Jump to content

Adem Peygamberin Torunlari Dillerinimi Yuttu?

Recommended Posts

Cocukken izleyip baya bir etkisinde kaldigim bir film vardi. Turkce ismini bilmiyorum, Fransiz filmi sanirim. Quest for Fire (Guerre du feu, La) (1981).

Filmde degisik kabilelerin ates icin birbirleriyle girdikleri mucadele ve o donemin yasam sartlari irdeleniyor. Belgesel tarzinda bir film.

Filmde anlatilanlar tamamiyle kazilarda ve magaralardaki buluntulara dayanarak kurgulanmis. Bu filmde de gosterildigi gibi, kalintilara ve buluntulara dayanarak elde edilen veriler, eski insanlarin bundan binlerce yil evvel yazi yazmayi, konusmayi, elbise dikmeyi, aletle yemek yemeyi, ates yakmayi, eti pisirmeyi, ...vb bilmediklerini gosteriyor.

Peki allahla konusan, dunyaya indiginde kendine ev yapabilen, temiz yuzlu, bakimli resmedilen, anlatilan ademle havvanin torunlarinin torunlari nasil oluyorda birdenbire pislik icinde, hayvanlar gibi magaralarda yasayan, cig et yiyen, dedeleri allahla konusurken kendileri konusamayan insanlara donusuyorlar? Bunu evrimin nasil acikladigini biliyoruz ama islam nasil acikliyor merak ettim. yada bunuda aciklayamadigi diger seyler gibi yalanliyormu?

Bu soru daha once muhtemelen defalarca sorulmustur. Cevabi bulan varsa paylassin benimle.

tarihinde TunBagaTarhan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peki allahla konusan, dunyaya indiginde kendine ev yapabilen, temiz yuzlu, bakimli resmedilen, anlatilan ademle havvanin torunlarinin torunlari nasil oluyorda birdenbire pislik icinde, hayvanlar gibi magaralarda yasayan, cig et yiyen, dedeleri allahla konusurken kendileri konusamayan insanlara donusuyorlar?

Yok böyle birşey sallama..

Sitelerde Paylaş

Peki allahla konusan, dunyaya indiginde kendine ev yapabilen, temiz yuzlu, bakimli resmedilen, anlatilan ademle havvanin torunlarinin torunlari nasil oluyorda birdenbire pislik icinde, hayvanlar gibi magaralarda yasayan, cig et yiyen, dedeleri allahla konusurken kendileri konusamayan insanlara donusuyorlar?

Hıı, adem mağara adamı olarak indi diyorsun.

Sitelerde Paylaş

Bunu ben demiyorum. Arastirmalar ispatliyor. Tarihi arastirmalarin isinize gelen kismini alip gelmeyenleri reddetme huyunuz varya sizin. Karakterinize cok yakisiyor. Peygamberinizde boyle isine geldiginde ertesi gun ayet sallamis, gelmediginde reddetmis.

Sen simdi insanlarin 100.000 yil evvelde konustuklarini, yemegi pisirerek yediklerini, magarada degil evde yasadiklarini iddia ederek komik duruma dusmek zorundasin.

Oysa sen gercekte insanlarin zaman icinde once agaclari, sonra taslari, ardindan metalleri kullanmayi ogrendigini bal gibi biliyorsun. Yazik sana ki dinin bunun tersini soyluyor ve karsi gelemiyorsun.

Sitelerde Paylaş

işinize geldi mi ama adem tarımın mucididir, adem inşaatın temellerini atmıştır, adem restoran sektörünün alt yapısını oluşturmuştur eti pişirip yiyerek diye yazıp yazıp duruyorsunuz ya? bu kadar kıvırtılmaz.

Sitelerde Paylaş

Allah insanların daha kolay anlamaları için böyle yapmıştır..

Örneğin Allah insanı yaratırken toprağa ihtiyacı mı vardı ?

Sorusuna benziyor bu soru..

Allah insanı yarattırken haşa toprağa ihtiyacı yoktu..

Sadece insanların daha iyi anlamaları için böyle yapmıştır..

Allah'a Emanet Olun.. B) by Unforgettable ^_^

Sitelerde Paylaş

Allah insanı yaratırken toprağa ihtiyacı mı vardı ?

