysiyetsizlere" mahsus bir davranıştır.

Ben, bir müslüman olarak, geçmişte Tuğrul Bey'in Halifenin belinden sözde İslam adına sallanan kılıcı almasını bilenlerin ve binlerce yıldır kendine yurt bellemişlerin "satıh" larından bu satırları yazıyorum..

Ya siz?

Hacının yazısını hayretler içinde ve şaşkınlık içinde kalmadan okudum, çünkü bu hacı bildiğimiz hacı, arada bir kusma vakti gelir ve kusar diyerekten okudum. Ve okurken şunu düşündüm. F. Güleni zerre kadar sevmem, inanmam, güvenmem ve bu ülke için sadece beladır derim ve öyledir de. Ne yazıkki hacı ile F. Gülen arasında şu an zerre kadar fark göremiyorum.

Yukarıda alıntıladığım yazı lütfen dikkatle bir kez daha okunsun. Her kelimesi iyice irdelensin, dönülüp bir kez daha okunsun.

Temiz, saf, samimi inanırlara binlerce km. öteden yapılan bu hakaretin burada kabul görmesi, buradaki inanırları şahsen tanıyan ateistler tarafından zerre kadar eleştiri yapılmaması da bu forumun en üzücü yanlarından biridir.

Ve bu başlıktan çok çok önce bende ateistlere tavsiyeler diye bir başlık açmayı düşündüm ama fırsat bulamadım. Lakin burada yazılanları okuduktan sonra öldükten sonra bile bir müslümanla (imam) muhatap olacak ateistlere birşeyler yazayım diye düşünmüştüm, ancak öldükten sonra gübre olacağına inananlara yazılmaya değer bir şey olmadığını gördüm...

Selamlar...

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hacının yazısını hayretler içinde ve şaşkınlık içinde kalmadan okudum, çünkü bu hacı bildiğimiz hacı, arada bir kusma vakti gelir ve kusar diyerekten okudum. Ve okurken şunu düşündüm. F. Güleni zerre kadar sevmem, inanmam, güvenmem ve bu ülke için sadece beladır derim ve öyledir de. Ne yazıkki hacı ile F. Gülen arasında şu an zerre kadar fark göremiyorum.

Yukarıda alıntıladığım yazı lütfen dikkatle bir kez daha okunsun. Her kelimesi iyice irdelensin, dönülüp bir kez daha okunsun.

Temiz, saf, samimi inanırlara binlerce km. öteden yapılan bu hakaretin burada kabul görmesi, buradaki inanırları şahsen tanıyan ateistler tarafından zerre kadar eleştiri yapılmaması da bu forumun en üzücü yanlarından biridir.

Ve bu başlıktan çok çok önce bende ateistlere tavsiyeler diye bir başlık açmayı düşündüm ama fırsat bulamadım. Lakin burada yazılanları okuduktan sonra öldükten sonra bile bir müslümanla (imam) muhatap olacak ateistlere birşeyler yazayım diye düşünmüştüm, ancak öldükten sonra gübre olacağına inananlara yazılmaya değer bir şey olmadığını gördüm...

Selamlar...

Bunlar çok boş konuşmalar bergüzar.

Sana soralım, bunların neyine karşısın?

Sizler 9 yaşındaki kızlarla rahatlıkla gerdeğe girecek bir ahlaka sahipsiniz.

Çünkü peygamerinizi örnek alırsınız. Onu idealize edersiniz. O 9 yaşında bir kızla evlenip gerdeğe girmiştir.

İslam dininde 9 yaşında kız ile evlenmek yasakmıdır?

Kuranda küçük kızlar ile evlenilmez diye bir hüküm varmı?

(ama muhammedin karıları ile hangi sırada yatacağını düzenleyen ayetler var)

Adamın birisi 9 yaşında kız ile evlenmeye kalksa ona islam hükümlerine göre ne diyebilirsin?

Kan görmeyi çok seversiniz.Allah'a kurbanları kan akıtark kesersiniz. Domuz dışında nerdeyse hiç hayvan ayrımı yapmazsınız.

Kestiği hayvanın kanını çocuklarının anlına sürenler müslüman değilmi?

Rahatsız oluncaya kadar oruç tutar, ardından çatlayıncaya kadar tıkınırsınız....

