Jump to content

Ateizm saçmalığı

Recommended Posts

Özellikle bazı ateistler için, iyi insan olmanın bir önemi yoktur.

Bir müslüman portresi çizelim.

Düşünün ki bir müslüman, iyi ahlaklı, vicdanlı, vatana millete yararlı, düşeni kaldıran, yetimin elinden tutan, fakirlerin imdadına koşan ve diğer dinlere ve felsefelere sahip insanlara iyi davranan, saygı duyan biri.

Ama bu şahıs, bazı ateistlere göre, gene salak,yobaz, ahlaksız ve cahil biri.

İşte gördüğünüz üzere, bir kısım ateistler bu şekilde düşünceye sahiptirler. Yani, ateizmin bu saçmalığını, bazı ateistler benimsemişlerdir.

Bu başlıkta, buna en büyük kanıttır.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=33256

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateizm bir düsüncedir. Her düsüncenin icinden her cesit insan tipi cikabilir. Bu forumda insanlar düsüncelerini yazabilirler(irkcilik haric). Yazarken dikkat edilmesi gereken tek sey yazinin bir kisiye degil bir düsünceye elestiri veya övgü getirmesidir. Linkteki baslikta kisisellik yoksa kisiye özgündür Ateizmi baglamaz. Sende basligi acmissin adinida "Ateizm Sacmaligi" yapmissin ama verdigin örnek bir kisiye ait. Git o basliga elestirini orda yürütülen fikre karsi yap. basliga karsi baslik acmak bence biraz uygun degil.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Ateizm bir düsüncedir. Her düsüncenin icinden her cesit insan tipi cikabilir. Bu forumda insanlar düsüncelerini yazabilirler(irkcilik haric). Yazarken dikkat edilmesi gereken tek sey yazinin bir kisiye degil bir düsünceye elestiri veya övgü getirmesidir. Linkteki baslikta kisisellik yoksa kisiye özgündür Ateizmi baglamaz. Sende basligi acmissin adinida "Ateizm Sacmaligi" yapmissin ama verdigin örnek bir kisiye ait. Git o basliga elestirini orda yürütülen fikre karsi yap. basliga karsi baslik acmak bence biraz uygun degil.

SAYGILAR

Sevgili Rochader,

Haklısın, ateizm bir düşüncedir. Ama islam da bir düşünce ve inançtır. Burada eğer harun ateistlere bir genelleme yapmış ve bunu yanlış bulmuşsan, o başlıkta yapılan genelleme de en az harunun yanlışı kadar yanlıştır. Zira o başlıkta islam budur demiyor, müslümanlar böyledir diyor. Yoksa yanılıyor muyum?

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

Sevgili Rochader,

Haklısın, ateizm bir düşüncedir. Ama islam da bir düşünce ve inançtır. Burada eğer harun ateistlere bir genelleme yapmış ve bunu yanlış bulmuşsan, o başlıkta yapılan genelleme de en az harunun yanlışı kadar yanlıştır. Zira o başlıkta islam budur demiyor, müslümanlar böyledir diyor. Yoksa yanılıyor muyum?

Sevgiler...

Aynen öyle!

Sitelerde Paylaş

Özellikle bazı ateistler için, iyi insan olmanın bir önemi yoktur.

Bir müslüman portresi çizelim.

Düşünün ki bir müslüman, iyi ahlaklı, vicdanlı, vatana millete yararlı, düşeni kaldıran, yetimin elinden tutan, fakirlerin imdadına koşan ve diğer dinlere ve felsefelere sahip insanlara iyi davranan, saygı duyan biri.

Ama bu şahıs, bazı ateistlere göre, gene salak,yobaz, ahlaksız ve cahil biri.

İşte gördüğünüz üzere, bir kısım ateistler bu şekilde düşünceye sahiptirler. Yani, ateizmin bu saçmalığını, bazı ateistler benimsemişlerdir.

Bu başlıkta, buna en büyük kanıttır.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=33256

Eğer Müslüman'lar sizin nitelendirdiğiniz gibi insanlar olsalardı, İslam ülkeleri bu zavallı duruma düşmezlerdi.

Bakın sizin hakınızda ben ne gibi ithamlarda bulunmuşum. Bir kere daha gözden geçirelim.

Önce sizi size tanıtayım.

Sizin değer ölçüleriniz çağdaş değildir. Antiktir. Eskidir. Ve yalnız İslam'la sınırlıdır.