Hayir birak benzemeyi yanindan bile gecmiyor.

Tekrar soruyorum ey muslumanlar kulaklarinizi gozlerinizi acinda iyi okuyun

Ademden bugune gecen sure icinde, insanlar magaralarda yasayip, eti pisirmeden yemismidir, yememismidir?

Once icinizden kivirtmayan biri ciksinda buna bir evet yada hayir desinde, ondan sonratartisalim.

Sitelerde Paylaş

Sana yaradılışla ilgili tüm ayetleri göstereyim de gülmekten yarıl:

96:2. Bir düşün kan pıhtısından insan yaratan nedenleri! (Bu, o gün döllenmiş bir yumurtanın kesilerek içine bakıldığında kan pıhtısı oluştuğundan dolayı embriyonun kan pıhtısından geldiği düşüncesindendir. Böyle bir embriyonik safha yoktur.)

25:54. Bir damla sudan insan yaratıp, kan bağıyla yakınlıklar oluşturan Odur. Rabbinin her şeye gücü yeter.

24:45. El İlah her canlıyı sudanı yarattı. Bunlardan kimi sürünür, kimi iki ayağı, kimi dört ayağı üstünde yürür. El İlah dilediğini yaratır, şüphesiz El İlah her şeye kadirdir.

15:26. Ant olsun biz insanı suyla yoğurduğumuz şu kara topraktan yarattık.

39:6. Sizi, eşini de kendinden yarattığı tek bir canlıdan yarattı, eşleşmiş sekiz hayvanı da sizin için yarattı. Sizi de analarınızın karnında üç katlı karanlıklar içinde çeşitli safhalardan geçirerek yaratıyor. İşte bu yaratıcınız olan El İlahtır, varlık onundur, ondan başka ilah yoktur. Öyleyken nasıl oluyor da aldatılıyorsunuz?

23:12. Ant olsun biz insanı toprakla sudan yaratmışızdır.

13. Önce rahimlerde bir damla özdür,

14. Sonra o özü bir damla kan, sonra kanı bir parçacık et haline getirip ondan kemikler yapıyor ve bu kemikleri etle kaplayıp insan haline getiriyoruz. Yaratanların en güzeli olan El İlah ne yücedir! (böyle oluşan tek bir insan yoktur, harikulade bir embriyoloji hatasıdır. sadece şaşarak kalıyorum)

Sitelerde Paylaş

96:2. Bir düşün kan pıhtısından insan yaratan nedenleri! (Bu, o gün döllenmiş bir yumurtanın kesilerek içine bakıldığında kan pıhtısı oluştuğundan dolayı embriyonun kan pıhtısından geldiği düşüncesindendir. Böyle bir embriyonik safha yoktur.)

25:54. Bir damla sudan insan yaratıp, kan bağıyla yakınlıklar oluşturan Odur. Rabbinin her şeye gücü yeter.

24:45. El İlah her canlıyı sudanı yarattı. Bunlardan kimi sürünür, kimi iki ayağı, kimi dört ayağı üstünde yürür. El İlah dilediğini yaratır, şüphesiz El İlah her şeye kadirdir.

39:6. Sizi, eşini de kendinden yarattığı tek bir canlıdan yarattı, eşleşmiş sekiz hayvanı da sizin için yarattı. Sizi de analarınızın karnında üç katlı karanlıklar içinde çeşitli safhalardan geçirerek yaratıyor. İşte bu yaratıcınız olan El İlahtır, varlık onundur, ondan başka ilah yoktur. Öyleyken nasıl oluyor da aldatılıyorsunuz?

14. Sonra o özü bir damla kan, sonra kanı bir parçacık et haline getirip ondan kemikler yapıyor ve bu kemikleri etle kaplayıp insan haline getiriyoruz. Yaratanların en güzeli olan El İlah ne yücedir! (böyle oluşan tek bir insan yoktur, harikulade bir embriyoloji hatasıdır. sadece şaşarak kalıyorum)

Sitelerde Paylaş

benim aklıma şu soru çok takılır.adem ile havvadan doğan çocuklar nesillerini ilerletebilmek için üremeleri gerekiyordu.babası peygamber olan bu kardeşlerin ,birbirleriyle cinsel münasebete girmesini benim aklım almıyor.yani o çocuklara peygamber olan ilk medeni hayatı başlatan adem siz kardeşsiniz ama diye başlayan açıklamalarda bulunsa bile insanın kardeşine o tarz yaklaşması kendi ruhuna kimyasına ters.