Bunun neresi yalan? Bunu oruç tuttuğum zamanlarda kendimden biliyorum.

Enseste en yakın cinsel ilişkiye girmeyi yasal kabul edersiniz ve hala, dayı, amca, teyze oğlu ve kızı ile cinsel ilişkiye girmekten çekinmezsiniz.

Amca kızı hala kızı dayı kızı vs vs bunlar ile evlenmek islamda yasakmı? yoksa bunlar ile evlenildiğinde cinsel ilişkiye girilmiyormu?

Bir ekmek bile çalmış olsa, hırsızın elini kesmekten çekinmezsiniz. Bir daha çalarsa diğer elini, sonra ayaklarını kesersiniz.

Maide

(38) Yaptıklarına bir karşılık ve Allah'tan caydırıcı bir müeyyide olmak üzere hırsız erkek ile hırsız kadının ellerini kesin. Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Zina yapan kadınları taşlayarak öldürürsünüz.

İslam ülkelerinin çoğunda bunlar uygulanmıyormu?

eskiden tümünde uygulanmıyormuydu?

Bu vahşetin bazı ülkelerde kalkmasında etkili olan nedir?

O etkene küfür edenler kimlerdir?

Kadınlarınızı kapatırsınız.. Onların dünyayı görmesine izin vermezsiniz.

Bunun neyini inkar ediyorsun?

Ahlakınız yalnız ve yalnız Kur'an ile sınırlıdır.

Sen kuranın ahlakı dışında ahlakın varlığınamı inanıyorsun?

Kur'an'a göre kendiniz gibi Müslüman olmayanları arkadaş ve dost edinmezsniz.

Tevbe

(23) Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.

Nisa

(144) Ey iman edenler! Mü'minleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinize Allah'a apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

Al-i İmran

(28) Mü'minler, mü'minleri bırakıp inkarcıları dost edinmesin. Kim böyle yaparsa Allah ile bir ilişiği kalmaz. Ancak onlardan korunmanız başkadır. Allah asıl sizi kendisine karşı dikkatli olmanız hakkında uyarmaktadır. Çünkü dönüş Allah'adır.

Maide

(51) Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez.

Maide

(55) Sizin dostunuz ancak Allah'tır, Resûlüdür ve Allah'ın emirlerine boyun eğerek namazı kılan, zekâtı veren mü'minlerdir.

Ülkenizde yeni kilise inşansını yasaklar, hristiyan ülkelerde caminize minareyi yasaklarlarsa, ciyak ciyak bağırırsınız.

Türkiyede kilise yapmak serbestmi?

Veya hangi islam ülkesinde kilise yapmak serbest?

Karılarınız döver ve tarlaya girer gibi onlara girersiniz.

Nisa süresi:34. Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine ÜSTÜN KILMASI sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için ERKEKLER KADINLARIN YÖNETİCİLERİ ve koruyucusudur. ONUN İÇİN İYİ KADINLAR İTTATKARDIRLAR. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gaybı koruyucudurlar. BAŞ KALDIRMASINDAN ENDİŞE ETTİĞİNİZ KADINLARA öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve DÖVÜN... EĞER SİZE İTAAT EDERLERSE artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.

bakara:223. Kadınlarınız sizin için bir tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın. Kendiniz için önceden hazırlık yapın. Allah'tan korkun, biliniz ki siz O'na kavuşacaksınız. müminleri müjdele!

Bunların hangisini inkar ediyorsun, bunlar zaten islam demek.

Sitelerde Paylaş

Selamlar...

merhaba bergüzar abla

hacı'nın bu başlığı açtığı gece ben bu forumdaydım.

hani diyorsun ya hacı'nın arada kusma vakitleri gelir diye..aynen öyle oldu.Çünkü başka bir başlıkta şimdi nickini hatırlayamadığım bir müslüman arkadaş"ateistler vatanını sevmez,çanakkale savaşında,kurtuluş savaşında şehit olanlar yani vatanı kurtaranların hepsi müslümandı"şeklinde yorumlar yazmıştı..ki ateistlerin vatanı sevmeyeceklerini,vatanları uğruna mücadele etmeyeceklerini söylemek gerçekten çok çirkin bir itham..kurtuluş savaşında bu vatan uğruna canını veren birçok ermeni vatandaşların olduğunuda biliyoruz ayrıca..nasıl denir bilmiyorum ama en hassas duygular üzerinden siyaset yapmak gibi bir şeydir bu..

ee tabi hacı gibi gerçekten duygusal insanların da provake olmaları çok normal..

bence hacı tepkisel olarak böyle bir başlık açmış..ama her zamanki gibi yüzüne,gözüne bulaştırmış:))

elbette ateistler de vatanını sevebilir..heleki Atatürk'e hayran bir insanın vatanını sevmemesi ihtimal dahilinde bile değildir.