Sizlerde başka değer yoktur. Başka ilke yoktur. Olamaz da. Çünkü olursa artık Müslüman sayılmazsınız....

Sizler 9 yaşındaki kızlarla rahatlıkla gerdeğe girecek bir ahlaka sahipsiniz.

Çünkü peygamerinizi örnek alırsınız. Onu idealize edersiniz. O 9 yaşında bir kızla evlenip gerdeğe girmiştir.

Kan görmeyi çok seversiniz.Allah'a kurbanları kan akıtark kesersiniz. Domuz dışında nerdeyse hiç hayvan ayrımı yapmazsınız.

Rahatsız oluncaya kadar oruç tutar, ardından çatlayıncaya kadar tıkınırsınız....

Elinizle tahrat alır etrafa mikrop saçarsınız.

Enseste en yakın cinsel ilişkiye girmeyi yasal kabul edersiniz ve hala, dayı, amca, teyze oğlu ve kızı ile cinsel ilişkiye girmekten çekinmezsiniz.

Bir ekmek bile çalmış olsa, hırsızın elini kesmekten çekinmezsiniz. Bir daha çalarsa diğer elini, sonra ayaklarını kesersiniz.

Zina yapan kadınları taşlayarak öldürürsünüz.

Kadınlarınızı kapatırsınız.. Onların dünyayı görmesine izin vermezsiniz.

Ahlakınız yalnız ve yalnız Kur'an ile sınırlıdır.

Kur'an'a göre kendiniz gibi Müslüman olmayanları arkadaş ve dost edinmezsniz.

Onlara kendinize tanıdığınız özgürlük ve hakları tanımazsınız.

Ülkenizde yeni kilise inşansını yasaklar, hristiyan ülkelerde caminize minareyi yasaklarlarsa, ciyak ciyak bağırırsınız.

Hrisitiyan ülkeleri fethetmekten bahseder ve bundan zevk alırsınız.

Karılarınız döver ve tarlaya girer gibi onlara girersiniz.

Ülkeniz için ancak İslam adına savaşırsnız. İslam'a karşı bir rejimi reddeder ve orasını vatan kabul etmezsiniz.

Oraya ihanet etmekten çekinmezsiniz.

İslam adına yalan söylersiniz. İslam'ı ilerletmek için söylemeyeceğiniz yalan yoktur.

Şimdilik buradad durayım.

Sizin ahlakınız işte bunlarla sınırlıdır..

Bunların hepsini ben kanıtlayabilirim. Zaten bunlar bizim değil, sizin iddialarınız.

Bunları sizlerden öğrendik. Sizin ahlakınızın sınırları bunlar.

Kitabınız bunlara uymanızı istiyor sizden.

Bunları biz uydurmuyoruz ki kardeşim.

Siz biz böyleyiz diyorsunuz..

Farklı mı düşünüyorsunuz?

O zaman iyi bir Müslüman değilsiniz..

Sitelerde Paylaş

Eğer Müslüman'lar sizin nitelendirdiğiniz gibi insanlar olsalardı, İslam ülkeleri bu zavallı duruma düşmezlerdi.

Bakın sizin hakınızda ben ne gibi ithamlarda bulunmuşum. Bir kere daha gözden geçirelim.

Bunların hepsini ben kanıtlayabilirim. Zaten bunlar bizim değil, sizin iddialarınız.

Bunları sizlerden öğrendik. Sizin ahlakınızın sınırları bunlar.

Kitabınız bunlara uymanızı istiyor sizden.

Bunları biz uydurmuyoruz ki kardeşim.

Siz biz böyleyiz diyorsunuz..

Farklı mı düşünüyorsunuz?

O zaman iyi bir Müslüman değilsiniz..

Evet, biz farklı düşünüyoruz hacı, ama senin bize siz iyi müslüman değilsiniz demen haddi aşmandır.

Ben kalkıp sana sen kötü bir doktorsun diyor muyum, hem de doktor olmadığım halde hı :)

Kimin iyi, kimin kötü olduğunu bir tek O bilir...

Sitelerde Paylaş

Evet, biz farklı düşünüyoruz hacı, ama senin bize siz iyi müslüman değilsiniz demen haddi aşmandır.

Ben kalkıp sana sen kötü bir doktorsun diyor muyum, hem de doktor olmadığım halde hı :)

Kimin iyi, kimin kötü olduğunu bir tek O bilir...

Ama ben size kötü Müslüman olduğunuzu kanıtlayabilirim.