Sitelerde Paylaş

39:6. Sizi, eşini de kendinden yarattığı tek bir canlıdan yarattı, eşleşmiş sekiz hayvanı da sizin için yarattı. Sizi de analarınızın karnında üç katlı karanlıklar içinde çeşitli safhalardan geçirerek yaratıyor. İşte bu yaratıcınız olan El İlah’tır, varlık onundur, ondan başka ilah yoktur. Öyleyken nasıl oluyor da aldatılıyorsunuz?

Kur'an ayetlerini yazdığın için bir kere teşekkür ederim.

Peki bana şu sorunun cevabını ver ?

İnsanı inceleyenler ile toprağı inceleyenler bir benzerlik olduğunu söylüyorlar bu neden ?

1400 yıl öncesinden bu nasıl biliniyordu ?

benim aklıma şu soru çok takılır.adem ile havvadan doğan çocuklar nesillerini ilerletebilmek için üremeleri gerekiyordu.babası peygamber olan bu kardeşlerin ,birbirleriyle cinsel münasebete girmesini benim aklım almıyor.yani o çocuklara peygamber olan ilk medeni hayatı başlatan adem siz kardeşsiniz ama diye başlayan açıklamalarda bulunsa bile insanın kardeşine o tarz yaklaşması kendi ruhuna kimyasına ters.

Allah isterse olmaz mı arkadaşım ?

Sitelerde Paylaş

Adem'in erkek olduğunu ve bir şahıs olduğunu nereden anladınız , ve hatta Havva ismini nerden uydurdunuz? :)

Ah bu ümmi takipçiliği ah ...

Kim kimle cinsel münasebete girmiş, ne münasebet :p

tarihinde ycoskun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayir birak benzemeyi yanindan bile gecmiyor.

Tekrar soruyorum ey muslumanlar kulaklarinizi gozlerinizi acinda iyi okuyun

Ademden bugune gecen sure icinde, insanlar magaralarda yasayip, eti pisirmeden yemismidir, yememismidir?

Once icinizden kivirtmayan biri ciksinda buna bir evet yada hayir desinde, ondan sonratartisalim.

Ben kendi fikrimce vereyim cevabı, olur mu?

Adem insani bilinç ne zaman yerleştiyse bedene, o dönemin sembolik adamıdır.

Adem insanın bireyselliğe adım attığı ve üzerine isim aldığı bir andır.

Adem olan fikir sahibi olandır, isimleri, nitel,ikleri bilen, neyi nerde yapacağını, yanlışı doğruyu görendir.

Sitelerde Paylaş

Ben kendi fikrimce vereyim cevabı, olur mu?

Adem insani bilinç ne zaman yerleştiyse bedene, o dönemin sembolik adamıdır.

Adem insanın bireyselliğe adım attığı ve üzerine isim aldığı bir andır.

Adem olan fikir sahibi olandır, isimleri, nitel,ikleri bilen, neyi nerde yapacağını, yanlışı doğruyu görendir.

Madem oyle tekrar sorayim

Allah insani kan pihtisindan yarattigi andan bugune kadar gecen sure icinde, insanlar magaralarda yasayip, eti pisirmeden yemismidir, yememismidir?

Evet yada Hayir demek bu kadarmi zor.

Sitelerde Paylaş

Madem oyle tekrar sorayim

Allah insani kan pihtisindan yarattigi andan bugune kadar gecen sure icinde, insanlar magaralarda yasayip, eti pisirmeden yemismidir, yememismidir?

Evet yada Hayir demek bu kadarmi zor.

Evet yemiştir. Halen daha da mağarada yaşayan ve eti pişirmeden yiyen insanlar vardır.

Devamı varsa bu muhabbetin, devam edebiliriz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...