Sitelerde Paylaş

Hayır bunlar gercek islam degil

bak ben sana gercek islamın tarifini vereyim.

Yaşar nüri ustadan fırında islam tarifi

İlk önce itina ile seçilmiş hadisler bir güzel yıkanıp ince ince kıyıldıktan sonra islamın icine karıştırılır

sonra el ile yogrulur laik musluman rengine gelene kadar yogurmaya devam edin

daha sonra 3 su bardagı kemalizimin icine yarım cay kaşıgı imamı azam ebu hanifizim katın

hazırladıgınız karışımı islamın üzerine serpiştirin

munevver munezeh car curt peygamber nezir uyarıcı gibi özlü sözler ile süsleme yapın

1400 derecede firına verin

Afiyet olsun

Sitelerde Paylaş

xislam, hacı ve hacının yazdıklarını onaylayan diğer ateistlere bir cümle kuracağım.

Sizlerin ailelerinizde bir sürüsü inanır insanlar var. Azıcık onurlu davranıp o aşağılık, şerefsiz, namussuz inanırları çıkartıp atın hayatınızdan. Bunu yapabilecek misiniz? Yoksa sadece siz ve yakın çevrenizden olmayan müslümanlar mı o kategoriye dahil.

İnsan bir laf ederken bin kere düşünür öyle eder değil mi? Şimdi bana diyeceksiniz, bizim ailemizi ne karıştırıyorsun diye.

Sizin ne haddinize o zaman başkalarının anneleri, babaları, kızkardeşleri, kardeşleri. Size ne onlardan. Bir müslümandan zarar görüyorsanız burası bir hukuk devleti, şikayet edin sonuna kadar, eğer bende haklı davanızda yanınızda olmazsam namerdim. Ama içinizde yanlış bildiğiniz islama karşı olan öfkeyi bize bu şekilde kusamazsınız, buna hakkınız yoktur. Ama yaparsanız, ben gibi inanırlardan da karşılığını alırsınız....

Kendinden başkasına yaşam hakkı tanımayan faşist sürüsüsünüz siz, tıpkı taptığınız saçma salak evrimin dayattığı gibi. Tek gaye yaşamak, her ne olursa olsun yaşamak, taptığınız evrim bunu diyor size değil mi? Senden olmayanı ez, çiğne, yok say, hatta yaşamak için onu ye...

Sadece ve sadece acınacak haldesiniz, o kadar...

Sitelerde Paylaş

merhaba bergüzar abla

hacı'nın bu başlığı açtığı gece ben bu forumdaydım.

hani diyorsun ya hacı'nın arada kusma vakitleri gelir diye..aynen öyle oldu.Çünkü başka bir başlıkta şimdi nickini hatırlayamadığım bir müslüman arkadaş"ateistler vatanını sevmez,çanakkale savaşında,kurtuluş savaşında şehit olanlar yani vatanı kurtaranların hepsi müslümandı"şeklinde yorumlar yazmıştı..ki ateistlerin vatanı sevmeyeceklerini,vatanları uğruna mücadele etmeyeceklerini söylemek gerçekten çok çirkin bir itham..kurtuluş savaşında bu vatan uğruna canını veren birçok ermeni vatandaşların olduğunuda biliyoruz ayrıca..nasıl denir bilmiyorum ama en hassas duygular üzerinden siyaset yapmak gibi bir şeydir bu..

ee tabi hacı gibi gerçekten duygusal insanların da provake olmaları çok normal..

bence hacı tepkisel olarak böyle bir başlık açmış..ama her zamanki gibi yüzüne,gözüne bulaştırmış:))

elbette ateistler de vatanını sevebilir..heleki Atatürk'e hayran bir insanın vatanını sevmemesi ihtimal dahilinde bile değildir.

