Jump to content

Müslüman'lara Tavsiyeler......

Recommended Posts

Hacı ve onun gibi düşünen arkadaşlar (hoş siz benim nerden arkadaşım oluyorsanız)

Ben ve benim gibi düşünenler, içten ve samimi bir şekilde burada size gerçek islamı defalarca anlattık. Ama siz bir kez bile bunlar ne diyor, bu adamlar ne yapıyor ve niye yapıyor diye düşünmek yerine, her seferinde hakaret yoluna başvurdunuz.

Kadınlar arasında bir laf vardır, karısını döven adam acizdir deriz.

Acizsiniz....

Ve yine selamlar. Selam ayrıca barış ve esenlik dilemektir. Bu kadarını bile içine sindiremeyen bir topluma yapacağımız birşey maalesef yoktur....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hacı ve onun gibi düşünen arkadaşlar (hoş siz benim nerden arkadaşım oluyorsanız)

Ben ve benim gibi düşünenler, içten ve samimi bir şekilde burada size gerçek islamı defalarca anlattık. Ama siz bir kez bile bunlar ne diyor, bu adamlar ne yapıyor ve niye yapıyor diye düşünmek yerine, her seferinde hakaret yoluna başvurdunuz.

Kadınlar arasında bir laf vardır, karısını döven adam acizdir deriz.

Acizsiniz....

Ve yine selamlar. Selam ayrıca barış ve esenlik dilemektir. Bu kadarını bile içine sindiremeyen bir topluma yapacağımız birşey maalesef yoktur....

Bergüzar, İslamın senin anlattğın gibi olduğuna dair en ufak bir delil kırıntısı bile olmadığı gibi çoğunluk diğer tarafta... Zaten Peygamberiniz de "benim ümmetin dalalet üzerine ittifak etmez" buyurmuyor mu?...

Demek gerçek senin anlattığın gibi değil... İslam üzerine ittifak edildiği gibidir yani...Ulemadan sonra kimseye car car düşmez... Sana da ulemanıza, yani dolayısıyla peygamberinize itaat etmek düşer..

Sitelerde Paylaş

Bergüzar, İslamın senin anlattğın gibi olduğuna dair en ufak bir delil kırıntısı bile olmadığı gibi çoğunluk diğer tarafta... Zaten Peygamberiniz de "benim ümmetin dalalet üzerine ittifak etmez" buyurmuyor mu?...

Demek gerçek senin anlattığın gibi değil... İslam üzerine ittifak edildiği gibidir yani...Ulemadan sonra kimseye car car düşmez... Sana da ulemanıza, yani dolayısıyla peygamberinize itaat etmek düşer..

Sen o ulemacıkların daha doğrusu kendi çıkarı için her haltı yiyen insan sürüsünün bir kısmının söylediklerini din olarak kabul ettiğin sürece, bu dünyada bırak ülkeler arasında barışı, kardeşler arasında bile barış çok zordur ve buna da sen ve senin gibiler çanak tuttuğu için hepiniz bu pislikten sorumlusunuz.

Bizim hareket noktamız sadece kuran ve kuranda istenen bellidir.

Dürüst ve erdemli ol, ölçülü ve dengeli yaşa.

Kuranın ana hedefi budur. Ama niyeyse o ulemacıklar gibi senin de buna itiraz etmenin altında yatan elbet nedenler vardır ve ben bunları bilmeyecek kadar salak değilim...

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne demek bergüzar gibi?

Açıklasana bunu...

Yanlış söylemiş bergü, sen kesinlikle islam tarzı bir kadın değilsin. Ne yalan söyliyim aslında ben seni hristiyanlığa yakıştırıyorum, keza kirecide. Ama serare islam tarzı bir kadın mesela, başka türlü mutlu olmazdı o, yani daha radikal kadınlar mesela Atatürkü sevmeyeni Humeyniyi seven ve ille başımı örtücam diye yeri göğü yıkan kadınlar var, onlarda tam islam tarzı kadınlar katagorisine giriyorlar

Sitelerde Paylaş

Dürüst ve erdemli ol, ölçülü ve dengeli yaşa.

Kuranın amacı bu değildir.

Kuranın amacı, islamı yayma adı altında sağa sola saldırmak ve ganimet toplayıp bunu paylaşmaktır.