Siz benim hakkımdaki iddianızı kanıtlayamazsınız.

Burada yazılarınızla varsınız.

Dolayısıyla inançlarınız ve nitelikleri konusudna onlar aracılığı ile tanınıyorsunuz.

Siz benim doktorluğumu yargılayamazsınız ama, ben sizin müslümanlığınızı yargılayabilirim.

Sitelerde Paylaş

Ama ben size kötü Müslüman olduğunuzu kanıtlayabilirim.

Siz benim hakkımdaki iddianızı kanıtlayamazsınız.

Burada yazılarınızla varsınız.

Dolayısıyla inançlarınız ve nitelikleri konusudna onlar aracılığı ile tanınıyorsunuz.

Siz benim doktorluğumu yargılayamazsınız ama, ben sizin müslümanlığınızı yargılayabilirim.

Buna cüret ve cesaret edeceğinden adım gibi eminim hacı.

Ama şunu atlıyorsun. Kendi müslümanlığımı ben bile yargılayamam, zira ne demişim, kalplerdekini en iyi O bilir...

Ama ben senin buradaki tavrından insanlığını yargılayabilirim, sen ise bunun kıyısından bile geçemezsin. Sanırım anlatabildim...

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

Kim böyle müslümanları kötüleyebilir ki?

Elbette onlar iyi insanlardır.

Onların tek yanılgısı; kendileri gibi iyi olanların sadece müslüman olduğunu sanmalarıdır.

Halbuki Hristiyanlar içinde de, dinsizler içinde de iyi insanlar çoktur.

Genellemeler doğru değil tabi.

Ama genellemeler "tipik müslüman" üzerine yapılıyor.

Tipik müslüman benim gözümde şöyle;

Ağzından Allah sözcüğü ve salavat eksik olmayan, namaz kılandan kötülük gelmeyeceğini iddia eden, açık bir kadını görünce kaşları çatılan, çalışan kadını ahlaksız olarak gören, politikacının dindarını seçen, her sorunu İslam eksikliğine dayandırarak şeriat imasında bulunan, tüm davranış ve düşüncelerinden din gösterişi bariz olarak görülen, yerdeki kuru ekmek parçasına bile vicdanlı ama bir sokak köpeğine karşı gaddar olan insan.

Bunlar %99'u müslüman denilen yurdum insanının müslüman olarak görülen yarısının yarısı belki. Ama diğer yarısı üzerindeki etkileri çok fazla.

Sitelerde Paylaş

Kim böyle müslümanları kötüleyebilir ki?

Elbette onlar iyi insanlardır.

Onların tek yanılgısı; kendileri gibi iyi olanların sadece müslüman olduğunu sanmalarıdır.

Halbuki Hristiyanlar içinde de, dinsizler içinde de iyi insanlar çoktur.

Genellemeler doğru değil tabi.

Ama genellemeler "tipik müslüman" üzerine yapılıyor.

Tipik müslüman benim gözümde şöyle;

Ağzından Allah sözcüğü ve salavat eksik olmayan, namaz kılandan kötülük gelmeyeceğini iddia eden, açık bir kadını görünce kaşları çatılan, çalışan kadını ahlaksız olarak gören, politikacının dindarını seçen, her sorunu İslam eksikliğine dayandırarak şeriat imasında bulunan, tüm davranış ve düşüncelerinden din gösterişi bariz olarak görülen, yerdeki kuru ekmek parçasına bile vicdanlı ama bir sokak köpeğine karşı gaddar olan insan.

Bunlar %99'u müslüman denilen yurdum insanının müslüman olarak görülen yarısının yarısı belki. Ama diğer yarısı üzerindeki etkileri çok fazla.

Sevgili pante,

Sevgili kirec her zaman şunu der hatırlayalım.

İyilikten yana olan islamdır, teslim olandır.

Gerisi boştur. Dediklerine aynen katılıyorum, insanların kendilerine ne dedikleri kendilerini belirlemez, eylemleri onları ortaya koyar.

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

Buna cüret ve cesaret edeceğinden adım gibi eminim hacı.

Ama şunu atlıyorsun. Kendi müslümanlığımı ben bile yargılayamam, zira ne demişim, kalplerdekini en iyi O bilir...

Ama ben senin buradaki tavrından insanlığını yargılayabilirim, sen ise bunun kıyısından bile geçemezsin. Sanırım anlatabildim...

Selamlar...

Burada ne yazıyorsanız o sunuz...