Zensen'im,

Olay nasıl başladı bilmiyorum ama bu üslup çok çirkin ve çok ağır.

Ben Fethullah Güleni zerre kadar sevmem ama kalkıp bütün nurcular pislik dersem, önce insan dediğim kendime terbiyesizlik yapmış olurum.

Ya da ben anibalı cidden sevmem, ama kalkıp bütün ateistler seks manyağı, önüne geleni süper zencilere teslim ediyor :) dersem, yine insan dediğim kendime terbiyesizlik yapmış olurum değil mi?

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

xislam, hacı ve hacının yazdıklarını onaylayan diğer ateistlere bir cümle kuracağım.

Sizlerin ailelerinizde bir sürüsü inanır insanlar var. Azıcık onurlu davranıp o aşağılık, şerefsiz, namussuz inanırları çıkartıp atın hayatınızdan. Bunu yapabilecek misiniz?

Yapmadıgımızı nerden biliyorsun sana vahiymi geldi

bir cümle kurarken 3 satır düşün iki satır yaz

yoksa sen düşünmeyi beceremiyormusun

ne o abdest salacam diye ojelerinle ugraşırken beynine asetonmu damladı

eger böyleyse ugraşmana gerek yok ojeylede namaz kılabilirsin

size her yol mubah

Sitelerde Paylaş

Bergüzar, müslümanlar günlerdir "ateistler vatanlarını sevmez, savaşmak istemez" gibisinden başlıklar açıp duruyorlar. Hacı sanırım bu hususta hassas olduğu için böyle bir karşı başlık açmış. Aslında kuranda yazılanları göz önüne alırsak müslümanların kimseye ahlak dersi verecek durumda olmadıklarını görürüz, onların vatan sevgisinden mi yoksa bakire huriler için mi savaştıklarını nasıl bileceğiz ki, bu ahlaki bir tavır mı? Biraz söyleyene değil söyletene bak diyorum

Sitelerde Paylaş

Sizlerin ailelerinizde bir sürüsü inanır insanlar var. Azıcık onurlu davranıp o aşağılık, şerefsiz, namussuz inanırları çıkartıp atın hayatınızdan. Bunu yapabilecek misiniz? Yoksa sadece siz ve yakın çevrenizden olmayan müslümanlar mı o kategoriye dahil.

İnsan bir laf ederken bin kere düşünür öyle eder değil mi? Şimdi bana diyeceksiniz, bizim ailemizi ne karıştırıyorsun diye.

Sizin ne haddinize o zaman başkalarının anneleri, babaları, kızkardeşleri, kardeşleri. Size ne onlardan. Bir müslümandan zarar görüyorsanız burası bir hukuk devleti, şikayet edin sonuna kadar, eğer bende haklı davanızda yanınızda olmazsam namerdim. Ama içinizde yanlış bildiğiniz islama karşı olan öfkeyi bize bu şekilde kusamazsınız, buna hakkınız yoktur. Ama yaparsanız, ben gibi inanırlardan da karşılığını alırsınız....

Kendinden başkasına yaşam hakkı tanımayan faşist sürüsüsünüz siz, tıpkı taptığınız saçma salak evrimin dayattığı gibi. Tek gaye yaşamak, her ne olursa olsun yaşamak, taptığınız evrim bunu diyor size değil mi? Senden olmayanı ez, çiğne, yok say, hatta yaşamak için onu ye...

Sadece ve sadece acınacak haldesiniz, o kadar...

Bergüzar herzaman böyle kıvranıyorsun sana bir şeyler soruyoruz sen senin ailen müslüman değilmi diyorsun.

Veya bana hakaret ediyorsun diye yaygara yapıyorsun.

Farkındamısın bilmiyorum ama böyle yapman bir cevap değil biz buna kıvırma diyoruz.

Bak yukarıda (aynı zamanda aşağıda) sana sorulan sorular var onları cevaplasana.

Hacıyı eleştirmişsin ama görüldüğü gibi bu bilç ile yapılmış bir eleştiri değil.

Çünki onun söylediği hiç ama hiç bir şeyi çürütmemişsin.

Yine bilmem farkındamısın değilmisin ama böyle yapmak ile yukarıda kendi kızdığın cümleleri doğrulamış oluyorsun.

Sana soralım, bunların neyine karşısın?