Henüz hala müslüman olduğum dönemde bir kez Kuranın Türkçesini okumaya başlamıştım. İnanırların tekrar tekrar, devamlı surette, canları ve mallarıyla(yani masraflarıda kendileri çekecek) savaşa çağrılmaları benim için çok şaşırtıcıydı. Hatta çok net hatırlıyorum, "ben burada istenen şekilde savaşamayacağıma göre cennete gitmem imkansız" diye düşünmüştüm. 16-17 yaşlarındaydım heralde

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir ekmek bile çalmış olsa, hırsızın elini kesmekten çekinmezsiniz. Bir daha çalarsa diğer elini, sonra ayaklarını kesersiniz.

Hacı niye böyle yapıyorsun? Bile bile insanları Allah'ın yolundan niye çevirmeye çalışıyorsun. Sana kaçkere çeyrek altına kadar hırsızlığın affedildiğini yazdım. Niye inat ediyorsun?

Sitelerde Paylaş

Kuranın amacı bu değildir.

Kuranın amacı, islamı yayma adı altında sağa sola saldırmak ve ganimet toplayıp bunu paylaşmaktır.

Henüz hala müslüman olduğum dönemde bir kez Kuranın Türkçesini okumaya başlamıştım. İnanırların tekrar tekrar, devamlı surette, canları ve mallarıyla(yani masraflarıda kendileri çekecek) savaşa çağrılmaları benim için çok şaşırtıcıydı. Hatta çok net hatırlıyorum, "ben burada istenen şekilde savaşamayacağıma göre cennete gitmem imkansız" diye düşünmüştüm. 16-17 yaşlarındaydım heralde

Kaç yıl önce 16-17 yaşlarındaydın? :)

Sitelerde Paylaş

Hayırlı bir iş için sorduğunu umuyorum. Eğer jadıya talipseniz niyetinizi ciddi yapın. Günlük ilişkiler Allah'ın yasağıdır. Evlilik ise helaldir. Hadi hayırlısı güzel insan..

Forumda talibim çok ama benim aklım fikrim sende cübbeli

Sitelerde Paylaş

Bu konuda Berguzar ve onun gibi düşünenler haklılar..

Başlık yazısı çok talihsiz ve onu savunanlar da aynı hataya devam ediyorlar.. Müslüman yobazı ile ılımlı Müslümanı aynı kefeye koyup, aynı eleştirileri yapıyorlar.. Utanmasalar 'Senin dininde, dinden dönenleri öldürün diyor.. Neden beni öldürmüyorsun, söyle!' diye haykıracaklar..

Onu da diyenler var aslında, neyse.

Berguzar ise her iletisinde, 'Hacı ve onun gibi düşünen arkadaşlar' diyerek; Ateistin yobazı ile, ılımlısını aynı kefeye koymuyor.. Bunu açıkça belirttiği için de, teşekkür ederim kendisine.

Diğer arkadaşların da haklı olduğu yerler var. (Dinin, Berguzar ve onun gibi düşünenlerin anlattıkları gibi olmadığı konusu)

Ama bunu, başlık yazısındaki gibi terbiyesiz bir üslupla değil.. Daha seviyeli bir şekilde tartışmanın yolları var.. Bu şekilde tartışmanın ise, ne dindarlara yararı var, ne de dinsizlere..

Sitelerde Paylaş

Bu konuda Berguzar ve onun gibi düşünenler haklılar..

Başlık yazısı çok talihsiz ve onu savunanlar da aynı hataya devam ediyorlar.. Müslüman yobazı ile ılımlı Müslümanı aynı kefeye koyup, aynı eleştirileri yapıyorlar.. Utanmasalar 'Senin dininde, dinden dönenleri öldürün diyor.. Neden beni öldürmüyorsun, söyle!' diye haykıracaklar..

haklısın, bütün müslümanlar böyledir yerine

islamın istediği müslüman modeli budur falan olsa

daha doğru olurmuş.

bu haliyle biraz talihsiz bir yazı olmuş.

Kırıcı konuşma arkadaşım. Gönül bu, bizim gibi 5 para etmeze konmuş. Allah kurtarsın.

alem jadıya, jadı cübbeliye hasta. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...