İyi kötü olmak elinizde..

O çoğu kere göreli ve bizim değerlerimize göre..

Aynı şey benim sizin gözünüzdeki değeriniz için de geçerli..

İyi bir imge yaratmak zor.. Uzun yıllar alır.. İstikrar ister..

İyi Müslüman olmayı iyi insan olmaya yeğleyen çok Müslüman var bu dünyada.

O ikisi birbirleri ile bağdaşmıyor malesef.

Dolayısıyla istediğiniz kadar iyi Müslüman olun.. Farketmez.

Bu arada kendini olmayan bir tanrıya terkeden insanın zavallılığını ve aczini sergiliyorsunuz.

İyi Müslümnan olmayı bile Allah'a terkeden insandan İslam'a ne hayır gelir? İnsanlığa ne hayır gelir?

Kendine ne hayır gelir?

Ben ne olduğumu biliyorum. Ne olmadığımı da..

Beğenilmek gibi bir derdim yok..

Hatta bazıları tarafından beğenilmemeyi yeğlerim.

Sitelerde Paylaş

Burada ne yazıyorsanız o sunuz...

İyi kötü olmak elinizde..

O çoğu kere göreli ve bizim değerlerimize göre..

Aynı şey benim sizin gözünüzdeki değeriniz için de geçerli..

İyi bir imge yaratmak zor.. Uzun yıllar alır.. İstikrar ister..

İyi Müslüman olmayı iyi insan olmaya yeğleyen çok Müslüman var bu dünyada.

O ikisi birbirleri ile bağdaşmıyor malesef.

Dolayısıyla istediğiniz kadar iyi Müslüman olun.. Farketmez.

Bu arada kendini olmayan bir tanrıya terkeden insanın zavallılığını ve aczini sergiliyorsunuz.

İyi Müslümnan olmayı bile Allah'a terkeden insandan İslam'a ne hayır gelir? İnsanlığa ne hayır gelir?

Kendine ne hayır gelir?

Ben ne olduğumu biliyorum. Ne olmadığımı da..

Beğenilmek gibi bir derdim yok..

Hatta bazıları tarafından beğenilmemeyi yeğlerim.

Ben de ne olduğumu biliyorum hacım, hele beğenilmek gibi bir derdimde yoktur, zira beğenenim ziyadesiyle çoktur :)

Uzun lafın kısası, ben müslümanım ve iyilik yaparken ayrım yapmam, çünkü benim inandığım Tanrı bana bunu emrediyor. Sen de iyi bir insan olabilirsin, öyle de olduğunu umuyorum, buna da sadece saygı duyarım ve desteklerim. Senin ateizm düşüncen seni bağlar, bu beni rahatsız etmez. Ama ben hem iyilikten yana tavır alıp, hem inanıyorum diyorsam ve sen ille de islam düşmanlığını kusacak bir bahane ararsan, işte orada sana tırnaklarımı çıkarırım, ama yırtmam, çünkü o zaman canının yanacağını bilirim, bu yüzden incitmem. Ama kendimi de senin şahsi egona ezdirmem.

Bu konuda söyleyeceklerim bu kadar. Gerisi senin evrensel bakış açına kalmıştır...

Sitelerde Paylaş

Öncelikle Hacı isimli şahsa birşey söyleyeyim..

Forumdaki mesajlarını okuyorum ve sonucunu söyleyeyim mi ?

Sen sadece örneğin şuradan bir kişi Müslüman'ım dese ve de 2 dk sonra adam öldürse, işte sen hemen atlayacaksın.. '' Bak müslümanların hallerine ''

Senin forumda genelde yaptığın bu..

Müslüman adam öldürmez ! Adam öldürenler sözde müslümandır..

Tabi bu basit bir örnek..

Sadece ne yaptığını açıklayayım dedim..

Yani kısaca özetlersem..

Başkalarının imanlarını böyle çalamazsın..Kendi amacına böyle ulaşamazsın..Biraz daha mantıklı ol derim..İnsanları böyle kandıramazsın.. :)

Sevgiler ^_^

Sitelerde Paylaş

Öncelikle Hacı isimli şahsa birşey söyleyeyim..

Forumdaki mesajlarını okuyorum ve sonucunu söyleyeyim mi ?

Sen sadece örneğin şuradan bir kişi Müslüman'ım dese ve de 2 dk sonra adam öldürse, işte sen hemen atlayacaksın.. '' Bak müslümanların hallerine ''

Senin forumda genelde yaptığın bu..