Sizler 9 yaşındaki kızlarla rahatlıkla gerdeğe girecek bir ahlaka sahipsiniz.

Çünkü peygamerinizi örnek alırsınız. Onu idealize edersiniz. O 9 yaşında bir kızla evlenip gerdeğe girmiştir.

İslam dininde 9 yaşında kız ile evlenmek yasakmıdır?

Kuranda küçük kızlar ile evlenilmez diye bir hüküm varmı?

(ama muhammedin karıları ile hangi sırada yatacağını düzenleyen ayetler var)

Adamın birisi 9 yaşında kız ile evlenmeye kalksa ona islam hükümlerine göre ne diyebilirsin?

Kan görmeyi çok seversiniz.Allah'a kurbanları kan akıtark kesersiniz. Domuz dışında nerdeyse hiç hayvan ayrımı yapmazsınız.

Kestiği hayvanın kanını çocuklarının anlına sürenler müslüman değilmi?

Rahatsız oluncaya kadar oruç tutar, ardından çatlayıncaya kadar tıkınırsınız....

Bunun neresi yalan? Bunu oruç tuttuğum zamanlarda kendimden biliyorum.

Enseste en yakın cinsel ilişkiye girmeyi yasal kabul edersiniz ve hala, dayı, amca, teyze oğlu ve kızı ile cinsel ilişkiye girmekten çekinmezsiniz.

Amca kızı hala kızı dayı kızı vs vs bunlar ile evlenmek islamda yasakmı? yoksa bunlar ile evlenildiğinde cinsel ilişkiye girilmiyormu?

Bir ekmek bile çalmış olsa, hırsızın elini kesmekten çekinmezsiniz. Bir daha çalarsa diğer elini, sonra ayaklarını kesersiniz.

Maide

(38) Yaptıklarına bir karşılık ve Allah'tan caydırıcı bir müeyyide olmak üzere hırsız erkek ile hırsız kadının ellerini kesin. Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Zina yapan kadınları taşlayarak öldürürsünüz.

İslam ülkelerinin çoğunda bunlar uygulanmıyormu?

eskiden tümünde uygulanmıyormuydu?

Bu vahşetin bazı ülkelerde kalkmasında etkili olan nedir?

O etkene küfür edenler kimlerdir?

Kadınlarınızı kapatırsınız.. Onların dünyayı görmesine izin vermezsiniz.

Bunun neyini inkar ediyorsun?

Ahlakınız yalnız ve yalnız Kur'an ile sınırlıdır.

Sen kuranın ahlakı dışında ahlakın varlığınamı inanıyorsun?

Kur'an'a göre kendiniz gibi Müslüman olmayanları arkadaş ve dost edinmezsniz.

Tevbe

(23) Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.

Nisa

(144) Ey iman edenler! Mü'minleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinize Allah'a apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

Al-i İmran

(28) Mü'minler, mü'minleri bırakıp inkarcıları dost edinmesin. Kim böyle yaparsa Allah ile bir ilişiği kalmaz. Ancak onlardan korunmanız başkadır. Allah asıl sizi kendisine karşı dikkatli olmanız hakkında uyarmaktadır. Çünkü dönüş Allah'adır.

Maide

(51) Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez.

Maide

(55) Sizin dostunuz ancak Allah'tır, Resûlüdür ve Allah'ın emirlerine boyun eğerek namazı kılan, zekâtı veren mü'minlerdir.

Ülkenizde yeni kilise inşansını yasaklar, hristiyan ülkelerde caminize minareyi yasaklarlarsa, ciyak ciyak bağırırsınız.

Türkiyede kilise yapmak serbestmi?

Veya hangi islam ülkesinde kilise yapmak serbest?

Buna ramen utanmadan sıkılmadan hiç yüzü bile kızarmadan başka ülkelerde minare yasaklanıyor diye yaygara yapanlar müslüman değillermi,cevap versene ey bergüzar??????????????????????????????

Karılarınız döver ve tarlaya girer gibi onlara girersiniz.

Nisa süresi:34. Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine ÜSTÜN KILMASI sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için ERKEKLER KADINLARIN YÖNETİCİLERİ ve koruyucusudur. ONUN İÇİN İYİ KADINLAR İTTATKARDIRLAR. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gaybı koruyucudurlar. BAŞ KALDIRMASINDAN ENDİŞE ETTİĞİNİZ KADINLARA öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve DÖVÜN... EĞER SİZE İTAAT EDERLERSE artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.

bakara:223. Kadınlarınız sizin için bir tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın. Kendiniz için önceden hazırlık yapın. Allah'tan korkun, biliniz ki siz O'na kavuşacaksınız. müminleri müjdele!

Sitelerde Paylaş

Zensen'im,

Olay nasıl başladı bilmiyorum ama bu üslup çok çirkin ve çok ağır.

Ben Fethullah Güleni zerre kadar sevmem ama kalkıp bütün nurcular pislik dersem, önce insan dediğim kendime terbiyesizlik yapmış olurum.

Ya da ben anibalı cidden sevmem, ama kalkıp bütün ateistler seks manyağı, önüne geleni süper zencilere teslim ediyor :) dersem, yine insan dediğim kendime terbiyesizlik yapmış olurum değil mi?

Sevgiler...

O zaman bunları söylediğine inandığınız allahta terbiyesizlik yapmış oluyor değilmi bergüzarcığım?

Kuranda geçen bir kaç hakaret:

Köpekler, Alçaklar, yabani eşekler, merkepler, susamış develer, dilini sarkıtıp soluyan köpekler, geberesiciler, reziller, sapik kişiler, beyinsizler, kof kütükler, alçak zorbalar, soysuzlar, Kahrolasılar, yalancılar, Kahrolun,elleri kurusun

Sitelerde Paylaş

O zaman bunları söylediğine inandığınız allahta terbiyesizlik yapmış oluyor değilmi bergüzarcığım?

Köpekler, Alçaklar, yabani eşekler, merkepler, susamış develer, dilini sarkıtıp soluyan köpekler, geberesiciler, reziller, sapik kişiler, beyinsizler, kof kütükler, alçak zorbalar, soysuzlar, Kahrolasılar, yalancılar, Kahrolun,elleri kurusun

Allahu Teala bir sineği örnek vermekten çekinmez. Haliniz neyse onu söyler. İşittik, itaat ettik...

Sitelerde Paylaş

Allahu Teala bir sineği örnek vermekten çekinmez. Haliniz neyse onu söyler. İşittik, itaat ettik...

Sen burada örnek verildiğinimi zannediyorsun?

Hep birlikte elvererek müslümanlara aptal, cahil diyenleri haklı çıkartmaya çalışıyor doğrusu çokta başarılı oluyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Selamlar...

en çok da bu kıvırmalarınızdan sonra "selamlar" yazışınızı seviyorum. :) yukarıdaki örnekte olduğu gibi xislamın sorularının hiçbirine yanıt vermemişsin kıvırtıp durmuşsun bide sonuna selamlar yazmışsın ki dışardan bakan sansın "bütün soruları fazlasıyla cevapladı"

şimdi gelelim soruna. benim ailemde de müslümanlar var hepimizin olduğu gibi. fakat kimler olduğuna bakıyorum, annanem örneğin. okula hiç gitmemiş hayatını çocuklarını büyüterek geçirmiş. elinin altına ne bir bilimsel kitap var ne bir internet. hiçbirşey yok. şimdi sen 68 yaşında bir insana allah yok anane hadi bakalım kabul et etmiyorsan da kaybol git mi diyeceksin? burada önemli olan hayatında sahip olduğu şartlar ve hayata bakış açısı. ben bazen karşıma alıp "anane bak muhammed eskiden böyle böyle yapmış" dediğimde o yüzündeki ifadeden ben anlıyorum eğer elinin altında bizim şimdiki imkanlarımız olsaydı nasıl bir fikir içinde olacağı. öbür yandan benim de bir kardeşim var. odasında bilgisayarı kendine ait kitaplığı televizyonu ve cebinde parası var. belli bir yaşa geldikten sonra elbette oda bir arayış içine girip kendi yaşam tarzını biçimlendirmeye başlayacak. işte o zaman gerekli yerlerde gerekli sorularımdan o da payına düşeni alacak.

tabi herşeyden önemlisi şu var müslüman olsun yahudi olsun satanist olsun ne olursa olsun o hep benim kardeşim ve her zaman yanında olacağımı bilir. fakat senin bu aptal soruyu sorarken bilmediğin şey bizim "inanmayanlar babanız kardeşiniz de olsa dost edinmeyin" diyen bir tanrımız yok. sizin var.:)

Sitelerde Paylaş

Şu son iletiyi gerçekten yazmak istediğini sanmıyorum.