Müslüman adam öldürmez ! Adam öldürenler sözde müslümandır..

Tabi bu basit bir örnek..

Sadece ne yaptığını açıklayayım dedim..

Yani kısaca özetlersem..

Başkalarının imanlarını böyle çalamazsın..Kendi amacına böyle ulaşamazsın..Biraz daha mantıklı ol derim..İnsanları böyle kandıramazsın.. :)

Sevgiler ^_^

İyi de benim öyle bir iddiam olmadı.

Her insan katil olabilir.

Önemli olan o değildir.

Önemli olan din adına cinayet işlemektir.

Ben Müslüman'ım diyen bir katile siz sen Müslüman değilsin demeye ne hakkınız var?

Ben Müslüman'ım diyen her insan, benim gözümde Müslüman'dır..

Sitelerde Paylaş

İyi de benim öyle bir iddiam olmadı.

Her insan katil olabilir.

Önemli olan o değildir.

Önemli olan din adına cinayet işlemektir.

Ben Müslüman'ım diyen bir katile siz sen Müslüman değilsin demeye ne hakkınız var?

İşte senin tek sorunun bu..

Yukarıdaki örnek verdiğim olaydada yorum yaparken bunu kullanıyorsun..

Din adına cinayet işlemek falan zaten islamı teröristlik gibi gösterenlerin işi !

Sitelerde Paylaş

''Kimin müslüman olup olmadığını ancak allah bilir'' diyen müslümanlar, gerektiğinde kendilerini temize çıkarmak için ''kötü'' sayılan insanları kafalarına göre dinden aforoz edip ''o sahte müslüman'' yargısına varabiliyorlar.Nasıl? hani allah bilirdi, sana da mı söylüyor allah bildikleri ni?

Birde şu ''iyi olan herkes müslümandır'' saçmalığı bir tuzaktır. Bu dinde iki tip insan vardır müslüman olanlar ve olmayanlar. Bunu iyiler ve kötüler olarak göstermeye çalışmak ve ''iyi'' sayılan insanlara ''sen inanmasan da müslümansın'' demek o insanları kendi istekeleri dışında kendi toplulukarına katma çabasıdır.

''Sen iyi isen müslümansın o halde bizdensin'' demek oluyor.Ama burda önemli olan iyi olması değil müslüman olması sadece.''İyi'' sadece bir araç. Amaç o adamın ''bizden biri'' olması. Ucuz bir kandırmaca.

Burda müslüman olmayan ''iyi'' lerin de aslıdna kendi iradelerinden değilde tıpkı müslüman olanlar gibi allahın bir etkisi sayesinde iyi olduğunu göstererek ''allah olmadan iyi olmaz'' klasiğini korumaya çalışıyorlar.

Yani siz ''ateistler de iyi olabiliyor'' dediğiniz zaman bunun hiç bir anlamı olmuyor onlar için, sen iyi isen ateist değilsindir.Kimse ateist değilse ateizm diye bişey yoktur, sorun yoktur.Kör inanç devam edebilir...

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

'' Müslüman'da iyi olur, Ateist'te iyi olur, Ama , Bir ateist iyi bir müslümanı geçemez '' ^_^

Bu da tuhaf bir çelişki. ''İylik'' i bir yarış ve üstünlük olarak görürken iylik konusunda kendi tarafının hep daha önde olduğunu savunan biri tarafından hemde.

Kim dir şu ''en iyi'' insan acaba? Kıyaslamalar ona göre yapılıyor sanırım.

Ne dir ''en iyi'' olmak? İyi olmak iyi birşeymidir?

ÇOk saçmalık var burda.Çocuk oynu gibi bişey bu iylik yarışı ne mantığı var ne gerekliliği.

Sitelerde Paylaş

Bu da tuhaf bir çelişki. ''İylik'' i bir yarış ve üstünlük olarak görürken iylik konusunda kendi tarafının hep daha önde olduğunu savunan biri tarafından hemde.

Kim dir şu ''en iyi'' insan acaba? Kıyaslamalar ona göre yapılıyor sanırım.

Ne dir ''en iyi'' olmak? İyi olmak iyi birşeymidir?

ÇOk saçmalık var burda.Çocuk oynu gibi bişey bu iylik yarışı ne mantığı var ne gerekliliği.

Şu yazdığın yazıyı boş olarakta göndersen bir farkı kalmazdı biliyor musun ? :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...