Şii ile müslüman diye ayırdığına göre affedersin fakat gerçekten de bu dinden haberin yok.

İslamın temelde şii ve sünni olarak iki farklı görüşe ayrıldığını, iranın neredeyse tamamının, ırakın da yarıdan fazlasının şii olduğunu bilmiyor olabilirsin. Kuveytin bile üçte biri şiidir. Şiiler genel olarak türkiye'deki alevilerle benzer inançlar sergiler. Aliye de peygamber derler. Sünnilere acayip gelen bazı gelenekleri ve inanışları vardır. Birbirlerinin fetvalarını kabul etmezler. Birbirlerinin hadislerini kabul etmezler. Cübbeliahmet videolarında irana bu sebeplerle saydırır, sapkın ilan eder.

Evet ahmedinejat sana ne yaptı da bin ladin listesine girdi?

benim dinimden haberim var belliki senin ehli sünnet itikadından haberin yk.

şiiler müslüman değillerdir.olamazlar.benim peygamberim başkadır onlarınki başka..ibadetim başkadır onların ki başka..

ahmedinecad ile bin ladin benim içinn aynı kefede değiller.ama çoğu ateiste göre aynı kefededirler hemde diğer ehli sünnet alimleriyle birlikte aynı kefededirler..

Sitelerde Paylaş

benim dinimden haberim var belliki senin ehli sünnet itikadından haberin yk.

şiiler müslüman değillerdir.olamazlar.benim peygamberim başkadır onlarınki başka..ibadetim başkadır onların ki başka..

ahmedinecad ile bin ladin benim içinn aynı kefede değiller.ama çoğu ateiste göre aynı kefededirler hemde diğer ehli sünnet alimleriyle birlikte aynı kefededirler..

Bin ladin senin için hangi kefede merak ettim şahsen

Sitelerde Paylaş

Çok fark olduğunu düşünmüyorum açıkçası... Belli bir entellektüalite düzeyine sahip ateistlerin çok da farklı olmadıklarını gözlemledim birçok konuda... Aklın yolu bir genellilkle...

Selam Andromeda,

Farkındayım, sürekli genelleme yapılarak yazılar yazılıyor. Belki ben de farkında olmadan işin kolayına kaçıyorumdur.

Ama ben buradaki hiçbir ateisti bir diğerine benzetmezken, rica ediyorum siz de beni bir diğer müslime benzetmeyiniz.

Bunu pek çok kez demişimdir, dünyadaki gelmiş geçmiş parmak izi kadar din vardır.

Din bir yaşam sistemidir. Oysa ki gerçek din gerçeklerle yani bilimle paraleldir. Gerçek dine uyarsan üzerine kendi dinini inşa edersin.

İnsanoğlu uçamaz, su güneş ve hava olmadan yaşayamaz. Yağmur olmazsa bitki yetişemez. v.s.

Bunların yazıya dökülmüş haline de yazılı ayet denmiştir. O kadar basit ve sıradan algılanacak konuları, neden siz ateistler de aynen müslimler gibi yokuşa sürersiniz ki anlamıyorum.

"Entellektüalite" demişsiniz ya :) arkadaşım ne dersek diyelim, mümkün değil Amerikalı veya İranlı ate ile aynı dünya görüşüne sahip olmanız. En çok "Tanrı yok" noktasında birlik sağlarsınız. Tıpku benim diğer müslimlerle en çok "Tanrı var" noktasında birlik sağlayabildiğim gibi...

Sizler Türkiye'den çıkma ateistlersiniz. Ve mevcut İslamdan mideniz bulanıyor, dolayısıyla sürekli sitem ediyor yerden yere vuruyorsunuz İslamı.

Bakınız +1 puan daha, çünkü çoğu müslim gibi benim de midem mevcut İslamdan bulanmaktadır.

Ben bazı arkadaşlarınız gibi yakıp yıkmam, o nedenle gözlerinizden öpüyorum. Bir kaç senedir buradaydım, hiç ses etmeden dursam bile birkaç sene daha sanırım buradayım :)

Ate olmanıza rağmen pek çok konuda sizlerle hemfikirim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...